Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 21-10-2019, 19:11   #461
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,027
Thanks: 1,379
Thanked 2,275 Times in 1,279 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postiminAlbin Kurti i godet liderėt kosovarė: Nuk shkova tek VIP-at se atje mund ta vjedhin kuletėn (VIDEO)


Kandidati pėr kryeministėr nga Lėvizja Vetėvendosje, Albin Kurti, ėshtė parė nė tribunat e stadiumit “Fadil Vokrri” kur po zhvillohej ndeshja Kosovė – Mali i Zi.

Pėr ta parė kėtė ndeshje ai nuk ka shkuar tek tribuna e VIP-ave dhe pėr kėtė veprim ai e ka treguar arsyen, njofton Klan Kosova.I pyetur nga njė tifoz se pėrse nuk ka shkuar ta shoh lojėn nga tribuna e VIP-ave, Kurti ėshtė pėrgjigjur “se kam dėgjuar se atje mund tė ta vjedhin kuletėn”.

Kurti: Nuk shkova tek VIP-at se atje mund ta vjedhin kuletėn


Publiée par Klan Kosova sur Lundi 21 octobre 2019
Edhe ju xhepistat i keni ba vipa si ne?
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-10-2019, 19:35   #462
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,371
Thanks: 39
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angel69 Shiko postimin
Albin Kurti me deklaratė tė fortė ��
"...oferta ime pėr Serbinė ėshtė kėrkesa e borxhit qė na ka. Pra, oferta ime ėshtė kėrkesė. Do t’ia rendisim: 10 mijė civil tė vrarė, 20 mijė gra e vajza tė dhunuara 1500 tė pagjetur, 1200 artefakte kulturore tė plaēkitura, depozitat bankare, fondin pensional edhe degėt e ndėrmarrjeve tona shoqėrore nėpėr Serbi. Kjo ėshtė fatura minimale e Serbisė. Pra, unė kam kėrkesa dhe jo oferta. Pėrse duhet t’i bėjė unė oferta Serbisė? A pak kemi paguar ne ēmim tash e njė shekull e gjysmė me Serbinė? Pra, unė mendoj se Serbia na ka borxh dhe unė do ta kėrkoj borxhin. Jam kryeministri i parė qė zyrtarisht Serbisė do t’ia kėrkoj borxhin, dhe Brukselit, Washingtonit, New Yorkut, Londrės, Parisit e Berlinit do t’ua dėrgoj si CC kėrkesėn pėr tė na e kthyer Serbia borxhin."
shume leht eshte me fol e mei numrue po veshtir me i realizue ani albini ma qe askush nuk pret ndonji te mire keti populli e keti vendi
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-10-2019, 19:40   #463
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,371
Thanks: 39
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Edhe ju xhepistat i keni ba vipa si ne?
pse spo i bani albinit pytje e me i than lej hajgaret e kuletave por ai me qellim ka marr bilet ne lindje e jo ne perendim siq kan qen keta qe albini i quan hajna te kuletave por ai ka tregue qe eshte me lindjen(rusin) e jo me perendimin (Europen dhe SHBA) ket e ka tregue 100 here
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-10-2019, 19:43   #464
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,148
Thanks: 15,610
Thanked 13,223 Times in 8,355 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 708
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
pse spo i bani albinit pytje e me i than lej hajgaret e kuletave por ai me qellim ka marr bilet ne lindje e jo ne perendim siq kan qen keta qe albini i quan hajna te kuletave por ai ka tregue qe eshte me lindjen(rusin) e jo me perendimin (Europen dhe SHBA) ket e ka tregue 100 here
Po prit njėherė se mbase bėhet pro amerikan ku e di ti?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-10-2019, 20:17   #465
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,371
Thanks: 39
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer


Haradinaj sulmon ashpėr Kurtin: Ai ėshtė komunist, kėto janė mashtrimet e tij

20 minuta mė parė

Haradinaj sulmon ashpėr Kurtin: Ai ėshtė komunist, kėto janė mashtrimet e tij

Kryeministri nė largim Ramush Haradinaj ėshtė i pranishėm nė Debat Plus tė RTV Dukagjinit ku po flet gjerėsisht pėr zhvillimet politike nė vend, sidomos pėr zgjedhjet e parakohshme tė 6 tetorit dhe rezultatet qė u prodhuan nga to.

Haradinaj ka pėrmendur disa prej arritjeve tė qeverisė sė tij, duke pėrmendur sidomos taksėn 100%, ligjin pėr Trepēėn, ligjin pėr pagat etj.

I pyetur pėr Albin Kurtin, ai pėrsėriti qėndrimet e tij por kėsaj here duke i mėshuar mė fort fjalėve tė tij: “Ajo (nė tė cilėn beson Kurti) ėshtė komunizėm nė ekonomi.” – ėshtė shprehur z.Haradinaj duke pėrqeshur bindjet e kryetarit tė Vetėvendosjes.

Mė tej, ai po ashtu u shpreh skeptik nė lidhje me zbatimin e premtimeve tė bėra nga z.Kurti. Haradinaj po ashtu gjatė kėsaj interviste tha se AAK-ja e tij do tė mbetej nė opozitė, dhe se nuk ishte takuar me kryetarin e Vetėvendosjes pėr tė diskutuar lidhur me njė koalicion tė mundshėm qeverisės.

“Kam punuar me tė sa kam qenė nė opozitė. Ėshtė mashtrues. Ėshtė shembulli i flamurit, i kombėtares. Kėto tregojnė diēka. Ky ėshtė mashtrim… deri nė atė kohė njerėzit (e VV-sė) u dokshin keq se nuk e respektojshin flamurin e tash.”
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-10-2019, 13:48   #466
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,932
Thanks: 1,111
Thanked 1,244 Times in 688 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
shume leht eshte me fol e mei numrue po veshtir me i realizue ani albini ma qe askush nuk pret ndonji te mire keti populli e keti vendi
Asnjehere nuk te shoh argumentues ne ate cka thua, te keshilloj me mire te lexosh ne heshtje se sa te japesh teori boshe ktu.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-10-2019, 14:51   #467
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,973
Thanks: 7,788
Thanked 6,552 Times in 2,774 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 206
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hawk Shiko postimin
Si jemi be edhe ne, me kontra-propaganda njani tjetrin tu e gjujt si bashkepuntor te Serbeve.

As Thaqi as Albini nuk jane tradhtar apo bashkepuntor te Serbise. Me asisoj materiale qesharake nuk mundesh tja shpallish listen e zeze dikuj.
Jo vetem bota shqiptare por edhe ajo e huaj kane sy, vesh e goje.

__________________
Gentiana

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Socio : 22-10-2019 nė 15:02
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-10-2019, 15:27   #468
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,371
Thanks: 39
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angel69 Shiko postimin
Asnjehere nuk te shoh argumentues ne ate cka thua, te keshilloj me mire te lexosh ne heshtje se sa te japesh teori boshe ktu.
qe te gjitha ama bash qe te gjitha qa i sjelli une ketu jan te agumentuara e te faktueme me te verteta po ti ma gjej nji postim qe e kam postue pa argumente e fakte hajde ma gjej ose thueje te kunderten me fakti demantomi me fakte e jo veq hajt kishe po kundershtoi diqka
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur