Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Arti dhe Kultura Botėrore > Letėrsia Botėrore

Letėrsia Botėrore Diskutime rreth letėrsisė Botėrore .

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 19-03-2012, 22:27   #41
lenci
::
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 2,666
Thanks: 160
Thanked 948 Times in 479 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
lenci ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cila eshte lista e librave qe cdo nje nga ne duhet patjeter te lexoje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga mary Shiko postimin
po flasim per coelhon??? se pse kam pershtypjen qe ti nuk je thjesht lexues me raste
pershtypje e gabuar,leximi nuk ben per mua
beata ignoranza
per coelho po te pyesja,se thjesht e kam takuar e me la pershtypje si njeri i mir
lenci nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-03-2012, 22:30   #42
lenci
::
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 2,666
Thanks: 160
Thanked 948 Times in 479 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
lenci ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cila eshte lista e librave qe cdo nje nga ne duhet patjeter te lexoje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Feeling-Good Shiko postimin
Jo duhet te kuptosh qe je jasht teme.
po pra e pranova qe nuk jam lexues,dhe mua mu duk si i panjohur
e mbaj thjesht te hapur per te shokuar ndonje pulebardhe
lenci nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-03-2012, 22:36   #43
mary
DELIRIO
 
Avatari i mary
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: diku ne univers
Posts: 1,018
Thanks: 0
Thanked 12 Times in 10 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 36
mary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cila eshte lista e librave qe cdo nje nga ne duhet patjeter te lexoje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lenci Shiko postimin
pershtypje e gabuar,leximi nuk ben per mua
beata ignoranza
per coelho po te pyesja,se thjesht e kam takuar e me la pershtypje si njeri i mir
A mos me pyet mua per Coelhon se kur behet fjale per te une nuk di te jem obiektive.. amo la sua scrittura..
Brida ben fjale per l'altra parte di noi. ja nje citim i librit
''Abbandoneresti tutto per quella persona?".
La ragazza provņ un'immensa voglia di piangere. Non si trattava solo di una domanda: era una scelta, la scelta pił difficile che una persona debba compiere nella vita. Brida aveva gią riflettuto a lungo sulla questione. C'era stata un'epoca in cui aveva creduto che nulla al mondo fosse importante quanto se stessa. Aveva avuto vari fidanzati: quando pensava di amare davvero chi le stava accanto, il sentimento era sempre svanito all'improvviso. Di ciņ che aveva sperimentato sino ad allora, indubbiamente l'amore era l'entitą pił impenetrabile e complicata. In quel momento, era innamorata di un ragazzo poco pił vecchio di lei, che si occupava di fisica e vedeva il mondo in un modo totalmente diverso dal suo. Voleva credere ancora nell'amore e investire nei sentimenti, anche se troppe volte era rimasta delusa, al punto che adesso non aveva pił alcuna certezza. In qualsiasi caso, questa era la grande scommessa della sua vita.
Evitņ di guardare il mago. I suoi occhi si fissarono sul paesino dai comignoli fumanti. Sin dal principio dei tempi, era attraverso l'amore che gli uomini cercavano di comprendere l'Universo.
"Lo abbandonerei" disse infine.

brida
__________________
I'm never gonna say i'm sorry for the essence of my soul
mary nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-03-2012, 22:37   #44
Mistrece
...
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 14,517
Thanks: 169
Thanked 4,932 Times in 2,777 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 348
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cila eshte lista e librave qe cdo nje nga ne duhet patjeter te lexoje?

Citim:
e mbaj thjesht te hapur per te shokuar ndonje pulebardhe
Lenci ti shiko pulebardhat, perņ sii silenzioso.
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-03-2012, 22:41   #45
lenci
::
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 2,666
Thanks: 160
Thanked 948 Times in 479 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
lenci ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cila eshte lista e librave qe cdo nje nga ne duhet patjeter te lexoje?

dhe gjithe kete rremuje beri kjo brida,vetem per nje mashkull..pak a shume 3 miliarde ka

mistrece ke te drejte,meglio stare in silenzio,parlando potrei dire cosi' poco..
lenci nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-03-2012, 22:42   #46
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,536
Thanks: 15,957
Thanked 13,473 Times in 8,534 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 720
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cila eshte lista e librave qe cdo nje nga ne duhet patjeter te lexoje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Feeling-Good Shiko postimin

edhe mbi te gjitha.... ai qe keni ne dore tani
Tani kam nė dorė "Shėnime pėr Kinėn" autor Enver Hoxha.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-03-2012, 22:44   #47
mary
DELIRIO
 
Avatari i mary
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: diku ne univers
Posts: 1,018
Thanks: 0
Thanked 12 Times in 10 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 36
mary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cila eshte lista e librave qe cdo nje nga ne duhet patjeter te lexoje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lenci Shiko postimin
dhe gjithe kete rremuje beri kjo brida,vetem per nje mashkull..pak a shume 3 miliarde ka

mistrece ke te drejte,meglio stare in silenzio,parlando potrei dire cosi' poco..
si duket nuk i dinte mire statistikat Brida...bisogna informare Coelho
__________________
I'm never gonna say i'm sorry for the essence of my soul
mary nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-03-2012, 22:48   #48
lenci
::
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 2,666
Thanks: 160
Thanked 948 Times in 479 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
lenci ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cila eshte lista e librave qe cdo nje nga ne duhet patjeter te lexoje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga mary Shiko postimin
si duket nuk i dinte mire statistikat Brida...bisogna informare Coelho
meqe po insiston do ta lexoj ket brida,ndoshta gjej ndonje keshille te mire
lenci nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-03-2012, 22:49   #49
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,434
Thanks: 2,628
Thanked 2,159 Times in 820 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cila eshte lista e librave qe cdo nje nga ne duhet patjeter te lexoje?

libri i fundit qė e kam lexue asht Blues Highway nga Peter J. Kraus
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-03-2012, 22:50   #50
mary
DELIRIO
 
Avatari i mary
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: diku ne univers
Posts: 1,018
Thanks: 0
Thanked 12 Times in 10 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 36
mary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cila eshte lista e librave qe cdo nje nga ne duhet patjeter te lexoje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lenci Shiko postimin
meqe po insiston do ta lexoj ket brida,ndoshta gjej ndonje keshille te mire
per caritą. nuk eshte karakteristike e imja te insistoj per dicka. nese do ta lexosh, ok! nese nuk e lexon prape Ok.
__________________
I'm never gonna say i'm sorry for the essence of my soul
mary nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-03-2012, 22:56   #51
lenci
::
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 2,666
Thanks: 160
Thanked 948 Times in 479 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
lenci ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cila eshte lista e librave qe cdo nje nga ne duhet patjeter te lexoje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga mary Shiko postimin
per caritą. nuk eshte karakteristike e imja te insistoj per dicka. nese do ta lexosh, ok! nese nuk e lexon prape Ok.
per carita,nuk dua ta ndjehesh e cenuar ne karakteristiken me te theksuar te kerakterit tend..
do ta lexoj,zakonisht i mbaj premtimet,por sigurisht neser do kem nderruar mendje.
faji i henes,rende le persone instabili
lenci nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-03-2012, 23:02   #52
mary
DELIRIO
 
Avatari i mary
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: diku ne univers
Posts: 1,018
Thanks: 0
Thanked 12 Times in 10 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 36
mary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cila eshte lista e librave qe cdo nje nga ne duhet patjeter te lexoje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lenci Shiko postimin
per carita,nuk dua ta ndjehesh e cenuar ne karakteristiken me te theksuar te kerakterit tend..
do ta lexoj,zakonisht i mbaj premtimet,por sigurisht neser do kem nderruar mendje.
faji i henes,rende le persone instabili
nuk e dija qe mos insistimi qenka karakteristike e theksuar e karakterit tim. ti nga arrite ta kuptoje??
gjithsesi meqe ti qenke kaq shume instabile allora jam e qete sepse nuk do kesh cenuar aspak kete karakteristike timen, dato che non leggerai il libro
__________________
I'm never gonna say i'm sorry for the essence of my soul
mary nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-03-2012, 23:16   #53
lenci
::
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 2,666
Thanks: 160
Thanked 948 Times in 479 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
lenci ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cila eshte lista e librave qe cdo nje nga ne duhet patjeter te lexoje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga mary Shiko postimin
nuk e dija qe mos insistimi qenka karakteristike e theksuar e karakterit tim. ti nga arrite ta kuptoje??
gjithsesi meqe ti qenke kaq shume instabile allora jam e qete sepse nuk do kesh cenuar aspak kete karakteristike timen, dato che non leggerai il libro
cavolo,sono le 00:12
devo dormire ma fa niente
la mia dimora e vicino alla spiaggia
potrei sentire il rumore delle onde se solo lo volessi
potrei andare a dormire vedendo la luna,visto che si parlava di instabilita' lunare
potrei,ma invece sono qui conversando
dovrei conversare per il mio ego,potrei andare a dormire per me stesso

cavolo,la notte dovrebbe esistere sempre,rende le persone meravigliosamente instabili,allo stato puro, che porta alla piacevole pazzia del essere,e il nero colora ogni cosa,pure la mente
pensaci e non ti perderai tra le sante parole
ascolta la tua anima,lascia perdere il resto

dhe humba 5 minuta te kohes time per te kopjuar keto fjale,sepse nuk mund te jene te mijat,eh no,anche volendo non si puo.
lenci nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-03-2012, 23:24   #54
mary
DELIRIO
 
Avatari i mary
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: diku ne univers
Posts: 1,018
Thanks: 0
Thanked 12 Times in 10 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 36
mary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cila eshte lista e librave qe cdo nje nga ne duhet patjeter te lexoje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lenci Shiko postimin
cavolo,sono le 00:12
devo dormire ma fa niente
la mia dimora e vicino alla spiaggia
potrei sentire il rumore delle onde se solo lo volessi
potrei andare a dormire vedendo la luna,visto che si parlava di instabilita' lunare
potrei,ma invece sono qui conversando
dovrei conversare per il mio ego,potrei andare a dormire per me stesso

cavolo,la notte dovrebbe esistere sempre,rende le persone meravigliosamente instabili,allo stato puro, che porta alla piacevole pazzia del essere,e il nero colora ogni cosa,pure la mente
pensaci e non ti perderai tra le sante parole
ascolta la tua anima,lascia perdere il resto

dhe humba 5 minuta te kohes time per te kopjuar keto fjale,sepse nuk mund te jene te mijat,eh no,anche volendo non si puo.
me vjen keq per 5 min e humbur..
la mia anima si č persa per ciņ preferisco non cercarla ne ascoltarla ..cmq chiunque abbia scritto ciņ che tu hai scritto sembra che l'abbia scritto per me....anche se non si puņ
__________________
I'm never gonna say i'm sorry for the essence of my soul
mary nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-03-2012, 23:38   #55
lenci
::
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 2,666
Thanks: 160
Thanked 948 Times in 479 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
lenci ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cila eshte lista e librave qe cdo nje nga ne duhet patjeter te lexoje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga mary Shiko postimin
me vjen keq per 5 min e humbur..
la mia anima si č persa per ciņ preferisco non cercarla ne ascoltarla ..cmq chiunque abbia scritto ciņ che tu hai scritto sembra che l'abbia scritto per me....anche se non si puņ
eh si,probabilmente non si puo
notte,comunque,il giorno buono di solito porta ottimi consigli
lenci nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-03-2012, 23:38   #56
Mistrece
...
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 14,517
Thanks: 169
Thanked 4,932 Times in 2,777 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 348
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cila eshte lista e librave qe cdo nje nga ne duhet patjeter te lexoje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jamais Shiko postimin
...sapo shtova ne liste, nje "fabul" te shkurter, ne italisht
E shkruar shpejt e shpejt. Rezultat i bukur, por ē'e do qe autori kishte frike " di dire poco" e ne ha detto pił del dovuto. Non sempre le buone intenzioni, vengono prese come tali.
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-03-2012, 23:41   #57
mary
DELIRIO
 
Avatari i mary
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: diku ne univers
Posts: 1,018
Thanks: 0
Thanked 12 Times in 10 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 36
mary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cila eshte lista e librave qe cdo nje nga ne duhet patjeter te lexoje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lenci Shiko postimin
eh si,probabilmente non si puo
notte,comunque,il giorno buono di solito porta ottimi consigli
Notte a te.. e speriamo allora che il giorno sia buono domani
__________________
I'm never gonna say i'm sorry for the essence of my soul
mary nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2012, 20:33   #58
Mistrece
...
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 14,517
Thanks: 169
Thanked 4,932 Times in 2,777 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 348
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cila eshte lista e librave qe cdo nje nga ne duhet patjeter te lexoje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Maqellarjot Shiko postimin
Odisea e nje Dedektivi: Ngjarje te Jetuara> Vol I & II. nga Agim Hamiti. Po deshe ta coj une ne PDF!!!

Sa i perket literatures Boterore:

Shopenhour : Essays and aphorisms (haritime dhe aforizma)

Franc Kafka ose versioni i Ovidit: Metamorphosis (Metamorfoza)

Nitzsche: Thus spoke zarathustra (Foli Zarathustra)

Per mendimin time tani per tani Odisea e nje Dedektivi duhet te marri prioritet. Eshte teper aktual dhe informative, per gjarjet dhe ceshtjen shqipetare ne pergjithesi.
Ndersa une ty Maqellarjot te keshilloj vetem nje lilber, nese akoma nuk e ke lexuar. Diplomacy- Henry Kissinger. Mendoj se do te ndihmoje te kuptosh disa gjera. Kissinger ka qene Sekretar Shteti ( jam e sigurt qe e kupton mire ē'pozite ka pasur) ne vitet '73-'77. Mund te te keshilloja shume te tjere, por meqe kete e ka shkruar nje amerikan ad-hoc, eshte me afer pozicioneve te tua.
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2012, 20:42   #59
Irfan CANA
V.I.P
 
Avatari i Irfan CANA
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 1,856
Thanks: 0
Thanked 6 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Irfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Cila eshte lista e librave qe cdo nje nga ne duhet patjeter te lexoje?

Kadare,
Frasheri,
Gandi
Ygo,
Tagora,
Hesse,
Balzaku,
Shekspiri,
Tolstoj,
Neruda.
Irfan CANA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2012, 20:49   #60
Misty-Blue
Pėrjetėsisht tė Panjohur
 
Avatari i Misty-Blue
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 1,465
Thanks: 0
Thanked 52 Times in 30 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
Misty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cila eshte lista e librave qe cdo nje nga ne duhet patjeter te lexoje?

Ateher... pa perseritur ē'ka esht sygjeruar me siper.

Joyce- Uliksi

Proust- Ne kerkim te kohes se humbur
__________________
t'i dua sytė,
kanė thonjė tė mprehtė,
paqen,
gjer nė shpirt ma ējerrin.
Misty-Blue nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur