Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kėndi i Anėtarėve > Ndihmoni njėri-tjetrin

Ndihmoni njėri-tjetrin Jeni te ftuar tė kėrkoni ndihmėn qė ju nevojitet dhe do bėjmė tė pamundurėn qė ta merrni atė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 18-04-2019, 02:20   #21
luleshtrydhe
Super Anėtar
 
Avatari i luleshtrydhe
 
Data e antarėsimit: May 2016
Posts: 296
Thanks: 48
Thanked 28 Times in 25 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 4
luleshtrydhe do tė bėhet i njohur mjaft shpejtluleshtrydhe do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Kam thyer rregullat e shengen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sarah Shiko postimin
Pershendetje tgjitheve..a me ndimon dikush me nje pergjigje?! kam thyer rregullat e shengen dhe ndodhem ne shqiperi per momentin dhe nuk mund te kaloj jasht vendit,kam gruan dhe dy femit ne franc por nuk mund te bej asgje per te kaluar,a ka pasur dikush nje situat te till ?!
Keni marr ndonje penalitet ne pashaporte?...dhe cili eshte, pra sa kohe. Gruaja me vajzen cfare statusi kane atje? Tregoni pak me gjere ose me shkruani ne privat.
luleshtrydhe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-04-2019, 09:45   #22
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 7,259
Thanks: 24
Thanked 1,954 Times in 1,252 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 141
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kam thyer rregullat e shengen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sarah Shiko postimin
Pershendetje tgjitheve..a me ndimon dikush me nje pergjigje?! kam thyer rregullat e shengen dhe ndodhem ne shqiperi per momentin dhe nuk mund te kaloj jasht vendit,kam gruan dhe dy femit ne franc por nuk mund te bej asgje per te kaluar,a ka pasur dikush nje situat te till ?!
Po ti gjithe ky burre me emer grash rregjistrohesh ne forum.

Varet si e ke thyher dhe ku te eshte deklaruar kjo.
Tani na jep fakte me shume ti japim ēeshtjes dum.
__________________
Nobody Can Take Away My Smile,
What's mine it will be...
To Eternity....
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-04-2019, 10:06   #23
lonely_lion
.
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 3,888
Thanks: 0
Thanked 1,309 Times in 1,005 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kam thyer rregullat e shengen

Hmmm. Une e kam thene dhe ne nje postim tjeter. Une i kam thyer rregullat e Shengen ne 4 vitet e fundit. Dhe tani qe po flas. Por cdo rast eshte i ndryshem. Ka shume aresye dhe rrethana. Pune eshte qe mos skedarohesh (mos jesh ne sistem) se pastaj ....

Para nja dy vitesh me duket ne Vjene, po me ikte avjoni i rradhes ... dhe une nxitova (n'a nisen nga Shqiperia me vonese si gjithnje). Ai polici austriak nja 7 minuta.Mua nuk me mbante vendi, aman o polic me vete se iku avjoni. Por rrija qete dhe buzeqeshja. Me shikonte ai dhe une e shikoja. Shiko pasaporten ai dhe me shikonte. S'la gje pa kontrolluar. Me ne fund me thote .Ore ke thyer Shengenin (apo me thane ne kthim... ?). Ore nga vjen ti? Nga Shqiperia dhe jam transit ketu dhe .... Ok me tha ik. Se je cun i mire . Futja vrapit une pastaj,si i cmendur neper aeroport. Cte them. Ne Bruksel e kam humbur nje here avjonin dhe ikja si i cmend me vrap. Me ndalon policja dhe me thote ore ku vete ti, keshtu furtune. Fiu, fiu mes njerezve Sorry, sorry. I them .... Ahhhh . Cke ? Bera gabim qe preva bilete avjoni . Pse me tha ? Po a me shef qe po vrapoj ? Po. Epo t'a dija kisha ardhur me vrap ne Bruksel, se kot qe pret bilete avjoni se nuk respektojne oraret.Te pakten me vrap e di qe harrin... Ha ha ha ha : ajo. Qenke cun i mire .
Por sic e thashe rasti , rastit nuk i ngjan. Problem eshte te qenit ne kompjuter, ne sistem .
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-04-2019, 11:22   #24
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 4,840
Thanks: 3,745
Thanked 2,964 Times in 1,454 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kam thyer rregullat e shengen

nje e njohura ime e theu vizen mbi 4 vjete , u kthye ne shqiperi asgje nuk i bene, asgje nuk i shkruan ne pashaporte...
ndenji tre muaj dhe tha ja ta pravoj, pa kalova mire , po nuk kalova s'ka gje dhe i hypi avionit dhe prap doli nga shqiperia sikur asgje skishe ndodhur dhe kaloi pa problem , te jete rastesi????
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-04-2019, 11:24   #25
Ragnar
Undisputed
 
Avatari i Ragnar
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 14,560
Thanks: 192
Thanked 2,291 Times in 1,243 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 252
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kam thyer rregullat e shengen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
nje e njohura ime e theu vizen per 4 vjetesh , u kthye ne shqiperi asgje nuk i bene,
ndenji tre muaj dhe tha ja ta pravoj, pa kalova mire , po nuk kalova s'ka gje dhe i hypi avionit dhe prap doli nga shqiperia sikur asgje skishe ndodhur dhe kaloi pa problem , te jete rastesi????
Paska pas fat te madh, se po e shkele shengenin do te jesh ne liste gjithe shtetet qe jane pjese e tyre dhe po me cudit si e paskan toleru !
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur