Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Ēėshtja kombėtare

Ēėshtja kombėtare Nė kėtė forum diskutohet vetėm mbi ēėshtjen tonė kombėtare dhe interesat shqiptare nė trojet etnike dhe nė mbarė botėn.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 12-08-2019, 07:03   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,897
Thanks: 7,689
Thanked 3,531 Times in 1,848 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Zbulohet pse Presidenti Rugova nuk e la Thaēin tė bėhet kryeministėrNė njė intervistė dhėnė mė parė pėr gazetėn “Bota sot”, publicisti Idriz Zeqiraj ka folur rreth asaj se a po i falė Presidenti Thaēi territoret Serbisė.
Zeqiraj thotė se “Presidenti Rugova, si pėr shumėēka, edhe pėr Hashimin, bėri parashikimin e saktė: "Disa njerėz nuk duhet lejuar kurrė tė ngritėn nė pushtet, sepse janė tė rrezikshėm pėr Kosovėn".

Pėrgjigja e plotė:
Idriz Zeqiraj: Vendet me traditė shtetėrore, bėjnė shumė kujdes nė pėrzgjedhjen e kuadrit drejtues tė institucioneve, nė veēanti, tė presidentit tė shtetit. Nė Kosovė, pėrzgjedhja e kuadrit, qofshin ata qeveritarė, deputetė, "liderė" tė partive politike, ėshtė pėr t`u qarė, shokuese. Kulmon zgjedhja e Hashim Thaēit, i cili nuk pėrmbushė as elementin bazė, siē pėrcakton neni 1 dhe 2 i Kushtetutės tė Kosovės: 1. Pėrfaqėsues i unitetit tė popullit; 2. Mbrojtės i territorit tokėsor tė vendit. Pėrkundrazi, Hashim presidenti, jo vetėm nuk pėrfaqėson unitetin e popullit, por ėshtė pėrēarės i popullit! Kėtė e ka filluar me sabotimin e Marrėveshjes tė Osllos dhe vazhdon tė jetė konseguent edhe sot e gjithė ditėn, nė rolin pėrēarės tė popullit. Presidenti Rugova, si pėr shumėēka, edhe pėr Hashimin, bėri parashikimin e saktė: "Disa njerėz nuk duhet lejuar kurrė tė ngritėn nė pushtet, sepse janė tė rrezikshėm pėr Kosovėn". Dhe, fjalėn e kishte, pikėrisht, pėr Hashimin, tė cilin, vėtet, nuk e la tė bėhet as kryeministėr. Tashmė, rrezikshmėrinė e Hashimit, po e provon nė kurrizin e tij populli i Kosovės. Me nėnshkrimin e marrėveshjes pėr demarkacionin, shėnimin e vijės kufitare me Malin e Zi, Hashim Thaēi i dhuroi 8.200 hektarė tokė fqinjit. Me kėrkesėn kamufluese pėr "korrigjim tė kufinjėve" me Serbinė, Hashimi po legalizon faljen e njė pjese tė territorit tė vendit Serbisė. Mjerisht, populli i Kosovės vazhdon tė gjumojė, edhe pėrballė kėsaj gjėme tė madhe.
_________________________________
https://www.botasot.info/aktuale-laj...-kryeminister/
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-08-2019, 09:42   #2
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,770
Thanks: 29
Thanked 85 Times in 74 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: Zbulohet pse Presidenti Rugova nuk e la Thaēin tė bėhet kryeministėr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin


Nė njė intervistė dhėnė mė parė pėr gazetėn “Bota sot”, publicisti Idriz Zeqiraj ka folur rreth asaj se a po i falė Presidenti Thaēi territoret Serbisė.
Zeqiraj thotė se “Presidenti Rugova, si pėr shumėēka, edhe pėr Hashimin, bėri parashikimin e saktė: "Disa njerėz nuk duhet lejuar kurrė tė ngritėn nė pushtet, sepse janė tė rrezikshėm pėr Kosovėn".

Pėrgjigja e plotė:
Idriz Zeqiraj: Vendet me traditė shtetėrore, bėjnė shumė kujdes nė pėrzgjedhjen e kuadrit drejtues tė institucioneve, nė veēanti, tė presidentit tė shtetit. Nė Kosovė, pėrzgjedhja e kuadrit, qofshin ata qeveritarė, deputetė, "liderė" tė partive politike, ėshtė pėr t`u qarė, shokuese. Kulmon zgjedhja e Hashim Thaēit, i cili nuk pėrmbushė as elementin bazė, siē pėrcakton neni 1 dhe 2 i Kushtetutės tė Kosovės: 1. Pėrfaqėsues i unitetit tė popullit; 2. Mbrojtės i territorit tokėsor tė vendit. Pėrkundrazi, Hashim presidenti, jo vetėm nuk pėrfaqėson unitetin e popullit, por ėshtė pėrēarės i popullit! Kėtė e ka filluar me sabotimin e Marrėveshjes tė Osllos dhe vazhdon tė jetė konseguent edhe sot e gjithė ditėn, nė rolin pėrēarės tė popullit. Presidenti Rugova, si pėr shumėēka, edhe pėr Hashimin, bėri parashikimin e saktė: "Disa njerėz nuk duhet lejuar kurrė tė ngritėn nė pushtet, sepse janė tė rrezikshėm pėr Kosovėn". Dhe, fjalėn e kishte, pikėrisht, pėr Hashimin, tė cilin, vėtet, nuk e la tė bėhet as kryeministėr. Tashmė, rrezikshmėrinė e Hashimit, po e provon nė kurrizin e tij populli i Kosovės. Me nėnshkrimin e marrėveshjes pėr demarkacionin, shėnimin e vijės kufitare me Malin e Zi, Hashim Thaēi i dhuroi 8.200 hektarė tokė fqinjit. Me kėrkesėn kamufluese pėr "korrigjim tė kufinjėve" me Serbinė, Hashimi po legalizon faljen e njė pjese tė territorit tė vendit Serbisė. Mjerisht, populli i Kosovės vazhdon tė gjumojė, edhe pėrballė kėsaj gjėme tė madhe.
_________________________________
https://www.botasot.info/aktuale-laj...-kryeminister/
hahaha qfar rrene edhe mas shum vitesh qe u cof i bani per ta o zot o zot

po ai coftak u kan ne gjendje krejt Kosoven me e dhan veq ati me i than president bre po qa je kah flet thuej ati zeqirit a kush e ka shkrue ket prrall dhe mashallah pak u kan Thaqi kryeminister deri qe ju ka ba bajat vet ne kohen e rugqes as qe ka desht te punoi me ta bile kur nderkombetaret i kerkuen PDK-se qe te udheheq qeverin Thaqi e dergoi te ndjerin Bajram Rexhepin per kryeminister a ke harrue a hhaha
__________________
Lirinė s’mund ta gjykojė askush!

Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-08-2019, 10:01   #3
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,258
Thanks: 3,952
Thanked 4,271 Times in 2,878 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 230
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Zbulohet pse Presidenti Rugova nuk e la Thaēin tė bėhet kryeministėr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin


Nė njė intervistė dhėnė mė parė pėr gazetėn “Bota sot”, publicisti Idriz Zeqiraj ka folur rreth asaj se a po i falė Presidenti Thaēi territoret Serbisė.
Zeqiraj thotė se “Presidenti Rugova, si pėr shumėēka, edhe pėr Hashimin, bėri parashikimin e saktė: "Disa njerėz nuk duhet lejuar kurrė tė ngritėn nė pushtet, sepse janė tė rrezikshėm pėr Kosovėn".

Pėrgjigja e plotė:
Idriz Zeqiraj: Vendet me traditė shtetėrore, bėjnė shumė kujdes nė pėrzgjedhjen e kuadrit drejtues tė institucioneve, nė veēanti, tė presidentit tė shtetit. Nė Kosovė, pėrzgjedhja e kuadrit, qofshin ata qeveritarė, deputetė, "liderė" tė partive politike, ėshtė pėr t`u qarė, shokuese. Kulmon zgjedhja e Hashim Thaēit, i cili nuk pėrmbushė as elementin bazė, siē pėrcakton neni 1 dhe 2 i Kushtetutės tė Kosovės: 1. Pėrfaqėsues i unitetit tė popullit; 2. Mbrojtės i territorit tokėsor tė vendit. Pėrkundrazi, Hashim presidenti, jo vetėm nuk pėrfaqėson unitetin e popullit, por ėshtė pėrēarės i popullit! Kėtė e ka filluar me sabotimin e Marrėveshjes tė Osllos dhe vazhdon tė jetė konseguent edhe sot e gjithė ditėn, nė rolin pėrēarės tė popullit. Presidenti Rugova, si pėr shumėēka, edhe pėr Hashimin, bėri parashikimin e saktė: "Disa njerėz nuk duhet lejuar kurrė tė ngritėn nė pushtet, sepse janė tė rrezikshėm pėr Kosovėn". Dhe, fjalėn e kishte, pikėrisht, pėr Hashimin, tė cilin, vėtet, nuk e la tė bėhet as kryeministėr. Tashmė, rrezikshmėrinė e Hashimit, po e provon nė kurrizin e tij populli i Kosovės. Me nėnshkrimin e marrėveshjes pėr demarkacionin, shėnimin e vijės kufitare me Malin e Zi, Hashim Thaēi i dhuroi 8.200 hektarė tokė fqinjit. Me kėrkesėn kamufluese pėr "korrigjim tė kufinjėve" me Serbinė, Hashimi po legalizon faljen e njė pjese tė territorit tė vendit Serbisė. Mjerisht, populli i Kosovės vazhdon tė gjumojė, edhe pėrballė kėsaj gjėme tė madhe.
_________________________________
https://www.botasot.info/aktuale-laj...-kryeminister/

po, thoshte mos e lereni kete pabuks se ky i shet te gjitha per asgje.I mungojne Kosoves, njerez te menēur se qashtu njerez te pashkolle e te paditur ka bere suficit modhe.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
🖤 (1)
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-08-2019, 11:17   #4
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,397
Thanks: 15,047
Thanked 8,890 Times in 5,995 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Zbulohet pse Presidenti Rugova nuk e la Thaēin tė bėhet kryeministėr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin


Tashmė, rrezikshmėrinė e Hashimit, po e provon nė kurrizin e tij populli i Kosovės. Me nėnshkrimin e marrėveshjes pėr demarkacionin, shėnimin e vijės kufitare me Malin e Zi, Hashim Thaēi i dhuroi 8.200 hektarė tokė fqinjit.
_________________________________
https://www.botasot.info/aktuale-laj...-kryeminister/
Sa i perket Rugoves....ishte nje pacifist dhe frikacak qe i mbaroi vremena kur u shperbe RFSJ-ve.Per kete qe te citova,ta thote SHKINA =HAPUR nga 48.55 sek.


Sa per Atlantic Council apo fabriken e mendimit(shpelarje te KRYEVE) eshte nje institucion qe nuk ka referim universal.Eshte nje nga institucionet qe ka si tipar ashtu si te tjerat....NDIKIMIN ne POLITIKE.Pastaj juve duhet ta merrni me mend se cfar do te thote kjo.N.q-se nuk e dini i BIE ne gjuhen Shqipe=MEVARESI.

Diten e mire....fshataro apo

Tungi.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur