Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Ndėrkombėtare

Politika Ndėrkombėtare Ēfarė mendoni mbi politikėn e pėrdorur nga shtete tė ndryshme nė rang ndėrkombėtar? Cilat janė aktualitetet ndėrkombėtare dhe si po ndikojnė ato tek tė gjithė ne?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 12-06-2018, 16:46   #21
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,197
Thanks: 13
Thanked 611 Times in 389 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 87
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Donald Trump dhe Kim Jong-un takohen nė Singapor mė 12 qershor

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Deri tani c'fare u zotua ne fushate po e ben.......kjo eshte kryesorja.

Keta biskotat e Jurropit dhe te Kanadz jane skile e te pabese.....qyravece qe perdredhin sumen e i dhicen Putos e nuk duan te vene doren ne xhep e te paguajne detyrimet ne organizmat perkates...jane mesuar verese e i duan gati cdo gje.....edhe ne tregeti ju vine ne SHBA produktet me nje dogane qesharake e i kap nevriklliku kur bjondi u permend reciprocitetin .....f..c them.
Pikerisht per shak te parimit te Trump "amerika first",e demonizojne dhe sulmojne Trumpin mediumet zombi majtisto-liberale.Ndersa njeriu nuk ben gje tjeter vetem se tenton ti zbatoje premtimet elektorale.

Kjo me doganat...cirren tere diten qe Presidenti amerikan don ta shkaterroje UE,Trump vendose dogana per vendet evropiane,sulmon UE,Kanadane,nis lufte ekonomike me Kinen...ndersa vetem pak minuta hulumtim na tregon se per cka behet fjale,shihet qe shtetet tjera aplikojne dogana shumefish me te larta ndaj SHBAse per te njejta produkte.Mirepo kjo nuk munde te lexohet ne mediumet e korruptuara.Epo newsflash - Trump vendos dogana identike (madje edhe me te uleta) ndaj shteteve sic kane shtetet tjera si p.sh Gjermania,Japonia ndaj SHBAve.
Pra,amerika first dhe Trump nuk do te lejoje qe SHBAne ta kalerojne si nje budalla,kete e lejonte manekeni Husein Obama,por jo me.
Citim:
Ja ky sumtekeleku i Kanaleshit me vetlla te vume qe perdridhet kur flet, do me e kalu lehte sikletin....
Politikan antipatik,shihet qe edhe buzeqeshjen e ka artificiale.
__________________
BojanKopitar !
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Semiku pėlqehet nga
i vjetėr 12-06-2018, 16:54   #22
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 20,060
Thanks: 8,514
Thanked 7,427 Times in 4,767 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 378
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Donald Trump dhe Kim Jong-un takohen nė Singapor mė 12 qershor

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Pikerisht per shak te parimit te Trump "amerika first",e demonizojne dhe sulmojne Trumpin mediumet zombi majtisto-liberale.Ndersa njeriu nuk ben gje tjeter vetem se tenton ti zbatoje premtimet elektorale.

Kjo me doganat...cirren tere diten qe Presidenti amerikan don ta shkaterroje UE,Trump vendose dogana per vendet evropiane,sulmon UE,Kanadane,nis lufte ekonomike me Kinen...ndersa vetem pak minuta hulumtim na tregon se per cka behet fjale,shihet qe shtetet tjera aplikojne dogana shumefish me te larta ndaj SHBAse per te njejta produkte.Mirepo kjo nuk munde te lexohet ne mediumet e korruptuara.Epo newsflash - Trump vendos dogana identike (madje edhe me te uleta) ndaj shteteve sic kane shtetet tjera si p.sh Gjermania,Japonia ndaj SHBAve.
Pra,amerika first dhe Trump nuk do te lejoje qe SHBAne ta kalerojne si nje budalla,kete e lejonte manekeni Husein Obama,por jo me.

Politikan antipatik,shihet qe edhe buzeqeshjen e ka artificiale.
Pikerisht i nderuar ......nje usheheqes i tille qe premtoi dhe punon per te vene vendin e tij para cdo gjeje tjeter, luftohet nga grupime shushunjash e dorzani matastazash e klika qe kurre se kishin pranu qe e kishin ul kaq shum ket vend te bekum e nuk munden me e pranu qe ky lfok-hallakataq bani dicka qe u rrezoi themelet e sistemeve tashme te degradume.....te llapin sa te dun, ky po flet me vepra e po mban premtimet qe ka bame.....slan koket e prosti pa pagu qe vetem e vetem ti ulin integritetin.....keta bollsheqener e lakenj te nyt liberalo demokralesher.

Ky perdredhuci me vetlla te vume e qe nuk ka as dinjitet e as vizion ne vend te tije merret me legalizime hashishi e liri sumtekelekesh e lesbiqesh......se ka te gjate mas vetlles do ti dali edhe syri.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2018, 17:24   #23
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 13,442
Thanks: 10,256
Thanked 5,573 Times in 3,480 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 296
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Donald Trump dhe Kim Jong-un takohen nė Singapor mė 12 qershor

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Deri tani c'fare u zotua ne fushate po e ben.......kjo eshte kryesorja.

Keta biskotat e Jurropit dhe te Kanadz jane skile e te pabese.....qyravece qe perdredhin sumen e i dhicen Putos e nuk duan te vene doren ne xhep e te paguajne detyrimet ne organizmat perkates...jane mesuar verese e i duan gati cdo gje.....edhe ne tregeti ju vine ne SHBA produktet me nje dogane qesharake e i kap nevriklliku kur bjondi u permend reciprocitetin .....f..c them.

Ja ky sumtekeleku i Kanaleshit me vetlla te vume qe perdridhet kur flet, do me e kalu lehte sikletin....
Ti kishte bere microblading nuk do kishte turpru Kanadane
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2018, 17:44   #24
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,394
Thanks: 1,427
Thanked 1,497 Times in 890 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 75
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Donald Trump dhe Kim Jong-un takohen nė Singapor mė 12 qershor

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Deri tani c'fare u zotua ne fushate po e ben.......kjo eshte kryesorja.

Keta biskotat e Jurropit dhe te Kanadz jane skile e te pabese.....qyravece qe perdredhin sumen e i dhicen Putos e nuk duan te vene doren ne xhep e te paguajne detyrimet ne organizmat perkates...jane mesuar verese e i duan gati cdo gje.....edhe ne tregeti ju vine ne SHBA produktet me nje dogane qesharake e i kap nevriklliku kur bjondi u permend reciprocitetin .....f..c them.

Ja ky sumtekeleku i Kanaleshit me vetlla te vume qe perdridhet kur flet, do me e kalu lehte sikletin....
Kėtė pederucin kanadez nuk e durojė dotė. Ky qė 'korrigjoi' njė vajze qė i bėri njė pyetje. Ajo pėrdori termin 'men kind' dhe ky e korrigjoi tha duhet pėrdorur 'people kind'.

Sepse I pari ėshtė term maskilit!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Beu_Shpata : 12-06-2018 nė 18:28
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Beu_Shpata pėlqehet nga
i vjetėr 12-06-2018, 17:44   #25
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 20,060
Thanks: 8,514
Thanked 7,427 Times in 4,767 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 378
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Donald Trump dhe Kim Jong-un takohen nė Singapor mė 12 qershor

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Ti kishte bere microblading nuk do kishte turpru Kanadane
Pasha pashen .....edhe microlaser ti kishte bere Trumpi, ky perdredhuci sumtekelek do mbese gjithmone.....commonwelth product gem
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 13:19   #26
ciarli
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 207
Thanks: 0
Thanked 15 Times in 13 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 1
ciarli ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Donald Trump dhe Kim Jong-un takohen nė Singapor mė 12 qershor

Tanamera takon Luanin e Singaporit!
ciarli nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i ciarli pėlqehet nga
i vjetėr 13-06-2018, 16:20   #27
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 11,552
Thanks: 1,178
Thanked 6,872 Times in 3,055 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 224
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Donald Trump dhe Kim Jong-un takohen nė Singapor mė 12 qershor

Ec aty Trump!!
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 16:39   #28
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 20,060
Thanks: 8,514
Thanked 7,427 Times in 4,767 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 378
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Donald Trump dhe Kim Jong-un takohen nė Singapor mė 12 qershor

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin
Kėtė pederucin kanadez nuk e durojė dotė. Ky qė 'korrigjoi' njė vajze qė i bėri njė pyetje. Ajo pėrdori termin 'men kind' dhe ky e korrigjoi tha duhet pėrdorur 'people kind'.

Sepse I pari ėshtė term maskilit!
E korigjoi sepse nuku ka vegla midis kembeve dhe eshte shum shpifarak e hipokrit kur ligjeron.......ka krijuar tipologjne e nje shoqerie ku kahet nga "liria" e homoseksualitetit dhe liria e perdorimit te hashashit....te marre shteti perqindje nga helmimi i popullates se vet nga nje mendemek liberalo-demokrato-homosumtekelek....maskarallik me te madh nuk ka.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 13-06-2018, 23:20   #29
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,557
Thanks: 3,133
Thanked 3,377 Times in 2,278 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Donald Trump dhe Kim Jong-un takohen nė Singapor mė 12 qershor

Ky Trapa i juesejes, me duket vetem me crazy pipdha si Kim Jun Sumungi e keshtu maniake mirret vesh, nderkohe me njerezit e menqur nuk e gjene veten dot.

Pse po shesin xhirmonet makina thote ne juesej, jo po pyet ata amerikont pse i blejne. Ku do shesesh ti makina amerikoni ne jurope, kur rezervuarin e benzines i kane bere sa te jumbojjetti dhe me kosto enrome shpenzimesh 20 litra ne 100 kilometra. Nuk ka juropa fushat me nafte, ik mbush koven edhe hullja makines ene ik, nje gadhon 10 cent me lire se uji i cesmes
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur