Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Muzika > Muzika shqiptare

Muzika shqiptare Diskutime mbi muzikėn nė Shqipėri.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 07-02-2019, 19:01   #41
Dredhza
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2015
Vendndodhja: Kosove
Posts: 734
Thanks: 9
Thanked 332 Times in 238 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Dredhza ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ilir Shaqiri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dredhza Shiko postimin
https://www.youtube.com/watch?v=C7Z_YmNzW-k

C'po ushton njaj det i zi
gjak shqiptari ka ven mi sy
Notojn plisat perbuz Tivarit
per t'ja humb faren shqiptarit
Cka ka deti qe s'po i perbin
shkum e gjak po u shkojn permi

Jane bashku mitana e shoka
jane mbet bregut e s'i han toka
Po cka tha njai djal i ri
qomja nanes ni cop mushkni

Ka dal n'koder e i pret nana
se i kan lan nuset e zana
Se i kan lan shtepit ne flak
qysh nga pragu tuj derdh gjak
Cka ka deti, cka ka Tivari
nga shtate here po vdes shqiptari

Po i mledh plumat ne gjoks te vete
as m'sa guri za s'po qet
Pale e pale si drut e zjarrit
hyne ne varrin e Tivarit
Kur t'i duhen djem shqiptarit
do t'i ngrisim te gjithe prej varrit
Ia paskan rrit ni fije cilsin:


Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Dredhza : 07-02-2019 nė 19:12
Dredhza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-02-2019, 19:02   #42
Dredhza
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2015
Vendndodhja: Kosove
Posts: 734
Thanks: 9
Thanked 332 Times in 238 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Dredhza ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ilir Shaqiri

Dredhza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-02-2019, 19:04   #43
Dredhza
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2015
Vendndodhja: Kosove
Posts: 734
Thanks: 9
Thanked 332 Times in 238 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Dredhza ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ilir Shaqiri

Dredhza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-02-2019, 19:05   #44
Dredhza
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2015
Vendndodhja: Kosove
Posts: 734
Thanks: 9
Thanked 332 Times in 238 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Dredhza ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ilir Shaqiri

Nga "I dbuemi" i Gjergj Fishtes

Dredhza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur