Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Diskutime shoqėrore

Diskutime shoqėrore Kėtu mund tė diskutojmė rreth problemeve tė ndryshme qė has shoqėria sot.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė
i vjetėr 04-04-2019, 14:36   #41
Prudence
V.I.P

Data e antarėsimit: Jul 2012
Shuma e pikėve qė jep: 117
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė konsideroni humbje kohe!?

Telefonatat e gjata pa kuptim.
Kur pershendet dike vetem per miresjellje dhe ngec ne muhabet qe se shkeput dot.
i vjetėr 04-04-2019, 15:11   #42
Oqeani
V.I.P

Data e antarėsimit: Jul 2013
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Shuma e pikėve qė jep: 66
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm

Te degjosh muhabet koti, blla blla per kot, dhe dikujte i duket qesharake!
i vjetėr 04-04-2019, 15:43   #43
uj me gaz
:)

Data e antarėsimit: Jan 2012
Shuma e pikėve qė jep: 58
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm

...kohen.

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-04-2019, 15:45   #44
Marya
V.I.P

Data e antarėsimit: Mar 2011
Shuma e pikėve qė jep: 105
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm

kur degjoj Naxhiben

per 10 dite kam gjetur rehat se ka ikur ne Algjer
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-04-2019, 15:48   #45
Oqeani
V.I.P

Data e antarėsimit: Jul 2013
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Shuma e pikėve qė jep: 66
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
kur degjoj Naxhiben

per 10 dite kam gjetur rehat se ka ikur ne Algjer
Keta arabo afrikanet e veriut jane morra te felliqte !
i vjetėr 04-04-2019, 15:52   #46
MiM@
♡ KaFe Pa SHeQeR ♡

Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: N'shpin Time :P
Shuma e pikėve qė jep: 214
MiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėm

Emisionet politike.....
i vjetėr 04-04-2019, 16:08   #47
ricky_ch

Data e antarėsimit: Feb 2015
Shuma e pikėve qė jep: 6
ricky_ch ka njė atmosferė spektakolarericky_ch ka njė atmosferė spektakolare

Pėr mendimin tim pyetja mė e saktė dhe produktive do tė ishte
"ēka nuk ėshtė humbje kohe"? - Sepse, duke u fokusuar tek
negativja, prap nuk do ta mėsojmė se ēfarė duhet tė bėjmė
me pjesėn mė tė mädhe tė kohės tonė. Nė fakt, ne prap po e humbim
kohėn me gjėra, qė s'na sjellin aspak dobi.
ricky_ch nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-04-2019, 17:02   #48
endrraime
V.I.P

Data e antarėsimit: Aug 2017
Vendndodhja: Mk
Shuma e pikėve qė jep: 8
endrraime ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėendrraime ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėendrraime ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėendrraime ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėendrraime ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėendrraime ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė

Gjithqka qe eshte e tepert eshte humbje kohe,te mendosh se mund ta kthesh kohen qe ka kaluar ajo eshte humbje kohe,sepse asnjeher smund ta kthejm kohen mbrapa koha eshte shum delikate ne asnje moment nuk duhet ta humbim sepse nese nje her e humbim vetem nje moment ateher koha shkon dhe ajo qe mbet eshte vetem kujtimi... duhet te jemi shum te sigurt ne hapin qe e marim sepse nese kemi bere gabim ajo eshte vetem humbje kohee...
endrraime nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-04-2019, 17:22   #49
BABA nga DURRSI
V.I.P

Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Shuma e pikėve qė jep: 183
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm

Te lexosh disa postime infantile dhe "pa bereqet" ketu ne forum. Dėmi eshtė vertet i madh sepse nese dikujt i merr dicka materiale edhe mund tja kthesh, por ti marresh/humbasesh kohen tjetrit kot me budalliqe i ke bere dėm te madh shume, sepse kohen qe i ke marre nuk mund tja kthesh kurre prap mbrapsht!
Une them gjithnje: I pasur nuk eshte ai qe ka para, i pasur eshte ai qe ka kohe me bollek! Te gjithe nxitojme sepse nuk kemi kohe, rendim si te cmendur kudo sepse nuk kemi kohe, heqim dore nga disa probleme apo qefe tonat sepse prap nuk kemi kohe, etc etc etc.….
i vjetėr 04-04-2019, 18:12   #50
Performer
Sweet

Data e antarėsimit: Nov 2016
Shuma e pikėve qė jep: 232
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm

Cdo gje nga e cila meson nuk quhet humbje kohe mendoj....
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Performer pėlqehet nga
i vjetėr 04-04-2019, 18:21   #51
lonely_lion
.

Data e antarėsimit: Jul 2015
Shuma e pikėve qė jep: 61
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
Te lexosh disa postime infantile dhe "pa bereqet" ketu ne forum. Dėmi eshtė vertet i madh sepse nese dikujt i merr dicka materiale edhe mund tja kthesh, por ti marresh/humbasesh kohen tjetrit kot me budalliqe i ke bere dėm te madh shume, sepse kohen qe i ke marre nuk mund tja kthesh kurre prap mbrapsht!
Une them gjithnje: I pasur nuk eshte ai qe ka para, i pasur eshte ai qe ka kohe me bollek! Te gjithe nxitojme sepse nuk kemi kohe, rendim si te cmendur kudo sepse nuk kemi kohe, heqim dore nga disa probleme apo qefe tonat sepse prap nuk kemi kohe, etc etc etc.….
Hmmm. Baba. Respekte. Ne fakt ai qe ka shkrujt budalliqe keto dy ditet e fundit ne forum kam qene une. E them kete jo se me djeg. Kete mund t'ja them dhe @Oqean po qe se ne kete teme me ka pasur parasysh mua. Nuk dua te bej replike kot me kot apo.... Une e perkufizova me siper per vetem time. Humbje kohe une quaj humbjen e kohes.Une thjesht kisha kohe pa hyre ne forum dhe vendosa te hyj. Ne fakt kisha nevoje te shkruaja, te debatoja, replikoja apo dhe te beja pak humor , qofte dhe nga Kina. Por kjo pa asnje tendence, packa se me dike kam perdorur dhe humor me te mprehte se c'duhet. Po te bej replike ty , pa pasur asgje personale,por sepse kemi pak a shume te njejten moshe (une ca me i madh). Uroj se nuk do m'a marresh per te keq. Baba . Ne nuk jemi nejsoj.Jemi te gjithe te ndryshem. Me nivele budalliku apo zgjuaresije te ndryshme. Me ndjenja te ndryshme apo dhe me probleme dhe jete te ndryshme. Une per veten time kam gjithnje kohe. Gjithnje e gjej kohen sepse e organizoj vete dhe zgjedh se cfare lexoj apo jo. Nuk me detyron njeri me zor. Lexoj shpejt dhe shkruaj shpejt. Jemi ne vete qe vendosim se cfare lexojme. Mua kur dicka nuk me pelqen e lexoj shpejt ose nuk e lexoj. Qe ne momentin qe ne hyjme ketu ne forum, qe ne ate momentin ne kemi bere pakt me veten dhe kohen.... Pra kjo kohe qe po kushtojme ketu eshte kohe e humbur.Une personalisht nuk e quaj kohe te humbur kur vendos te lexoj dicka qe ke shkruar ti.... nuk ka rendesi se cfare ke shkruar. Filtri jam une vete. Eshte tjeter pune kur dikush me eshte drejtuar mua personalisht apo me ka bere replike apo pret mendimin tim. Kjo po ...eshte pak me tendence. sepse si te thuash eshte nje lloj ftese apo si the thuash kerkon angazhimin tend, kuptohet po qe se ti e pranon si ftese.Ky nuk eshte ndonje forum ku une,ti apo te tjeret duhet te hyjme patjeter sepse na duhet te marrim detyrat apo do ndjekim leksionet per temen e diplomes apo doktoraturen.Nuk eshte se ne kemi paguar akountet ketu dhe duhet te hyjme per shkak te pageses qe kemi bere dhe ne fund themi: humbje kohe. Une kete qe shprehe ti e shoh ketu por dhe me shume shqipo te tjere. Gjerat duhet ti fillojme t'i kerkojme tek vetja. Mund te akuzosh tjetrin apo t'i thuash me more kohen, kur te ka anazhuar me zor ...por jo ketu. Ketu je i lire se cfare shkruan apo se cfare lexon. Mund te mos jesh dakort me keto qe po te them , por kjo eshte e verteta. Mua me kane thene disa here ne postimet e mija gjera te ngjashme ( humbje kohe apo ku di une ). Une i jam pergjigjur thjesht. Nuk te ka detyruar kush te me lexosh me zor. Aq me teper kur dicka nuk te pelqen, nuk ke dhe pse e lexon.Sic e thashe ne fillim. Nuk eshte se me djeg gje. Une ka shkruar ato qe kam dashur, pa me detyruar kush dhe nuk kam detyruar kush te lexoje.Nuk kam share askend,bile per trendy kam bere budallane apo te vonuarin.Me habit vetem menyra e llogjikimit te disa personave ketu per kete pike. Une thjesht mendoj ndryshe. Sic dhe e thashe dhe po e riperseris.... Njerez. Nuk ju detyron askush te lexoni dike apo dicka qe nuk ju pelqen apo te cilen mbase dhe se pertypni dot. Kaq. Jeni ju filtri, jeni ju qe vendosni hyni apo nuk hyni ne forum. Jeni ju qe vendosni ne dicka qe e lexoni ketu do e mbani mend apo thjesht do e harroni ne sekonde.... Mundohuni njerez te beni paqe me veten per te kuptuar tjetrin. Nuk mund te detyrojme dike si te shkruaje apo si te mendoje, sepse askush nuk na detyron dhe ne. Organizoheni vete kohen tuaj dhe filtrat e shpeznimit te kohes. Nuk mund te beni fajtor dike se per cfare shkruan kur ai nuk ju detyron te lexoni...... Kjo puna e te hyrit ketu me deshire , te lexuarit te dickaje funny apo jo (dikush e quan apo e mendon funny kurse une jo dhe e anasjellta . ne fakt sheosh kemi nevoje te lexojme dhe budalliqe apo shaka qe mbase dhe shaka nuk jane), eshte njesoj si te shkosh ne park me deshiren tende te ngrohesh ne djell nja 10 minuta dhe ti te thuash ...humbje kohe sepse une doja te binte shi ! Une e quaj humbje kohe ardhjen verdalle te shqiptareve si pordha neper breke te pakten keto 20 vitet e fundit,une e quaj humbje kohe krenarine deri ne mburravecllek te shqiptareve, une quaj humbje kohe dembelizmin e shqiptareve qe nuk jane te afte te nxjerrin qimen nga qulli dhe ecin me parimin me nje te q**fsha shtuj 6 muaj dhe e kerkofsh me mua dhe e gjefsh me ndonje tjeter,une quaj humbje kohemanine e shqiptareve per te bere teori pa fund dhe aftesine per ti ngren punes mune... une e quaj humbje kohe pa aftesine tone per te bere shtet, une e quaj humbje kohe qe vazhdojme e merremi me Enverin ( qe ne fund te fundit beri shtet packa se ishte si ishte dhe ne e dime se si ), une e quaj humbje kohe mbushjen e portaleve shqiptare me lloj-lloj budalliqesh,une e quaj humbje kohe vogelsine shpirterore te shqiptareve dhe mendjengushtesine e tyre per te kerkuar fajet e vetes tek tjetri, une e quaj humbje kohe paaftesine tone qe nuk jemi te zote te bejme dicka te mire per femijet tane dhe gjejme zgjidhje duke ikur jashte Shqiperise dhe te japim mend qe andej,pa ti kerkuar kush, une e quaj humbje kohe inteligjencen foshnjarake te klases politikie shqiptare qe e ka katandisur dinjitetin e Shqiperise ne dite te hallit, une e quaj humbje kohe faktin qe akoma dhe shume e shume kohe shqiptaret do vuajne budalliqet e tyre sepse pervec vetes kane infektuar me dembelizim, partillek, korrupsion dhe brezin e ri (te kujtohet ajo video e te rinjeve dhe kalajmajve ne Jale me lsi qe kendonin ne korr ? ) .... dhe perfundimisht une e quaj humbje kohe cdo gje qe nga 1990.
Dhe si perfundim.... do ishe kundra te uleshe me mua te pinim nje birre apo nje fernet tek ish Breshka ne Durres ? Te shikonin diellin qe perendonte dhe te degjonim ne sfond kenget e adoleshences sone , pa e zene ne goje GJush Dakon qe une e njoh mire dhe te shijonim zhurmen e dallgeve qe perplasen ne breg ??? Them se jo... por nuk te detyroj te kesh mendim te kundert ose te thuash vafanculo lion, se na cave .... Pra Baba? Gjithsesi ... i kerkoj te falur te gjithe atyre qe i kam lenduar apo i kam marre kohe me postimet e mija idiote po qe se i keni konsideruar te tilla.
Postimi i lonely_lion pėlqehet nga
i vjetėr 04-04-2019, 18:46   #52
BABA nga DURRSI
V.I.P

BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm

LION- o flori, une kam gjithnje kenaqsi kur te lexoj, je njeri qe din shume dhe ke pare shume, ke jetuar 2 sisteme, ke shetitur boten dhe natyrisht nuk je trongull nga trute e kokes. Askund nuk kam pare ne postimet e tua cektesi mendimi apo postime siperfaqore, perkundrazi ne cdo postim verej qe i vendos siper argumente dhe ndjenje. Nuk ke pse "ndeshkon" veten me ndjenja "faji"apo shqetesimi ndaj te tjereve!
Je shume OK, dhe mire ben qe thua(shkruan) ate qe mendon, perndryshe do te ishe nje oportunist dhe jo serioz!
Nuk te premtoj dot nga nje tastiere gjith pluhur, por nqs do kem mundesi kete vere kur te vij me leje ne ALB, do perpiqem te kontaktoj dhe ta pijme nje birre bashke. Kam vetem nje frike: do na cojn ne shpi me tezge…..
i vjetėr 04-04-2019, 18:53   #53
lonely_lion
.

Data e antarėsimit: Jul 2015
Shuma e pikėve qė jep: 61
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
LION- o flori, une kam gjithnje kenaqsi kur te lexoj, je njeri qe din shume dhe ke pare shume, ke jetuar 2 sisteme, ke shetitur boten dhe natyrisht nuk je trongull nga trute e kokes. Askund nuk kam pare ne postimet e tua cektesi mendimi apo postime siperfaqore, perkundrazi ne cdo postim verej qe i vendos siper argumente dhe ndjenje. Nuk ke pse "ndeshkon" veten me ndjenja "faji"apo shqetesimi ndaj te tjereve!
Je shume OK, dhe mire ben qe thua(shkruan) ate qe mendon, perndryshe do te ishe nje oportunist dhe jo serioz!
Nuk te premtoj dot nga nje tastiere gjith pluhur, por nqs do kem mundesi kete vere kur te vij me leje ne ALB, do perpiqem te kontaktoj dhe ta pijme nje birre bashke. Kam vetem nje frike: do na cojn ne shpi me tezge…..

Pse? S'e do shajme Gjushin nga nona....? Ah ta dish se si e njoh une. Mbaj mend qe thonin pedagoget : T'a kalojme mutin se na ngeli ketu. Eshte nje vit me i madh se une , por besoj se do jete i 1967.Ka pasur dhe fabrike betoni ai,ne mos e ka akoma.Mjere Durresi per betonin qe ka prodhuar ai. Mjere Durresi nga kush udhehiqet apo dhe Shqiperia. Me vjen te qaj per Shqiperine o mik vellai se me vogelsine e kesaj klase politike me kane vene dhe mua ty dhe te gjitheve damken e shqiptarit ne balle.Damken e shqiptareve koqe kandari. Nejse... Kismet. Nuk bejme plane. U takofshim.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 04-04-2019 nė 18:59
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-04-2019, 19:03   #54
BABA nga DURRSI
V.I.P

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Pse se do shajme Gjushin nga nona....?
Ai meriton ta betonosh tek Veliera (stile mafia siciliana anni 70 si tek filmi "Dita e Kukuvajkes" C.Cardinale & F.Nero 1968)
i vjetėr 05-04-2019, 11:08   #55
Jetmira
V.I.P

Data e antarėsimit: Apr 2014
Shuma e pikėve qė jep: 29
Jetmira ka mbyllur reputacionin

Te shohesh telenovela indiane dhe turket te lodhin koken
Jetmira nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-04-2019, 11:31   #56
Agolli
Anėtar i ri

Data e antarėsimit: Apr 2019
Vendndodhja: Suedi
Shuma e pikėve qė jep: 0
Agolli ėshtė nė rrugė tė mbarė

E dua punen aty e humbi kohe me se shumti!
Agolli nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-04-2019, 07:51   #57
Jetmira
V.I.P

Data e antarėsimit: Apr 2014
Shuma e pikėve qė jep: 29
Jetmira ka mbyllur reputacionin

Te shoqerohesh me njerez qe merren me thashetheme.
Jetmira nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-04-2019, 18:17   #58
Onyx
Unpredictable

Data e antarėsimit: Mar 2016
Shuma e pikėve qė jep: 64
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm

Te debatosh me njerez qe nuk kuptojne ose nuk duan te kuptojne.
i vjetėr 28-04-2019, 18:20   #59
Jolene
V.I.P

Data e antarėsimit: Jan 2010
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin

Te behesh delja e dikujt.
i vjetėr 28-04-2019, 18:33   #60
Onyx
Unpredictable

Data e antarėsimit: Mar 2016
Shuma e pikėve qė jep: 64
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jolene Shiko postimin
Te behesh delja e dikujt.
Ajo nuk konsiderohet humbje kohe, por marrezi lol

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim