Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Trojet shqiptare

Trojet shqiptare Ēdo gjė mbi trojet shqiptare: Shqipėria, Kosova, Maqedonia, Mali Zi, Ēamėria. Ēfarė i bėn trojet nga vini ju mė tė veēanta?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 12-11-2018, 08:20   #81
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 3,469
Thanks: 843
Thanked 1,405 Times in 807 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 60
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nga cilin vend ne Shqiperi etnike jeni ju?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
e ke shpine afer duomos?
Edhe konsullatėn na e hoqėn qė aty, e jo mė shpinė e Leas
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-11-2018, 10:12   #82
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 6,721
Thanks: 7,148
Thanked 5,496 Times in 2,289 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 154
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nga cilin vend ne Shqiperi etnike jeni ju?

Tek ky film, ne minuten 12:33 duket rrugica e shtepise time! Shtepia ime eshte fill mbas asaj shtepise (shpia e Syrja B), ku duket fotografia e Duces e ngjitur ne mur.
Ndertesa 2 kateshe qe shohim ne film, me kangjella hekuri eshte shkolla ime e fillores, quhej Shkolla 29 Nentori. Aty kam bere filloren. Ndertese shume e bukur dhe sipas stilit italion. Sot ajo egsiston ende dhe nuk eshte me shkolle por jane bere dyqone dhe i ka dale "pronari".... se nga i doli pronari kesaj ndertese italiane vetem nji kopil si Dako e din
Rruga qe keta dy personazhe po ecin eshte disi e perpjete dhe quhej : Rruga 24 Maji dhe eshte mbas ish Komitetit te PPSH-se. (Lagja nr 2. Durres, ke varrezat e vjetra te katolikve i kan pas thone).

Ne minuten e 17:43 ne film duket nje librari. Ishte vetem 10 min nga shpia jone, prane Amfiteatrit te DR. Ajo ka qene vertet librari, nga me te mirat dhe me te medhate ne ate kohe, aty gjeje cdo gje, kujtoj qe kur isha femije baba jem me conte cdo te Diele ne mengjes (kur ishte ne Shqiperi qe kthehej nga rruga jashte shtetit) qe te blija gazeten DRITA (organ i Lidhjes se Shkrimtareve) qe ishte e perjavshme dhe jo ditore! Vetem ate lexonte, te tjerat jane rrena mer babe me thoshte Ajo egsiston ende por tashme eshte bere Fotograf.

__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i BABA nga DURRSI pėlqehet nga
i vjetėr 12-11-2018, 10:24   #83
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 6,721
Thanks: 7,148
Thanked 5,496 Times in 2,289 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 154
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nga cilin vend ne Shqiperi etnike jeni ju?

Po e njejta skene ne min - 1:30:00 te ketij filmi shohim nje plan tjeter te kesaj rruge (lagjes time). Kete skene e mbaj mend kur eshte xhiruar edhe pse isha ende i vogel. Kane punuar 2 dite rresht per ta realizuar, sepse fillimisht u bene xhirimet ne mbremje vone me prozhektore, dhe diten tjeter u bene xhirime te tjera rreth ores 14:00 pasdite! Me sa duket prodhuesit e filmit vendosen te mbajne versionin e dyte pra ate te drekes dhe jo ate te darkes! yyyyy ca qefi ishte atehere…
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur