Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-07-2019, 20:57   #21
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,031
Thanks: 10,325
Thanked 8,816 Times in 5,625 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 455
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Shqipėri, babai monstėr i kėrkon marrėdhėnie seksuale vajzės

Kto soj lloj shtazesh eshte nder ti varesh per topesh tek topet e kalit te Gjergjit.....

kane nevoje njerezia kur kalojne aty pari "ne sheshi", te shikojne pak se si perfundojne te tille plehra...... se jane hallakat e jan catrafilu pak si shume me keto piketimet tipo QafiristanDemorkatikKazan.
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2019, 21:28   #22
Noellag
Mi vida
 
Avatari i Noellag
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 3,863
Thanks: 172
Thanked 158 Times in 110 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
Noellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėm
Denim kapital per ket monster plus tredhje.. Te behet shembull per shtazet e tjere rreth e rrotull
Noellag nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Noellag pėlqehet nga
i vjetėr 11-07-2019, 21:14   #23
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,162
Thanks: 228
Thanked 366 Times in 280 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
"Familja" e babait monster braktis vajzen

http://top-channel.tv/2019/07/11/nen...uam-florinjte/

Cfare mund ta quajme kete?

'' Nder'' shqiptar apo cfare?

Sepse nese une do kisha nder si baba dhe si vella, nese nuk do e vrisja kete fisderr, te pakten do kisha nderprere cdo marrdhenie.

Une nuk di cte them.

O ka ekzistu ky lloj '' nderi'' shqiptar gjithmone, ose kjo shoqeri eshte deformuar sot.

Megjithese nje gje eshte e vertete.... shqiptaret , ose nje pjese e madhe e kane pas '' nderin'' per tu duk... pra deri sa nuk te kapte kerrkush duke vjedh, ti nuk ishe hajdut.

Shpresoj ta kem gabim.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-07-2019, 21:21   #24
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,162
Thanks: 228
Thanked 366 Times in 280 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Shqipėri, babai monstėr i kėrkon marrėdhėnie seksuale vajzės

O vlla une hapa teme tjeter, mos i bashko temat.

Tema qe po trajtoj une ka te bej me menyren e reagimit tw falijes se keitj shtaze qe eshte e neveritshme.


Pra nuk kemi te bejme vetem me ket monster, por me tere familjen e tij dhe une po them qe a eshte ky lloj koncepti i ' nderit'' nje fenomen tek shqiptaret?

Nese po, atehere kemi probleme te medha si komb.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Kastrioti1443 : 11-07-2019 nė 21:24
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2019, 00:41   #25
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,207
Thanks: 10,446
Thanked 5,616 Times in 2,656 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 163
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqipėri, babai monstėr i kėrkon marrėdhėnie seksuale vajzės

Ngjarja/rrefimi qenka i trishte, ama nuk e di pse nuk po besoj qe nuk eshte aktrim/trillim!

Sipas dialektit ... mund te jete Kruje, Lezhe, Diber.

Keta fiks fare kete here ia paskan futur kot fare!

* ne kete rast do e doja mendimin e Rexit, si ekspert i kesaj fushe.

Demka
__________________
Sami Frashėri e ka thėnė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2019, 00:53   #26
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,207
Thanks: 10,446
Thanked 5,616 Times in 2,656 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 163
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: "Familja" e babait monster braktis vajzen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
http://top-channel.tv/2019/07/11/nen...uam-florinjte/

Cfare mund ta quajme kete?

'' Nder'' shqiptar apo cfare?

Sepse nese une do kisha nder si baba dhe si vella, nese nuk do e vrisja kete fisderr, te pakten do kisha nderprere cdo marrdhenie.

Une nuk di cte them.

1O ka ekzistu ky lloj '' nderi'' shqiptar gjithmone, ose kjo shoqeri eshte deformuar sot.

2Megjithese nje gje eshte e vertete.... shqiptaret , ose nje pjese e madhe e kane pas '' nderin'' per tu duk... pra deri sa nuk te kapte kerrkush duke vjedh, ti nuk ishe hajdut.

Shpresoj ta kem gabim.
1. Po ka pasur. Mbaj mend si femije. Kam degjuar per raportet moter - vella dhe vjeherr- re.

2. Kete e ke thene sakte. Une vetem po shtoj: ruajuni prej atyre qe duken/shtiren fort te ndershem, fort ardhetare e fort besnike se mund te zhgenjeheni keq!

Demka
__________________
Sami Frashėri e ka thėnė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2019, 03:23   #27
juke
V.I.P
 
Avatari i juke
 
Data e antarėsimit: May 2017
Posts: 970
Thanks: 373
Thanked 256 Times in 211 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
juke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Shqipėri, babai monstėr i kėrkon marrėdhėnie seksuale vajzės

Shume kafsherore.

Por edhe media nxjerr gjithmon me te zezat e me te zezave edhe i ngjyros edhe vet me pak te zeze siper.

Per vete mundohen te mos i lexoj keto lajme.
juke nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i juke pėlqehet nga
i vjetėr 12-07-2019, 08:18   #28
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,162
Thanks: 228
Thanked 366 Times in 280 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: "Familja" e babait monster braktis vajzen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
1. Po ka pasur. Mbaj mend si femije. Kam degjuar per raportet moter - vella dhe vjeherr- re.

2. Kete e ke thene sakte. Une vetem po shtoj: ruajuni prej atyre qe duken/shtiren fort te ndershem, fort ardhetare e fort besnike se mund te zhgenjeheni keq!

Demka
E ke keqkuptuar ate qe kam dashur te them.

Per '' nderin'' ne fjale nuk e kam fjalen per incestin( sepse ka qene dicka qe gati nuk ekzistonte) e kam fjalen per menyren sesi e konceptojne nderin disa shqiptare.

Pra per disa nder eshte qe te mos dali e ekqja ne shesh, dhe jo te mos e besh ate te keqe.

dhe ne kete rast kjo vertetohet.

Ne vend qe vellai te kishte vra kete baba monster, ai dl kunbdra motres qwe e ka nxjerr ne shesh kete makabritet.

Sigurisht qe une nuk e di nese jane rome keta apo nese ky e ka pas apo vajze biologjike kete.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2019, 10:21   #29
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,412
Thanks: 1,165
Thanked 1,878 Times in 1,086 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 71
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqipėri, babai monstėr i kėrkon marrėdhėnie seksuale vajzės

Ukraina miraton ligjin e ri: Tė tredhen pėrdhunuesit dhe pedofilėtLigjet e reja nė Ukrainė parashikojnė njė dėnim tė ri pėr pedofilėt dhe pėrdhunuesit e dėnuar – tredhjen.

Ligji u miratua mė 11 korrik dhe do tė hyjė nė fuqi njė ditė pasi u botua nė fletoren zyrtare. “Mirror” shkruan se legjislacioni do tė aplikohet ēdo vit pėr mijėra burra tė moshės 18-65 vjeē, tė shpallur fajtorė pėr pėrdhunim ose abuzim seksual tė tė miturve.

Pedofilėt do tė pėrballen me “kastrimin kimik”, qė nuk pėrfshin kirurgji.


Kjo “pėrfshin injektimin me forcė tė barnave anti androgjene qė pėrbėhen nga kimikate qė duhet tė reduktojnė epshin dhe aktivitetin seksual”, njoftoi agjencia e lajmeve Ukrinform.

Ligji do tė zbatohet pėr tė gjitha pėrdhunimet e fėmijėve, duke pėrfshirė dhunimin “e panatyrshėm” dhe abuzimin seksual tė fėmijėve mbi dhe nėn moshėn e pubertetit.

Nė vitin 2017, shifrat zyrtare treguan 320 pėrdhunime tė fėmijėve nė Ukrainė, por numri i rasteve tė abuzimit seksual tė pedofilėve besohet tė shkojė nė mijėra.

Ligji i ri parasheh gjithashtu deri nė 15 vjet burg pėr pėrdhunimin e tė miturve dhe deri nė pesė vjet burg pėr veprime tė turpshme qė pėrfshijnė tė miturit.

Kastrimi kimik i pedofilėve ėshtė i ligjshėm nė shumė vende, pėrfshirė Britaninė, Kanadanė, Danimarkėn, Francėn, Gjermaninė, Izraelin, Kazakistanin, Norvegjinė, Suedinė dhe Shtetet e Bashkuara.
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2019, 10:52   #30
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 15,804
Thanks: 727
Thanked 2,978 Times in 1,648 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 325
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Re: Shqipėri, babai monstėr i kėrkon marrėdhėnie seksuale vajzės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
O vlla une hapa teme tjeter, mos i bashko temat.

Tema qe po trajtoj une ka te bej me menyren e reagimit tw falijes se keitj shtaze qe eshte e neveritshme.


Pra nuk kemi te bejme vetem me ket monster, por me tere familjen e tij dhe une po them qe a eshte ky lloj koncepti i ' nderit'' nje fenomen tek shqiptaret?

Nese po, atehere kemi probleme te medha si komb.
Problemi tek familja e tij siq duket me shume i pengon se te tjeret cfare mendojn per ta se sa vajza e tyre e dhunuar nga gjallesa me e keqe e njerezimit. Ket nuk e kisha tredh po e kisha rrjep dhe kadal kadal qe me perjetu dhimt me te madhe dhe e kisha paraqit Live.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2019, 12:49   #31
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,162
Thanks: 228
Thanked 366 Times in 280 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Shqipėri, babai monstėr i kėrkon marrėdhėnie seksuale vajzės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Problemi tek familja e tij siq duket me shume i pengon se te tjeret cfare mendojn per ta se sa vajza e tyre e dhunuar nga gjallesa me e keqe e njerezimit. Ket nuk e kisha tredh po e kisha rrjep dhe kadal kadal qe me perjetu dhimt me te madhe dhe e kisha paraqit Live.
Ky robqiri ne rradh te pare duhet vrare, dhe kesaj '' familje'' duhet heq pashaporta dhe duhen debuar.

Kjo fare e keqe pervecse nuk duhet lejuar te rritet ne Shqiperi, nuk duhet lejuar as te rrije ne Shqiperi, se vetem per keq ndikon.

Nuk ka izolim dhe burg, thjesht prije me gershere kete bime te keqe dhe largoje nga Shqiperia.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2019, 12:52   #32
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,162
Thanks: 228
Thanked 366 Times in 280 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Shqipėri, babai monstėr i kėrkon marrėdhėnie seksuale vajzės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Ukraina miraton ligjin e ri: Tė tredhen pėrdhunuesit dhe pedofilėtLigjet e reja nė Ukrainė parashikojnė njė dėnim tė ri pėr pedofilėt dhe pėrdhunuesit e dėnuar – tredhjen.

Ligji u miratua mė 11 korrik dhe do tė hyjė nė fuqi njė ditė pasi u botua nė fletoren zyrtare. “Mirror” shkruan se legjislacioni do tė aplikohet ēdo vit pėr mijėra burra tė moshės 18-65 vjeē, tė shpallur fajtorė pėr pėrdhunim ose abuzim seksual tė tė miturve.

Pedofilėt do tė pėrballen me “kastrimin kimik”, qė nuk pėrfshin kirurgji.


Kjo “pėrfshin injektimin me forcė tė barnave anti androgjene qė pėrbėhen nga kimikate qė duhet tė reduktojnė epshin dhe aktivitetin seksual”, njoftoi agjencia e lajmeve Ukrinform.

Ligji do tė zbatohet pėr tė gjitha pėrdhunimet e fėmijėve, duke pėrfshirė dhunimin “e panatyrshėm” dhe abuzimin seksual tė fėmijėve mbi dhe nėn moshėn e pubertetit.

Nė vitin 2017, shifrat zyrtare treguan 320 pėrdhunime tė fėmijėve nė Ukrainė, por numri i rasteve tė abuzimit seksual tė pedofilėve besohet tė shkojė nė mijėra.

Ligji i ri parasheh gjithashtu deri nė 15 vjet burg pėr pėrdhunimin e tė miturve dhe deri nė pesė vjet burg pėr veprime tė turpshme qė pėrfshijnė tė miturit.

Kastrimi kimik i pedofilėve ėshtė i ligjshėm nė shumė vende, pėrfshirė Britaninė, Kanadanė, Danimarkėn, Francėn, Gjermaninė, Izraelin, Kazakistanin, Norvegjinė, Suedinė dhe Shtetet e Bashkuara.
Ne Ukraine esjhte rrit shume nr i pedofileve.

Nuk eshte rastesti, ne cdo vend qe domiunohet nga klikat perendimore zioniste cifute, degjenrimi perhapet, sidomos tek etnite e bardha qe cilesohen armiqte kryesore te tyre dhe baza kryesore e shkaterrimit.

Jo se nuk ka pas degjenrim tek sllavet, por keto 30 vite ku kane hyre cifutet, me keq eshte bere gjendja.

Shume vende perendimore jane gati ne ligjerim te pedofilise, sic po behet ne hollande ( qe akuzon shqiptarert per mafioze kur vet prodhon 20 milaird euro droge sintetike)
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2019, 13:01   #33
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 15,804
Thanks: 727
Thanked 2,978 Times in 1,648 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 325
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Re: Shqipėri, babai monstėr i kėrkon marrėdhėnie seksuale vajzės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Ky robqiri ne rradh te pare duhet vrare, dhe kesaj '' familje'' duhet heq pashaporta dhe duhen debuar.

Kjo fare e keqe pervecse nuk duhet lejuar te rritet ne Shqiperi, nuk duhet lejuar as te rrije ne Shqiperi, se vetem per keq ndikon.

Nuk ka izolim dhe burg, thjesht prije me gershere kete bime te keqe dhe largoje nga Shqiperia.
Vrasja eshte e pakt qe mund te behet ndaj tij, ky meriton me keq, ket duhet me rrjep ne publik deri sa t’i del shpirti, po nuk eshte vetem ky fajtor ka edhe tjer, kur kjo vajza e ka lajmeru ne polici, ata e kan injoru, pra jan bashkpuntor te ketij qenefi.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2019, 15:46   #34
Khaleesi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: May 2014
Posts: 5,418
Thanks: 2,496
Thanked 2,355 Times in 1,494 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 125
Khaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqipėri, babai monstėr i kėrkon marrėdhėnie seksuale vajzės

E lexova qepar kte dhe me ka ardhur per te vjell nuk komentova dot. Kafshe mos u thoni se kafsha te rrjep per femien e saj. Dhe ajo mama pleher qe do florinjt para vajzes do ti paguaj kto gjynae. Wow.
__________________
______________________________________
Herėn e fundit ėshtė persosur nga Fierakja : 09-17-2097 nė 01:43
Khaleesi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur