Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Diskutime shoqėrore

Diskutime shoqėrore Kėtu mund tė diskutojmė rreth problemeve tė ndryshme qė has shoqėria sot.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 07-05-2019, 21:37   #321
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,741
Thanks: 6,448
Thanked 1,804 Times in 1,017 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga land Shiko postimin
Homo sapiens sapiens ka origjinen ne afrike. Pra gjith njerezimi.
Edhe hitleri ka patur E-v13 prandaj rrecitonte bukur si rreper neper fjalime
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2019, 22:00   #322
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,336
Thanks: 275
Thanked 928 Times in 588 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 200
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Edhe hitleri ka patur E-v13 prandaj rrecitonte bukur si rreper neper fjalime
https://www.youtube.com/watch?v=-vi3...&feature=share
Un kam ber ate testin e DNA, me doli rezultat I cuditshem. 18% Italian, 13% Grek, 2% Jew, 67% gjerman.
Per ate 2% do me kishte pushkatu hitleri lol. Atij vet mund ti dilte dhe 50% Jew lol. Kishte baben biologjik Jew.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2019, 22:01   #323
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,741
Thanks: 6,448
Thanked 1,804 Times in 1,017 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga land Shiko postimin
Un kam ber ate testin e DNA, me doli rezultat I cuditshem. 18% Italian, 13% Grek, 2% Jew, 67% gjerman.
Per ate 2% do me kishte pushkatu hitleri lol. Atij vet mund ti dilte dhe 50% Jew lol. Kishte baben biologjik Jew.
Ne cilin site e ke bere? Noshta ne ancestry dna?! Qe eshte kot fare.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2019, 22:04   #324
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,255
Thanks: 6,728
Thanked 7,946 Times in 5,077 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 371
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga land Shiko postimin
Homo sapiens sapiens ka origjinen ne afrike. Pra gjith njerezimi.
ich nix afrikano. bianko
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2019, 22:07   #325
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,316
Thanks: 8,073
Thanked 6,107 Times in 2,611 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 183
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
ich nix afrikano. bianko
bianko dhe bjond….
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2019, 22:13   #326
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,336
Thanks: 275
Thanked 928 Times in 588 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 200
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Ne cilin site e ke bere? Noshta ne ancestry dna?! Qe eshte kot fare.
Tashi shpjegimi qe i jap vetes eshte ky, si 67% i gjermonit ka lidhje me invazionet e gjermaneve gote ne shqiperi ne mesjete dhe duhet ta kem nga baba, se jan te gjith bjonde. Kte pjesen e talionit dhe grekut( e cila eshte ilirike ne fakt) duhet ta kem nga plaka, se jan me floke kafe nga fisi i saj.
Aty e kam ber testin, tek ancestry DNA. Kushtonte $99. Lol

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga magnus : 07-05-2019 nė 22:16
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i magnus pėlqehet nga
i vjetėr 07-05-2019, 22:19   #327
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,336
Thanks: 275
Thanked 928 Times in 588 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 200
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Ne austri (Kam qene 4-5 here)nuk me dallonin fare qe isha i huaj lol, deri ne momentin qe hapja gojen.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2019, 22:30   #328
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,336
Thanks: 275
Thanked 928 Times in 588 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 200
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
bianko dhe bjond….
Shoku Ropi esht tull lol
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i magnus pėlqehet nga
i vjetėr 07-05-2019, 22:43   #329
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,741
Thanks: 6,448
Thanked 1,804 Times in 1,017 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga land Shiko postimin
Tashi shpjegimi qe i jap vetes eshte ky, si 67% i gjermonit ka lidhje me invazionet e gjermaneve gote ne shqiperi ne mesjete dhe duhet ta kem nga baba, se jan te gjith bjonde. Kte pjesen e talionit dhe grekut( e cila eshte ilirike ne fakt) duhet ta kem nga plaka, se jan me floke kafe nga fisi i saj.
Aty e kam ber testin, tek ancestry DNA. Kushtonte $99. Lol
Ja kam thene edhe Zanes qe ancestryDNA perdorin referenca te largeta dhe u del gjithe shqiptarve ashtu si ty shumica dalin italian. Nuk ja vlen ai site persa i perket testit autosomal qe eshte entnia gjaku. Beje vetem 23andme dhe aty nuk do kesh gjerman as italian fare pak ose aspak, do te dali te gjithe balkanas ose pjesa domniuese ballkans specifikisht grek/shqiptar si dy popujt me autokton ne ballkan.
AncestryDna ja fut kot, si me pas une nje kusheri te larget me banim ne tirane dhe te deklaroj veten si tirons, ndersa 23andme bazohet ne kushirinjt me te aferm te adn-se qe nga 1200 kushurinj adn-je qe kam dhe ku ndodhen me banim me te afermit top 100 supozojm. Dmth eshte shume teper me e sakte.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Kurt pėlqehet nga
i vjetėr 07-05-2019, 22:51   #330
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,336
Thanks: 275
Thanked 928 Times in 588 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 200
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Ja kam thene edhe Zanes qe ancestryDNA perdorin referenca te largeta dhe u del gjithe shqiptarve ashtu si ty shumica dalin italian. Nuk ja vlen ai site persa i perket testit autosomal qe eshte entnia gjaku. Beje vetem 23andme dhe aty nuk do kesh gjerman as italian fare pak ose aspak, do te dali te gjithe balkanas ose pjesa domniuese ballkans specifikisht grek/shqiptar si dy popujt me autokton ne ballkan.
AncestryDna ja fut kot, si me pas une nje kusheri te larget me banim ne tirane dhe te deklaroj veten si tirons, ndersa 23andme bazohet ne kushirinjt me te aferm te adn-se qe nga 1200 kushurinj adn-je qe kam dhe ku ndodhen me banim me te afermit top 100 supozojm. Dmth eshte shume teper me e sakte.
Tek un, italian+Grek esht pakice lol,31%, gati 1/3.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i magnus pėlqehet nga
i vjetėr 08-05-2019, 00:43   #331
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,636
Thanks: 3,583
Thanked 598 Times in 473 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elushe Shiko postimin
Po patjeter, jemi interesantė e kaluar interesantėve! Kur jemi me te huaj e levdojme Shqiperine, kulturen, traditat, etj. Ndersa sa here e vizitojme, ne vend te perkrahjes, demoralizojme edhe me shume te afermit e miqte qe kemi atje. Si psh: “Nuk e di se si jetoni ketu..../ Une nuk kisha jetuar dot ketu, qofshi ju qe jeni..../ketu s’ka kulture, s’ka respekt”

harrojme qe edhe ne pikerisht “ketu” jemi lindur e rritur.

Shqiptaret jane shume interesante kete e dime por a jane te zote te investojne atje ku duhet!?

Si perfundim ai avokati qe kerkoje, Fleur Blanche a arriti te provoje se pronat jane te tuat?

Oh edhe aimilius eshte pretend per ca prona.

Une shyqyr Zotit prona nuk kam por kam token ku qendrojne pronat tuaja.


Uroj me te miren per ty ne kete bote. Beje qejfin pa qeder dhe pa kursyer.


Adea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-05-2019, 00:20   #332
mia@
V.I.P
 
Avatari i mia@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,788
Thanks: 2,262
Thanked 2,422 Times in 1,341 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Jemi interesant sa pa u njohur mire me njeri-thetrin. Nuk kam shume lidhje me shqiptar. Kam 2 sa per ndonje kafe apo sebepe nje here ne kaq kohe. Shoqerine e kam kryesisht te huaj. Jo se jane me interesant se ne, por me pak gjykues.
__________________
There must be more to life than having everything.
Maurice Sendak
mia@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i mia@ pėlqehet nga
i vjetėr 21-05-2019, 00:51   #333
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 35,408
Thanks: 16,347
Thanked 20,712 Times in 8,035 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 495
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Ja kam thene edhe Zanes qe ancestryDNA perdorin referenca te largeta dhe u del gjithe shqiptarve ashtu si ty shumica dalin italian. Nuk ja vlen ai site persa i perket testit autosomal qe eshte entnia gjaku. Beje vetem 23andme dhe aty nuk do kesh gjerman as italian fare pak ose aspak, do te dali te gjithe balkanas ose pjesa domniuese ballkans specifikisht grek/shqiptar si dy popujt me autokton ne ballkan.
AncestryDna ja fut kot, si me pas une nje kusheri te larget me banim ne tirane dhe te deklaroj veten si tirons, ndersa 23andme bazohet ne kushirinjt me te aferm te adn-se qe nga 1200 kushurinj adn-je qe kam dhe ku ndodhen me banim me te afermit top 100 supozojm. Dmth eshte shume teper me e sakte.
un bera 23andme, ne fillim 100% albanian thoshte, sa kalonin muajt benin upgrade...tani 92% albanian/greek, 5% italian, 3% southeastern europe
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rexhina pėlqehet nga
i vjetėr 03-06-2019, 11:27   #334
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 5,172
Thanks: 4,213
Thanked 3,302 Times in 1,585 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

me qellon te shikoj shpesh shqiptare ne urgjenca , midis atyre qe ankohen kote sa per te marre letrat dhe atyre qe ankohen plote veshtire te behet dallimi
Ne fillim u thoja qe jam shqiptare dhe u flisja shqip qe ti ndihmoja te shpreheshin me lirshem , por ndryshonin menjehere sjellje , fillonin e te flsinin sikur te Ishim shok prek vitesh dhe me e keqja se ne te shumten e rasteve te vejne ne dyshim se ci thua dhe te thone cfare duhet bere...
Keto kohet e fundit kam nderruar taktite , kur hase shqiptare nuk u them me qe jam shqiptare , u flas frengjsiht dhe i trajtoj si gjithe te tjeret , te shikosh si sillen te degjojne si qengj dhe nuk thone asnje fjale dhe ekzekutojne gjithcka
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Marya pėlqehet nga
i vjetėr 04-06-2019, 11:13   #335
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,674
Thanks: 1,834
Thanked 2,528 Times in 1,414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-06-2019, 12:13   #336
boom
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: May 2019
Posts: 21
Thanks: 9
Thanked 5 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
boom ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Nese nuk ju pelqejm rini qaty ku jeni
boom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-06-2019, 23:38   #337
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 14,507
Thanks: 706
Thanked 1,062 Times in 789 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 115
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

po jane me shume se c'duhet.e kane kthyer ne qellim ne vetvete kete punen e te dukurit interesant..njof njerin,fle si lakuriq nate vetem per tu dukur interesant..nje tjeter sajoi nje atentat me makine per te fituar azil ne pakistan,per pak desh theu qafen..e sa e sa te tjere ka keshtu tipa interesante..
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i shoku_tanku pėlqehet nga
i vjetėr 05-06-2019, 00:18   #338
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,636
Thanks: 3,583
Thanked 598 Times in 473 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
po jane me shume se c'duhet.e kane kthyer ne qellim ne vetvete kete punen e te dukurit interesant..njof njerin,fle si lakuriq nate vetem per tu dukur interesant..nje tjeter sajoi nje atentat me makine per te fituar azil ne pakistan,per pak desh theu qafen..e sa e sa te tjere ka keshtu tipa interesante..

Kjo nuk eshte asgje krahasuar me nje shqiptar qe takova rastesisht ne Montreal.

I kisha vene vetes qellim te takoja nje shqiptar ne menyre krejt rastesore.

Zakonisht jam ne gjendje te dalloj nje shqiptar. Me pare i dalloja nga pamja fizike. Tani, me teper nga menyra e veshtrimit.

Ne pergjithesi ata kane nje mosbesim te madh ne veshtrim. Jane teper te corientuar dhe gjeja e pare qe bejne kur futen ne nje vend eshte te gjejne fjalen EXIT, prej nga te dalin.

Kjo ka te beje me teper me mungesen e sensit te orientimit. Kjo vjen si rezultat i qenies se tyre ne gjendje vibruese.

Nejse, frymezimi per te share ne shqip me erdhi nje here kur me erdhi motra per vizite.

Shanset qe ne qytetin tim te kete nje shqiptar jane NYL. Ata preferojne te imigrojne ne zona metropolitane ku te zhduken si kripa ne uje. Kjo per te hequr qafe shqiptaret e tjere por edhe per te hequr qafe te huajt. Bezdisja e tyre nga te dy palet eshte e barasvlereshme.

Ketu ku jetoj une njerezit jane shume te sjellshem. Ata thone faleminderit, miredita apo me falni vend e pa vend.

Me motren ne supermarket, ndersa ajo po mbante rradhen une vrapova drejt nje rrjeshti bosh per t'u kruajtur. Kur te ze ndonjehere ne ndonje vend me njerez te vjen plasja. Meqenese ajo me therriti ne shqip e alarmuar sepse po i vinte rradha per te kaluar tek cashier une ia ktheva ne shqip.

Pyetjes se saj se ku u zhduka ia ktheva se largu duke i thene se isha duke kruajtur zocken. Aty plasi nje e qeshur e papare.

Prej kesaj me lindi frymezimi te shaja nene e babe ne shqip. Te gjithe me buzeqeshnin dhe une si i bukuri shejtan qeshja pa fund.

Cfare te them?! I kam qejf gallatat.

Ne Montreal ishim mbledhur per festimin e ditelindjes se xhaxhait te bashkeshortit i cili ishte i punesuar nga Vatikani. Ne hotelin ku ishim mbledhur fillova te pershendesja poshte e larte: Turi majmun me shpresen se dikush do me pergjigjej ne shqip.

Me ne fund pergjigja erdhi ne ashensor. Majmun je vete m'u drejtua nje shqiptar.

Dolem nga ashensori dhe se bashku me bashkeshortin beme nje muhabet te gjate me te.

Ai kishte ardhur ilegal dhe n'a tha se plani i tij ishte te shkonte ne polici dhe te thoshte se nuk e kishte idene si kishte ardhur aty. Ai tha se donte te pretendonte se kishte pasur nje aksident dhe memorja i kishte humbur.

Fliste italisht, greqisht dhe Anglisht.

Cfare personazhi interesant.


El
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Adea pėlqehet nga
i vjetėr 05-06-2019, 00:24   #339
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 14,507
Thanks: 706
Thanked 1,062 Times in 789 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 115
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

edhe ti adea je shume interesante per te mos qene shqiptare.
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 02:47   #340
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 17,111
Thanks: 13,110
Thanked 8,017 Times in 4,676 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 232
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Lol adea ..per sense of direction ur right ...vellai im kur do te shkoje diku i bie gjithmon nga kina , shkon verdalloset e mezi e gjen destinacionin me makine...mi ngre nervat po si them gje : D
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur