Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Thashetheme

Thashetheme Thashetheme-t e pėrditshme.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-11-2018, 01:29   #21
Adea
V.I.P

Data e antarėsimit: Dec 2016
Shuma e pikėve qė jep: 17
Adea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Muri i Gurtė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
Rozafa - shqip Trendafile (it. Rosa).

p.s. ndonjehere perdorim edhe dialektin ne te shkruar

Roza ne shqip eshte ngjyre dhe jo trendafil.

Dea
Adea ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-11-2018, 01:39   #22
Gi de Masha
V.I.P

Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Shuma e pikėve qė jep: 130
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Rozafa - shqip Trendafile (it. Rosa).

p.s. ndonjehere perdorim edhe dialektin ne te shkruar
Edhe danisht rosa i thonė.
Qė nga sot kalaja tė quhet: KALAJA E TRĖNDAFILES!
i vjetėr 11-11-2018, 01:42   #23
Gi de Masha
V.I.P

Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Shuma e pikėve qė jep: 130
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Eleonore Shiko postimin
A nuk ju duket sikur fjala Systemi ngjason me siset e mi!?

Eleonore
Teorikisht mbase kėshtu i bie. Prakitikisht s'kemi parė asgjė, se i pari do tė ishte drague qė do ta miratonte!
i vjetėr 11-11-2018, 02:03   #24
drague
me pushime

Data e antarėsimit: Sep 2010
Shuma e pikėve qė jep: 296
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Teorikisht mbase kėshtu i bie. Prakitikisht s'kemi parė asgjė, se i pari do tė ishte drague qė do ta miratonte!
Ne shoku Adem i themi cica
i vjetėr 11-11-2018, 02:12   #25
Adea
V.I.P

Adea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin

Qendro i siguruar se jo ato POR edhe dheun ku shkel kemba ime nuk do te kesh rast t'a shohesh!

Dea
i vjetėr 11-11-2018, 06:36   #26
lonely_lion
V.I.P

Data e antarėsimit: Jul 2015
Shuma e pikėve qė jep: 37
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Qendro i siguruar se jo ato POR edhe dheun ku shkel kemba ime nuk do te kesh rast t'a shohesh!

Dea
..por kjo nuk do te thote se nuk ke shanc t'i perkedhelesh ..... virtualisht. E cfare e keqe do te te vije Eleonore nga nje perkedhelje

Apo Dea?
Postimi i lonely_lion pėlqehet nga
i vjetėr 11-11-2018, 22:46   #27
Adea
V.I.P

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
..por kjo nuk do te thote se nuk ke shanc t'i perkedhelesh ..... virtualisht. E cfare e keqe do te te vije Eleonore nga nje perkedhelje

Apo Dea?

Virtualisht do te ishte e mundur ne qofte se do te kishe imazhin tim ne koke. Mund t'a merrja si kompliment nqs imazhi im do te eksitonte. Ne menyre te MIRE.

Nqs une dua te jap prove te ekzistences time se pari une duhet te paraqes nje imazh dhe se dyti nje emer. Se treti edhe nje adrese te verifikueshme. POR nqs une shoh qe keto informata merren nga nje grup i konsiderueshem njerezish dhe keqperdoren atehere UNE do te sigurohem qe per cdo perdorim te imazhit tim ne situata te ndyra te djeg qelizat e trurit tend deri sa ai imazh te mos ekzistoje me. Jo vetem harrese imazhi por edhe pergjysmim trupor. Jo vetem te tendit POR te te gjithe atyre te cilet punojne per ty, paguhen prej teje, ushqehen prej teje dhe ku edhe shpirti u gjendet dhe ku edhe do te varrosen perfundimisht.

Ata do te kene karakteristikat e tua. Do te terhiqen zvarre, do t'u bien floket dhe do t'u zhduket hunda gradualisht.

Nje shpirt i shemtuar duhet te kete edhe nje trup te shemtuar.

A e njihni fytyren e punedhenesit?
A e dini per cilin po punoni?

Kush ju futet dhe kush ju del nga shtepia?

Edhe me imagjinate ASNJE nuk eshte ne gjendje te kaloje kufije te pakalueshem.

Dea

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Adea : 11-11-2018 nė 22:52
i vjetėr 12-11-2018, 09:00   #28
Elian70
Photoshop

Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Shuma e pikėve qė jep: 61
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm

Perjashtoj edhe ata qe vujne nga sindroma e mullinjve te eres...Don Kishotat
Te lexosh libra nuk te bejne Kalores te mire dhe murit tim nuk i duhen Kavaliere te tille, se shkaterrohet shpejt muri, e une s'kam ku me shkrujt...

p.s. Sanco Panca urrente anakronizmat, i shte vetvetja....nuk e di ne i pelqente gjiza.
i vjetėr 12-11-2018, 15:36   #29
lonely_lion
V.I.P

Data e antarėsimit: Jul 2015
Shuma e pikėve qė jep: 37
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Virtualisht do te ishte e mundur ne qofte se do te kishe imazhin tim ne koke. Mund t'a merrja si kompliment nqs imazhi im do te eksitonte. Ne menyre te MIRE.

Nqs une dua te jap prove te ekzistences time se pari une duhet te paraqes nje imazh dhe se dyti nje emer. Se treti edhe nje adrese te verifikueshme. POR nqs une shoh qe keto informata merren nga nje grup i konsiderueshem njerezish dhe keqperdoren atehere UNE do te sigurohem qe per cdo perdorim te imazhit tim ne situata te ndyra te djeg qelizat e trurit tend deri sa ai imazh te mos ekzistoje me. Jo vetem harrese imazhi por edhe pergjysmim trupor. Jo vetem te tendit POR te te gjithe atyre te cilet punojne per ty, paguhen prej teje, ushqehen prej teje dhe ku edhe shpirti u gjendet dhe ku edhe do te varrosen perfundimisht.

Ata do te kene karakteristikat e tua. Do te terhiqen zvarre, do t'u bien floket dhe do t'u zhduket hunda gradualisht.

Nje shpirt i shemtuar duhet te kete edhe nje trup te shemtuar.

A e njihni fytyren e punedhenesit?
A e dini per cilin po punoni?

Kush ju futet dhe kush ju del nga shtepia?

Edhe me imagjinate ASNJE nuk eshte ne gjendje te kaloje kufije te pakalueshem.

Dea
Dea... nuk morra vesh asgje nga keto qe the. Mos kishe gje me mua ?

P.S.
Une te njoh shume mire (nga ato qe ke thene per veten, kam bere lidhjen e zerit me figuren), por nuk i kam thene njeriu se kush je. Aq me teper qe nuk kisha asnje paramendim ne ato qe kam shkruar.
i vjetėr 13-11-2018, 02:46   #30
Adea
V.I.P

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Dea... nuk morra vesh asgje nga keto qe the. Mos kishe gje me mua ?

P.S.
Une te njoh shume mire (nga ato qe ke thene per veten, kam bere lidhjen e zerit me figuren), por nuk i kam thene njeriu se kush je. Aq me teper qe nuk kisha asnje paramendim ne ato qe kam shkruar.

Te gjithe e dine kush jam dhe tani do te dine edhe kush je ti dhe cfare je ti!

Dea
i vjetėr 13-11-2018, 11:52   #31
Elian70
Photoshop

Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm

Ore vertet kush jeni ju? (zoti Sergč)

p.s.rendesi ka te mos vini tritol te themelet e murit tim...
i vjetėr 14-11-2018, 03:22   #32
Adea
V.I.P

Dora D'Istria ose Elena Gjika.

i vjetėr 14-11-2018, 18:42   #33
Elian70
Photoshop

Pash zotin kthehu ne shekullin e 22...

p.s. nuk ta shkruajta me xixa
i vjetėr 15-11-2018, 09:53   #34
Adea
V.I.P

E ardhmja qe eshte edhe e shkuara e rinovuar dhe e blinduar me frutin e punes time nuk ka per te ardhur pa mbyllur une syte.

Dhe une do te rrotullohem shpejte e me shpejte dhe do te shpik e do te krijoj pa fund deri sa ajo e ardhme te jete infinit.

Ju nuk e dini si do te ishte jeta nqs NE nuk do te ishim ketu.

Mos prisni per dicka qe ju nuk e dini nese do te jete me e mire apo me e keqe per ju.

Dhe ju siguroj qe eshte aq keq qe ju nuk do te pushoni se mallkuari veten per shansin e madh qe ju eshte dhene.

Dhe une do te rrotullohem dhe do te rrotullohem deri sa ata te cilet i kam vene ne shenjester POR nuk i vras do te kthejne patkonjte nga dielli.

E shkuara eshte e IMJA ashtu sikurse dhe e Sotshmja dhe e Ardhshmja.

Dea
i vjetėr 15-11-2018, 14:33   #35
Elian70
Photoshop

ADEA te lutem, te pergjerohem, pranoj cdo gje qe me thuash, heq dore nga gjthcka, te ulem edhe ne gjunje per te te kerkuar falje nese kam gabuar ndonjehere me ty. Do jem gjithmone i pranishem ne diskutimet e tua dhe Like-t qe ja jepja Demkes, do t'i jap qe te gjitha tya. Te lutem, te lutem. Jam shume i shqetesuar. Nuk dua te gaboj me. Emri yt me eshte ngulitur aq shume ne koke nga inkubet sa dje bera gabimin me te madh te jetes sime. E quajta piken time te dobet, ate qe me ka bere koken, pra mamane time...ADEA...ajo e shkreta zgurdulloi syte e po me shihte e shastisur. Si ka mundesi i biri po e therret me nje emer te panjohur? E pra, te kerkoj nga thellesia e zemres te nderrosh po pati mundesi emrin, nga ADEA ne dicka tjeter si te te doje qejfi. Sinqerisht dua ta harroj kete emer per faktin se nuk dua te gaboj me. Po pati mundesi nderroje... dhe do jem gati edhe te leh si qeni po ta zdrypi puna...
i vjetėr 15-11-2018, 18:10   #36
Adea
V.I.P

Citim:
ADEA te lutem, te pergjerohem, pranoj cdo gje qe me thuash, heq dore nga gjthcka, te ulem edhe ne gjunje per te te kerkuar falje nese kam gabuar ndonjehere me ty. Do jem gjithmone i pranishem ne diskutimet e tua dhe Like-t qe ja jepja Demkes, do t'i jap qe te gjitha tya. Te lutem, te lutem. Jam shume i shqetesuar. Nuk dua te gaboj me. Emri yt me eshte ngulitur aq shume ne koke nga inkubet sa dje bera gabimin me te madh te jetes sime. E quajta piken time te dobet, ate qe me ka bere koken, pra mamane time...ADEA...ajo e shkreta zgurdulloi syte e po me shihte e shastisur. Si ka mundesi i biri po e therret me nje emer te panjohur? E pra, te kerkoj nga thellesia e zemres te nderrosh po pati mundesi emrin, nga ADEA ne dicka tjeter si te te doje qejfi. Sinqerisht dua ta harroj kete emer per faktin se nuk dua te gaboj me. Po pati mundesi nderroje... dhe do jem gati edhe te leh si qeni po ta zdrypi puna...

Faktikisht une zgjodha emrin Dea ne nje forum qe mora pjese per gati dy vjet. Illyria Forum. Tani, ne perspektive nuk di ne t'a mallkoje ate dite apo t'a uroje.

Dea, emri qe zgjodha ishte krejt i rastesishem. Ate dite, me kujtohet si dje, duke fshire pluhrat mbi koken e krevatit te dhomes time te gjumit, me shkau nga dora nje bust prej allcie qe kisha sjelle ne Kanada te me kujtonte vendin tim. Busti i kokes se Dea-s se Butrintit. Koka me rreshqet nga duart dhe cahet.

Prandaj dhe vura emrin e Dea-s. Asnje paramendim, asnje prapamendim.

Une nuk ndahem, POR nuk e di si me pordhi mendja dhe vendosa te merrja edhe nje nick te dyte. Kiara. Qe do te thote CLEAR ose e QARTE. Por here pas here kjo mund te tingelloje si e QARA. Me qa.
M'u duk sikur emri i ri me dha nje personalitet te ri. Me emrin e pare te zgjedhur me dukej vetja si, me fal per mungesen e modestise, Guardian Angel ose si Mother Virtue incarnate. Kurse me nick-un e dyte me dukej vetja si Athina, luftetare.

U shkeputa nga forumi per ca kohe per te mbajtur zi per tim ate. Dhe heren e dyte dhe perfundimtare u shkeputa nga forumi per arsye te disa problemeve bashkeshortore.

Pas gati 9 vjetesh rastesisht u gjenda ne forumin shqiptar dhe vendosa te rregjistrohesha me emrin tim, te vertete.

Kur me ftuan te merrja pjese ne kete forum aktual vendosa te perdorja emrin DEA ne kujtim te emrit te pare te perzgjedhur shume vite me pare. Forumi me dergoi nje mesazh ne te cilin thuhej se emri nuk mund te perdorej. Ndaj vendosa Adea, ne nder te vajzes se djalit te xhaxhait.

Kaq.

Vecse nuk e dija se kete here ashtu si heren e pare do te futesha ne nje Lion's Den.

Nuk e di kush eshte cherry blossom por ajo paraqitej si Kiara. Nuk e di nga koka e kujt ka dale nje Idea por edhe ajo paraqitej si Dea.

Tani eshte qartesuar cdo gje.

Ai qe hiqet si une ka nje plan ne koke. Dhe per kete me ka vrare.

Ai emer duhet te zhduket dhe jo i imi. Ai person te gjej vryme ku te futet.

Sa per ty Elian, une jam bere merak per shendetin tend nja dy here.

Postimi im nuk te drejtohej ty POR ishte ne pergjithesi.

Te gjithe personat qe kane dashur te me perserisin ose edhe te paramendojne si jam une, pa me pyetur direkt, le te gjejne vend te futen. Vryma ku futen, te siguroj, eshte vryma e humbjes totale.

Adea
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim