Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 09-06-2018, 21:15   #81
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,264
Thanks: 642
Thanked 1,157 Times in 696 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 115
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Edvin do strehojė nė Shqipėri familjarėt e terroristėve tė

Hapja negociatave e ka nje cmim , dhe fatkeqsisht per ne ky eshte nje cmim shume djallzor.

Jemi ne dhe Ukraina qe do eksperimentohet me kte punen e refugjateve.

Qeveria jone ka 2 zgjidhje , ose te pranoje propozimin e BE ose ti thote JO sic u tha armeve kimike. Por JO-ja nuk besoj tkaloje pa kosto dhe si gjithmone kostot do jene ne dem te shqiptarve.
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i AAO pėlqehet nga
i vjetėr 09-06-2018, 21:26   #82
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,519
Thanks: 3,119
Thanked 3,364 Times in 2,266 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Edvin do strehojė nė Shqipėri familjarėt e terroristėve tė

jipja edhe koston me kusurin ta mbajne per vete. Ti vendos 200.000 o sa ti thuash leckamana from azhia and hello africa pdhus arsyetimin se une te kam bere pagesen per sherbimin, ndersa ne anen tjeter te vendos per 20 vitet e ardhshme ne listen e negociata pritjeve dhe as qe lodhen, e ndoshta edhe ta perdorin kunder si arsyetim; e shikoni Shqiperia tani ka 200.000 rifuēata, po e negocuam o pranuam na i hudhe neve
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-06-2018, 21:50   #83
The.Mask
V.I.P
 
Avatari i The.Mask
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Dibėr / Lurė
Posts: 416
Thanks: 11
Thanked 37 Times in 32 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
The.Mask do tė bėhet i njohur mjaft shpejtThe.Mask do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Kryeministri Edvin do strehojė nė Shqipėri familjarėt e terroristėve tė

Strehimi i refugjateve dhe i terroristeve ne Shqiperi eshte pjese i projektit zionist.

Rama eshte njeri i sorosit, punon kunder interesave te shqiptareve per kot nuk jan takuar Macron-Rama para pak ditesh. PD-ja dhe PS-ja jan kapur totalisht nga klikat nderkombetare, pervec strehimi i refugjateve jan ne plan edhe perzierjet raciale, promovimi i LGBT-se, hapja e degjenerimit nderkombetar ne trojet shqiptare ish-tradicionale gjith keta jan pjese per anetaresimin ne BE.

Perendimi ne "clirua" tani ja kemi borxh dhe keto jan pasojat per clirimin tone, me mire te mos na kishte cliruar fare sesa ti perjetojme keto pislleqet ne trojet e paraardhesit tone. Tmerr total.
The.Mask nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i The.Mask pėlqehet nga
i vjetėr 11-06-2018, 19:45   #84
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 3,974
Thanks: 299
Thanked 296 Times in 216 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Kryeministri Edvin do strehojė nė Shqipėri familjarėt e terroristėve tė

Ndėrkohė qė vendet e BE-sė nuk duan tė ndihmojnė trafikantėt e emigrantėve, duke marrė emigrantė, dhe sot shumė shtetet mbyllėn kufijtė pėr emigrantėt, qeveria Rama kėrkon me ngulm ta kthejė Shqipėrinė nė njė kamp pėr miliona emigrantė....
https://tvklan.al/shqiperia-e-gatshm...ese-emigrante/
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2018, 21:29   #85
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,519
Thanks: 3,119
Thanked 3,364 Times in 2,266 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Edvin do strehojė nė Shqipėri familjarėt e terroristėve tė

e ka menduar edhe Tumanja, i jane ankuar fermeret qe edhe canabisja do pune jo mbjellur, jo vjelur, jo terrur, jo shperndare , jo shitur e parate duke ndare.

Tani do e ndryshojne aktivitetin, transport refugjatesh drejt juropes vetem a ke skafa pastaj dhe kapacitete transporti. Mbushe skafin 5 veta on board x 2000 ojra i jip nje xhiro deri ke ujrat e taljoneve edhe welcome in juropian junion me 5 xhiro ne dite, ngelesh bossi i bossave as Albania Air, nuk arrin me shume qarkullim ditore
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2018, 18:12   #86
Noe
Mi vida
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 2,993
Thanks: 216
Thanked 520 Times in 276 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
Noe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Edvin do strehojė nė Shqipėri familjarėt e terroristėve tė

Ne nje vend ku papunsia eshte ulur 10 % sipas instatit te kryeministrit, ku droga eshte ulur 00.1 sipas ish ministrit tahiri , ku krimi eshte goditur dhe c'montuar nga forca e ligjit ...e vellait te ministrit fatmir agron geron xhafa. Shqiperia eshte fanar ndricues per strehimin e emigranteve te paligjishem. Ne vendin ku gjysma e popullsise iken per te lene vend gysmen e huaj qe vjen nga gjith europa, aty ku siguria eshte plot me hashash, kokaine, trafikante, , kriminele!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Noe : 12-06-2018 nė 18:18
Noe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2018, 19:17   #87
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,861
Thanks: 290
Thanked 487 Times in 364 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Edvin do strehojė nė Shqipėri familjarėt e terroristėve tė

Perpara se te strehohen keta te huajt, kur do te kujdesen qeveritaret per qent e braktisur, per te cilet iu be zemra cope opozitarit te edverit
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 07:37   #88
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 3,974
Thanks: 299
Thanked 296 Times in 216 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Kryeministri Edvin do strehojė nė Shqipėri familjarėt e terroristėve tė

Pas thirrjes sė qeverisė Rama pėr tė strehuar emigrantė, vėrshojnė arabo-afrikanėt nė Shqipėri:
Sirianėt kėrkojnė azil nė Shqipėri
14/04/2018 15:08


Sirianėt qė i shpėtojnė luftės, e cila po zgjat prej gati 7 vjetėsh janė tė shpėrndarė anė e mbanė botės. Njė pjesė e tyre kalojnė nėpėr Shqipėri dhe si destinacion kanė vendet e BE-sė. Por rreth 100 siriane kanė kėrkuar azil politik nė Shqipėri. Ata nuk duan tė kthehen nė Vendlindje dhe nuk janė informuar mbi zhvillimet e fundit atje.


Mė shumė se 100 shtetas sirian qė kanė hyrė nė Shqipėri ilegalisht kanė kėrkuar azil. Ata janė akomoduar nė Qendrėn Kombėtare Pritėse tė Azilkėrkuesve nė Babrru.

Amiri ėshtė njė 17-vjeēar sirian qė ka emigruar sė bashku me familjen pėr t’i shpėtuar luftės nė vendin e tij. Ai ka kaluar disa shtete deri sa ka mbėrritur nė Shqipėri.

“Unė jam nga Siria, nga Alepo, fillimisht kemi shkuar nė Libi, mė pas nė Turqi. Nga Turqia nė Greqi dhe mė pas nė Shqipėri. Kėtu gjithēka ėshtė mirė, policia ėshtė mirė, nė Gjirokastėr grupe me familje siriane ndihmohen pėr t’u sjellė kėtu me ushqime e gjithēka”, tha Amiri.

17 vjeēari nuk ėshtė informuar pėr zhvillimet mė tė fundit nė Siri, bombardimin e Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės, Britanisė sė Madhe dhe Francės ndaj objekteve tė armėve kimike. Amiri, si shumė siriane qė kanė shpėtuar luftės, nuk dėshiron tė kthehet mė nė vendin e tij.

Por nė kampin e azilkėrkuesve nė Babrru i rikonstruktuar sė fundmi, qėndrojnė edhe shtetas tė huaj tė tjerė.

“Kam 3 ditė qė kam ardhur nė Shqipėri, nga Omani kam shkuar nė Arabi Saudite mė pas nė Turqi dhe mė pas kam ardhur nė Shqipėri”, shprehet njė tjetėr azilkėrkues.
Ēdo ditė nė pikat kufitare tė Shqipėrisė, nga kufiri i gjelbėr tentojnė tė hyjnė shtetas sirianė, apo nga vende tė tjera nė konflikt, tė cilėt synojnė emigrimin nė vendet e BE-sė pėr njė jetė mė tė mirė.

Top Channel
http://top-channel.tv/2018/04/14/sir...l-ne-shqiperi/
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 09:02   #89
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,013
Thanks: 1,346
Thanked 1,879 Times in 1,086 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 76
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Edvin do strehojė nė Shqipėri familjarėt e terroristėve tė

A nuk doli Mane emancidhejri me nje shkrim ku krahasonte emigrimin e Hasanit nga Shqipria ne 1991 dhe vellezerve te tij me sirianet.
Kjo per te kuptuar ate qe kam shkruar ketu qe kur kam hyre ne forum qe Blendi eshte zedhenes I pushtetit I punesuar ne nje drejtori te ministrise se turizmit dhe hiqet si gazetare.
Shkrimi I tij ne fb dhe shperndare nga pamfletet e ditet e gazetarise tregoj se c'ka fshihet nen corben e te ashtquajturuse gazetari.
Eshte programuar dhe promovuar nga agjensite jo qeveritare te mbeshtetura nga qeverite tona spastrimi I shqiptareve nga Shqiperia dhe zevendesimin e tyre nga arabo - afrikane.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 13:25   #90
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 3,974
Thanks: 299
Thanked 296 Times in 216 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Kryeministri Edvin do strehojė nė Shqipėri familjarėt e terroristėve tė

Turmat afro-aziatike dynden sot nė Republikėn e Shqipėrisė, pas ftesės qė i bėri qeveria antishqiptare:

Gjirokastėr, arrestohet i riu me 5 pakistanezė nė automjet
13/06/2018 - 09:20


Goditet njė tjetėr rast i trafikut tė klandestinėve. Policia e Gjirokastrės ka arrestuar 21 vjeēarin Enea Mevlani pėr veprėn penale tė dhėnies ndihmė pėr kalim tė paligjshėm tė kufirit kundrejt fitimit.

Policia thotė se "me datė 12.06.2018, pas informacioneve tė marra nė rrugė operative ky shtetas po transportonte me automjetin e tij, me targa AA 915 NA pesė shtetas tė huaj nga Pakistani".

Fillimisht i riu ka kundėshtuar urdhrin e punonjėsve tė policisė pėr tė ndaluar por mė pas ėshtė kapur nga shėrbimet e Policisė pranė DVP Gjirokastėr.

Materialet nė ngarkim tė kėtij shtetasi i kaluan Prokurorisė pranė Gjykatės sė Shkallės sė parė Gjirokastėr pėr veprime tė mėtejshme, pėr veprėn penale tė parashikuar nga nenet 242 dhe 298/2 tė Kodit Penal.
http://www.oranews.tv/article/gjirok...ze-ne-automjet
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 16:15   #91
The Illyrian Warrior
Skiptar
 
Avatari i The Illyrian Warrior
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Mitrovicė, Dardania
Posts: 180
Thanks: 71
Thanked 94 Times in 31 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
The Illyrian Warrior ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Kryeministri Edvin do strehojė nė Shqipėri familjarėt e terroristėve tė

Me keta njerez primitiv brenda perfundon Shqiperia, me nje kamp gjigand vetem pse disa burokrat shkerdhata europian duan eshte e pamundur te shpetoj Shqiperia nese pranon nje gje te tille, Edi Rama nese pranon pakon nga ekstremet e djathta raciste ky bene akt tradhtie dhe duhet denuar per kete gje. Si i tha populli stop armeve kimike ashtu duhet ti thote edhe per refugjatet, nuk jemi ata qe duhet ta marrim persiper barren e botes dhe ta shndrrojme shqiptarin ne minoritet vetem per disa negociata te qelbura e qe kurre nuk do perfundojne sepse me keta njerez brenda ti automatikisht e humb te drejten te behesh antare e BE-s dhe nuk eshte gjithcka BE-ja, kjo do te shkatrrohet prandaj duhet vizion dhe largpamesi kur i qaset Shqiperia ketyre problemeve, pra mos ta merr barren e botes persiper.
The Illyrian Warrior nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 16:26   #92
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,519
Thanks: 3,119
Thanked 3,364 Times in 2,266 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Edvin do strehojė nė Shqipėri familjarėt e terroristėve tė

akoma s`keni pare gje ka thene ai idoli i derjansit ky si ta terheqin nje vije te bardhe kukaine dhe te rrotulloj syte dy here, e gjitha rroze i duket para syve overdoze roze i duken qe edhe pakistanezet flasin shqip shkurdhatolanguigjen interneshel.
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 16:41   #93
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 3,056
Thanks: 1,622
Thanked 1,385 Times in 916 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Edvin do strehojė nė Shqipėri familjarėt e terroristėve tė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Hapja negociatave e ka nje cmim , dhe fatkeqsisht per ne ky eshte nje cmim shume djallzor.

Jemi ne dhe Ukraina qe do eksperimentohet me kte punen e refugjateve.

Qeveria jone ka 2 zgjidhje , ose te pranoje propozimin e BE ose ti thote JO sic u tha armeve kimike. Por JO-ja nuk besoj tkaloje pa kosto dhe si gjithmone kostot do jene ne dem te shqiptarve.
Une them JO. Ne qofte se per te hyre ne EU ne duhet qe te permbushim kushte te tilla, ne te s`emes le te veje.
https://it.notizie.yahoo.com/migrant...080016508.html
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i King Bardhyl pėlqehet nga
i vjetėr 13-06-2018, 16:53   #94
The Illyrian Warrior
Skiptar
 
Avatari i The Illyrian Warrior
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Mitrovicė, Dardania
Posts: 180
Thanks: 71
Thanked 94 Times in 31 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
The Illyrian Warrior ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Kryeministri Edvin do strehojė nė Shqipėri familjarėt e terroristėve tė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Une them JO. Ne qofte se per te hyre ne EU ne duhet qe te permbushim kushte te tilla, ne te s`emes le te veje.
https://it.notizie.yahoo.com/migrant...080016508.html
Cfare po pregadisin Austriaket me tjeret eshte gjenocid ndaj kombit shqiptar (paramendo rryma ekstreme e djathte anti shqiptare e paska dhan si ide), pse nuk e kerkojne ne Serbi po bash ne Shqiperi, more n'rrot s'ames let shkojne, ketu i gjithe populli duhet mu qu ne kamb, sjem kantier berllogu per kujdo ti qohet, ashtu qysh jem qu kunder armeve kimike, njejte mos edhe me shume kunder kesaj iniciative.
The Illyrian Warrior nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i The Illyrian Warrior pėlqehet nga
i vjetėr 13-06-2018, 17:05   #95
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 3,056
Thanks: 1,622
Thanked 1,385 Times in 916 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Edvin do strehojė nė Shqipėri familjarėt e terroristėve tė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga The Illyrian Warrior Shiko postimin
Cfare po pregadisin Austriaket me tjeret eshte gjenocid ndaj kombit shqiptar (paramendo rryma ekstreme e djathte anti shqiptare e paska dhan si ide), pse nuk e kerkojne ne Serbi po bash ne Shqiperi, more n'rrot s'ames let shkojne, ketu i gjithe populli duhet mu qu ne kamb, sjem kantier berllogu per kujdo ti qohet, ashtu qysh jem qu kunder armeve kimike, njejte mos edhe me shume kunder kesaj iniciative.
I perzuri shqiptaret dhe tani do sjelli nga Pakistani, Bangladeshi, Siria dhe gopi nenes se tije.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i King Bardhyl pėlqehet nga
i vjetėr 13-06-2018, 18:07   #96
The Illyrian Warrior
Skiptar
 
Avatari i The Illyrian Warrior
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Mitrovicė, Dardania
Posts: 180
Thanks: 71
Thanked 94 Times in 31 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
The Illyrian Warrior ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Kryeministri Edvin do strehojė nė Shqipėri familjarėt e terroristėve tė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
I perzuri shqiptaret dhe tani do sjelli nga Pakistani, Bangladeshi, Siria dhe gopi nenes se tije.
Mik Sorosi me, edhe Hungaria e kish pas kete problem mos te kish perzene kliken sorosiane dhe mos te kish ngritur gardhin, hallall per ate njeri qe mbron kombin e vete, prandaj egzistojne shtetet per ti sherbyer nevojave e kombit te vete e jo tjerve qysh po pretendon te beje ky skizofren. Popullin vete refugjat a refugjatet tjere ne Shqiperi.
The Illyrian Warrior nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i The Illyrian Warrior pėlqehet nga
i vjetėr 13-06-2018, 20:46   #97
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,264
Thanks: 642
Thanked 1,157 Times in 696 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 115
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Edvin do strehojė nė Shqipėri familjarėt e terroristėve tė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Une them JO. Ne qofte se per te hyre ne EU ne duhet qe te permbushim kushte te tilla, ne te s`emes le te veje.
https://it.notizie.yahoo.com/migrant...080016508.html
Ti dhe shume tjere e keni shume te thjeshte te thoni ne t'semes sepse jetoni jashte me letra e dokumente te rregullta.

Politika eshte loje shahu dhe Shqiperia duhet ti luje gjithe kartat e veta. Mos e bejme si Dulla , jo ktij e jo atij dhe e kalbi miletin 45 vjet per i kothere buke.
Nqf se marreveshja eshte e perkohshme per nje periudhe 6-7 vjecare ku Shqiperia te perfitoje X miliard euro (sic perfiton turqia , greqia , italia , spanja etj) deri sa te futet ne BE me te drejta te plota atehere edhe mund te negociohet. Pas futjes ne BE mund ti refuzosh kuotat si gjithe vendet e tjera anetare dhe topi ti kaloje nje tjeter vendi kandidat.

Megjithate ska per te ndodh mendoj sepse Shqiperia ska kapacitete te mjaftueshme te perballoje nje numer te tille emigrantesh, plus jane shume afer vendeve te BE dhe gjithmone do kete rrjedhje. Do i degdisin diku ne Ukraine ose Egjipt , sepse eshte fol dhe per kto 2 vende.
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 21:22   #98
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 3,056
Thanks: 1,622
Thanked 1,385 Times in 916 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Edvin do strehojė nė Shqipėri familjarėt e terroristėve tė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Ti dhe shume tjere e keni shume te thjeshte te thoni ne t'semes sepse jetoni jashte me letra e dokumente te rregullta.

Politika eshte loje shahu dhe Shqiperia duhet ti luje gjithe kartat e veta. Mos e bejme si Dulla , jo ktij e jo atij dhe e kalbi miletin 45 vjet per i kothere buke.
Nqf se marreveshja eshte e perkohshme per nje periudhe 6-7 vjecare ku Shqiperia te perfitoje X miliard euro (sic perfiton turqia , greqia , italia , spanja etj) deri sa te futet ne BE me te drejta te plota atehere edhe mund te negociohet. Pas futjes ne BE mund ti refuzosh kuotat si gjithe vendet e tjera anetare dhe topi ti kaloje nje tjeter vendi kandidat.

Megjithate ska per te ndodh mendoj sepse Shqiperia ska kapacitete te mjaftueshme te perballoje nje numer te tille emigrantesh, plus jane shume afer vendeve te BE dhe gjithmone do kete rrjedhje. Do i degdisin diku ne Ukraine ose Egjipt , sepse eshte fol dhe per kto 2 vende.
Une jetoj ne Shqiperi.
Mos ushqe iluzione. Do ti mbledhin te gjithe funderrinat dhe do te na i sjellin ketu. A e lexove artikullin ne Italisht se cfare thote Kancelari Austriak?
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 21:33   #99
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 41,334
Thanks: 12,051
Thanked 10,715 Times in 6,519 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 553
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Edvin do strehojė nė Shqipėri familjarėt e terroristėve tė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Une jetoj ne Shqiperi.
Mos ushqe iluzione. Do ti mbledhin te gjithe funderrinat dhe do te na i sjellin ketu. A e lexove artikullin ne Italisht se cfare thote Kancelari Austriak?
Jo mė larg se sot dėgjova kryeministrin qė thotė jo, nuk ėshtė e vėrtetė, ėshtė njė lajm i rremė.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 21:35   #100
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 3,056
Thanks: 1,622
Thanked 1,385 Times in 916 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Edvin do strehojė nė Shqipėri familjarėt e terroristėve tė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Jo mė larg se sot dėgjova kryeministrin qė thotė jo, nuk ėshtė e vėrtetė, ėshtė njė lajm i rremė.
Nuk ishte shume i qarte kur foli. Lexo artikullin. Kur Kurtz eshte pyetur nese vendi prites do jete Shqiperia, nuk eshte pergjigjur, as pohoi dhe as mohoi.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur