Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Futbolli

Futbolli Tė apasionuarit e futbollit mblidhen kėtu pėr tė bėrė tifo pėr skuadrėn e zemrės, pėr tu njohur me rezultatet e ndeshjeve dhe pse jo pėr tė vėnė baste.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 18-06-2019, 08:58   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,834
Thanks: 7,550
Thanked 3,493 Times in 1,820 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 151
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Arrestohet Ish-presidenti i UEFA-s, Michel Platini

Ish-presidenti i UEFA-s, Michel Platini, ėshtė arrestuar tė martėn pėr korrupsion nė lidhje me zgjedhjen e Katarit pėr tė organizuar Botėrorin e vitit 2022.

Sipas mediave nė Francė, Platini u arrestua nėn dyshimet pėr “shpėrblimin” e Katarit me organizim tė Botėror.
Legjenda franceze ishte president i UEFA-s nga viti 2007 deri mė 2015 kur u pėrjashtua nga FIFA.
_________________________________
https://www.koha.net/sport/169270/ar...ichel-platini/
_______________________________

Ky asht rrenuesi e kombetares shqiptare te futbollit.
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Fshatari pėlqehet nga
i vjetėr 18-06-2019, 09:06   #2
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,338
Thanks: 3,107
Thanked 2,438 Times in 1,642 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arrestohet Ish-presidenti i UEFA-s, Michel Platini

E zunė hakat tona.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i King Bardhyl pėlqehet nga
i vjetėr 18-06-2019, 09:55   #3
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 14,492
Thanks: 703
Thanked 1,053 Times in 783 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 115
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arrestohet Ish-presidenti i UEFA-s, Michel Platini

Te isha une si platinia kerkoja azil ne katar.
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-06-2019, 10:41   #4
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,393
Thanks: 1,157
Thanked 1,870 Times in 1,079 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arrestohet Ish-presidenti i UEFA-s, Michel Platini

Po mirė ja bėnė... u bė mė keq se Duka jonė..
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-06-2019, 11:26   #5
Linda
❤❤❤❤
 
Avatari i Linda
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 3,900
Thanks: 3,314
Thanked 1,253 Times in 727 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
Linda ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Arrestohet Ish-presidenti i UEFA-s, Michel Platini

Mirė ja kan bo,ishalla mer dhe Dukėn me vete
__________________
Nehmen Sie die Menschen, wie sie sind, andere gibt's nicht.
Linda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Linda pėlqehet nga
i vjetėr 18-06-2019, 13:14   #6
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 5,731
Thanks: 3,812
Thanked 6,452 Times in 2,176 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arrestohet Ish-presidenti i UEFA-s, Michel Platini

Ueeee.....
__________________
Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about.
Be kind. Always.
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-06-2019, 14:06   #7
B.E.V
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Posts: 3,150
Thanks: 622
Thanked 735 Times in 492 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 37
B.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arrestohet Ish-presidenti i UEFA-s, Michel Platini

Ish rubentin. Diku e pashe ne web me bluzen bardhe e zi , tamam per ne burg.
Per lojtar i perulem. Legjende.
Ndoshta eshte edhe ndonje gracke.
B.E.V nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-06-2019, 15:30   #8
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,338
Thanks: 2,722
Thanked 2,698 Times in 1,503 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arrestohet Ish-presidenti i UEFA-s, Michel Platini

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga B.E.V Shiko postimin
Ish rubentin. Diku e pashe ne web me bluzen bardhe e zi , tamam per ne burg.

Per lojtar i perulem. Legjende.

Ndoshta eshte edhe ndonje gracke.
Ca lidhje ka posti qe mbante me Juventus? Ju milanistat jeni bere qesharake e skeni faj faktikisht se jeni katandis si Sassuolo. Lol
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Venom pėlqehet nga
i vjetėr 18-06-2019, 23:06   #9
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,213
Thanks: 14,943
Thanked 8,809 Times in 5,933 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 383
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Arrestohet Ish-presidenti i UEFA-s, Michel Platini

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Venom Shiko postimin
Ca lidhje ka posti qe mbante me Juventus? Ju milanistat jeni bere qesharake e skeni faj faktikisht se jeni katandis si Sassuolo. Lol
VDISSHA per....ZHAKUN.LOJTAR i MODH.Kujt i plasi ka vjedh apo jo.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2019, 09:06   #10
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,906
Thanks: 1,111
Thanked 1,228 Times in 677 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arrestohet Ish-presidenti i UEFA-s, Michel Platini

Po sikur ai dron te kishte qen bombe?! Haha fuck of platini, kap sapunin ne burgje per ca kohe ne moshen 64 vjecare... te zune haqet e Shqiptarve
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2019, 09:26   #11
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,213
Thanks: 14,943
Thanked 8,809 Times in 5,933 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 383
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arrestohet Ish-presidenti i UEFA-s, Michel Platini

Mos i qani hallin GRANDE PLATINI dhe perse???

Vetem me afarin 2.000.000$ se fusin mrene.

Pyetja eshte ne TROJE???

Cfare do behet ma Duken e skiponjave?????

I rruajne LESHT,dhe persene e gjeni juve me flamur.SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 19-06-2019, 11:12   #12
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 14,492
Thanks: 703
Thanked 1,053 Times in 783 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 115
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arrestohet Ish-presidenti i UEFA-s, Michel Platini

E nxoren prape ate..pse genjen ti re,fshatar!
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i shoku_tanku pėlqehet nga
i vjetėr 19-06-2019, 11:21   #13
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,213
Thanks: 14,943
Thanked 8,809 Times in 5,933 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 383
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Arrestohet Ish-presidenti i UEFA-s, Michel Platini

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
E nxoren prape ate..pse genjen ti re,fshatar!
Pas dėgjimit nga ana e policisė tė ish presidentit UEFA Michel Platini, asnjė gjyq nuk ėshtė hapur kundėr 64-vjeēarit qė ishte i pranishėm.

Nė hetimet paraprake tė Prokurorisė Publike tė Francės pėr dhėnien e diskutueshme tė Kupės Botėrore 2022 nė Katar, sipas mediave, ndėr tė tjera, ėshtė rryshfeti. Kėto hetime, tė cilat janė bere nė veēanti pėr tė qartėsuar rolin e Francės.

Ish-presidenti i FIFA, Sepp Blatter, raportoi....

Platini mė thirri dhe mė tha se ai kishte njė bisedė me Nicolas Sarkozy nė Élysée dhe se ai dhe miqtė e tij mund tė votonin pėr Katarin pėr interesat ekonomike kombėtare, tha Blatter pėr L'Equipe. Nė fund, Katarit iu dha edhe kontrata pėr Kupėn Botėrore 2022.

PS....u sqarove shoku PANZER.Fshataret me flamur ne fransua apo belzhike,nuk e dine se si funksionon dynjaja.Kane sume deshira ne....letra.

Shqip...u mbars mali dhe mbolli nje MI.Pastaj sarkoZI PUTANA,vrau ...KOLONELIN.

Kurtizanet e Parist....qe ti e ke lexuar.

ALE ka shkruesi.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 19-06-2019, 11:23   #14
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,213
Thanks: 14,943
Thanked 8,809 Times in 5,933 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 383
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arrestohet Ish-presidenti i UEFA-s, Michel Platini

Mos i jepni like me KOT atij KATNARIT, ju KLLUFAT e tjere me flamur.

Tungi.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2019, 11:28   #15
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 14,492
Thanks: 703
Thanked 1,053 Times in 783 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 115
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arrestohet Ish-presidenti i UEFA-s, Michel Platini

tgjith gazetaret jan bo dallavere..pompacina e ka gjoksin si bidon qumshi..me trrejt ajo ja bo hallall po fshatari ska gjoks fare
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i shoku_tanku pėlqehet nga
i vjetėr 19-06-2019, 11:31   #16
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,213
Thanks: 14,943
Thanked 8,809 Times in 5,933 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 383
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arrestohet Ish-presidenti i UEFA-s, Michel Platini

Po ta shikojme nga ana e patriotizmit,Platini i SHERBEU....interesave te Frances.Natyrisht kush kontribon per atdheun...SHPERBLEHET.

Apo keni ndonje pyetje juve tane????????????????????
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2019, 11:39   #17
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,338
Thanks: 3,107
Thanked 2,438 Times in 1,642 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arrestohet Ish-presidenti i UEFA-s, Michel Platini

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Po ta shikojme nga ana e patriotizmit,Platini i SHERBEU....interesave te Frances.Natyrisht kush kontribon per atdheun...SHPERBLEHET.

Apo keni ndonje pyetje juve tane????????????????????
Shumė mirė bėri qė i shėrbeu interesave tė vendit tė tij. Ato interesa qė ai mbronte ishin dhe janė nė kundėrshtim me interesat tona. Kėshtu qė (duke lėnė mėnjanė Platininė si lojtar dhe duke e respektuar pėr aq sa i i takon sepse ka dalė njė listė e gjatė lojtarėsh shumė herė mė tė respektuar duke filluar nga Zizu, etj) ne na bėhet qejfi kur e shikojmė qė rri si ndonjė sum riq atje tek ai vendi nė tė freskėt me magrebinėt dhe gjithė farė lloj llumi qoftė edhe pėr njė ditė.
Any other question my dear?
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2019, 11:43   #18
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 14,492
Thanks: 703
Thanked 1,053 Times in 783 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 115
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arrestohet Ish-presidenti i UEFA-s, Michel Platini

Une them ti heqim dy kupat e fundit te botes frances..nje tja japim brazilit,tjetren kroacise.
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i shoku_tanku pėlqehet nga
i vjetėr 19-06-2019, 23:29   #19
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,213
Thanks: 14,943
Thanked 8,809 Times in 5,933 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 383
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arrestohet Ish-presidenti i UEFA-s, Michel Platini

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Shumė mirė bėri qė i shėrbeu interesave tė vendit tė tij. Ato interesa qė ai mbronte ishin dhe janė nė kundėrshtim me interesat tona. Kėshtu qė (duke lėnė mėnjanė Platininė si lojtar dhe duke e respektuar pėr aq sa i i takon sepse ka dalė njė listė e gjatė lojtarėsh shumė herė mė tė respektuar duke filluar nga Zizu, etj) ne na bėhet qejfi kur e shikojmė qė rri si ndonjė sum riq atje tek ai vendi nė tė freskėt me magrebinėt dhe gjithė farė lloj llumi qoftė edhe pėr njė ditė.
Any other question my dear?
Epo qe thoni juve....kur Beckenbauer korruptoi nje qe kishte te drejten e votes,kanguri ja dha....Gjermanise per 2006-n.Su ni njeri apo Franci-n ta nxirrnin ne gjyq.Pra....edhe BEKJA mbrojti...INTERESAT e Gjermanise.

SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-06-2019, 06:13   #20
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,213
Thanks: 14,943
Thanked 8,809 Times in 5,933 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 383
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arrestohet Ish-presidenti i UEFA-s, Michel Platini

Kampionati Botėror nė Rusi – Humbje pėr lirinė e shtypit.

Pėr shkaqe sigurie gazetari i ARD, Hajo Seppelt qė zbuloi skandalin e dopingut nė Rusi ka hequr dorė nga vajtja nė Kampionatin Botėror. Gazetaria kritike ėshtė kėshtu humbėsi i parė i kampionatit mendon, Thomas Latschan.

Mijėra gazetarė dridhen kur dėgjojnė bilbilin pėr hapjen e Kampionatit Botėror nė Rusi. Mes tyre nuk ndodhet Hajo Seppelt. Ai ėshtė gazetar sporti i televizionit gjerman ARD dhe shihet nė Gjermani si institucion, dhe nė nivel ndėrkombėtar i njohur nė ēėshtjet e sqarimit tė dopingut nė sport, gazetar investigativ dhe kritik.

Kur miliarda tifozė futbolli hidhen pėrpjetė nga sinjali i bilbilit tė Kampionatit Botėror nė Rusi, prezent me siguri ėshtė Vladimir Putin. Atij i duhet Kampionati Botėror pėr t’ i prezantuar vendin e tij gjithė botės, Rusinė si vendim mikpritės sė Kampionatit. Rusia sėrish superfuqi e fortė. Rusia, komb krenar i sportit, me shkėlqim tė mjaftueshėm pėr tė nxirė me diell edhe Putinin.

Kampionati Botėror i Futbollit nė Rusi pa asnjė re zė zezė

Retė e zeza qė kanė qenė sipėr Rusisė, kėtij vendi sportdashės, nuk duhen parė nga tifozėt. Hajo Seppelt, gazetari gjerman i sportit, pati hedhur shumė re tė zeza mbi shkėlqimin e sportit rus. Sipas mendimit tė rusėve shumė mė tepėr se duhet. Ai zbuloi sistematikisht dopingun shtetėror mbi sportistėt mė tė mirė rusė, shkaktoi dėbimin e pjesshėm tė sportistėve rus nga Lojėrat Olimpike 2016 nė Rio dhe 2018 nė Phenjan duke e kthyer veten nė njė lloj armiku pėr shtetin rus. Edhe sot ai merr mesazhe armiqėsore nė internet, sharje dhe kėrcėnime me vrasje. Nė kuadėr tė Kampionatit Botėror tė Futbllit ai u shpall nga autoritetet ruse perspona non grata dhe iu refuzua viza fillimisht, por iu dha mė vonė me ndėrhyrjen e kancelares Merkel. Megjithatė, autoritetet pėr ēėshtjet e sigurisė mendojnė se gazetari i sportit ndodhet para njė “rreziku tė paparashikueshėm” nėse shkon nė Rusi.

Duke qenė gazetar kritik nuk je shumė i mirėpritur nė Rusi. Gazetarėt politikė shpesh sulmohen hapur, vendosen nėn presion, iu shtihet frika e duhet nganjėherė tė kenė frikė pėr jetėn. Mediat ndėrkombėtare mund tė cilėsohen qė prej fundit tė vitit 2017 si “agjentė tė huaj”. Edhe gazetarėt kritikė ndaj Rusisė qė ndodhen nė vendet e tjera janė kthyer nė tabela qitjeje pėr fushatat e nxitjes sė urrejtjes nė internet,dėshmi pėr varfėrinė e Rusisė – dhe FIFA-s.

Qė gjendja e sigurisė nė Rusi edhe pėr njė gazetar tė huaj sportiv tė jetė kaq kritike, nuk ka ndodhur ndonjėherė. Aktualisht ajo tregon edhe njė herė se sa keq ėshtė liria e shtypit nė vendin mikpritės tė Kampionatit Botėror. Nė rastin e Seppelt, qarqet gjermane tė sigurisė than se atij mund t’ i ndodhė qė tė merret nė pyetje nga pala ruse, dhe nė rast “mungese bashkėpunimi” tė mjaftueshėm mund edhe tė arrestohet. Madje “akte spontane dhune” kundėr Seppelt nuk pėrjashtohen. Kjo tregon se sa shumė zien shpirti rus, se sa shumė armiqėsim nė vend tė sqarimit ekziston nė Rusi. Qevera rusie duket se nuk ėshtė e interesuar nė sqarimin e skandalit tė dopingut, pėr mė tepėr tani.

Nė fakt ajo qė kėrkohet ėshtė njė deklaratė e qartė e Ligės Botėrore tė Futbollit. Sepse nė artikullin 3 tė statuteve tė FIFA-s, tek kushtet themelore qė duhet tė plotėsojė njė vend qė tė jetė mikpritės i Kampionatit Botėror bėn pjesė edhe liria e shtypit dhe liria e mediave. Nė kėtė rast duhej njė sinjal i qartė nga Moska qė reporterėt nuk do tė ndalohen tė kryejnė punėn e tyre sepse Kremlinit nuk i pėlqen raportimi i tyre. Nėse FIFA do tė kishte qenė konsekuente, atėherė ajo do tė duhej ta pėrdorte kėtė rast pėr tė rishikuar nė pėrgjithėsi praktikat e dhėnies sė kampionateve botėrorė. Deri tani qendra e FIFA-s nė Gjenevė nuk ka thėnė asgjė. Liga botėrore e futbollit luan me kohėn.

Humbėsi i parė i Botėrorit dihet

Dhe nuk ka rėndėsi cili ekip do jetė Kampioni i Botėrorit, sepse kjo lojė ėshtė fituar qė tani nga Putini dhe FIFA. Gazetaria kritike ulet nė karrigen e humbėsit nė Rusi. Sepse nė momentin kur u hodh topi, e gjithė vėmendja pėrqendrohet tek aktiviteti sportiv.

Burimi....LLAPAQENERIA dhe PROSTITUCIONERIA ne...... qershor 16, 2018 - 12:28.

PS....NJONI e ka SOT pushim dhe do dali APET.Se te merresh SCHWULEMEDIA skiptare na ze noi s`munje(Larg qofte ARBEN).

Hajde tungi....MISERABILITET me flamur.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur