Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Ēėshtja kombėtare

Ēėshtja kombėtare Nė kėtė forum diskutohet vetėm mbi ēėshtjen tonė kombėtare dhe interesat shqiptare nė trojet etnike dhe nė mbarė botėn.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 21-10-2019, 15:27   #21
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,919
Thanks: 814
Thanked 511 Times in 306 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
*

Ne e kemi mbamendjen shumė tė shkurtėr.

Pos kėsaj kemi dhe inatin mė tė madh tė mundur qė mund ta ketė njė popull.
"Ēfarė ta bėn vetja (nga inati) s'ta bėn askushi."Mė kujtohet sikur sot kur ky i ashtuquajturi "krahu i luftės", gjgjs deputetėt, kur erdhi dita pėr ta votuar Gjykatėn speciale iu thoshin kundėrshtarėve ("pėr inatin tuaj) ne i kemi numrat" (e ju nuk mund tė bėni asgjė kundėr).

Japonezėt do ta kishin quajtur "harakiri pėr inati" (tė shqiptarit).


* * *

P.S.
Nejse, ky Naimi nuk e ka votuar, as qė ka qenė deputet.


*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-10-2019, 15:42   #22
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,849
Thanks: 4,383
Thanked 4,732 Times in 3,149 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Kesaj i thone; Hashim ne darke, Hashim pasdarke jam ka mendoj edhe une te paraqitem si deshmitare te kjo gjykata ama atehere kur ta marrin Hashimin edhe ta bejne Hashim per dreke edhe ti them: po, po ky ky qene te ajo shtepia e verdhe bashke me ate Gadrine, njeri hiqte veshka me thike buke e ai qetri qeronte qepe per ti ferguar ne fultero-tiganjeJa lexoni tani kete shkrimin e ketij surratit ne vijim, po ta vendosnin ne peshore mendoj qe ja kalon te gjitheve per poshtersine njerezore qe ka brenda vetes se tij.

Ibrahim Kelmendi i shkruan Hagės: Hetojeni Hashim Thaēin pėr arrestimin dhe zhdukjen e Behadin Hallaqit

https://www.gazetaexpress.com/ibrahi...adin-hallaqit/


Gazeta Express
21 Tetor 2019 15:58

Ish-anėtari i Lėvizjes Popullore tė Kosovės, Ibrahim Kelmendi, pėrmes njė letre publike drejtuar Gjykatės Speciale, ka kėrkuar nga ajo qė hetojė vrasjen sė veprimtarit Behadin Hallaqi, qė sipas tij ėshtė arrestuar me urdhrin e Hashim Thaēit, raporton Gazeta Express.
Kelmendi ka shkruar nė Facebook se rasti i zhdukjes sė Behajdin Allaqit kishte ndodhur me datė 11 qershor 1998.

“Me 11 qershor 1998 Hashim Thaēit, tani president i Republikės sė Kosovės, i ėshtė dorėzuar mėsuesi i filozofisė tė Gjimnazit nė Prizren, Behajadin Allaqi, tė cilin duhet ta ketė arrestuar Policia Ushtarake e UĒK-sė me urdhėr tė Hashim Thaēit inkompetent. Pra, tashmė ėshtė “sekret publik” se atė ditė, me duar tė prangosura, e ka marrė nė dorėzim Hashim Thaēi, “drejtor i drejtorisė politike” tė UĒK-sė, – nė fakt sabotues e komplotist kundėr UĒK-sė, – dhe nuk dihet ku e si e ka zhdukur. Uroj tė ketė gatishmėri ish-Eprori i UĒK-sė, Zotėri Selim Krasniqi, pėr tė ju informuar pėr dorėzimin e prangosur tė Behajdin Allaqit marionetės komplotiste Hashim Thaēi, meqė ai veprim ka ndodhur nė zonėn ku Selimi ka qenė komandant i Policisė Ushtarake tė UĒK-sė”, shkruhet derisa, pėrmendet edhe Abedin Rexha.

“Gjithashtu ju lutėm qė tė procedoni pėr hetim edhe vrasjen e Abedin Rexhės, me 8 tetor 1998, nė Klladernicė tė Skenderajit. Sipas rrėfimeve publike tė vet Gani Gecit, vrasjen e Abedinit e ka bėrė pjesėtari i UĒK-sė, Gani Geci, por qė po arsyetohet se e ka bėrė nė vetėmbrojte. Meqė institucionet kompetente tė Republikės sė Kosovės nuk kanė pas guxim qė 21 vite ta shqyrtojnė kėtė vrasje, po shpresoj se Ju do tė keni guxim e fisnikėri pėr ta proceduar qė tė hetohet dhe tė gjykohet nga trupi gjykues i Dhomave tė Specializuara”, shkruhet nė letėr.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-10-2019, 16:57   #23
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,084
Thanks: 11,529
Thanked 6,263 Times in 2,977 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Llapi more s’po duket hic!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur