Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Sportet amatoriale

Sportet amatoriale Kėtu mund te flisni pėr sporte tė ndryshme si, bodybuilding, gjuetinė, peshkimin,vetėmbrojtja etj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 28-03-2019, 22:11   #1
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 5,046
Thanks: 416
Thanked 1,653 Times in 1,041 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 68
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
A duhet tė ndalohet fjala ēiklist?

Shkencėtarėt kėrkojnė qė fjala ēiklist duhet tė hiqet pėr shkak tė ‘dehumanizimit’ tė ēiklistėve dhe nė vend tė kėsaj ata duhet tė quhen ‘njerėz qė ngasin biēikleta’.Shkencėtarėt nė universitetet australiane thonė se termi “ēiklist” i bėn shoferėt e makinave mė tė prirė pėr t’u angazhuar nė akte tė qėllimshme tė dhunės.

Tani ekspertėt janė duke mbėshtetur njė masė pėr tė shmangur fjalėn ēiklist dhe ta zėvendėsojnė atė me frazėn mė tė gjatė ‘njerėzit qė ngasin biēikleta’.

Bashkautorja e studimit, profesoresha Narelle Haworth, tha pėrdorimi i termit ‘njerėzit qė ngasin biēikletat’ nė vend tė ēiklistėve, ėshtė hapi i parė drejt heqjes sė kėtij dehumanizimi’.

Studimi nga studiuesit nė universitetet e Monash, Queensland dhe Melbourne, nė Australi, ėshtė i pari qė shqyrton se si njė grup pėrdoruesish tė rrugės i janė pėrgjigjur njėri-tjetrit.

Hulumtimi, i botuar nė revistėn “Traffic Psicology and Behavior”, thotė se ēiklistėt janė konceptuar si njė grup minoritar dhe janė bėrė objekt i qėndrimeve dhe sjelljeve negative.

Studimi, qė pėrfshin 442 tė anketuar nė Victoria, New South Wales dhe Queensland, identifikuan qėndrimin ndaj ēiklistėve.

Veprat e agresionit ndaj ēiklistėve nga shoferėt nuk ishin tė pazakonta, me 17 pėr qind duke thėnė se ata kishin pėrdorur makinėn e tyre pėr tė bllokuar me qėllim njė ēiklist, 11 pėr qind kishin afruar qėllimisht makinėn e tyre pranė njė ēiklisti dhe 9 pėr qind e kishin pėrdorur makinėn e tyre pėr t’i prerė rrugėn njė ēiklisti.

“Nėse ēiklistėt ndjehen tė dehumanizuar nga pėrdoruesit e tjerė tė rrugės, ata mund tė kenė mė shumė gjasa tė veprojnė kundėr shoferėve, duke ushqyer njė profeci vetėpėrmbushėse qė ushqen mė tej dehumanizimin kundėr tyre. Pėrfundimisht ne duam ta kuptojmė kėtė proces dhe shpresojmė se mund tė ndihmojmė nė ndalimin e abuzimit”, tha autorja kryesore e studimit, Alexa Delbosc.
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-03-2019, 22:19   #2
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 6,881
Thanks: 4,470
Thanked 7,265 Times in 2,531 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 142
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A duhet tė ndalohet fjala ēiklist?

Skane me ca merren keta. Kur jam ne makine tregoj sh kujdes per njerzit qe ngasin bicikletat si edhe ēiklistet.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about.
Be kind. Always.
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-03-2019, 22:27   #3
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,785
Thanks: 7,081
Thanked 8,325 Times in 5,340 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A duhet tė ndalohet fjala ēiklist?

mund ti quajm dyrrotiksa. very nice , teme e papame ledio
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-03-2019, 22:37   #4
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,522
Thanks: 15,946
Thanked 13,464 Times in 8,528 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 720
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A duhet tė ndalohet fjala ēiklist?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Prudence Shiko postimin
Skane me ca merren keta. Kur jam ne makine tregoj sh kujdes per njerzit qe ngasin bicikletat si edhe ēiklistet.
Unė pėr vete deri tani kam hedhur nė kanal 1 ēiklist dhe 2 motoēiklista, kėta tė fundit tė 2 njėherēi.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-03-2019, 22:44   #5
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,785
Thanks: 7,081
Thanked 8,325 Times in 5,340 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A duhet tė ndalohet fjala ēiklist?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Unė pėr vete deri tani kam hedhur nė kanal 1 ēiklist dhe 2 motoēiklista, kėta tė fundit tė 2 njėherēi.
ju keni blere gjyqsorin
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-04-2019, 11:15   #6
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,667
Thanks: 8,789
Thanked 6,775 Times in 2,846 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 195
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A duhet tė ndalohet fjala ēiklist?

jam dakord qe ta heqin kete fjale jo per arsyet e lartpermendura, por per arsyen e thjeshte qe edhe lopet jane me te disiplinuara kur ecin ne rruge sesa ata!
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-04-2019, 11:50   #7
lonely_lion
在中国的某个地方
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 5,105
Thanks: 0
Thanked 1,742 Times in 1,361 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 73
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A duhet tė ndalohet fjala ēiklist?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
jam dakord qe ta heqin kete fjale jo per arsyet e lartpermendura, por per arsyen e thjeshte qe edhe lopet jane me te disiplinuara kur ecin ne rruge sesa ata!
E kane nderruar me kohe Baba.

USA e ka bere check list.

Ne akoma e mbajme: Cik List . Se jemi mesuar me marre ushqime me liste

Mbaj mend . Kjo e vertete. Kine 2006. Me nje shokun tim.Nje mbasdite kemi qene ne Suzhou. Ky shoku im shkonte ne panaire,merrte karvizita dhe shkonte me vone ku te ishin dhe i gjente per te blere mall. Ishte hera ime e pare me te si perkthyes anglishte. Vjen ky bosi kinez dhe n'a merr,por qe darke, Nate.N'a con ku di une se ku. Ec e ec, si me thone vende te humbura ne Kine.Ky shoku im qete, por pas ca kohe u frikesua. I them . Ore ku po na cojne. Se do n'a marrin peng. Ai s'e jepte veten. Ne fund arrijme ku di une se ku. Nje si tip ndermarje e viteve 70, si kooperative.Nejse. Ky tipi i foli rojes me kallash dhe hapi deren. Hyne ne ca si zyra dhe njeri hoqi kallashin me vrap (jo, na e tregoi me vone duke e nxjerre nga sirtari, kur mbaruam pazarin,se tani u kujtova). Thashe n'a .... por ai bosi, tip i qeshur. Prodhonte sfonde ai, per fotografi. Cilesia e mire dhe lire. Perktheja une dhe nje kinez qe mezi e merrja vesh. Une u ngopa me caj. Shkova dhe me bo shurren dhe me shoqeroi njoni me nje hale jashte.Erdhi momenti duam kete dhe ate.... Kur kinezi i vogel qe perkthente me thote. OK. Praslisi.Dicka e tille. He mo ca thote? Une i them atij. M'a perserit dhe njehere.Ai prap.Praslisi. Une s'po e merrja vesh. Me thote ky shoku, Ore di anglisht ti apo jo? Po pse ore i them, kush te perktheu deri me tani ? I them prap atij tipit. Ma thuaj ore ca eshte kjo . Praslisi. O ti kinez o te .... nenen. Te dhjefsha ciklistin. U kriju nje atmosfere. Hap syte ai bosi kinez dhe hap syte ky shoku im.Situate e dhier.Pa c'pa kinezi i vogel dhe morri bllok dhe filloi po shkruante. Po bente liste. Kaq cope dhe kaq cmimi.... Po thuaj o te hypte ciklisti siper me gjithe lope. Price List.... U zgjidh. Me vone ai bosi,n'a coi ne nje restorant ku solli te shoqen dhe n'a dha darke yll. Hoteli po shume i mire. Njeri i mire ai. Te nesermen n'a con ne nje qender tregetare. Ai e dinte shume mire qe une nuk dija kinezce.Se uen vertet nuk dija.Ky shoku me tha. Meso kinezce dhe rri ketu, sic dhe po bej. Sherbe si perkthyes per frimat shqiptare , si tip ndermjetesi.Ok. Pra ne ate qender tregetarem une shoh fjalore.Lek nuk kisha . I them anglisht ketij tipit.Bosit. Mi ble ti se ti jep leket ai shoku im, se ai qe verdalle. Ky hic. Se nuk me kuptonte. Ore mi ble. Une me duket kisha 30 Eu dhe i nxorra dhe beja shenja. Ai hic. Dhe u tremb a ku di une cfare mendoi. Vjen ky shoku im dhe i them : Shqyqyr . Me ble fjaloret dhe m'i bleu. Kur po ktheheshim me makine, se do ikin nga ai qytet , filloi nje vese shi. Une hap fjalorin dhe lexoja. Me thote ky shoku. He mo. E lehte i them . Kollaj. Dhe gjeta aty ca fjale. Dhe i them kinezit. Ti shoku i mira. Po bije shi. Ai ngeli, me pa dhe frenoi dhe makinen.U step, se na doli qe une dija kinezce.eDeh oune muti kur dikush qe ti mendin se nuk ka ditur gjuhen ka perdorur anglishten per t'u marre vesh(sepse ka degjuar cdo muhabet tjeter). C'a na bone more firaun me thote ky shoku mua. Po a me pyete : A eshte e thjeshte kinezcja e thjeshte? Dhe une si te t'a tregoja ty ? Ky shoku im me tha thuaj anglisht aq sa dinte Bosi , qe ti mesove nga librat. Pirdh o prift ne prill pirdh.
Ku e lame ? Cik List ( Lista e cikave). Se ben vaki u thua dikujt ne Veri, Me jek nje cik uje, se t'a nxorri germazin. Cik j'u thone vajzave.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-05-2019, 13:43   #8
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,965
Thanks: 3,612
Thanked 696 Times in 548 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 32
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A duhet tė ndalohet fjala ēiklist?

Njihni ndonje me prejardhje nga vendet skandinave i cili ka pesuar nje aksident shume te rende me biciklete? Ka mbetur ulok. Ulerimat e tij i kam ende ne vesh. Ndersa po lexoja titullin me erdhi ne mend kujtimi.

Sa nan da????

El
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-05-2019, 13:51   #9
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 752 Times in 309 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A duhet tė ndalohet fjala ēiklist?

Ngasesit e automjeteve jane sikur invalida.
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gon! : 05-05-2019 nė 14:02
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-05-2019, 13:55   #10
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 752 Times in 309 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A duhet tė ndalohet fjala ēiklist?

Une mendoj qe te gjithe ngasesit e veturave dhe te kamionave qe nuk i rrespektojne ēiklistėt dhe motoristet, jane parazite te flliqet, jane xheloze (ndaj ēiklisteve sidomos), ma qojne mallin si invalide, dhe mendoj qe meritojne dhomt me jau thy.

Rrnofshin ngasesit e dy-rrotshave pa motorr.


__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gon! : 05-05-2019 nė 13:57
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-05-2019, 14:19   #11
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,250
Thanks: 1,423
Thanked 2,363 Times in 1,340 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A duhet tė ndalohet fjala ēiklist?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
Une mendoj qe te gjithe ngasesit e veturave dhe te kamionave qe nuk i rrespektojne ēiklistėt dhe motoristet, jane parazite te flliqet, jane xheloze (ndaj ēiklisteve sidomos), ma qojne mallin si invalide, dhe mendoj qe meritojne dhomt me jau thy.

Rrnofshin ngasesit e dy-rrotshave pa motorr.


Po edhe dy rrotakėt ta bėjnė borxh...
E para e ngrenė [email protected]ėn dhe ta sjellin nė dritare...
e dyta... mazallah se e spostojnė [email protected]ėn nga rruga... edhe se ti je me 80 dhe ata me 10...
Pastaj ti frenon I parakalon me mirėsjellje dhe ata tė shohin me arrogancė, sikur po u shkel barin e oborrit...


Ndonjėherė mė vjen tu vė rrotėn... janė shumė egoista nė rrugė
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-05-2019, 14:25   #12
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,965
Thanks: 3,612
Thanked 696 Times in 548 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 32
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A duhet tė ndalohet fjala ēiklist?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Unė pėr vete deri tani kam hedhur nė kanal 1 ēiklist dhe 2 motoēiklista, kėta tė fundit tė 2 njėherēi.
Mekaniku i biznesit te motres time shtypi dy motocikliste. Nuk ishte i pire. Ishte nje mengjes me mjegull.

U fut ne burg.

Atje skaliti me duart e tij nje kryq te bukur qe j'a fali motres dhe nje kuti prej druri ne te cilen jane ngjitur mijra copa xhami te thyer kthyer ne mozaike. Siper kutise eshte nje trendafil i kuq.

Mos je ti ai?


El
border=
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-05-2019, 14:33   #13
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,252
Thanks: 16,508
Thanked 9,754 Times in 6,599 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A duhet tė ndalohet fjala ēiklist?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Po edhe dy rrotakėt ta bėjnė borxh...
E para e ngrenė [email protected]ėn dhe ta sjellin nė dritare...
e dyta... mazallah se e spostojnė [email protected]ėn nga rruga... edhe se ti je me 80 dhe ata me 10...
Pastaj ti frenon I parakalon me mirėsjellje dhe ata tė shohin me arrogancė, sikur po u shkel barin e oborrit...


Ndonjėherė mė vjen tu vė rrotėn... janė shumė egoista nė rrugė
Nuk besoj qe e ke serio???????????????
PERPARESI ka ...KEMBESORI.
Ne CDO TEORI te KERRAVE.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-05-2019, 14:37   #14
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,250
Thanks: 1,423
Thanked 2,363 Times in 1,340 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A duhet tė ndalohet fjala ēiklist?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Nuk besoj qe e ke serio???????????????
PERPARESI ka ...KEMBESORI.
Ne CDO TEORI te KERRAVE.
Sigurisht... po duhet tė ketė dhe pak bon sens...
Ndonjėherė ēiklistėt bėhen arrogantė, bllokojnė rrugėn dhe nuk duan tja dinė se mbrapa ka vajtur vargani nė firifistun
E pėrdor dhe unė dyrrotakun, po nuk bllokoj gjithė gjerėsinė e rrugės duke ec mė dysh apo mė tresh....
ecet anės nė kolonė dhe me terezi... se nuk i dihet nuk i dihet..

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga edlin : 05-05-2019 nė 14:41
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-05-2019, 14:40   #15
Noe
Mi vida
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 4,248
Thanks: 527
Thanked 345 Times in 263 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 67
Noe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A duhet tė ndalohet fjala ēiklist?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Eleonore Shiko postimin
Mekaniku i biznesit te motres time shtypi dy motocikliste. Nuk ishte i pire. Ishte nje mengjes me mjegull.

U fut ne burg.

Atje skaliti me duart e tij nje kryq te bukur qe j'a fali motres dhe nje kuti prej druri ne te cilen jane ngjitur mijra copa xhami te thyer kthyer ne mozaike. Siper kutise eshte nje trendafil i kuq.

Mos je ti ai?


El
Histori e trishte!
Noe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-05-2019, 14:40   #16
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,252
Thanks: 16,508
Thanked 9,754 Times in 6,599 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A duhet tė ndalohet fjala ēiklist?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Sigurisht... po duhet tė ketė dhe pak bon sens...
Ndonjėherė ēiklistėt bėhen arrogantė, bllokojnė rrugėn dhe nuk duan tja dinė se mbrapa ka vajtur vargani nė firifistun
Me se e VERTETE,por po i shtypa apo i perplasa...e ha UNE.
Ne Gjermani.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-05-2019, 15:08   #17
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,800
Thanks: 3,780
Thanked 3,053 Times in 2,071 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A duhet tė ndalohet fjala ēiklist?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Unė pėr vete deri tani kam hedhur nė kanal 1 ēiklist dhe 2 motoēiklista, kėta tė fundit tė 2 njėherēi.
Po ti me kė i pe ata, me atė me xham apo atė pa xham?
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-05-2019, 17:46   #18
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 752 Times in 309 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A duhet tė ndalohet fjala ēiklist?

Mos t’ju kruhet mi nguce bicikllistat me kerr, po bonu edhe ju bicikllista. Aktivizone veten fizikisht, edhe mbrone ambijentin. Mos i hypni kerrit me shku n’shitore me to n’dy hapa vend, edhe me bo tym palidhje. Shmang’juni n’maksimum automjeteve, se ma mire osht per juve edhe per gjithe rrethin ku jetoni. Mas’miri me bicikėll e mbroni natyren.
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2019, 01:28   #19
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,965
Thanks: 3,612
Thanked 696 Times in 548 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 32
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A duhet tė ndalohet fjala ēiklist?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Eleonore Shiko postimin
Mekaniku i biznesit te motres time shtypi dy motocikliste. Nuk ishte i pire. Ishte nje mengjes me mjegull.

U fut ne burg.

Atje skaliti me duart e tij nje kryq te bukur qe j'a fali motres dhe nje kuti prej druri ne te cilen jane ngjitur mijra copa xhami te thyer kthyer ne mozaike. Siper kutise eshte nje trendafil i kuq.

Mos je ti ai?


El


Ndreqje gabimi.

Shtypi me makine nje cift i cili po udhetonte me NJE motociklete. Ata kishin veshur xhaketa lekure Skulls and Bones.


Nga ana tjeter nje motociklist shtypi tim ate ne qender te Fierit dhe e la per te vdekur ne mes te rruges.

Se si i laj une mekatet eshte puna ime.Adea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur