Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 12-01-2019, 01:01   #21
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,190
Thanks: 690
Thanked 512 Times in 359 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meta dekreton 4 ministra, pezull Gent Cakaj, nuk shkarkon Bushatin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
qe thu ti ky trimi i Kosoves ka marre mandat deputeti ne Kosove pastaj
me ftese te shkelqesise se tij haxhija baton

erdhi ne Shqiperi u bo qytetar shqipar mbas nje vit qendrimi qe normal duhen 5 vjet
Kurr s'kam degjuar per te,prandaj edhe pyeta.
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-01-2019, 01:39   #22
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,652
Thanks: 1,235
Thanked 760 Times in 474 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Meta dekreton 4 ministra, pezull Gent Cakaj, nuk shkarkon Bushatin

E di qe nuk ka lidhje me temen,por sa per te ilustruar demagogjine patriotike te udheheqesve shqiptare po them dy fjale ne lidhje me nenshtetesine shqiptare.
C'do shqiptar kudo qe jeton nuk ka pse te prese 5 vjet e te jetoje ne Shqiperi per te mare nenshtetesine shqiptare. Ata shqiptare jane dhe automatikisht vetem me nje kerkese formale duhet ta marin ate qe i takon sipas gjakut. Pse kjo burokraci? Hajde ti jeto ne Shqiperi,degjo pordhet e mia dhe pas 5 vjetesh pago edhe ca pare e ta japim ne pasaporten shqiptare. Hipokrizi apo dashakeqesi? Apo rrumpallhone? Nuk e can koken njeri as per Kosoven as per Shqiperine. na flasin per bashkim por duhet te presesh 5 vjet per nje pasaporte shqiptare e nje mije burokracira. Kam neveri per kete klase politike,per demagogjine turperuese,per korrupsionin patriotik...
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-01-2019, 06:32   #23
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 20,627
Thanks: 9,407
Thanked 7,949 Times in 4,160 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 301
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meta dekreton 4 ministra, pezull Gent Cakaj, nuk shkarkon Bushatin

Per ēa e do pashaporten shqiptare?

Per ēa te hyn ne pune qe ta dime edhe ne.

Une jo se se dua vendin tim por pashaporten jo se dua flm.
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-01-2019, 08:03   #24
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,251
Thanks: 6,645
Thanked 7,890 Times in 5,043 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 368
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meta dekreton 4 ministra, pezull Gent Cakaj, nuk shkarkon Bushatin

Procedura pėr fitim tė shtetėsisė shqiptare bazohet nė ligjin Nr.8389, datė 05.08.1998 “Pėr Shtetėsinė Shqiptare”, i ndryshuar.

Po ju radhisim dokumentet qė duhet tė paraqiten:

1. Kėrkesa e shtetasit tė huaj drejtuar Presidentit tė Republikės

2. Ēertifikata e lindjes (origjinale me vulė Apostile ose legalizim nė pėrfaqėsitė diplomatike tė Republikės sė Shqipėrisė nė vendin ku ėshtė lėshuar dokumenti

3. Ēertifikatė martese (origjinale me vulė Apostile ose legalizim nė pėrfaqėsitė diplomatike tė Republikės sė Shqipėrisė nė vendin ku ėshtė lėshuar dokumenti;

4. Lejeqėndrimi nė Republikėn e Shqipėrisė (Leje-qėndrimi 5 vjeēare, pėr tė gjithė shtetasit e huaj, Leje-qėndrimi 3 vjeēare, pėr ata tė huaj qė vertetojnė origjinėn shqiptare deri nė dy shkallė, qoftė edhe nga njėri prind, (me certifikatė ku tė pasqyrohet shtetėsia shqiptare e tė paralindurit), Leje-qėndrimi 1 vjeēare, pėr ata tė huaj tė martuar me shtetas shqiptar, por jo mė pak se tre vjet martese).

5. Akti i pronėsisė sė banesės ose kontrata e qirasė sė tė banesės nė Republikėn e Shqipėrisė (fotokopje e noteruar).

6. Kontratė pune pėr tė punėsuarit ose vėrtetim nga Zyra e Tatimeve pėr tė vetėpunėsuarit (fotokopje e noterizuar).

7. Dokumenta qė vėrtetojnė disponimin e mjeteve financiare tė mjaftueshme pėr jetesė (si garanci bankare, librezė kursimi, vėrtetime zyrtare tė ardhurash nė Republikėn e Shqipėrisė).

8. Dėshmi penaliteti e marrė nė vendin e origjinės (origjinale me vulė Apostile ose legalizim nė pėrfaqėsitė diplomatike tė Republikės sė Shqipėrisė nė vendin ku ėshtė lėshuar dokumenti

9. Vėrtetim i Gjendjes Gjyqėsore nė Republikėn e Shqipėrisė;

10. Fotografi (copė 3)

ja ku e ke xhaxhi socialist
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-01-2019, 08:25   #25
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,927
Thanks: 3,722
Thanked 4,055 Times in 2,742 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 211
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meta dekreton 4 ministra, pezull Gent Cakaj, nuk shkarkon Bushatin

Po shembudh, keshtu te marresh nenshtetesine me para, bie dhafi e gjen ndonje plake pencionere i ndreq letrat dhe merr pasaporten, a ka keshtu raste dhe sa leke duhet dhene per qashtu
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-01-2019, 09:00   #26
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,927
Thanks: 3,722
Thanked 4,055 Times in 2,742 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 211
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meta dekreton 4 ministra, pezull Gent Cakaj, nuk shkarkon Bushatin

Debati pėr Cakaj, Meta: Min.Jashtme s’mund tė kthehet autoshkollė

Publikuar mė 12.01.2019 nga Xhentila Gjoshi


Kur e gjithė vėmendja ėshtė pėrqendruar tek debati qė prodhoi mosdekretimi i Gent Cakajt si ministėr i Jashtėm, presidenti Ilir Meta ka reaguar sėrish.

Pėrmes njė postimi nė ‘Facebook’ Meta sugjeron qė Ministria pėr Europėn dhe Punėt e Jashtme e Shqipėrisė nuk mund tė kthehet nė autoshkollė, ndėrsa nuk ka kursyer ironitė pėr kryeministrin Edi Rama. “Ustai i madh kėrkon tė mėsojė “gjeniun” si tė ndryshojė kufijtė e tė gjithė Ballkanit Perėndimor”, shkruan Meta, duke shtuar se PS ka kapacitete tė jashtėzakonshme nė fushėn e politikės sė jashtme dhe Shqipėria ka shumė diplomatė tė sprovuar.

Reagimi i Metės

Ollbenia first Edvinkazankadriu ne bisht

Sot, nė momente tė rėndėsishme tė sfidave tona rajonale, Ministria pėr Europėn dhe Punėt e Jashtme e Shqipėrisė nuk mund tė kthehet nė autoshkollė 🚗 ku ustai i madh kėrkon tė mėsojė “gjeniun” si tė ndryshojė kufijtė e tė gjithė Ballkanit Perėndimor.
Partia Socialiste ka kapacitete tė jashtezakonshme nė fushėn e politikės sė jashtme dhe Shqipėria ka shumė diplomatė tė sprovuar, tė cilėt mund tė vendosen nė drejtimin e politikės sonė tė jashtme, pa kaluar nga autoshkolla 🚗 e ndryshimit tė kufijve nė gjithė Ballkanin Perėndimor.

Shqipėria🇦🇱 do jetė gjithmonė faktor paqe e stabiliteti nė rajon.
Shqipėria🇦🇱 do ketė njė lidership tė besueshėm edhe nė kryesimin e OSBE-sė.
SHQIPĖRIA E PARA.🇦🇱
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 12-01-2019, 11:59   #27
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 45,589
Thanks: 13,777
Thanked 12,029 Times in 7,474 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 656
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meta dekreton 4 ministra, pezull Gent Cakaj, nuk shkarkon Bushatin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
Procedura pėr fitim tė shtetėsisė shqiptare bazohet nė ligjin Nr.8389, datė 05.08.1998 “Pėr Shtetėsinė Shqiptare”, i ndryshuar.

Po ju radhisim dokumentet qė duhet tė paraqiten:

1. Kėrkesa e shtetasit tė huaj drejtuar Presidentit tė Republikės

2. Ēertifikata e lindjes (origjinale me vulė Apostile ose legalizim nė pėrfaqėsitė diplomatike tė Republikės sė Shqipėrisė nė vendin ku ėshtė lėshuar dokumenti

3. Ēertifikatė martese (origjinale me vulė Apostile ose legalizim nė pėrfaqėsitė diplomatike tė Republikės sė Shqipėrisė nė vendin ku ėshtė lėshuar dokumenti;

4. Lejeqėndrimi nė Republikėn e Shqipėrisė (Leje-qėndrimi 5 vjeēare, pėr tė gjithė shtetasit e huaj, Leje-qėndrimi 3 vjeēare, pėr ata tė huaj qė vertetojnė origjinėn shqiptare deri nė dy shkallė, qoftė edhe nga njėri prind, (me certifikatė ku tė pasqyrohet shtetėsia shqiptare e tė paralindurit), Leje-qėndrimi 1 vjeēare, pėr ata tė huaj tė martuar me shtetas shqiptar, por jo mė pak se tre vjet martese).

5. Akti i pronėsisė sė banesės ose kontrata e qirasė sė tė banesės nė Republikėn e Shqipėrisė (fotokopje e noteruar).

6. Kontratė pune pėr tė punėsuarit ose vėrtetim nga Zyra e Tatimeve pėr tė vetėpunėsuarit (fotokopje e noterizuar).

7. Dokumenta qė vėrtetojnė disponimin e mjeteve financiare tė mjaftueshme pėr jetesė (si garanci bankare, librezė kursimi, vėrtetime zyrtare tė ardhurash nė Republikėn e Shqipėrisė).

8. Dėshmi penaliteti e marrė nė vendin e origjinės (origjinale me vulė Apostile ose legalizim nė pėrfaqėsitė diplomatike tė Republikės sė Shqipėrisė nė vendin ku ėshtė lėshuar dokumenti

9. Vėrtetim i Gjendjes Gjyqėsore nė Republikėn e Shqipėrisė;

10. Fotografi (copė 3)

ja ku e ke xhaxhi socialist
O debil ky ėshtė neni qė tregon si merret shtetėsia shqiptare me NATYRALIZIM, siē ti merr shtetėsin gjermane me natyralizim apo njė shqiptar nė Amerikė merr shtetėsinė amerikane me natyralizim.
Injorant njeri kur mė bėn dhe ti si i zgjuar.
Njė procedurė pėr njė me prejardhje shqiptare zgjat gjithsej 75 ditė (15+30+30) dmth. 2,5 muaj qysh nga momenti qė paraqit kėrkesėn me shkrim.
Dhe ē'ėshtė mė e rėndėsishmja o kokėbosh marrja e shtetėsisė shqiptare nga njė shtetas i Republikės Kosovės ka procedurė tė veēantė ndėrmjet Republikės sė Shqipėrisė dhe Republikės sė Kosovės qė nk ka afate fare.

Citim:

III. Dispozita tė fundit

1. Ngarkohen ministri i Brendshėm dhe ministri i Punėve tė Jashtme pėr nxjerrjen e udhėzimit pėr procedurat dhe afatet e verifikimit e tė pėrpunimit tė kėrkesave tė bėra sipas kėtij vendimi.

2. Fitimi i shtetėsisė shqiptare nė Republikėn e Shqipėrisė nga shtetasit me origjinė shqiptare tė Republikės sė Kosovės rregullohet mbi bazėn e njė marrėveshjeje tė veēantė ndėrmjet Republikės sė Shqipėrisė dhe Republikės sė Kosovės.

3. Ngarkohen Ministria e Brendshme dhe Ministria e Punėve tė Jashtme pėr marrjen e masave tė nevojshme dhe pėr zbatimin e kėtij vendimi.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-01-2019, 12:06   #28
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 15,062
Thanks: 11,979
Thanked 6,668 Times in 4,193 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 380
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meta dekreton 4 ministra, pezull Gent Cakaj, nuk shkarkon Bushatin

Dmth nese nje shtetas i kosoves qe ka prejardhjen e larget nga Shqiperia, mund te pajiset me passport Shqipetare per 75 dite ?
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-01-2019, 12:07   #29
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 45,589
Thanks: 13,777
Thanked 12,029 Times in 7,474 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 656
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meta dekreton 4 ministra, pezull Gent Cakaj, nuk shkarkon Bushatin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murik Shiko postimin
E di qe nuk ka lidhje me temen,por sa per te ilustruar demagogjine patriotike te udheheqesve shqiptare po them dy fjale ne lidhje me nenshtetesine shqiptare.
C'do shqiptar kudo qe jeton nuk ka pse te prese 5 vjet e te jetoje ne Shqiperi per te mare nenshtetesine shqiptare. Ata shqiptare jane dhe automatikisht vetem me nje kerkese formale duhet ta marin ate qe i takon sipas gjakut. Pse kjo burokraci? Hajde ti jeto ne Shqiperi,degjo pordhet e mia dhe pas 5 vjetesh pago edhe ca pare e ta japim ne pasaporten shqiptare. Hipokrizi apo dashakeqesi? Apo rrumpallhone? Nuk e can koken njeri as per Kosoven as per Shqiperine. na flasin per bashkim por duhet te presesh 5 vjet per nje pasaporte shqiptare e nje mije burokracira. Kam neveri per kete klase politike,per demagogjine turperuese,per korrupsionin patriotik...
Ke shumė tė drejtė tė rrevoltohesh por vetėm nėse e lexon ligjin nėpėrmjet syve tė drague kokėboshit.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-01-2019, 12:15   #30
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 45,589
Thanks: 13,777
Thanked 12,029 Times in 7,474 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 656
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meta dekreton 4 ministra, pezull Gent Cakaj, nuk shkarkon Bushatin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Dmth nese nje shtetas i kosoves qe ka prejardhjen e larget nga Shqiperia, mund te pajiset me passport Shqipetare per 75 dite ?
Jo shtetas i Kosovės por njė shqiptar i rėndomtė qoftė edhe nė Afrikė nėse vėrteton se ka prejardhje shqiptare po.
Me shtetas tė Kosovės nuk ka afat fare e bėjnė pėr punė ditėsh, me marrveshje midis Shqipėrisė dhe Kosovės ėshtė.
Nuk bėhet nė masė pėr kosovarėt pėr arsye tė tjera por pėr dikė nėse do Kosova dhe Shqipėria e bėjnė brėnda ditės.

P.s. Ligji i pėrjashton shqiptarėt e Kosovės qė janė shtetas tė Republikės Kosovės por jo shqiptarėt qė mbajnė pasaportė tė Serbisė (si Pirati psh.)
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 12-01-2019, 12:34   #31
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,927
Thanks: 3,722
Thanked 4,055 Times in 2,742 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 211
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meta dekreton 4 ministra, pezull Gent Cakaj, nuk shkarkon Bushatin

kush be ? Pirati eshte i pari qe i ploteson kushtet, para te gjitheve e kam ēertifikaten made in Ollbenia pdhus edhe nese kjo nuk bene pune, do i beje me ndonje pencionere, te keqen, nuk i beje gje nones vetem te kap pasaporten qe kur te ik matane nga ēizdhongat e pdhazhit do vendos pasaporten ne xhepin e kemishes, qe ta shofin ata pazarexhinjet
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-01-2019, 15:17   #32
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,386
Thanks: 5,022
Thanked 3,176 Times in 1,582 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Meta dekreton 4 ministra, pezull Gent Cakaj, nuk shkarkon Bushatin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Jo shtetas i Kosovės por njė shqiptar i rėndomtė qoftė edhe nė Afrikė nėse vėrteton se ka prejardhje shqiptare po.
Me shtetas tė Kosovės nuk ka afat fare e bėjnė pėr punė ditėsh, me marrveshje midis Shqipėrisė dhe Kosovės ėshtė.
Nuk bėhet nė masė pėr kosovarėt pėr arsye tė tjera por pėr dikė nėse do Kosova dhe Shqipėria e bėjnė brėnda ditės.

P.s. Ligji i pėrjashton shqiptarėt e Kosovės qė janė shtetas tė Republikės Kosovės por jo shqiptarėt qė mbajnė pasaportė tė Serbisė (si Pirati psh.)
Gabim shume i madh per keto leshime apo zbutje, qe bene shteti shqiptar per ne shtetasit e Kosoves. Edhe per ne duhet te vleje i njejti ligj si per cdo shtetas te huaj. Ne kemi tash jo vetem shtet ne vehte, por duam edhe entitet kombetare KOSOVAR. Kemi flamurin tone. Se shepejti edhe gjuhen tone kosovarce. Historise dhe kultures ia bojme disi..pse a vshtire po eshte me ndryshu e manipulu me kto diplomat akademike te sotit?!
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Samiu pėlqehet nga
i vjetėr 12-01-2019, 16:20   #33
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,577
Thanks: 755
Thanked 1,415 Times in 827 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 139
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meta dekreton 4 ministra, pezull Gent Cakaj, nuk shkarkon Bushatin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
Gabim shume i madh per keto leshime apo zbutje, qe bene shteti shqiptar per ne shtetasit e Kosoves. Edhe per ne duhet te vleje i njejti ligj si per cdo shtetas te huaj. Ne kemi tash jo vetem shtet ne vehte, por duam edhe entitet kombetare KOSOVAR. Kemi flamurin tone. Se shepejti edhe gjuhen tone kosovarce. Historise dhe kultures ia bojme disi..pse a vshtire po eshte me ndryshu e manipulu me kto diplomat akademike te sotit?!
Uroj ta kesh me ironi.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i AAO pėlqehet nga
i vjetėr 12-01-2019, 16:23   #34
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,932
Thanks: 14,623
Thanked 8,668 Times in 5,811 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 361
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meta dekreton 4 ministra, pezull Gent Cakaj, nuk shkarkon Bushatin

Me ironi e ka, se nuk ka shtet apo LESH k.o.q.e.v.a.r.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 13-01-2019, 13:58   #35
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 12,569
Thanks: 1,346
Thanked 7,616 Times in 3,372 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 277
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meta dekreton 4 ministra, pezull Gent Cakaj, nuk shkarkon Bushatin

Mire ka bo qe se ka dekretu. 27 vjec. Pfffff.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2019, 14:20   #36
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,927
Thanks: 3,722
Thanked 4,055 Times in 2,742 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 211
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meta dekreton 4 ministra, pezull Gent Cakaj, nuk shkarkon Bushatin

po, po qashtu, nje spurdhjak i vogel do behej me nje spurdhjak te gjate edhe njeri lexo libra e tjetri beje zhgarravina zhgrrrr e zhgrrrrr


__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2019, 14:30   #37
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,251
Thanks: 6,645
Thanked 7,890 Times in 5,043 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 368
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meta dekreton 4 ministra, pezull Gent Cakaj, nuk shkarkon Bushatin

Z. Edi Rama, mua nuk ke nevojė tė mė kėrkoni falje! Jam Kosovė, por nuk mē keni bėrė ndonjė tė keqe pėr tė kėrkuar falje!

Mua nuk mė pėrfaqėsojn asnjėher nė Tiranė njerėz qė vijnė nga kuzhinat anti shqiptare!

As mbesa e UDB-s qė keni zgjedhur Ministre tė Arsimit e as “djali” i Baton Stanishiqit!

Ata jan tuajt, jo tanėt. Ata nuk e pėrfaqėsojn Kosovėn. Ata ju pėrfaqėsojn vetėm juve, nuk besoj qė pėrfaqėsojn as Partinė Socialiste. Njoh shumė socialist qė jam i sigurt se janė kundėr kėtyre, jo se janė me prejardhje nga Kosova, por se Kosovėn e duan tė pėrfaqėsuar nga bijt e Hasan Prishtinės e Adem Jasharit e jo nga Stanishiqėt e UDB-sė serbe!
Ata jan rritur pa frikė, sepse afėr kishin pushtetin okupator serb! Larg luftėrave pėr liri, sepse mendonin se ne ishim terrorist!

Krejt nė fund, po pėrdor flamurin me thėnien shumė domethėnėse tė tifozėve tė pėrfaqėsueses sė Kosovės nė Futboll!

Ilir Murtezi
10 Janar 2019

shume akuza te ronda pirat
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 13-01-2019, 14:35   #38
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,927
Thanks: 3,722
Thanked 4,055 Times in 2,742 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 211
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meta dekreton 4 ministra, pezull Gent Cakaj, nuk shkarkon Bushatin

Qashtu edhe une po them po Tumanes unter harten Drogen i eshte bere Autobahn Kallami politika.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 13-01-2019, 15:13   #39
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,927
Thanks: 3,722
Thanked 4,055 Times in 2,742 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 211
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meta dekreton 4 ministra, pezull Gent Cakaj, nuk shkarkon Bushatin

ja sa i jep spurdhjaku i vogel ne mbrojtje te spurdhjakut te gjate

__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2019, 15:54   #40
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,386
Thanks: 5,022
Thanked 3,176 Times in 1,582 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Meta dekreton 4 ministra, pezull Gent Cakaj, nuk shkarkon Bushatin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Uroj ta kesh me ironi.
Ishte nje ironi thumbuese ndaj "kosovareve", me gjuhe, komb e shtet kosovar.
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur