Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Shkenca dhe jeta > Zhvillime, Teknologji tė Reja

Zhvillime, Teknologji tė Reja Diskutime mbi teknologjine e fundit, ndikimi i tyre ne jeten e perditshme

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-01-2019, 12:14   #321
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,836
Thanks: 1,111
Thanked 1,196 Times in 656 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Xiaomi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga {A_N_G_E_L_69} Shiko postimin
Dhurate. Vete jam te iPhone, nuk ndahem.
Po super cel dhe ky.

Venom & Baba Nga Durrsi jua sugjeroj sinqerishte per parametrat.
Babe, te kam shkru. Mi 8 lite mora, super parametra super cmim. 250 euro.

ta gzosh ti Babe. po munde te postoh nai foto te cel qe ke mar
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Angel69 pėlqehet nga
i vjetėr 29-01-2019, 17:32   #322
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,836
Thanks: 1,111
Thanked 1,196 Times in 656 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Xiaomi

Polemika mes SHBA dhe ”Huawei”

SHBA njoftuan tė hėnėn njė seri akuzash ndaj kryefinancieres sė ”Huawei” epiqendra e njė sprove force diplomatike-gjyqėsore, por gjithashtu edhe ndaj gjigandit kinez tė telekomunikacionit nė dy ēėshtje qė rrezikojnė tė pėrshkallėzojnė tensionet mes Uashingtonit dhe Pekinit. Departamenti Amerikan i Drejtėsisė paraqiti 13 akuza, qė lidhen me shkelje tė sanksioneve amerikane kundėr Iranit, ndaj kompanisė kineze dhe kryefinancieres Meng Wanzhou, e arrestuar nė Kanada nė dhjetor me kėrkesė tė hetuesve amerikanė. Paralelisht, ai akuzoi dy filiale tė ”Huawei”. mė konkretisht pėr bashkėpunim me qėllim keqdashės pėr vjedhjen e sekreteve industriale, nė rastin konkret tė teknologjive celulare tė amerikanit ”T-Mobile” me selinė e tij nė Bellevue, nė Uashington.
Por gjiganti kinez nė fushėn e telekomunikacionit ”Huawei” hodhi poshtė akuzat e njoftuara nga Departamenti Amerikan i Drejtėsisė, duke pėrgėnjeshtruar se ka kryer vjedhje tė teknologjive apo shkelje tė sanksioneve ndaj Iranit. Kompania pėrgėnjeshtron qė ajo apo filialet e saj apo kompanitė aleate tė kenė kryer shkelje tė pretenduara tė ligjit amerikan tė artikuluara nė ēdo aktakuzė, nuk ka dijeni pėr akte tė qortueshme nga ana e Meng dhe ėshtė e bindur se gjykatat amerikane do tė arrijnė nė tė njėjtin pėrfundim’’, njoftoi ajo duke iu referuar kryefinancieres aktualisht e ndaluar nė Kanada nė pritje tė njė ekstradimi tė mundshėm.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-01-2019, 18:16   #323
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 4,427
Thanks: 2,261
Thanked 2,184 Times in 1,224 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 96
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Xiaomi

Amerikanet duan te kontrollojne gjithcka.
Huawei po prodhon super telefona e me kete ritem ka per tu bere nr 1 ne bote.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-01-2019, 21:18   #324
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,836
Thanks: 1,111
Thanked 1,196 Times in 656 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Xiaomi

Nuk besoj se nivelin e apple ta kapi Huawei, jane shume larg me njera-tjetren, si ne cilesi komoditet, po ashtu per shitje ne rang boteror! Kinezet duan te kopjojne ne menyre te padrejte!

For me in ���� China , Xiaomi is the best, and my favorite!
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-02-2019, 20:38   #325
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,836
Thanks: 1,111
Thanked 1,196 Times in 656 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Xiaomi

Xiaomi Mi 9Ne date 24 del ne tregun Aziatik
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-02-2019, 21:51   #326
King Bardhyl
Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 3,538
Thanks: 1,914
Thanked 1,606 Times in 1,065 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 71
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Xiaomi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Lexova diku se Samsung nė 2019 do tė nxjerrė cel. elastik a tė pėr thyeshėm..
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-02-2019, 12:06   #327
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,836
Thanks: 1,111
Thanked 1,196 Times in 656 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Xiaomi

Sapo lexova qe cmimi i Xiaomi Mi 9 eshte diku te 400€. Super i justifikueshem.

Dhe Xiaomi Redmi Note 7 Pro me duket mė me leverdi. 200€ dhe komod maksimal.


3d1, sna dhe ide per prurjet e reja...
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-02-2019, 12:18   #328
3d1
V.I.P
 
Avatari i 3d1
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Vendndodhja: Tirane
Posts: 2,367
Thanks: 161
Thanked 472 Times in 310 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Xiaomi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angel69 Shiko postimin
Sapo lexova qe cmimi i Xiaomi Mi 9 eshte diku te 400€. Super i justifikueshem.

Dhe Xiaomi Redmi Note 7 Pro me duket mė me leverdi. 200€ dhe komod maksimal.


3d1, sna dhe ide per prurjet e reja...
Bleve gje ti apo po lexon akoma
Une po pres poco f2
Kisha ne dore per disa dite f1 dhe me pelqeu shume
__________________
Sa me shume i njoh njerezit,aq me shume me pelqejne kafshet.
3d1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-02-2019, 12:53   #329
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,836
Thanks: 1,111
Thanked 1,196 Times in 656 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Xiaomi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 3d1 Shiko postimin
Bleve gje ti apo po lexon akoma
Une po pres poco f2
Kisha ne dore per disa dite f1 dhe me pelqeu shume
Une e kam blere, e kam ber dhurate po me shume une e perdor. I kam postu dhe ktu fotot. Bleva Mi8 Lite. Shume i mire dhe i bukur. Kur del Poco F2?
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-02-2019, 13:24   #330
Musachia
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Jan 2015
Posts: 52
Thanks: 20
Thanked 21 Times in 14 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Musachia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėMusachia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėMusachia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėMusachia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėMusachia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėMusachia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: Xiaomi

une kam blere nje OnePlus 5T para nje viti per 550 euro dhe eshte klas, asnje problem dhe bateria mban si diten e pare, 6gb ram, snapdragon processor, 64 gb memory, i kam bere test me nje iphone x dhe OnePlus ishte me i shpejte.
Musachia nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-02-2019, 19:32   #331
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,836
Thanks: 1,111
Thanked 1,196 Times in 656 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Xiaomi

Prezantimi I Xiaomi MI 9 sot ne Spanje, Barcelona.


__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Angel69 pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur