Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 16-02-2019, 18:44   #801
Kashta
Samuni
 
Data e antarėsimit: Jan 2019
Posts: 278
Thanks: 32
Thanked 21 Times in 14 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 1
Kashta ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te KosovesBiden takon Thaēin, kėrkon unitet pėr dialog


GazetaExpress E shtune, 16 Shkurt 2019 19:27Presidenti i Kosovės, Hashim Thaēi, nė kuadėr tė Konferencės pėr Siguri nė Munih, ka zhvilluar njė takim me ish-zėvendėspresidentin amerikan, Joe Biden. Nė njė postim tė profilin e tij nė Facebook ka postuar njė fotografi me Biden ku ka thėnė se me tė ka biseduar pėr marrėdhėniet speciale ndėrmjet Kosovės dhe SHBA-sė.

“Ish-zėvendėspresidenti amerikan Joe Biden dhe familja e tij janė ndėr miqtė mė tė mėdhenj tė Kosovės. Sot biseduam pėr marrėdhėniet speciale ndėrmjet Kosovės dhe SHBA-sė. Biden ėshtė krenar me shtetndėrtimin 11 vjeēar tė Kosovės dhe kėrkoi unifikim tė spektrit politik pėr ta pėrmbyllur njėherė e pėrgjithmonė konfliktin shekullor ndėrmjet Kosovės dhe Serbisė”, ka shkruar Thaēi.

Sipas tij, SHBA-ja, demokratėt dhe republikanėt, mbėshtesin fuqishėm arritjen e njė marrėveshjeje gjithėpėrfshirėse dhe ligjėrisht tė obligueshme ndėrmjet Kosovės dhe Serbisė.

“Kjo marrėveshje sjellė paqe tė pėrhershme dhe siguron njohje reciproke, si dhe anėtarėsim tė Kosovės nė NATO, BE dhe OKB. Jemi tė bekuar qė kemi mbėshtetjen e gjithanshme tė SHBA-sė”, ka shkruar ai.

Ky ėshtė postimi i plotė i Thaēit:

Ish-zėvendėspresidenti amerikan Joe Biden dhe familja e tij janė ndėr miqtė mė tė mėdhenj tė Kosovės. Sot biseduam pėr marrėdhėniet speciale ndėrmjet Kosovės dhe SHBA-sė.

Biden ėshtė krenar me shtetndėrtimin 11 vjeēar tė Kosovės dhe kėrkoi unifikim tė spektrit politik pėr ta pėrmbyllur njėherė e pėrgjithmonė konfliktin shekullor ndėrmjet Kosovės dhe Serbisė. SHBA-ja, demokratėt dhe republikanėt, mbėshtesin fuqishėm arritjen e njė marrėveshjeje gjithėpėrfshirėse dhe ligjėrisht tė obligueshme ndėrmjet Kosovės dhe Serbisė.

Kjo marrėveshje sjellė paqe tė pėrhershme dhe siguron njohje reciproke, si dhe anėtarėsim tė Kosovės nė NATO, BE dhe OKB. Jemi tė bekuar qė kemi mbėshtetjen e gjithanshme tė SHBA-sė. HTH
Kashta nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-02-2019, 16:03   #802
Kashta
Samuni
 
Data e antarėsimit: Jan 2019
Posts: 278
Thanks: 32
Thanked 21 Times in 14 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 1
Kashta ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te KosovesThaēi priti njė delegacion tė senatorėve dhe kongresistėve amerikanė
shkurt 17, 2019 - 15:35


Presidenti i Republikės sė Kosovės, Hashim Thaēi, sot ka pritur njė delegacion tė senatorėve dhe kongresistėve amerikanė tė udhėhequr nga senatori Jim Inhofe.

Presidenti Thaēi falėnderoi senatorėt dhe kongresistėt amerikanė pėr kontributin e tyre nė procesin e lirisė dhe pavarėsisė sė Kosovės, njofton kumtesa.

“Vizita e juaj pikėrisht nė 11 vjetorin e pavarėsisė ėshtė dėshmia mė e mirė e marrėdhėnieve tona tė shenjta ndėrmjet Kosovės dhe SHBA-sė”, ka thėnė presidenti Thaēi.

Siē thuhet nė njoftim, nė anėn tjetėr, senatori republikan Jim Inhofe e ka uruar presidentin Thaēi dhe popullin e Kosovės pėr 11 vjetorin e pavarėsisė sė Kosovės.

“Jam i nderuar qė udhėheq delegacionin e Kongresit Amerikan nė Kosovė. Kosova ėshtė njė partner i rėndėsishėm pėr Shtetet e Bashkuara dhe pėr NATO-n, pasi qė punojmė sė bashku nė ndalimin e rritjes sė agresionit rus nė rajon”, ka thėnė senatori Inhofe.

Presidenti Thaēi shtoi se Kosova gjatė tėrė rrugėtimit tė saj e ka pasur pėrkrahjen e parezervė tė Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės.
Kashta nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-02-2019, 13:37   #803
Kashta
Samuni
 
Data e antarėsimit: Jan 2019
Posts: 278
Thanks: 32
Thanked 21 Times in 14 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 1
Kashta ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te Kosoves
Thaēi pėr taksėn: Ēdo kėrkesė e Amerikės tė pėrmbushet
Aktuale shkurt 18, 2019 - 14:01

Presidenti i vendit, Hashim Thaēi ka folur rreth reagimeve tė Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės (ShBA), pėr taksėn qė e ka vendosur Qeveria e Kosovės ndaj produkteve tė Serbisė.

Nė njė intervistė pėr Top Channel, Thaēi ka thėnė se marrėdhėniet nė mes Kosovės dhe ShBA-sė nuk mund tė cenohen nė asnjė mėnyrė.

“Nuk ka ēmim dhe kauzė qė mund tė na cenojė partneritetin e Kosovės dhe me Shtetet e Bashkuara tė Amerikės. Mund tė jetė cenim i qeverisė amerikane nė raport me ndonjė politik tė gabuar tė qeverisė sė Kosovės”, ka thėnė Thaēi duke ju referuar vendimit tė qeverisė pėr taksėn ndaj Serbisė.

Thaēi ka shtuar se “ata [ShBA,v,j] na kanė ndihmuar qė Kosova tė jetė e lirė dhe e pavarur dhe ēdo kėshillė qė kemi respektuar nga ana jonė qė ka ardh nga Shtetet e Bashkuara tė Amerikės dhe ka dalur mirė ndaj neve dhe natyrisht do tė respektohet edhe kjo kėshill ndoshta do tė duhet edhe pak mirėpo sa ma shpejt qė tė mbyllet kjo aq mė mirė”.

Mirėpo Thaēi ka thėnė se nuk do tė lejojė qė Serbia ta kushtėzojė procesin e dialogut me Kosovėn.

“Nuk do ta lejojmė qė Serbia ta kushtėzojė dialogun nė asnjė rrethanė. Kosova ka pasur tė drejtė pėr ta nxjerr taksėn por nė tė njėjtėn kohė nuk duhet tė tregohemi rigjid ne veēanti pėr tė cenuar raportet me Shtetet e Bashkuara tė Amerikės”, ka thėnė Thaēi.
Kashta nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-02-2019, 09:06   #804
Kashta
Samuni
 
Data e antarėsimit: Jan 2019
Posts: 278
Thanks: 32
Thanked 21 Times in 14 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 1
Kashta ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te Kosoves

Kashta nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-02-2019, 15:19   #805
Kashta
Samuni
 
Data e antarėsimit: Jan 2019
Posts: 278
Thanks: 32
Thanked 21 Times in 14 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 1
Kashta ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te KosovesHashim Thaēi


Gjithmonė janė kėnaqėsi takimet me veprimtarėt e dalluar tė komunitetit shqiptaro-amerikan. Me anėtarin e Kėshillit Bashkiak tė Nju Jorkut, Mark Gjonaj, si dhe me miqtė e tjerė shqiptaro-amerikanė, sot biseduam pėr tė kaluarėn, tė tashmen dhe tė ardhmen e vendit tonė. Lirinė dhe pavarėsinė, kur kishim nevojė, veprimtarėt tanė nė SHBA e kishin mision ndėrkombėtar. Tash, dy dekada pas ēlirimit dhe mė shumė se njė dekadė pas pavarėsisė, misioni i tyre vazhdon, por kėtė radhė pėr ta forcuar dhe integruar nė familjen e madhe euroatlantike. Nė emėr tė Republikės sė Kosovės, delegacionin e sotėm shqiptaro-amerikan e falėnderova pėr ndihmėn e pareshtur qė kanė dhėnė pėr shtetin dhe popullin tonė. HTH
Kashta nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-02-2019, 19:36   #806
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,036
Thanks: 3,332
Thanked 3,580 Times in 2,437 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 179
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te Kosoves

O Hashime srpski argaaaaati, jebo tebe i tere Fshati
I tere Fshati Kalaaanica, od Merdara do Drenica

edhe tha: razumem druzhe kapetan Putin
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpeg 6A9A5534-F642-4188-AE2A-ABC1F6BF00D4.jpeg (16.3 KiloByte, 54 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg 4330D444-B5CF-432A-A543-B06D364D9C55.jpg (21.5 KiloByte, 52 shikimet)
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 28-02-2019, 22:37   #807
Kashta
Samuni
 
Data e antarėsimit: Jan 2019
Posts: 278
Thanks: 32
Thanked 21 Times in 14 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 1
Kashta ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te Kosoves
Thaēi e Rama takohen nė Tiranė
Miqėsia mes presidentit tė Kosovės Hashim Thaēi dhe kryeministrit tė Shqipėrisė, Edi Rama gjen njė tjetėr pikė kontakti nė njė darkė tė sotme nė njė ndėr lokalet e njohura tė Tiranės.

Pas njė shėtitjeje tė qetė dhe i vetėm nė rrugėt kryesore tė Tiranės tė Presidentit Thaēi, burime pranė stafit tė Rama kanė thėnė pėr ResPublica se Kryeministri ėshtė duke darkuar nė kėto momente me Thaēin nė lokalin “Padam”, pranė ish-Radio Televizionit Shqiptar.

Thaēi shoqėrohet nga njerėz tė stafit tė vet, ndėrkohė qė Rama nga njerėz qė ai frekuenton rėndom.

Takimi nė mjedise tė tilla jozyrtare ėshtė i dyti pas atij nė shtėpinė e re tė presidentit tė Kosovės nė afėrsi tė Prishtinės, ku Rama ishte prezent dhe shpėrndau edhe njė foto tė posaēme. Rama dhe presidenti i Kosovės janė dy ndėr politikanėt shqiptarė qė sė fundmi janė koordinuar tė paktėn pėr ēėshtjen e marrėveshjes me Serbinė.
Kashta nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-03-2019, 22:02   #808
Kashta
Samuni
 
Data e antarėsimit: Jan 2019
Posts: 278
Thanks: 32
Thanked 21 Times in 14 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 1
Kashta ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te KosovesThaēi shėtit pa truproje nėpėr Tiranė, pi kafe me Ramėn (FOTO)
Me Mar 1, 2019


Miqėsia mes presidentit tė Kosovės Hashim Thaēi dhe kryeministrit tė Shqipėrisė, Edi Rama gjen njė tjetėr pikė kontakti nė njė darkė tė sotme nė njė ndėr lokalet e njohura tė Tiranės.

Pas njė shėtitjeje tė qetė dhe i vetėm nė rrugėt kryesore tė Tiranės tė Presidentit Thaēi, burime pranė stafit tė z. Rama kanė thėnė pėr ResPublica se Kryeministri ėshtė duke darkuar nė kėto momente me Thaēin nė lokalin “Padam”, pranė ish-Radio Televizionit Shqiptar.


Thaēi shoqėrohet nga njerėz tė stafit tė vet, ndėrkohė qė Rama nga njerėz qė ai frekuenton rėndom.

Takimi nė mjedise tė tilla jozyrtare ėshtė i dyti pas atij nė shtėpinė e re tė presidentit tė Kosovės nė afėrsi tė Prishtinės, ku z. Rama ishte present dhe shpėrndau edhe njė foto tė posaēme. Rama dhe presidenti i Kosovės janė dy ndėr politikanėt shqiptarė qė sė fundmi janė koordinuar tė paktėn pėr ēėshtjen e marrėveshjes me Serbinė.
Kashta nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2019, 18:25   #809
Kashta
Samuni
 
Data e antarėsimit: Jan 2019
Posts: 278
Thanks: 32
Thanked 21 Times in 14 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 1
Kashta ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te Kosoves
Ekskluzive: Fotografi e rrallė, Adem Jashari dhe Hashim Thaēi nė vitin 1986


Gazeta NewBorn ka siguruar njė fotografi tė papublikuar mė parė. Nė tė shihet Komandanti Legjendar Adem Jashari, dhe ish-drejtori politik i UĒK-sė, Hashim Thaēi.

Fotografia ėshtė realizuar nė vitin 1986 nė njė odė tė Drenicės.
Sponzor

Kjo ėshtė njėra ndėr fotografitė ku Adem Jashari dhe Hashim Thaēi shihen sė bashku/Gazeta NewBorn/
Kashta nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-03-2019, 19:41   #810
Kashta
Samuni
 
Data e antarėsimit: Jan 2019
Posts: 278
Thanks: 32
Thanked 21 Times in 14 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 1
Kashta ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te KosovesThaēi nė SHBA pėr marrėveshjen Kosovė – Serbi

Presidenti i Kosovės, Hashim Thaēi, ka udhėtuar drejt Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės, ku pritet tė diskutojė pėr njė marrėveshje Kosovė – Serbi me pėrfaqėsues tė lartė amerikanė.

Sipas njė njoftimi nga presidenca, Thaēi pritet tė takohet nė Shtėpinė e Bardhė me John Boltonin, kėshilltar pėr Siguri Kombėtare i Presidentit, Donald Trump, si dhe me Sekretarin e Departamentit tė Shtetit, Mike Pompeo.

“Nė kėto takime, presidenti Thaēi do tė bisedojė pėr marrėdhėniet bilaterale ndėrmjet dy shteteve, pėr perspektivėn euroatlantike tė Kosovės dhe pėr arritjen e njė marrėveshjeje gjithėpėrfshirėse dhe ligjėrisht obliguese ndėrmjet Kosovės dhe Serbisė, e cila i siguron Kosovės njohje nga Serbia dhe i hap rrugė pėr anėtarėsim nė BE, NATO dhe OKB”, thuhet nė njoftim.

Thaēi, sipas njoftimit, do tė takohet me kongresistė e senatorė, por edhe me ish-presidentin George W.Bush.

“Vizita e presidentit Thaēi nė Uashington vjen nė njė periudhė tė rėndėsishme pėr vendin, ku Kosova ėshtė duke bėrė pėrpjekje pėr konkretizimin e perspektivės euroatlantike dhe arritjen e marrėveshjes pėrfundimtare me Serbinė, e cila duhet tė rezultojė me njohjen reciproke dhe anėtarėsimin e Kosovės nė OKB”, mbyllet komunikata nga presidenca.
Kashta nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-03-2019, 19:48   #811
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 43,460
Thanks: 13,706
Thanked 8,151 Times in 5,431 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te Kosoves

Sheshel: Nėse shqiptarėt sulmojnė veriun, ushtria serbe merr gjithė Kosovėn!

Lideri serb i SRS-sė Vojislav Sheshel ka vlerėsuar se shqiptarėt nuk do tė guxojnė tė sulmojnė katėr komunat serbe nė veri tė Kosovės, derisa tė ketė atje individė lokal qė kanė njė reputacion tė madh.

Siē tha ai, ka individė tė cilėt janė nė gjendje pėr tė udhėhequr popullin serb, dhe disa prej tyre e kanė treguar veten nė vitin 1999, kur ata ndaluan ‘separatistėt’ tė lėvizin pėrtej Ibrit, shkruan portali serb informer. Shesheli shtoi se pėr zėvendėskryetarin e Listės serbe Milan Radoiēiē nuk ka dėgjuar mė parė, por dėgjoi pėr tė kur ai u sulmua nga “tradhtarja Rada Trajkoviē”, dhe ishte e qartė se ky ėshtė njė njeri me ndikim dhe autoritet, nė tė cilin llogarit pėr tė marrė rolin udhėheqės nė momentet vendimtare. Duke komentuar nė media tė caktuara qė Ambasada Amerikane informoi Departamentin e Shtetit se pozicioni i Serbisė ėshtė i fortė dhe ky vend do tė reagojė nė rast tė ndonjė sulmi mbi veriun e Kosovės, Sheshelj thotė se Serbia nė kėtė rast duhet tė reagojė dhe konsideron vendosmėria, nė kėtė pikė ėshtė e pranishme dhe nė shtetin dhe udhėheqjen e ushtrisė, por dhe populli serb ėshtė i vendosur t’i pėrgjigjet ēdo sulmi tė mundshėm ndaj serbėve nė Kosovė. Dhe jo vetėm pėr katėr komunat veriore. Nėse fillon konflikti, ushtria jonė ėshtė e aftė tė dalė menjėherė jo vetėm nė Ibėr, por duhet tė marrė tėrė territorin e Kosovės.

Mar 10, 2019 19:10 Europe.

FAZIT....Sheshel vs thaQIC....
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg unnamed.jpg (8.4 KiloByte, 28 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-03-2019, 19:52   #812
Kashta
Samuni
 
Data e antarėsimit: Jan 2019
Posts: 278
Thanks: 32
Thanked 21 Times in 14 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 1
Kashta ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te Kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Sheshel: Nėse shqiptarėt sulmojnė veriun, ushtria serbe merr gjithė Kosovėn!

Lideri serb i SRS-sė Vojislav Sheshel ka vlerėsuar se shqiptarėt nuk do tė guxojnė tė sulmojnė katėr komunat serbe nė veri tė Kosovės, derisa tė ketė atje individė lokal qė kanė njė reputacion tė madh.

Siē tha ai, ka individė tė cilėt janė nė gjendje pėr tė udhėhequr popullin serb, dhe disa prej tyre e kanė treguar veten nė vitin 1999, kur ata ndaluan ‘separatistėt’ tė lėvizin pėrtej Ibrit, shkruan portali serb informer. Shesheli shtoi se pėr zėvendėskryetarin e Listės serbe Milan Radoiēiē nuk ka dėgjuar mė parė, por dėgjoi pėr tė kur ai u sulmua nga “tradhtarja Rada Trajkoviē”, dhe ishte e qartė se ky ėshtė njė njeri me ndikim dhe autoritet, nė tė cilin llogarit pėr tė marrė rolin udhėheqės nė momentet vendimtare. Duke komentuar nė media tė caktuara qė Ambasada Amerikane informoi Departamentin e Shtetit se pozicioni i Serbisė ėshtė i fortė dhe ky vend do tė reagojė nė rast tė ndonjė sulmi mbi veriun e Kosovės, Sheshelj thotė se Serbia nė kėtė rast duhet tė reagojė dhe konsideron vendosmėria, nė kėtė pikė ėshtė e pranishme dhe nė shtetin dhe udhėheqjen e ushtrisė, por dhe populli serb ėshtė i vendosur t’i pėrgjigjet ēdo sulmi tė mundshėm ndaj serbėve nė Kosovė. Dhe jo vetėm pėr katėr komunat veriore. Nėse fillon konflikti, ushtria jonė ėshtė e aftė tė dalė menjėherė jo vetėm nė Ibėr, por duhet tė marrė tėrė territorin e Kosovės.

Mar 10, 2019 19:10 Europe.

FAZIT....Sheshel vs thaQIC....-qesh--qesh--qesh-
e ti tash a po i beson a apo i frigsohesh
Kashta nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-03-2019, 20:04   #813
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 43,460
Thanks: 13,706
Thanked 8,151 Times in 5,431 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te Kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kashta Shiko postimin
e ti tash a po i beson a apo i frigsohesh
Jo une as i besoj as i frikesohem,por DI kete UNE.Me ato kerrat qe ka FSK nuk i mun dot.Natyrisht ose FAKTIKISHT po nuk nderhyri daja ose babi per disa si puna e juaj.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-03-2019, 22:11   #814
Kashta
Samuni
 
Data e antarėsimit: Jan 2019
Posts: 278
Thanks: 32
Thanked 21 Times in 14 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 1
Kashta ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te KosovesThaēi: Ēdo kėrcėnimi tė Serbisė do t’i pėrgjigjemi si njė komb – me ushtri dhe polici

Aktuale mars 14, 2019 - 21:45


Presidenti Hashim Thaēi ka komentuar deklaratat kėrcėnuese qė po vijnė nga Serbia, duke thėnė se do tė mbrohet Kosova me ēdo kusht nga kushdo qė tenton tė cėnojė integritetin dhe sovranitetin e saj.


Thaēi ka thėnė se Kosova nuk do tė mbrohet vetėm me Polici, por edhe me Ushtri nėse Beogradi nuk ndalet.

‘’Ndarja e Kosovės ėshtė ide e vjetėr serbe. E kanė dėshiruar por nuk do tė ndodh. Unė jam komandant suprem. Dėgjoj plot zėra nga Serbia. Kosova do t’i pėrgjigjet edhe me ushtri, me FSK dhe jo vetėm me polici. Nėse nuk ndalet Beogradi me politikėn nxitėse, do tė mbrojmė territorin, sovranitetin dhe pavarsinė me cdo kusht’’, ka thėnė Thaēi nė Klan Kosova.

Tutje Thaēi ka theksuar se pėr idenė e korrigjimit duhet qenė shumė tė kujdesshėm, sepse shumė shpejt vjen qershori, atėherė kur pritet tė merret ndonjė vendim pėr vizat.

‘’Pėr korrigjim duhet tė jemi shumė tė kujdeshėm sepse shumė shpejt vjen qershori pėr vizat, duhet tė fokusohemi nė qeverisjen e brendshme kundė rkrimit, trafiqeve. Nuk mjafton tė merremi vec me Serbinė e tė mbulojmė gjėrat jo tė mira qė ndodhin nė vend.
Kashta nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-03-2019, 22:49   #815
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 43,460
Thanks: 13,706
Thanked 8,151 Times in 5,431 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te Kosoves

Thaēi: Ēdo kėrcėnimi tė Serbisė do t’i pėrgjigjemi si njė komb.

Presidenti Hashim Thaēi ka thėnė se Kosova do t’i kundėrpėrgjigjet Serbisė nė kėrcėnimet e saj. “Jam komandant suprem i FSK-sė. Kosova do t’i pėrgjigjet drejtpėrdrejt ēdo kėrcėnimi tė Serbisė.

Do t’i pėrgjigjet me ushtri dhe polici. Si njė komb. Nėse ajo nuk ndalet me retorikėn luftėnxitėse, ka thėnė Thaēi duke shtuar: Do tė jemi tė pa kompromis pėr mbrojtjen e integritetit dhe pavarėsisė sonė. “Ndarja e Kosovės ėshtė ide e vjetėr serbe. Nuk do tė ndodhė. Jam i qartė”. Thaēi ka pohuar se marrėveshja me Serbinė do tė vendoset nė referendum, ēka ėshtė shprehur se beson qė do tė votohej nga 75-80 deputetė. “Nuk besoj se ka deputet qė voton kundėr bashkėngjitjes sė Luginės me Kosovėn”. Thaēi nė Zonėn e Debatit ka thėnė se idetė pėr konferencė ndėrkombėtare pėr Kosovėn, Union Ballkanik dhe tė ngjashme janė tė rrezikshme dhe ka theksuar se nuk do tė lejojė qė tė ndodhin. Ne jemi ballafaquar, e para, me njė proces tė kėrkuar nga Bashkėsia Ndėrkombėtare dhe nevoja e Kosovės dhe Serbisė pėr njohje dhe dialog. Nuk lejoj qė tė ndodhė konferencė ndėrkombėtare pėr Kosovėn –sepse nėnkupton integrimin e Rusisė nė tavolinė. Ėshtė mirė qė kjo temė u ndal sė diskutuari. Nė Prishtinė u hap edhe ideja pėr njė Union Ballkanik. Ka qenė ide e rrezikshme. Pėr ne vlen Unioni Evropian. E ardhmja jonė janė NATO dhe BE – ky bashkim, por jo bashkim rajonal. Ėshtė e patolerueshme.

Mar 15, 2019 08:16 Europe.

Shenimi IM...ato llapaqenerite pa kompromis,jane ide serbe per ndarjen e Dardanise(ka te drejte KETU),por KY i ben PAZARET.

2-Ne jemi ballafaquar, e para, me njė proces tė kėrkuar nga Bashkėsia Ndėrkombėtare dhe nevoja e Kosovės dhe Serbisė pėr njohje dhe dialog. Nuk lejoj qė tė ndodhė konferencė ndėrkombėtare pėr Kosovėn –sepse nėnkupton integrimin e Rusisė nė tavolinė,sipas thaQIt....hmmmmm sipas mendimit tim....po kush e pyet kete GOVNEN e lejon apo jo(rre kta CIJELACAT fshataruce me flamur te koQEovos).

3-dhe me POSHTERSIA e ketij JEVGU....Thaēi ka pohuar se marrėveshja me Serbinė do tė vendoset nė referendum, ēka ėshtė shprehur se beson qė do tė votohej nga 75-80 deputetė.

Shkrimi IM....qeKUR u boka referendum me depuLESHE apo DUPEshites(Beni nuk e di ne HISTORY,por pranoj dhe me te scolare) ose ne SHQIP...ti HALE apo TOTAL,KOMPLET te TANE,matane dhe ktej sinoreve...skeni BYTHE te THONI...VETVENDOSJE me shtetin AME.

E doni APET dhe persene??????

Ju kerkoj NDJESE...sa Shqiptare nga Dardania apo si POPULL jane.... per REFERENDUMIN(n.q-se behet) e marreveshjes me serbine????

Po ju pyeten!!!!

Faleminderit.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga SystemA : 15-03-2019 nė 22:57
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur