Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Gjuha shqipe

Gjuha shqipe “Gjuha jonė sa e mirė!/ Sa e ėmblė, sa e gjerė!/ Sa e lehtė, sa e lirė!/ Sa e bukur, sa e vlerė!” Naim Frashėri

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 31-10-2019, 14:32   #741
kreksi
Metropolis
 
Avatari i kreksi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Vendndodhja: France.
Posts: 1,768
Thanks: 249
Thanked 29 Times in 22 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
kreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėm
Re: Rrėnja e kėsaj fjale ėshtė...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
OBELIXU dardan dhe perse!!!!

Nė fakt, tė gjithė emrat e Greqinė sė lashtė si shkrimet mbi tabletat e linerve tė qytetrimit egjeanė janė tė tė njėjtit lloj, nga Gjuha polake !

Ne mund tė themi se, gjuha e banorve tė kėtyre vendeve erdhi nga Polonia dhe se kėta emrat e njohur tek autorėt si "skitėt" apo "pellazgėt" thjesht ishin i njėjti popull i njohur edhe ndryshe me emrin "Gimirri" (populli i gjijve tė mirė) tė dlur nga gjini i mirė qė njihen kėshtu edhe nė tabletat Babilonase kurse tek ne nė popullore shqipe njihėn me emrin "palloshki" (njerėz jo tė kqinjė) dhe nga kėtu sigurishtė vjen deri tek ngatrrimi, kėta Palloshkėt e ardhur nga Polonia fill pas shkrirjes sė akullnajave ngatėrrohen tek autorėt e vjetėr duke iu dhėn emrin "pellazgė" tė brdh, si dihet polakėt janė njė popull i racės sė bardh !
--- Gjin dobre (gjij te mure)...per emrin e gruas ne leternjoftim polajet e shkruajn ndryshe nga ai i burrit, psh...Zonja Oginska dhe zoti Ogjinski...por ne skajore thuhet psh...mbreme isha tek ''Ogjinskajet'' ...o gjin ska jete...ketu ! Nisoj edhe te francezet e thojne ...shkova ne ''pua sa njeri''...apo ''kordo njeri''...te polaket trohave te imta te bujes iu thone ''trohe'' ..pollashke apo jo ?!
__________________
Nga Arsimimi lind madhėshtia e njė kombi ! (Akademia f.)
kreksi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-10-2019, 15:33   #742
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,769
Thanks: 7,074
Thanked 8,319 Times in 5,335 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Re: Rrėnja e kėsaj fjale ėshtė...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga kreksi Shiko postimin
--- Gjin dobre (gjij te mure)...per emrin e gruas ne leternjoftim polajet e shkruajn ndryshe nga ai i burrit, psh...Zonja Oginska dhe zoti Ogjinski...por ne skajore thuhet psh...mbreme isha tek ''Ogjinskajet'' ...o gjin ska jete...ketu ! Nisoj edhe te francezet e thojne ...shkova ne ''pua sa njeri''...apo ''kordo njeri''...te polaket trohave te imta te bujes iu thone ''trohe'' ..pollashke apo jo ?!
gjin bue shpata! .... xhin dobre mon papa
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-10-2019, 16:21   #743
lonely_lion
在中国的某个地方
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 5,073
Thanks: 0
Thanked 1,732 Times in 1,353 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 73
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Re: Rrėnja e kėsaj fjale ėshtė...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga kreksi Shiko postimin
--- Gjin dobre (gjij te mure)...per emrin e gruas ne leternjoftim polajet e shkruajn ndryshe nga ai i burrit, psh...Zonja Oginska dhe zoti Ogjinski...por ne skajore thuhet psh...mbreme isha tek ''Ogjinskajet'' ...o gjin ska jete...ketu ! Nisoj edhe te francezet e thojne ...shkova ne ''pua sa njeri''...apo ''kordo njeri''...te polaket trohave te imta te bujes iu thone ''trohe'' ..pollashke apo jo ?!
O [email protected] robt. I hudhi tuc polaket ky. Sa mora vesh se 17 veta kane vrare veten ne Poloni dhe afer cdo te vetevrari i eshte gjetur nje flete e printuar nga postimi i Kreksit. Policia ne kerkim te shkakut. E hongre Kreks po te kapen. Te kam thone mos u merr me fjaleformim po ti jo e jo.

P.S.
Me cfare delaroi nje i policise. Ky postim fyen kombin polak. Sepse sipas ketij postimi, kur martohet ndonjera ne Poloni burri i zhvesh rrobet por dhe emrin.

Ogjinski > Oginska > .... o gjin s'ka jete ketu !!!
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-10-2019, 19:28   #744
kreksi
Metropolis
 
Avatari i kreksi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Vendndodhja: France.
Posts: 1,768
Thanks: 249
Thanked 29 Times in 22 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
kreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėm
Re: Rrėnja e kėsaj fjale ėshtė...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
gjin bue shpata! .... xhin dobre mon papa
je i madh druže drage/draże....lol ...
__________________
Nga Arsimimi lind madhėshtia e njė kombi ! (Akademia f.)
kreksi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-10-2019, 19:29   #745
kreksi
Metropolis
 
Avatari i kreksi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Vendndodhja: France.
Posts: 1,768
Thanks: 249
Thanked 29 Times in 22 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
kreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėm
Re: Rrėnja e kėsaj fjale ėshtė...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
gjin bue shpata! .... xhin dobre mon papa
je i madh dru że dr age ..lol...
__________________
Nga Arsimimi lind madhėshtia e njė kombi ! (Akademia f.)
kreksi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2019, 17:24   #746
kreksi
Metropolis
 
Avatari i kreksi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Vendndodhja: France.
Posts: 1,768
Thanks: 249
Thanked 29 Times in 22 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
kreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėm
Re: Rrėnja e kėsaj fjale ėshtė...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga kreksi Shiko postimin
je i madh dru że dr age ..lol...
Gjin dobro,
Gjin t'mire...
Poissognerie
Poj, sa njeri mire ej..
__________________
Nga Arsimimi lind madhėshtia e njė kombi ! (Akademia f.)
kreksi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-11-2019, 19:46   #747
kreksi
Metropolis
 
Avatari i kreksi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Vendndodhja: France.
Posts: 1,768
Thanks: 249
Thanked 29 Times in 22 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
kreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėm
Re: Rrėnja e kėsaj fjale ėshtė...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga kreksi Shiko postimin
je i madh dru że dr age ..lol...
Rrenja e fjales ''EPONGE''
EPONŽ
SPONGE
ŠPUZ
ŠPUZ
__________________
Nga Arsimimi lind madhėshtia e njė kombi ! (Akademia f.)
kreksi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-11-2019, 21:13   #748
kreksi
Metropolis
 
Avatari i kreksi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Vendndodhja: France.
Posts: 1,768
Thanks: 249
Thanked 29 Times in 22 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
kreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėm
Re: Rrėnja e kėsaj fjale ėshtė...

Cila eshte domethenja e fjales
''HAJKA'' ...?!
Hajka eshte nje rrob e gjere e veshjes per femra nje lloj gjurdije e fryer e cila mund te mshefi/maskoje nje arme nen tė....kesaj palltos i thone 'hajka'' ne gjuhen berbere algheriane....te na hajka i bie ''kurtha''....
__________________
Nga Arsimimi lind madhėshtia e njė kombi ! (Akademia f.)
kreksi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Tags
ku vés, kuvend

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur