Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Diskutime shoqėrore

Diskutime shoqėrore Kėtu mund tė diskutojmė rreth problemeve tė ndryshme qė has shoqėria sot.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-05-2019, 12:53   #1
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 4,862
Thanks: 406
Thanked 1,571 Times in 994 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Zakonet qė i kanė njerėzit e mėrzitshėm

Keni frikė nga mėrzia – qė mund tė ndjeheni tė mėrzitur ose edhe mė keq t’i mėrzisim tė tjerėt.Njė shembull: Nė njė studim tė psikologjisė nė Universitetin e Virxhinias nė vitin 2014, pjesėmarrėsit i dhanė vetes goditje elektrike pėr tė shmangur mendimet e tyre pėr 15 minuta.

Njė temė tė ngjashme pėrdoruesit diskutuan se ēfarė i bėn njerėzit tė mėrzitshėm. Kėtu janė nxjerrė nė pah disa nga cilėsitė qė kanė kėta njerėz qė quhen tė “mėrzitshėm.

Kanė biseda tė ēekuilibruara

Ata nuk mund tėdallojnė nėse bashkėbiseduesit po u intereson biseda me ta

Nuk mund t’i bėjnė njerėzit tė qeshin

Bėjnė gjithmonė tė njėjtėn gjė

Nuk kanė opinione gjatė bisedave

Ata nuk dinė tė rrėfejnė njė ngjarje tė bukur.
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
🖤 (2)
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 12:58   #2
Beaute
.
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 17,752
Thanks: 5,335
Thanked 11,393 Times in 3,981 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 346
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Zakonet qė i kanė njerėzit e mėrzitshėm

Ktu gjej disa nga kta qe i bjen fyedhit me nje vrime.
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 13:23   #3
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 993 Times in 627 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Zakonet qė i kanė njerėzit e mėrzitshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beaute Shiko postimin
Ktu gjej disa nga kta qe i bjen fyedhit me nje vrime.
Jada Jada Jada Jada
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 13:27   #4
Beaute
.
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 17,752
Thanks: 5,335
Thanked 11,393 Times in 3,981 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 346
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Zakonet qė i kanė njerėzit e mėrzitshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga land Shiko postimin
Jada Jada Jada JadaIka mizerje . .
🖤 (1)
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 14:47   #5
Sia
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2017
Posts: 1,356
Thanks: 1
Thanked 308 Times in 188 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Sia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zakonet qė i kanė njerėzit e mėrzitshėm

Kur fillojne dhe tregojne jo per dajen jo per xhaxhain, e tezja e.. etj , aty nuk mban me uji pilafi
🖤 (2)
Sia nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 14:50   #6
Beaute
.
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 17,752
Thanks: 5,335
Thanked 11,393 Times in 3,981 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 346
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Zakonet qė i kanė njerėzit e mėrzitshėm

Sia Po per hallen lejohet ?
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 15:03   #7
Sia
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2017
Posts: 1,356
Thanks: 1
Thanked 308 Times in 188 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Sia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zakonet qė i kanė njerėzit e mėrzitshėm

Halla eshte fshehur tek etj..

Ke nderment te flasesh gje per hallen ti Beaute qe po pyet?
Sia nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 15:38   #8
Mistrece
.
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,532
Thanks: 141
Thanked 4,461 Times in 2,484 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 321
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zakonet qė i kanė njerėzit e mėrzitshėm

Koha qe kalon i ben njerezit te merzitshem.
Merzia vret pjesen me te madhe te raporteve shoqerore ose dashurore. Dicka, nje ide apo mendim, nje menyre te sjelluri apo dhe nje gjest qe fillimisht duket interesant, me kohen behet i mireqene. Nderkohe qe njeriu, per nga natyra, eshte gjithnje ne kerkim te se rese.
__________________
Festina lente!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Mistrece : 14-05-2019 nė 15:41
🖤 (2)
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 15:43   #9
Beaute
.
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 17,752
Thanks: 5,335
Thanked 11,393 Times in 3,981 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 346
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Zakonet qė i kanė njerėzit e mėrzitshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sia Shiko postimin
Halla eshte fshehur tek etj..

Ke nderment te flasesh gje per hallen ti Beaute qe po pyet?
Eshte fsheh e beri sikur nuk me pa..phhh menjemadhe...Hahahaha lloqe kavaje me demek .

Jo po un po mendoja mbrem Ti fusja noj rrug shqiperie Te Halla vetem nje weekend meqe e kam Te semure. Ndaj pyeta .
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur