Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 08-06-2018, 17:46   #1
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 20,034
Thanks: 8,512
Thanked 7,419 Times in 4,761 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Erdhi momenti, si tė pėrdorni Mobike, biēikletėn mė “cool” nė Tiranė

Erdhi momenti, si tė pėrdorni Mobike, biēikletėn mė “cool” nė Tiranė

https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=Hrlt8txwNbw

Biēikletat “Mobike” ka disa ditė qė xhirojnė nėpėr rrugėt e Tiranės, por sot pasdite do tė nisin zyrtarisht tė bėhen pjesė e pandashme e lėvizjes sonė nėpėr qytet.

Me siguri ua kane zėnė sytė dyrrotakėt portokalli Mobike, biēikleta inteligjente e cila pėrdoret me njė aplikacion dhe mund ta parkosh kudo nė qytet, por gjithmonė duke mos penguar trotuarin apo rrugėn.

Mobike prezatohet sot pasdite ne sheshin “Skėnderbej”.

Por si funksionojnė biēikletat Mobike?

Pėr tė pėrdorur biēikletat pa stacion duhet tė shkarkoni aplikacionin “Mobike” nė celularin tuaj. Regjistrohuni me numrin tuaj tė telefonit dhe zgjidhni nė hartė biēikletėn mė tė afėrt. Mė pas, me anė tė telefonit, bėni skanimin e “barcode” tė biēikletės dhe nga ky moment mund ta pėrdorni atė nė qytetin e Tiranės.

Pasi pėrfundoni udhėtimin tuaj, mjafton ta mbyllni sėrish atė me kyēin qė ndodhet nė rrotėn e pasme dhe parkojeni nė njė vend tė sigurt, qė nuk pengon lėvizjen.
Pėrdorimi i biēikletave ėshtė njė mėnyrė fantastike jo vetėm pėr tė mbajtur trupin nė formė, por edhe pėr tė kontribuar pėr njė qytet tė pastėr.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-06-2018, 17:57   #2
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 11,519
Thanks: 1,172
Thanked 6,840 Times in 3,040 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 222
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Erdhi momenti, si tė pėrdorni Mobike, biēikletėn mė “cool” nė Tiranė

Gud xhob Veliaj.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-06-2018, 18:08   #3
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 12,034
Thanks: 9,583
Thanked 6,138 Times in 3,500 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Erdhi momenti, si tė pėrdorni Mobike, biēikletėn mė “cool” nė Tiranė

nuk dilet me biciklete ne Tirane , ka ndotje te tmershme , do benin mir tu jepnin dhe maska per te marr frym lol
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Performer pėlqehet nga
i vjetėr 08-06-2018, 18:12   #4
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,488
Thanks: 1,138
Thanked 670 Times in 422 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Erdhi momenti, si tė pėrdorni Mobike, biēikletėn mė “cool” nė Tiranė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
nuk dilet me biciklete ne Tirane , ka ndotje te tmershme , do benin mir tu jepnin dhe maska per te marr frym lol
Eshte me se e vertete.Ajri shume i ndotur.Pluhur kudo dhe kaos ne trafik. Tirana nuk eshte vetem sheshi Skenderbej dhe bulevardi
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i murik pėlqehet nga
i vjetėr 13-06-2018, 14:49   #5
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 20,034
Thanks: 8,512
Thanked 7,419 Times in 4,761 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Erdhi momenti, si tė pėrdorni Mobike, biēikletėn mė “cool” nė Tiranė

Ja se si e keqperdorin "icikleten cool" kafshet me dy kembe.......keta duan Enver gojsheqerin me zor....o duan tjua pllenosh genetiken o ndryshe nuk munden te rrine rehat......pastaj na e ka fajin ky e ai.

https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=MspAJ6FNVlg
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 15:26   #6
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,861
Thanks: 290
Thanked 487 Times in 364 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Erdhi momenti, si tė pėrdorni Mobike, biēikletėn mė “cool” nė Tiranė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Ja se si e keqperdorin "icikleten cool" kafshet me dy kembe.......keta duan Enver gojsheqerin me zor....o duan tjua pllenosh genetiken o ndryshe nuk munden te rrine rehat......pastaj na e ka fajin ky e ai.
...
Ē'me solle nder mend ne kohen e goj-theqerit. Paten vu kabina telefonike, ku ose mereshin numra kot me dy lek, ose ndoteshin per gazep, deri sa u hoqen perfundimisht.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 15:31   #7
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 747
Thanks: 20
Thanked 225 Times in 163 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Erdhi momenti, si tė pėrdorni Mobike, biēikletėn mė “cool” nė Tiranė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Ja se si e keqperdorin "icikleten cool" kafshet me dy kembe.......keta duan Enver gojsheqerin me zor....o duan tjua pllenosh genetiken o ndryshe nuk munden te rrine rehat......pastaj na e ka fajin ky e ai.

https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=MspAJ6FNVlg

Bashkeatdhetar jone adoleshent syshqiponje e krenar nuk e njeh bicikleten, eshte mesuar ne urban si sardele.
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Smokkie pėlqehet nga
i vjetėr 13-06-2018, 15:33   #8
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 20,034
Thanks: 8,512
Thanked 7,419 Times in 4,761 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Erdhi momenti, si tė pėrdorni Mobike, biēikletėn mė “cool” nė Tiranė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Ē'me solle nder mend ne kohen e goj-theqerit. Paten vu kabina telefonike, ku ose mereshin numra kot me dy lek, ose ndoteshin per gazep, deri sa u hoqen perfundimisht.
Nuk ka kulture dhe shumica e njerezise e kane shpirtin gurgulac, e kane te mbushur me keqedashje e keqberje....... barbari e pashpjegueshme.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 13-06-2018, 15:50   #9
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 4,053
Thanks: 1,983
Thanked 1,994 Times in 1,122 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Erdhi momenti, si tė pėrdorni Mobike, biēikletėn mė “cool” nė Tiranė

Ambientalist i madh lali €ri.
E ka mbush Tiranen gjith beton e kioska e ska lene hapesire te gjelber pa shkaterru duke bo pallate e kulla.

Ky eshte kokrra hipokritit e ben show off kot.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Venom : 13-06-2018 nė 16:03
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 15:53   #10
Buzeqeshje
Omelsin me krip
 
Avatari i Buzeqeshje
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Durres
Posts: 1,931
Thanks: 352
Thanked 1,182 Times in 511 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
Buzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Erdhi momenti, si tė pėrdorni Mobike, biēikletėn mė “cool” nė Tiranė

E ku te ecesh me ate bicikleten pervecse me bo nji xhiro te sheshi??? Une vend tjeter pa tmarr makina para ose pa marr robt para ne Tr sdi.
Tirana ose ka makina ose ka pallate ska rrug per njerezit jo me per bicikleta.
__________________
Let Me Love You a Little More, Before You’re Not Little Anymore
Buzeqeshje nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 16:05   #11
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 20,034
Thanks: 8,512
Thanked 7,419 Times in 4,761 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Erdhi momenti, si tė pėrdorni Mobike, biēikletėn mė “cool” nė Tiranė

Lali Eri dhe lala Edveri dhe te gjithe nycat e politikes sona jane ata qe jane dhe ne i votojme.....megjithate

Nisma per perdorimin e bicikletave nuk ishte e keqe....do te ishte fantastike ta kishin bere njerezit vete pa ja diktuar politika e llackucerve qe pasurohen me tregti fiqsh.

Por te prishesh me vetedije te plote eshte fatale...te shohesh nje djal te ri qe perdhunon dicka qe si ka zene rruhen dhe nuk i ka ra ne qefe ...kur degjon ate kellefin qe po e xhiron ti thote "edhe nje here" e zgerdhihen si bajga, kjo tregon dobesi ne elementin e ri qe po rritet....tregon se nuk jemi gati per te ecur ne "drejtimin e duhur" njerezor e shoqeror....tregon disfate mentale dhe edukative.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 16:06   #12
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,013
Thanks: 1,346
Thanked 1,879 Times in 1,086 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 76
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Erdhi momenti, si tė pėrdorni Mobike, biēikletėn mė “cool” nė Tiranė

Cdokush qe jeton ne Tirane e kupton propoganden e kryebashkiakut me biletat elektronike , urbanet elektrik apo pyllin orbital.
Sigurisht qe disa rruge per bicikletat jane ndertuar dhe jane ngushtuar ato te makinave apo trotuaret.
Te njejtat rruge qe u ndertuan nga km I sotem po rindertohen sot ne nje forme tjeter , pra rikonstruksion si rr e Dibres etj etj
Nese Tirana do ishte me e jetueshme tani rrokfeleret e korrupsionit nuk do shkonin te jetonin ne Sauk, Mullet, Surrel, Linze etj etj
Prandaj propoganden neo fashiste ta besojne militantet e punesuar pa meritokraci.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i par pėlqehet nga
i vjetėr 13-06-2018, 16:11   #13
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,861
Thanks: 290
Thanked 487 Times in 364 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Erdhi momenti, si tė pėrdorni Mobike, biēikletėn mė “cool” nė Tiranė

Nganjiher tmerrohem nga nihilizmi total qe ndesh ne nje pjese postimesh ...
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 16:13   #14
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 4,053
Thanks: 1,983
Thanked 1,994 Times in 1,122 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Erdhi momenti, si tė pėrdorni Mobike, biēikletėn mė “cool” nė Tiranė

Urbanet si konserva peshku me arome sqetulle thuj. lol
Shkon i bie hallexhinjve qe shesin per buken e gojes e perdite mbjell nga 1 kioske te Vjollca Hoxhes neper Tirane.

E keqja eshte se kete propaganden e shpifur te ketyre e bejne edhe mediat qe kronikat e lajmeve i marrin gati nga montazhieret e kameramanet e lalit.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 16:48   #15
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 3,057
Thanks: 1,622
Thanked 1,385 Times in 916 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Erdhi momenti, si tė pėrdorni Mobike, biēikletėn mė “cool” nė Tiranė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Nuk ka kulture dhe shumica e njerezise e kane shpirtin gurgulac, e kane te mbushur me keqedashje e keqberje....... barbari e pashpjegueshme.
dhe e trashegueshme, do ti shtoja ne fund te postimit tend. Mire ne fillim te 1990 disa gjera edhe mund deri diku te kuptoheshin se ashtu ishim ne shqiptaret, te pa pare dhe te pa dale. Por edhe tani?
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i King Bardhyl pėlqehet nga
i vjetėr 13-06-2018, 16:59   #16
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 20,034
Thanks: 8,512
Thanked 7,419 Times in 4,761 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Erdhi momenti, si tė pėrdorni Mobike, biēikletėn mė “cool” nė Tiranė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
dhe e trashegueshme, do ti shtoja ne fund te postimit tend. Mire ne fillim te 1990 disa gjera edhe mund deri diku te kuptoheshin se ashtu ishim ne shqiptaret, te pa pare dhe te pa dale. Por edhe tani?
Miku im, un kam ik prej Shqypniet qe me 1990-91 e kam 6-7 vjet qe vi vetem nje muj per pushime ne vit..... nuk jam fort ne te perditshmet e atjeshme.....nuk mundem me fol per dicka qe se di mire e me trishton ne qofte se njerezit vazhdojen te kene mentalitetet e vjetra te trasheguara........
Nuk ja njoh prinderit ketij shtazes, por do ta vija pas nje huri ne mes te sheshit kete palaco e ta peshtynin njerezia, (si Kinezet dikur)......
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur