Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 08-12-2018, 14:03   #981
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,377
Thanks: 7,302
Thanked 5,888 Times in 2,477 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 165
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

Arrestimet nuk frikesojne grekun !
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-12-2018, 15:06   #982
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,377
Thanks: 7,302
Thanked 5,888 Times in 2,477 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 165
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

Habitem me keto mediat tona kur perdorin terminologji jo vetem pa vend por edhe fyese ndaj popullit tone; 'kunati i te ndjerit' apo 'ceremonia e te ndjerit', ne vend se te theksohet, 'te terroristit' apo 'extremistit' apo se paku 'te anetarit te Agimit te arte' !

Sa e di une, ne ne Kosove, fjalen 'i ndjeri' apo 'e ndjera' e perdorim vetem ne forme respekti dhe nderimi per njeriun !

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Socio : 08-12-2018 nė 15:09
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-12-2018, 15:29   #983
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,979
Thanks: 305
Thanked 519 Times in 385 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 36
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
[B]...
Ajo ka folur greqisht para kamerave duke i premtuar tė birit se do tė merrte gjakun e tij.

“Do tė bėhem si Xhaveli. Do tė vras Edi Ramėn. Mė mori trimin tim. Psė ma vrau djalin? Nuk e dija qė kisha lindur njė trim tė tillė. Ne duam drejtėsi. Tė ēohem 10-15 si ti tė pastojnė vendin. Do tė ta marr unė gjakun biri im,”- tha Vasilia.

...
i mbushi breket edveri …
https://www.bing.com/videos/search?q...5&&FORM=VRDGAR
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-12-2018, 15:51   #984
King Bardhyl
Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 3,538
Thanks: 1,914
Thanked 1,606 Times in 1,065 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 71
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
Arrestimet nuk frikesojne grekun !
Dakord jam. Por nė qoftė se shteti vazhdon tė bėjė punėn e tij, domethėnė do kemi njė hetim dhe pastaj njė gjykim me gjithė burokracinė e kuptueshme qė i shoqėron kėto procese, atėherė edhe greku trembet.
Tė kesh tė bėsh me drejtėsinė, kudo nė ēdo vend tė botės ėshtė hall i madh, ndėrsa nė Shqipėri ėshtė tmerr.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-12-2018, 18:25   #985
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 3,469
Thanks: 843
Thanked 1,405 Times in 807 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 60
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

Organizata OMONIA pėr tė kryer aktivitetin e saj ėshtė rregjistruar sipas ligjeve tė Republikės sė Shqipėrisė nė gjykatėn e Shqipėrisė. Por, sipas saj kjo Republikė e Shqipėrisė ėshtė terroriste, megjithėse e lejon nė liri tė plotė tė kryejė aktivitetin e saj separatist.

Natyrisht, shteti shqiptar hesht si fija e barit, sepse mund tė mbajė jo vetėm kėtė, por dhe shumė deklarata tė tjera. Sa pėr Prokurorinė, ajo ka kohė nė gjumė tė thellė.

Pas pėrfundimit tė ceremonisė pėrkujtimore tė 40-ave tė tė ndjerit, Kostantino Kaēifas, OMONIA i ka cilėsuar terroriste masat e marra nga Policia e Shtetit pėrgjatė gjithė ditės sė djeshme.

Ndalimet nė pikat kufitare dhe shoqėrimin e shtetasve greke nga ana e policisė shqiptare, OMONIA e ka komentuar, si njė pėrpjekje graduale pėr shfarosjen e minoritetit grek nė Shqipėri.

Nuk mungon edhe paralajmėrimi, se ata do tė kėrkojnė nga ndėrkombėtarėt marrjen e masave qė qeveria tė ndėrpresė kėto “praktika tė rrezikshme”.

Deklarata e Plotė:

Tema: Pėrkujtimore Dyzetėditėshe pėr tė ndjerin Konstandin Kacifa nė Bularat. Denoncim pėr progrom ndaj Minoritetit Etnik Grek nga ana e Policisė. Pengim pėr ardhje nė vatrat atėrore dhe pjesėmarrje nė akolluthitė fetare. Refuzim i lėvizjes sė lire nė kufi pėr dhjetra qytetarė tė Bashkimit Europian.

U krye sot nė Kishėn e hirshme tė Shėn Athanasit nė Bularat Pėrkujtimorja dyzetėditėshe pėr tė ndjerin tė ekzekutuar nga forcat e policies, Konstandin Kacifa. Liturgjinė Hyjnore dhe akolluthitė e tjera tė rastit u kryen nga Mitropoliti i Gjirokastrės, Imzot Dhimitri dhe priftėrinj tė tjerė tė Mitropolisė. Familjarė dhe dhjetra besimtarė tė tjerė nga Bularati, fshatra tė tjerė dhe Greqia morėn pjesė nė lutjen e pėrbashkėt pėr prehjen e shpirtit tė Konstandinos. Nė Qendrėn Shpirtėrore tė Enorisė u ofrua pėr tė gjithė pjesėmarrėsit kafe nga ana e Kėshillit Kishėtar. Morėn pjesė gjithashtu parlamentarė nga parlamenti i Greqisė dhe Shqipėrisė si edhe Konsulli i Pėrgjithshėm i Republikės Helenike nė Gjirokastėr.

***

Ndėrkaq dhjetra besimtarė tė tjerė, pjesėtarė tė Minoritetit Etnik Grek qė pėrkohėsisht jetojnė nė Greqi, por edhe nėnshtetas tė Greqisė, nga dje nė darkė u ndaluan nė kufi pėr mbėrritjen e tyre nė Pėrkujtimore. Forcat tė shtuara dhe tė pėrforcuara tė policies me grupe special tė ardhura nga Tirana nė stacionin kufitar tė Kakavisė dhe Qafė Botės (Mavromati) nuk lejuan numėr tė konsiderueshėm qytetarėsh dhe kjo pa arsye tė qenėsishme, pėr tė hyrė nė Shqipėri. Arsyet janė pa bazė ligjore ndėrsa sjellja nė zyrat e stacioneve kufitare i ka tė gjitha ato cilėsi tė hetimit dhe mė sė shumti shkelin tė drejtat e qytetarit, veēanėrisht atyre tė Bashkimit Europian qė janė plotėsisht tė sanksionuara pėrsa i pėrket lėvizjes sė lirė.

Posaēėrisht denoncojmė se pengimi dhe refuzimi i hyrjes pėr pjesėtarėt e MEG qė kanė edhe nėnshtetėsi shqiptare pėrbėn shkelje tė patolerueshme tė tė drejtave tė tyre themelore dhe plotėsisht tė sanksionuara. Sė pari tė drejtėn e vizitės sė lire dhe pa pengesė nė fshtrat e origjinės dhe sė dyti atė tė tė ushtruarit pa pengesė tė tė drejtave dhe lirive fetare sikundėr ajo e nderimit tė kujtimit tė parafjeturve.

Pėr mė tepėr personalitete politike nga Greqia, persona tė jetės publike dhe shkencėtarė tė sprovuar, sė bashku edhe gazetarė iu nėnshtruan nė kufi “procedurave” tė nėse nuk do tė kishin vullnet thelbėsor tė gjenden pranė dhimbjes sė tė afėrmve dhe familjarėve tė tė ndjerit, do tė duhej tė ishin pėrballuar krejt ndryshe duke lėnė akoma mė tė ekspozuar praktikat e autoriteteve shtetėrore.

Duke denoncuar autoritetet shtetėrore tė vendit pėr kėto akte tė njė represioni thelbėsor, ftojmė Qeverinė Greke qė nė mėnyrė tė posaēme t’i marrė nė konsideratė incidentet dhe tė reagojė duke patur nė vėmendje mbrojtjen e Helenizmit autokton, pra pjesėtarėve dhe komuniteteve tė MEG.

Qėllimi i gjithė kėtij skenari terrorizimi ėshtė e lehtė tė kuptohet dhe ka tė bėjė jo thjesht me manipulimin e MEG por me izolimin e tij esencial nga tokat amtare me objektiv shfarosjen e tij graduale.

Pėr mė tepėr dhe paralelisht me pengimin nė kufi u bėnė shoqėrime tė shumta nė numėr nė rajonet policore tė Gjirokastrės dhe Sarandės, kuadrosh tė Organizatės sė OMONOIA-s dhe pjesėtarėsh tė thjeshtė tė MEG, nga tė gjitha trevat: Gjirokastėr, Himarė, Sarandė, si edhe qytetarėsh Grekė qė legalisht kishin hyrė nė territorin e Shqipėrisė. Nė momentet qė kjo Komunikatė redaktohet autoritetet policore vazhdojnė tė mbajnė nė zyrat e tyre shumė grekė pa i spjeguar nė thelb arsyet qė me gjasa mungojnė.Minoriteti Etnik Grek nė fakt ndodhet nė njė klimė rrethimi dhe regjim policimi intensive, qė pėr mė tepėr e koordinon shėrbimi antiterror, indikacion ky i shkallės sė terrorizimit dhe frikėsimit.

Dhe ndėrsa nė Bularat ishte duke u kryer Pėrkujtimorja, nė Gjirokastėr, grupe nacionalistėsh ekstremistė, demonstronin duke pėrforcuar drojėn dhe shqetėsimet pėr tė ardhmen dhe perspektivėn e Minoritetit Etnik Grek.

E gjithė kjo ēėshtje natyrisht qė do tė vihet nė dijeni tė faktorit ndėrkombėtar nė mėnyrė qė tė ndėrmarr masa direkte pėr t’iu imponuar qeverisė shqiptare tė ndėrpresė kėto praktika qė nė masė tė theksuar kujtojnė periudha tė izolacionit dje rrėshqitje tė rrezikshme nė situata tė genocidit tė heshtur dhe gradual.

Nga Zyra e Shtypit dhe Informimit

BDMEG – OMONOIA
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-12-2018, 17:04   #986
﴾®﴿
Super Anėtar
 
Avatari i ﴾®﴿
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 277
Thanks: 109
Thanked 81 Times in 59 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
﴾®﴿ ka mbyllur reputacionin
Re: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

https://www.zougla.gr/greece/article...ono-tis-elenis

me kete lajm duhet te reagoj shume ashper ana shqiptare
per te drejtat e njeriut deri ne eu mund ta coj
﴾®﴿ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-12-2018, 17:20   #987
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 21,417
Thanks: 8,852
Thanked 7,804 Times in 4,993 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 394
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Re: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ﴾®﴿ Shiko postimin
https://www.zougla.gr/greece/article...ono-tis-elenis

me kete lajm duhet te reagoj shume ashper ana shqiptare
per te drejtat e njeriut deri ne eu mund ta coj
Perse te kemi kaq dhemshuri per nje kelluf qe akuzohet dhe ka fakte se ka bere nje krim...ka marre nje jete njeriu (ne bashkepunim me nje tjeter grek) pa asnje arsye....perse duhej te vriste ate vajzen e ta hidhte ne det?

Ky eshte nje kriminel dhe nuk duhet te trajtohet si nje kundrapeshe me temen e hapur....

Shqiptaret ne Greqi trajtohen mizorisht dhe mos prit qe te kete emnacipim dhe humanizem ne fundin e korridorit te piset grek....ne gurg....mos e co vehten tende deri aty.

Nuk duhet te pergjithsohet nje ceshtje kombetare me nje klloun faqzi qe ska lidhje aspak me ceshtjen tone te prekur ne kete teme.
__________________
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-12-2018, 18:28   #988
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,834
Thanks: 189
Thanked 271 Times in 206 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Kastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Re: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ﴾®﴿ Shiko postimin
https://www.zougla.gr/greece/article...ono-tis-elenis

me kete lajm duhet te reagoj shume ashper ana shqiptare
per te drejtat e njeriut deri ne eu mund ta coj

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Perse te kemi kaq dhemshuri per nje kelluf qe akuzohet dhe ka fakte se ka bere nje krim...ka marre nje jete njeriu (ne bashkepunim me nje tjeter grek) pa asnje arsye....perse duhej te vriste ate vajzen e ta hidhte ne det?

Ky eshte nje kriminel dhe nuk duhet te trajtohet si nje kundrapeshe me temen e hapur....

Shqiptaret ne Greqi trajtohen mizorisht dhe mos prit qe te kete emnacipim dhe humanizem ne fundin e korridorit te piset grek....ne gurg....mos e co vehten tende deri aty.

Nuk duhet te pergjithsohet nje ceshtje kombetare me nje klloun faqzi qe ska lidhje aspak me ceshtjen tone te prekur ne kete teme.

Te sqarojme nja 2 gjera per kete qe ka ndodhur.

Nuk dua te justifkoj ate shqiptarin, por ajo grekja ishte kurve, si shume greke.

Asnje femer me vet respekt nuk shon dhe ben seks me 2 meshkuj te ndryshem ne te njejten kohe, shume femra greke e bejne kete gje.

As per ngjarjen ne fjale, nuk ke cfare te cosh ne BE.

Disa shpulla i futen, nuk i ka ndodh ndonje demtim serioz, dhe ata qe e bene ishin shqiptare me se shumti, jane rregulla burgu keto.

Qe sot e cuan ne burg tjeter.

Eshte shenjestruar edhe ai greku, por ndoshta eshte futur ne masa me te rrepta sigurie, duhet me prit se edhe atij ka me i ndodh dicka.

Shqiptaret kane shume pushtet ne burgjet ne greqi... disa grek jane plagos dhe vrare nga shqiptaret, 2 prej tyre njeri ish minister dhe tjerri ishte nje grek qe mbahej per tirm me burgim te perjetshem ne krete, u plagos gati per vdekje 1 vit para qe ti tregohej qe ketu sundojne shqiptaret.

Ti keni parasysh keto qe thashe, se nuk gjykohen gjerat kot me kot.

Nuk jam dakord gjithashtu me '' colo shqype'' qe meqenese ky e vrau ate , duke qene ende gjall, duhet te vuaje, te vuaje denimin sipas ligjit dhe asgje me shume.

Sa per ''trajtimin mizor'' , mesa di une aty jane mbi 600,000 shqiptare qe kane mbi 5 miliardee euro ne bankat greke dhe shumica derrmuese nuk ankohen per ndonje mizori.

Emigranti eshte emigrant kudo, sidmos kur eshte i paligjshem dhe pa letra

Mos harroni gjithashtu, se edhe sot ka 2,500 shqiptare ne burgjet greke, dhe ne 25 vite kane kaluar ne burgjet greke mbi 15,000 shqiptare, me mbi 100,000 vepra penale.

Gabimi i pare i shqiptareve ishte emigrimi masiv ne nje vend fqinj, si pakistanezet.

Gabimi i dyte ishte eksportimi i kaosit dhe kriminalitetit masiv atje.

Mos i harroni keto.

Une po pres per ndonje lajm per grekun meqe ra fjala...

Ka gjithashut shqiptare ne burgjet ne greqi qe presin ti fusin ndonje thike atij jevgjut qe vrau Petrit Zylfen.... ka ende histori per te treguar.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-12-2018, 18:30   #989
﴾®﴿
Super Anėtar
 
Avatari i ﴾®﴿
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 277
Thanks: 109
Thanked 81 Times in 59 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
﴾®﴿ ka mbyllur reputacionin
Re: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

@cool_shqype
e di qe ska lidhe me temen por pertoja te hapja teme te re, sorry
e para, s'eshte bere gjyqi , eshte i pafajshem deri sa te vertetohet e kunderta
e dyta, mua me interesojne te drejtat e tij (te cdo njeriu) deri sa te behet gjyqi
nqs shteti grek ( cilido shtet ) nuk mund te siguroj kushtet per 1 gjyq te drejte atehere eshte problem i madh


@ mod/admin ta bejne delete ose new teme
﴾®﴿ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-12-2018, 18:37   #990
﴾®﴿
Super Anėtar
 
Avatari i ﴾®﴿
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 277
Thanks: 109
Thanked 81 Times in 59 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
﴾®﴿ ka mbyllur reputacionin
Re: Pėrgjigje e: Re: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
por ajo grekja ishte kurve, si shume greke.
Asnje femer me vet respekt nuk shon dhe ben seks me 2 meshkuj te ndryshem ne te njejten kohe, shume femra greke e bejne kete gje.

turp turp turp @Kastrioti1443
﴾®﴿ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-12-2018, 18:40   #991
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 21,417
Thanks: 8,852
Thanked 7,804 Times in 4,993 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 394
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Re: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ﴾®﴿ Shiko postimin
@cool_shqype
e di qe ska lidhe me temen por pertoja te hapja teme te re, sorry
e para, s'eshte bere gjyqi , eshte i pafajshem deri sa te vertetohet e kunderta
e dyta, mua me interesojne te drejtat e tij (te cdo njeriu) deri sa te behet gjyqi
nqs shteti grek ( cilido shtet ) nuk mund te siguroj kushtet per 1 gjyq te drejte atehere eshte problem i madh


@ mod/admin ta bejne delete ose new teme
Mos kerko falje se seshte ndonje gje e madhe....

Kete individ e kane kapur kamerat e disa ambienteve tregetare kur eshte takuar me ate vajzen dhe me e bukura eshte se ky edhe "shoku i tij grek" ja hedhin fajin njeri tjetrit se kush e ka bere krimin dhe se ku duhej ta hidhnin ate femren......pra ne baze te disa fakteve fare primitive, ky ka marre pjese ne ate vrasje e te gjitha mundesite jane qe ta haje ky te gjithe pergjegjsine dhe fajin edhe ne mos pas pat pas faj.....jam 99% i sigurte.
Qe ne burgjet greke e ne dhomat e rrajoneve te policise, Shqiptaret tjrajtohen mizorisht, kjo eshte ditur qe ne 1991in....kete "miqte tane" te EU e dine se skandale te tilla jane sperkatur me dhjetra cdo vit neper revista televizive e emisione kanalesh e ka dipllomate e shoqata qe i mbajne ne defteret e tyre te harreses ose ka shum mundesi edhe ti financojne keto organe te zbatimi t te ligjit per te tilla trajtime speciale.

Si ka mundesi te kete celulare me kamera neper burgjet greke ????
Ketij djalit ja kane hequr edhe rrobat e trupit e ka shum gjasa te kene perdhurnu atje ne burg....
Si ka mundesi te mos kete kamera neper qelite ose koridoret e burgjeve greke.....
Si ka mundesi te ishte e hapur dera e qelise se tij?
Asnje gje nuk do te ndolle e as nuk mundemi ta perdorim kete ngjarje per te treguar neper bote se cfytyre te ndyre ka sistemi i peshtrie i burgjeve greke ...nje vend ku ka lindur demokracia dhe eshte nje vend qe ka themeluar EU.
__________________

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 11-12-2018 nė 18:52
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-12-2018, 20:18   #992
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,834
Thanks: 189
Thanked 271 Times in 206 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Kastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Re: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ﴾®﴿ Shiko postimin

turp turp turp @Kastrioti1443
Cfare ka per turp aty, qe ajo ishte e tille??

Femer e tille ishte, qe shkon e ben sex me 2 meshkuj njekohesisht.

Une nuk thashe askund qe femrat e perdala duhet te vriten.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-12-2018, 20:27   #993
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,834
Thanks: 189
Thanked 271 Times in 206 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Kastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

@ cool shqype


Te 2 jane fajtore ne faj, dhe ajo familja e asaj vajzes ka marr avokatin me te mire per kete ceshtje.

Nuk ka per te shpetuar ai greku, se e ka babain e pasur.

Sa per ceshtjen ne fjale, kuptoje qe ata qe shkuan dhe e gjuajten ate ne qeli shin shqiptare, keto jane rregulla burgu, e njeta gje e pret edhe ate grekun, por mbas kesaj ngjarje jane marr me shume masa, por do i gjehet dicka edhe atij.

Ketij nuk i ka ndodhur ndonje gje e madhe, disa shpulla i kane futur, nuk i ka ndodhur asnje perdhunim ( verifikim mjekesor)dhe mbas kesaj ngjarje nderroi burg me urdher nga shteti, qe te ishte me i mbrojtur.

Ne Greqi ligjin neper burgje e bejne shqiptaret, ka plot rregulla te pashkruara qe jane pjese e burgut.

e di ti sa grek jane vra apo dhunuar nga shqiptaret neper burgje, do te te jap emra

Sa per ceshtjen si ka mundesi qe ka celulare neper burgje, etj gjera si keto, mesa di une eshte 10 here me keq ne Shqiperi apo jo?

Gjithsesi une besoj se ky do merret ne mbojtje edhe nga shqiptaret e tjere, se nje lloj denimi e mori.

Vetem per nje gje jam une i interesaur, qe pavaresisht krimit, shteti shqiptar duhet ta shikoje kete ceshtje me kujdes, dhe te caktoje edhe avokate.

Sa per Greqine toke ku u lind demokracia, ti e di shume mire qe greket moderne jane nje komb i shpikur ne 1831, nuk ka nevoje te rikujtohet kjo gje.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-12-2018, 21:00   #994
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,359
Thanks: 676
Thanked 1,232 Times in 730 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 126
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

Si kam lexuar shkrimet e mesiperme per arsyje kohe. Ndoshta e ka permendur dikush , por realisht mbeta i zhgenjyer nga ajo protesta ne gjirokaster per Shqiptaret e vrare ne greqi. C'ishte ai manifestim me 50 veta ashu? Me mire mos e kishin organizuar fare. Turp per ne
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-12-2018, 21:10   #995
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,834
Thanks: 189
Thanked 271 Times in 206 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Kastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Si kam lexuar shkrimet e mesiperme per arsyje kohe. Ndoshta e ka permendur dikush , por realisht mbeta i zhgenjyer nga ajo protesta ne gjirokaster per Shqiptaret e vrare ne greqi. C'ishte ai manifestim me 50 veta ashu? Me mire mos e kishin organizuar fare. Turp per ne
Ishin me shume se 200 veta, por disa iken kur filluan te valviten flamuj amerikane, 2 shoket e mi per shembull.

Njerez qesharake
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur