Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 12-05-2019, 10:46   #21
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,360
Thanks: 3,113
Thanked 2,446 Times in 1,650 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tkurrja e popullsise ne Shqiperi.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
Tkurrja e popullsise ne Shqiperi eshte drama me e madhe e kombit tone.
Ėshtė tragjedi.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-05-2019, 10:52   #22
Mistrece
.
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,233
Thanks: 130
Thanked 4,246 Times in 2,387 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 302
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tkurrja e popullsise ne Shqiperi.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Ėshtė tragjedi.
Kam lexuar perpara disa vitesh “Hena e Shqiperise” te Ben Blushit dhe me pelqeu si e kishte trajtuar kete ceshtje.

Por ky eshte nje problem i prekshem, qe e ndjej sa here shkoj ne Shqiperi. Nuk ka familje te mos kete thuajse gjithe femijet jashte shtetit dhe ne qe patem enderr te ktheheshim nje dite, iu dorezuam jetes se qete dhe mundesive qe orfron emigrimi.
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Mistrece pėlqehet nga
i vjetėr 12-05-2019, 15:35   #23
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,343
Thanks: 15
Thanked 166 Times in 137 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tkurrja e popullsise ne Shqiperi.

parashikimi i tkurrjes se popullsise, ishte sa i frikshem aq edhe jo real.
une mendoj se popullsia e Shqiperise, do luhatet aty tek 3 milionēi, plus-minus.
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-05-2019, 18:15   #24
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,166
Thanks: 338
Thanked 583 Times in 432 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tkurrja e popullsise ne Shqiperi.

Nuk ka si te mos tkurret popullsia ne Shqiperi e Kosov, kur esht "bymu" Europa Perendimore, Amerik e Veriu e deri Australi e Zeland e Re me Shqiptar!
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-05-2019, 19:26   #25
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,681
Thanks: 795
Thanked 1,517 Times in 873 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tkurrja e popullsise ne Shqiperi.

Frika me e madhe do jete pranimi Shqiperise me te drejta te plota ne BE (mbas disa vitesh). Diferencat ne page dhe mireqenie jane aq te medhaja sa edhe mosha 3-te rrezik do kerkoje te ike.
Atehere rrezikohet shperberja e nje kombi dhe zevendesimi i tij me emigrant qe presin rradhen matane kufirit.
Por edhe aktualisht e boshatisur duket , hiq Tirane , durres ku duket sikur ka rini , rrethet jane te boshatisura.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i AAO pėlqehet nga
i vjetėr 08-06-2019, 13:57   #26
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,674
Thanks: 1,834
Thanked 2,528 Times in 1,414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tkurrja e popullsise ne Shqiperi.

Kastriot Ēipi


Soros i shkruan email privat Hillary Clinton dhe i thotė tė dėrgojė nė Tiranė Miroslaė Lajcak nė Tiranė pėr tė zgjidhur krizėn.
2. Soros merr tė drejtėn e shfrytėzimit tė njė pellgu naftėmbajtės dhe ambasadori Lu i kėrkon prokurorit tė pėrgjithshėm Llalla qė tė mos hetojė pėr shpėrthimet pėr hapje pusesh nafte.
3. USAID i kėrkon drejtorit tė Fondacionit Soros nė Tiranė, Andi Dobrusha, tė pėrzgjedhė fituesit e granteve pėr shoqėrinė civile dhe fituesit janė ish-mjaftistė e ish-zyrtarė tė Fondacionit Soros nė Tiranė.
4. Fondacioni Soros nė Beograd harton planin e ndarjes sė Kosovės, ndėrsa Fondacionet Soros nė Prishtinė e Beograd nuk kanė njė plan B apo C. Alex Soros bėn 18 udhėtime nė Ballkan, gjatė vitit 2018 dhe poston nė tėitter fotot e takimeve tė tij me Vuēiē, Thaēin dhe Ramėn , por asnjė media nuk e jep lajmin. Kulmi arrin kur Rama dhe Alex Soros darkojnė nė Zvėrnec dhe orkestra filarmonike e Teatrit Kombėtar tė Operas dhe Baletit luan ekskluzivisht pėr ta nė cilėsinė e njė orkestre restoranti.
5. Fondacioni Soros nė Tiranė harton platformėn e reformės nė drejtėsi dhe Andi Dobrusha pėrzgjedh anėtarėt e “shoqėrisė civile” nėpėr komisionet e vettingut dhe sot jemi pa Gjykatė Kushtetuese, pa Gjykatė tė Lartė, me prokurore tė pėrgjithshme tė pėrkohshme, qė nuk heton prej dy vjetėsh pėrgjimet ku trafikantėt e drogės flasin pėr vota me politikanėt e rilindjes.
6. Qendra pėr Zhvillim Ndėrkombėtar (CID) e sponsorizuar nga Soros harton politikat ekonomike tė rilindjes, duke kėrkuar hapjen e kufijve ndaj imigrimit dhe mbėshtetjen e PPP-ve. Drejtori i Qendrės, Ricardo Hausmann, u mban leksion me videokonferencė tė gjithė ministrave, pėrfshi kryeministrin, plus 50 ambasadorėve shqiptarė nėpėr botė dhe videoja postohet nė YouTube.
7. Ndėr dokumentet e zbuluara nga Sorosleaks rezulton se 217 eurodeputetė e kanė emrin nė “listėn e bardhė” tė miqve tė Sorosit dhe Komisioni Europian ngul kėmbė se Shqipėrisė duhet t’i hapen negociatat, ndėrkohė qė Frontex merr nėn kontroll kufirin shqiptar dhe Hollanda kėrkon rikthimin e vizave.
8. Lista mund tė vazhdojė mė tej…
Dhe ju, miqtė e mi tė “shoqėrisė civile” mė thoni se unė jam i ēmendur, mė ka marrė koka erė dhe shoh ėndrra me sy hapur me teori konspiracioni?!
Atėherė unė ju them: Nuk e di nėse jeni ju pjesė e kėtij konspiracioni, por qė konspiracioni ekziston, nuk kam mė asnjė pikė dyshimi!
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur