Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Diskutime shoqėrore

Diskutime shoqėrore Kėtu mund tė diskutojmė rreth problemeve tė ndryshme qė has shoqėria sot.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 30-04-2019, 14:46   #1
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 4,862
Thanks: 406
Thanked 1,571 Times in 994 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Shqiptarėt mes 4 popujve mė tė stresuar nė botė

Shqiptarėt janė ndėr popujt mė tė stresuar nė botė, sipas njė studimi tė ri tė Gallup tė rreth 150,000 njerėzve nė tė gjithė globin, pėr mirėqėnien.Kjo i vė shqiptarėt shumė mė tepėr se mesatarja globale prej 39 pėrqind.Kjo gjithashtu do tė thotė se Shqipėria ėshtė e lidhur pėr vendin e katėrt me Sri Lanka, Iranin dhe Amerikėn, nė listėn e vendeve mė tė stresuara nė botė.

Greqia renditet e para (59 pėrqind) pėr stresin, e ndjekur nga Filipinet (58 pėrqind) dhe Tanzania (57 pėrqind).

Ēuditėrisht, sipas kėtij sondazhi, shqiptarėt janė edhe mė tė stresuar sesa njerėzit nė Ugandė (53 pėrqind), Venezuelė (52 pėrqind) dhe Ruandė (52 pėrqind).

Nė pėrgjithėsi, studimi zbuloi se njerėzit nė mbarė botėn janė pėrgjithėsisht mė tė trishtuar, mė tė frikėsuar dhe mė tė egėr se kurrė mė parė.Vendi mė negativ i botės ėshtė vendi kombėtar afrikan i Ēadit, i ndjekur nga Niger, Sierra Leone dhe Iraku.

Amerika Latine ishte pjesa mė pozitive e botės, ku Paraguai mundi Panamėn, Guatemalėn, Meksikėn, El Salvadorin dhe Hondurasin pėr vendin mė tė lumtur.
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
🖤 (1)
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur