Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Gjėzėtari dhe lojėra

Gjėzėtari dhe lojėra Gjėza tė ndryshme ( ndėrrimor, siandej, prapthi, tetėkahore, vizatimori i bardhė, … si dhe do bėjmė pėrpjekje qė tė sjellim edhe fjalėkryqe) edhe gjėza logjike, fjalė tė urta, kashelashė etj; lojėra tė ndryshme argėtuese – elektronike e ato nė internet. Gjithēka vetėm pėr kėnaqėsinė tuaj. Argėtim tė kėndshėm!

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 29-05-2018, 21:13   #521
Eden
.
 
Avatari i Eden
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 12,790
Thanks: 2,645
Thanked 4,832 Times in 3,073 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 185
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Argėtuese: Kisha njė pyetje pėr ... TY

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Kėtu tema nuk ėshtė: personi sipėr.
Ėshtė i drejtohesh dikujt direkt.
Po e kam te qarte,vetem fillimisht mendova se mos ishte hapur si teme nga Blue per videon,me pas vura re postimet me lart... Flm : )

Me rastin z.Gi nje pyetje per ju,mesa kam kuptuar ju jeni mesues....ajo qe s'kam kuptuar eshte ne jeni mesues ne nje shkolle per femije shqiptare ku u mesoni gjuhen shqipe,atje ku jetoni sigurisht apo dicka tjeter?

Ndjese nese kam kuptuar dicka gabim!
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-05-2018, 21:16   #522
Eden
.
 
Avatari i Eden
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 12,790
Thanks: 2,645
Thanked 4,832 Times in 3,073 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 185
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Argėtuese: Kisha njė pyetje pėr ... TY

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Ky xha Demo Labi ka njė humor tė mirė lab qė tė kėnaq, ama tė bėn ndonjėherė tė tė skuqen veshėt.
Ahaha e kam vene re 2-3 here qe eshte aktivizuar ne fakt... dhe mund te them se dhe mua me pelqen humori i xha Demos
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-05-2018, 21:17   #523
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,486
Thanks: 3,645
Thanked 2,939 Times in 1,994 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Argėtuese: Kisha njė pyetje pėr ... TY

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Demo Labi Shiko postimin
Sa here e kam kenduar une kete shejtan kenge.
Sa here me vinte per te tundur Bejken, qe thua tine adash vellai, ja kete kenge i kundoja une. Dhe ajo shejtan sekur ma bente per inat... ja ma tundte... nje here andej, nje here kendej. Si e tundete shejtaniaaa si e tundete... Une kam qene i duruar keshtu. Presja sa te lodhej dhe pastaj kur nuk e tundte me, ia kapja shejtanes siset dhe e milja.
Ja ate pune me bente dite per dite shejtania kur veja per ta mjele.
Meqe ti dhe Gi De Masha jeni ngapak kuqo dhe ju pelqen kenga Labe, po ju qeras me kete kenge, keni nje tufe me kuqo aty:
Luftar Paja - Kėngė Labe.

P.S.
Kenga eshte patriotike dhe jo nga ato me Shqiperine kopesht me lule.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-05-2018, 21:24   #524
Demo Labi
Hajdut Zemrash!
 
Avatari i Demo Labi
 
Data e antarėsimit: Feb 2015
Vendndodhja: Ne Kerkim... Kerkohet per vjedhje zemrash.
Posts: 1,263
Thanks: 124
Thanked 317 Times in 211 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Demo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Argėtuese: Kisha njė pyetje pėr ... TY

Ti shejtan o jesh me Ballin me siguri.
Ka ca te mire dhe nder ju shejtanet, nuk jeni te gjithe nga ata qe ndiqnin pula.

Sa pula ke ngrene a i shuar?
__________________
Bij cobanesh kemi qene, kemi ruajtur edhe dhene!
Here me duar, here me dhembe dhe mish ujku kemi ngrene!
Demo Labi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-05-2018, 21:31   #525
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,486
Thanks: 3,645
Thanked 2,939 Times in 1,994 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Argėtuese: Kisha njė pyetje pėr ... TY

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Demo Labi Shiko postimin
Ti shejtan o jesh me Ballin me siguri.
Ka ca te mire dhe nder ju shejtanet, nuk jeni te gjithe nga ata qe ndiqnin pula.

Sa pula ke ngrene a i shuar?
Po sikur nuk i shkon burrit qe te flase per pulat qe ka ngrene o Demo.
Pastaj, po ndenje me ate qe ha pula, pula do hash. Po ndenje me ate qe ha sorra, sorra do hash.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-05-2018, 21:32   #526
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,486
Thanks: 3,645
Thanked 2,939 Times in 1,994 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Argėtuese: Kisha njė pyetje pėr ... TY

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Njė pyetje pėr Demo Labin qė i ka qejf kecet...
E di kėngėn "Tundu bejkė e bardhė, tundu"?
Ta prishim pak rregullin se ja vlen. Degjoje pak kete:
Labe tavoline - Vogelushja kendon labce tundu bejke e bardhe - Vetem Labce
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-05-2018, 21:49   #527
Demo Labi
Hajdut Zemrash!
 
Avatari i Demo Labi
 
Data e antarėsimit: Feb 2015
Vendndodhja: Ne Kerkim... Kerkohet per vjedhje zemrash.
Posts: 1,263
Thanks: 124
Thanked 317 Times in 211 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Demo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Argėtuese: Kisha njė pyetje pėr ... TY

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Po sikur nuk i shkon burrit qe te flase per pulat qe ka ngrene o Demo.
Pastaj, po ndenje me ate qe ha pula, pula do hash. Po ndenje me ate qe ha sorra, sorra do hash.
Ca pule o hash mo shejtan... po te lane ndonje kocke... mire, nuk te lane mos bej ze... Se te japin kaposhin ata.

E di ti ca i bene Selimit fashistet e Ballit... Dhe ai shejtan jeshte, vente mbas ketyre te ballit mos hante ndonje pule. Keshtu vate ne nje nga ato gostit patriotike me dolli kunder armikut qe bente balli, ne shtepin e nje fukarai. Mirpo ai fukarai pese pula keshte mavria ku i dellnin ato ballisteve, keshte dhe nje kaposh, por ate o ta hante Ramazan Derrgjati, trimi me nam qe drejtonte ceten nga gostia ne gosti... domethene nga fitorja ne fitore.

Ja keshtu qe thua tine, ngelen vetem kockat per Selimin, apo sic i therrisnen me emren e luftes Selon. U ankua selua tek komandari, dhe ai si zemermire qe jeshte, e futi ne hoden e gjumit dhe i dha kaposhen e tij. Nuk e di e hengri apo jo Seloja kaposhen e Ramazan Derrgjatit apo jo, po qe ahere mora vesh qe tha... Une me mire ha Sorra se sa kaposhin e Ramasan Derrgjatit.

Pse o ta kete thene shejtani?!
__________________
Bij cobanesh kemi qene, kemi ruajtur edhe dhene!
Here me duar, here me dhembe dhe mish ujku kemi ngrene!
Demo Labi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-05-2018, 07:52   #528
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,486
Thanks: 3,645
Thanked 2,939 Times in 1,994 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Argėtuese: Kisha njė pyetje pėr ... TY

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Demo Labi Shiko postimin
Ca pule o hash mo shejtan... po te lane ndonje kocke... mire, nuk te lane mos bej ze... Se te japin kaposhin ata.

E di ti ca i bene Selimit fashistet e Ballit... Dhe ai shejtan jeshte, vente mbas ketyre te ballit mos hante ndonje pule. Keshtu vate ne nje nga ato gostit patriotike me dolli kunder armikut qe bente balli, ne shtepin e nje fukarai. Mirpo ai fukarai pese pula keshte mavria ku i dellnin ato ballisteve, keshte dhe nje kaposh, por ate o ta hante Ramazan Derrgjati, trimi me nam qe drejtonte ceten nga gostia ne gosti... domethene nga fitorja ne fitore.

Ja keshtu qe thua tine, ngelen vetem kockat per Selimin, apo sic i therrisnen me emren e luftes Selon. U ankua selua tek komandari, dhe ai si zemermire qe jeshte, e futi ne hoden e gjumit dhe i dha kaposhen e tij. Nuk e di e hengri apo jo Seloja kaposhen e Ramazan Derrgjatit apo jo, po qe ahere mora vesh qe tha... Une me mire ha Sorra se sa kaposhin e Ramasan Derrgjatit.

Pse o ta kete thene shejtani?!
O derman, po ai merhumi edhe sorrėn e bėri me tollon. Qė the zotrote qė nuk the gjė fare, materzaj nė kohėn e merhumit, si nė asnjė vend tjetėr tė kėsaj jallane dynja ngrinesh fshatari qė me natė pėr tė zėnė rradhėn pėr dy koqe ve e pėr njė bardhak qumėsht sa tė lagnin buzėn ēilimija se tė mėdhenjtė, aha, ngrohuni nė diell dhe hani kaposhin dhe vezėt e kumandarit legjendar. Uor t'keqen, po kaq shpejt i harrove? E di unė pse kundon kėshtu ti, tė ka rėnė bytha nė tė butė e mė bredh me mercedes.
Ja kshu de, hė mė rruaē.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2018, 11:15   #529
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,822
Thanks: 11,244
Thanked 6,128 Times in 2,893 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Argėtuese: Kisha njė pyetje pėr ... TY

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Eden Shiko postimin
Po e kam te qarte,vetem fillimisht mendova se mos ishte hapur si teme nga Blue per videon,me pas vura re postimet me lart... Flm : )

* Me rastin z.Gi nje pyetje per ju,mesa kam kuptuar ju jeni mesues....ajo qe s'kam kuptuar eshte ne jeni mesues ne nje shkolle per femije shqiptare ku u mesoni gjuhen shqipe,atje ku jetoni sigurisht apo dicka tjeter?

Ndjese nese kam kuptuar dicka gabim!
* Po porfesioni im parėsor ėshtė mėsues. Edhe nė Danimarkė kam ushtruar kėtė profesion deri mė 2003. Nga ajo kohė, kur morėm lejeqėndrim, nė qytetin ku jetoj nuk ka asnjė shqiptar, ndaj nuk ka as edhe mėsim nė gjuhėn shqipe.
Ka disa vite ( 11 ) qė punoj nė njė shkollė private 8 vjecare, me fėmijė danezė. Unė punoj nė bibliotekėn e shkollės. Herė - herė, kur mungon ndonjė mėsues i zėvendėsoj.

- Aktivitetin tim, nė lėmin e gjuhėsisė, tė klulturės dhe traditave tona pas 2003 e kam zhvilluar nėpėrmjet radios sonė nė gjuhėn shqipe.

- Tani mėqė nė qytetin e Vejles ėshtė krijuar njė Shoqatė shqiptare, ndoshta do tė hapet edhe njė shkollė nė gjuhėn shqipe. Sipas kėrkesės sė tyre, kam shprehur gatishmėrinė qė ta kryej misionin tim.

Respekt,
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2018, 18:53   #530
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,822
Thanks: 11,244
Thanked 6,128 Times in 2,893 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Argėtuese: Kisha njė pyetje pėr ... TY

Pyetje pėr Kurtin ( por edhe pėr tė tjerėt ).
Mbrėmė komentova nė njė postim ku ishte edhe fotoja jote. E tashė se kishe fizionomi artisti ( bile, dukesh goxha si artisti ynė Rikard Ljarja ).
Kisha apo s'kisha tė drejtė
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-03-2019, 02:51   #531
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,822
Thanks: 11,244
Thanked 6,128 Times in 2,893 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Argėtuese: Kisha njė pyetje pėr ... TY

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Iness Shiko postimin
Kam nje pyetje per Leaf
Cfare te frymezon me teper per te shkruajtur?
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rexhina Shiko postimin
Kam nje pyetje per iness, a je e martuar?
Hė: Aktivizimi i fundit: 14-10-2018 13:41

Mbase!

Por kur do tė kthehet, se ?!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-03-2019, 02:53   #532
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,822
Thanks: 11,244
Thanked 6,128 Times in 2,893 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Argėtuese: Kisha njė pyetje pėr ... TY

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Eden Shiko postimin
Po e kam te qarte,vetem fillimisht mendova se mos ishte hapur si teme nga Blue per videon,me pas vura re postimet me lart... Flm : )

Me rastin z.Gi nje pyetje per ju,mesa kam kuptuar ju jeni mesues....ajo qe s'kam kuptuar eshte ne jeni mesues ne nje shkolle per femije shqiptare ku u mesoni gjuhen shqipe,atje ku jetoni sigurisht apo dicka tjeter?

Ndjese nese kam kuptuar dicka gabim!
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
* Po porfesioni im parėsor ėshtė mėsues. Edhe nė Danimarkė kam ushtruar kėtė profesion deri mė 2003. Nga ajo kohė, kur morėm lejeqėndrim, nė qytetin ku jetoj nuk ka asnjė shqiptar, ndaj nuk ka as edhe mėsim nė gjuhėn shqipe.
Ka disa vite ( 11 ) qė punoj nė njė shkollė private 8 vjecare, me fėmijė danezė. Unė punoj nė bibliotekėn e shkollės. Herė - herė, kur mungon ndonjė mėsues i zėvendėsoj.

- Aktivitetin tim, nė lėmin e gjuhėsisė, tė klulturės dhe traditave tona pas 2003 e kam zhvilluar nėpėrmjet radios sonė nė gjuhėn shqipe.

- Tani mėqė nė qytetin e Vejles ėshtė krijuar njė Shoqatė shqiptare, ndoshta do tė hapet edhe njė shkollė nė gjuhėn shqipe. Sipas kėrkesės sė tyre, kam shprehur gatishmėrinė qė ta kryej misionin tim.

Respekt,
Kam biseduar me kėta tė shoqatės... Besoj nė vitin e ri shkollor do tė filloj.
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-08-2019, 07:10   #533
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,822
Thanks: 11,244
Thanked 6,128 Times in 2,893 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Argėtuese: Kisha njė pyetje pėr ... TY

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Bėji njė pyetje me humor ( argėtuese ) mikes - mikut.

Si zakonisht po e filloj unė i pari:

Kam njė pyetje pėr Kettushen.
Vetė ėshtė deklaruar se ēdo dy - tri ditė ndėrron ngjyrėn e flokėve ( ngjyra tė ndritshme )

Pyetja:
Sa herė ke ndėrruar ngjyrėn e flokėve nė muajin qė lamė pas?

Argėtim tė kėndshėm!

Pėrkundėr asaj se tema ka karakter argėtues, mund tė bėhen edhe pyetje serioze.
Sipas pyetjes edhe pėrgjigja!
Eh,Kitkė... na harrove!
Me flokė e kam pas marrė vesh se ... nuk ke mendim tė qėndrueshėm ndaj vetes! ( hahahah )

Eja,Kitkė,na ka marrė malli pėr ty!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-08-2019, 08:54   #534
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 1,159
Thanks: 46
Thanked 425 Times in 252 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Kasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Argėtuese: Kisha njė pyetje pėr ... TY

Pyetja per te gjithe:

Te besh nje pordh gjate aktit seksual, a eshte nje menyre t'i krijosh siguri partneres?
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-08-2019, 08:55   #535
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,959
Thanks: 7,773
Thanked 6,546 Times in 2,769 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 206
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Re: Argėtuese: Kisha njė pyetje pėr ... TY

............

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Socio : 29-08-2019 nė 09:18
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-08-2019, 09:33   #536
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,651
Thanks: 4,306
Thanked 4,612 Times in 3,067 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Argėtuese: Kisha njė pyetje pėr ... TY

ik o pordhac, se nuk pate ku te besh pordhen, pos aty te akti… ik anej edhe nuk hyn ma, ma ketu
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-08-2019, 09:51   #537
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,822
Thanks: 11,244
Thanked 6,128 Times in 2,893 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Argėtuese: Kisha njė pyetje pėr ... TY

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kasėmi Shiko postimin
Pyetja per te gjithe:

Te besh nje pordh gjate aktit seksual, a eshte nje menyre t'i krijosh siguri partneres?
Po ti gjej nje hamullore, mo Kasėm djali!
Hahahaha
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-08-2019, 12:42   #538
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 1,159
Thanks: 46
Thanked 425 Times in 252 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Kasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Argėtuese: Kisha njė pyetje pėr ... TY

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
ik o pordhac, se nuk pate ku te besh pordhen, pos aty te akti… ik anej edhe nuk hyn ma, ma ketu
Te ka rene rasti te besh seks pas emisionit Opinion te Fevziut?
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-09-2019, 06:10   #539
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,822
Thanks: 11,244
Thanked 6,128 Times in 2,893 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Argėtuese: Kisha njė pyetje pėr ... TY

Njė pyetje pėr Rex:
- Rex ėshtė deklaruar vetė se ėshtė nė gjendje qė njė femėr ta bėjė pėr vete brenda njė ore. Hic s'i duhet mė shumė.
Pyetja: Si e arrin kėtė?
( do na ndihmonte neve beqove se u katandisėm )
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-09-2019, 22:33   #540
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 1,159
Thanks: 46
Thanked 425 Times in 252 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Kasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Argėtuese: Kisha njė pyetje pėr ... TY

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Njė pyetje pėr Rex:
- Rex ėshtė deklaruar vetė se ėshtė nė gjendje qė njė femėr ta bėjė pėr vete brenda njė ore. Hic s'i duhet mė shumė.
Pyetja: Si e arrin kėtė?
( do na ndihmonte neve beqove se u katandisėm )
Merri borxh shkopin magjik e shih ne funksionon magjia
__________________
Shes rrush per dhelpra
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur