Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Mjekėsia

Mjekėsia ''Arti i mjekėsisė konsiston nė zbavitjen e pacientit ndėrsa natyra kuron sėmundjen'' Voltaire

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 05-11-2018, 08:52   #761
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,017
Thanks: 5,290
Thanked 1,513 Times in 822 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 85
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-11-2018, 12:55   #762
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 4,726
Thanks: 3,638
Thanked 2,886 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 97
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

S"mbaj mend ta kem nxjerre kete foto qe kam ne arsenal...
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg _20181115_140708.jpg (21.2 KiloByte, 30 shikimet)

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Marya : 15-11-2018 nė 13:09
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-02-2019, 11:58   #763
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 4,726
Thanks: 3,638
Thanked 2,886 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 97
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

meqenese keto kohe na detyrojne te punojme ne urgjenca, megjithese eshte specialitet me vete , ku mund te presesh c'do gje ...dhe nuk ke kohe te shikosh ne libra , sepse gjerat harrohen , po nuk i praktikove

pervec problemeve cardio - vasculaire , digestive dhe renale qe nuk eshte problem mundte shikosh situata nga me te ciuditeshme....
dje me bene pershtypje tre

vjen nje grua qe kishte bere tentative vetevrasje , me bisoprolol....
ajo ishte infermjere dhe e dinte qe me bisoprolol vdes me siguri , kishte marre 30 kokra ne mengjes dhe nga ora 10 kur e pa qe nuk kishte vdekur akoma , mori edhe 20 kokrra dhe kur e pa qe akom ishte ne jete atehere u kujtua se ne fakt kishte nje PM( stimulator kardiak ) qe e mbante ne jete , atehere therret vajzen qe ta sjellin ne spital...
kur erdhi , qeshte me gjestin e saj...e cuam direkt ne kardiollogjie per vezhgim....
Tjetri
nje nga keta SDF ( sans domicile fiks) personat qe flejne rruges , vjen sepse ishte i alkoolizuar Kur vjen agressive , i binte murit me koke , ose infermjereve me koke..
e linim te flinte ne krevat , ku hop hidhej ne shesh , vinte edhe xhiaketen tek koka, nuk donte te flinte ne krevat , ishte mesuar ne shesh..
U deshem ta lidhnim duar e kembe te flinte ne krevat , plus edhe 1 gjelpere qe te flinte mire gjume ...
Keta persona nuk e kuptoj pse e sjellin , sepse sa u del alkoolie , prap kthehen ne rruge dhe prap pijne , ky gati cdo jave vinte...te gjithe e njihnin aty....
dhe rasti tjeter
nj vajze kanadeze , studente , si e pergjymur qe ishte kishte nxjerr kablline telefonit dhe e kishte zene korenti sa i ishte shkundur i gjithe krahu dhe i dhimbte zemra...merr te emen ne kanada qe te lajmeroj urgjencat... dolen mire analizat

kjo dhe shume raste te tjera ne nje dite te bukur plot me diell

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Marya : 25-02-2019 nė 12:12
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-02-2019, 12:24   #764
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 3,469
Thanks: 843
Thanked 1,405 Times in 807 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 60
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Kjo me cardicor s'paska pat orėn pėr me vdek....
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i edlin pėlqehet nga
i vjetėr 25-02-2019, 14:06   #765
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 4,726
Thanks: 3,638
Thanked 2,886 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 97
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-02-2019, 14:11   #766
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 43,790
Thanks: 12,828
Thanked 11,316 Times in 6,946 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 578
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
S"mbaj mend ta kem nxjerre kete foto qe kam ne arsenal...
Ēa ėshtė ai termometėr?
Paska bėr protezė edhe "gongallen" e legenit ky?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur