Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Diskutime shoqėrore

Diskutime shoqėrore Kėtu mund tė diskutojmė rreth problemeve tė ndryshme qė has shoqėria sot.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 27-04-2019, 13:05   #61
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,451
Thanks: 10,700
Thanked 5,761 Times in 2,732 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 184
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Njerėzit qė qeshin fallco:

Demka, sipas pėrvojės jua shkoqit kėtė punė. Ka tri lloj qeshjesh:

1. Qeshja natyrale, qė vjen si pasoj e njė humori tė mirė a i njė situate tė tillė.

2. Qeshja miqėsore: e bėjmė pėr miqtė, ose edhe pėr njerėzit qė i shohim pėr herė tė parė, pėr t'i krijuar atij pėrshtypjen e njė dashamirėsi e afrie ( s'ka kuptim t'i dalėsh tjetrit me surrat tė keq ) dhe

3. qeshja cinike - apo zgėrdheshja.

P.S. Qeshja e tregon edhe karakterin e njeriut. ( po qetė tė interesuar jua them njė herė tjetėr. po e kursej veten )
__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 27-04-2019 nė 13:19
🖤 (1)
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-04-2019, 13:32   #62
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,295
Thanks: 3,982
Thanked 4,285 Times in 2,889 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 230
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Njerėzit qė qeshin fallco:

Po, po qashtu thane e kane hamerikont edhe ne banjo duke qeshur, tani prej qejfi a nga zori ku ta dish, por qe nga aty ka ngelur shprehja u dh.. se qeshuri duke bere smajlinga


Mendoj qe kete e kane duke shfletaqur shume libra per mendime pozitive dhe hajt, qesh e qesh edhe kur eshte per te qare qashtu.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-04-2019, 13:41   #63
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 689
Thanks: 385
Thanked 344 Times in 208 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Re: Njerėzit qė qeshin fallco:

Landi

ato gocat qe te qeshin ne supermarket nuk e bejne per respekt. Ti i ngule syte ndonjeres, se kujtove se je ne Shqiperi, dhe keto ne USA kur u ngul syte prodhojne nje mimike matufe, qe ngjan me buzeqeshje, perderisa veshtrimi ne nje vend ku njerezit nuk komunikojne me shikime shkakton pergjithesisht shqetesim serioz, sidomos te femrat. Nejse, vuajtjet e shqiptareve ne Itali dhe pershtatja ne etiken e vendit nuk jane sinonime.
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-04-2019, 15:38   #64
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 993 Times in 627 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Re: Njerėzit qė qeshin fallco:

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Erdhi Dimri Shiko postimin
Landi

ato gocat qe te qeshin ne supermarket nuk e bejne per respekt. Ti i ngule syte ndonjeres, se kujtove se je ne Shqiperi, dhe keto ne USA kur u ngul syte prodhojne nje mimike matufe, qe ngjan me buzeqeshje, perderisa veshtrimi ne nje vend ku njerezit nuk komunikojne me shikime shkakton pergjithesisht shqetesim serioz, sidomos te femrat. Nejse, vuajtjet e shqiptareve ne Itali dhe pershtatja ne etiken e vendit nuk jane sinonime.
Jo Jo, nuk ngul syt ashtu kot, ti bie ne kundershtim me postimin qe ke hapur temen. Ti e di qe smarket eshte crowded, dhe te duhet te shohesh nga te gjitha anet per te evituar perplasjet, dhe kta thon sorry, ti thua you're good, ose s'thon gje hic, por te buzeqeshin.
Vuajtjet e shqiptareve ne itali jane per shkak te racizmit absurd, them absurd sepse kemi te njejtin mentalitet me italianet, dhe integrimi duhet te ishte goxha i lehte. Por jo. Shqiptaret integrohen shum lehte ne USA.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-04-2019, 15:45   #65
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 993 Times in 627 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Njerėzit qė qeshin fallco:

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Eshte menyre e komunikimit qe amerikant e kane persosur. Prandaj amerikant jane te shquar si njerzit me te shoqerise friendly dhe buzeqeshin shume jo si evropiant qe jane skutha turixhinj. Une e kam te veshtire te qesh por buzqeshja eshte me mire se turinjt e varur kur komunikon me njerzit.
Shembulli me i mire eshte jimmy fallon.
https://www.youtube.com/watch?v=ncW1...&feature=share
European turixhi fiks si un lol, pas kaq vitesh akoma skam mesuar tju buzeqesh te panjohurve. Jam i sigurt qe kta mendojn se jam rude.
🖤 (1)
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-04-2019, 16:48   #66
Eden
.
 
Avatari i Eden
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 11,812
Thanks: 2,457
Thanked 4,401 Times in 2,830 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Njerėzit qė qeshin fallco:

Se kuptoj kete njerezit qe qeshin fallco?! Zakonisht buzeqesh per miresjellje me njerez qe me lidh puna...pastaj varet me ke ndodhesh, ka raste psh qe je mes te njohurish e dikush thote dicka qe atij/asaj i duket per te qeshur e pret nga ty te qeshesh normalisht...E te duhet te qeshesh "fallco" dmth sikur vertet ishte funny per respekt e per mos u ndjere edhe pala tjeter keq....

Lol se mu kujtua dicka, une kisha mbase edhe vazhdoj te kem te qeshur karakteristike me ze,nuk eshte fallco ose te pakten une nuk e ndiej fallco, thjesht ashtu tipi jam ,me vjen dhe buzeqesh...Do ti qe dikur kisha rene viktime bulling nga nje tru thare thjesht sepse si pelqente qe qeshja, ose sepse e merte personale se qeshja me te... eh po ta shikojme nga kjo ane zot na ruajt nga njerez problematik si puna e ketij lol ,se nje buzeqeshje apo edhe nje qeshur fallco sic e quani askujt si prish pune, mua te pakten jo....
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur