Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Folklori Shqiptar

Folklori Shqiptar Gojėdhėnat, legjendat, kėngėt popullore, bejtet, kėngėt pėr heronjtė jane pasuri kombėtare qė shqiptarėt duhet t'i trashėgojnė nga brezi nė brez. Jepni kontributin tuaj tė ēmuar nė kėtė drejtim duke sjellė folklorin e krahinės suaj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 28-03-2019, 19:17   #581
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 6,802
Thanks: 5,486
Thanked 2,599 Times in 1,080 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Re: Kostume tradicionale shqiptare .

ASNJĖ KOSTUM NĖ PERANDORINĖ TURKE NUK MUND TĖ KRAHASOHET ME ELEGANCĖN E RRALLĖ TĖ KOSTUMIT SHQIPTAR

Kostumi i plotė shqiptar, kur ėshtė i pastėr e i ri, nuk krahasohet pėr elegancėn e rrallė me asnjė nga kostumet e veshura nė Perandorinė Turke, dhe, kushton shumė pėr tu bėrė.
Thėnie pėr shqiptarėt
________

Foto me ngjyra: Bizhuteri nga kostumi i Rrajcės, Librazhd. Foto: Dorina Arapi

Titulli: A Journey Through Albania and Other Provinces of Turkey in Europe and Asia, to Constantinople, During the Years 1809 and 1810, Volume 1
Autori: John Cam Hobhouse Baron Hobhouse
Botues: M. Carey and Son, Philadelphia, 1817


__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Mandi pėlqehet nga
i vjetėr 11-04-2019, 19:12   #582
Dredhza
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2015
Vendndodhja: Kosove
Posts: 758
Thanks: 9
Thanked 342 Times in 244 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Dredhza ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kostume tradicionale shqiptare .

Dredhza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Dredhza pėlqehet nga
i vjetėr 11-04-2019, 19:13   #583
Dredhza
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2015
Vendndodhja: Kosove
Posts: 758
Thanks: 9
Thanked 342 Times in 244 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Dredhza ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kostume tradicionale shqiptare .Dredhza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Dredhza pėlqehet nga
i vjetėr 11-04-2019, 19:15   #584
Ragnar
Undisputed
 
Avatari i Ragnar
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 14,560
Thanks: 192
Thanked 2,291 Times in 1,243 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 252
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kostume tradicionale shqiptare .

Kush jane keta ne foto dhe a ke lejen e familjareve te tyre t’i plasosh Dredhez ?
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-04-2019, 19:23   #585
Dredhza
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2015
Vendndodhja: Kosove
Posts: 758
Thanks: 9
Thanked 342 Times in 244 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Dredhza ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kostume tradicionale shqiptare .

Dredhza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-04-2019, 19:24   #586
Dredhza
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2015
Vendndodhja: Kosove
Posts: 758
Thanks: 9
Thanked 342 Times in 244 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Dredhza ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kostume tradicionale shqiptare .

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Kush jane keta ne foto dhe a ke lejen e familjareve te tyre t’i plasosh Dredhez ?
Leje nuk kam se nuk i njoh pronaret, por kto foto jane publike, t'postume ne disa forume.
Dredhza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-04-2019, 19:25   #587
Dredhza
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2015
Vendndodhja: Kosove
Posts: 758
Thanks: 9
Thanked 342 Times in 244 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Dredhza ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kostume tradicionale shqiptare .


Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Dredhza : 11-04-2019 nė 19:28
Dredhza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-04-2019, 19:27   #588
Dredhza
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2015
Vendndodhja: Kosove
Posts: 758
Thanks: 9
Thanked 342 Times in 244 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Dredhza ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kostume tradicionale shqiptare .Dredhza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Dredhza pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur