Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Votime dhe sondazhe

Votime dhe sondazhe Keni pyetje qė kėrkojnė votim nga anėtarėt e forumit ? Ju ftojmė t’i sillni kėtu.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 16-02-2019, 18:49   #1
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta
Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta
16 shkurt 16:01

Njė hulumtim i opinionit, i realizuar nga Instituti i Prishtinės pėr Studime tė Opinionit Publik (PIPOS), ka nxjerr nė vendin e parė Partinė Demokratike tė Kosovės, nė vendin e dytė Lidhjen Demokratike tė Kosovės dhe nė vendin e tretė Lėvizjen Vetėvendosje.

PIPOS, qė ėshtė Institut i themeluar nga Fisnik Halimi, ka realizuar kėtė hulumtim nė datat 1 dhe 2 shkurt 2019, ndėrsa nė tė kanė marrė pjesė gjithsej 1000 respondentė tė shpėrndarė sipas ēelėsit proporcional gjeografik dhe demografik.

Sipas rezultateve tė tij, nėse sot do tė mbaheshin zgjedhjet nė Kosovė, pėr PDK-nė do tė votonin 26 %, pėr LDK-nė 24 %, pėr LV-nė 19 %, pėr AAK-nė 14 %, pėr Nismėn 5 %.

Mė poshtė, rezultatet e plota qė nxjerr ky hulumtim:

A. Ju lutem na thoni cilėn parti do ta votonit po qė se zgjedhjet do tė mbaheshin sot? (Rezultati vetėm me kategoritė e pėrcaktuara)

A) Fjala 1%

B) PSHDK 1%

C) Njė parti minoritare

D) Alternativa 1%

E) Lėvizja pėr Bashkim 2%

F) PSD 3%

G) AKR 3%

H) Nisma 5%

I) AAK 14%

J) Vetėvendosje 19%

K) LDK 24%

L) PDK 26%

Margjina e gabimit llogaritet tė jetė nė rreth 3%, me nivel tė besueshmėrisė 95%.

PIPOS ka filluar projektin e hulumtimeve tė opinionit publik nė Kosovė nė formė periodike. Hulumtimet, siē njoftohet, do tė zhvillohen fundjavėn e fundit tė muajve tek tė vitit, me idenė qė tė pėrcillen trendėt nga fusha tė ndryshme sociale nė Kosovė.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 21:26   #2
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e tretaAnalisti Fisnik Halimi qė ėshtė edhe drejtor i Institutit tė Prishtinės pėr Studime tė Opinionit Publik (PIPOS), ka nxjerrė rezultate tė partive politike qė veprojnė nė Kosovė.

Halimi nė emisionin “Pressing”, nė televizionin T7, ka treguar se Nisma dhe AKR mund ta kalojnė pragun nėse mbahen zgjedhjet.

Ai ka treguar po ashtu se nga sa vota mund t’i marrin disa nga partitė politike.

“PDK e LDK mund t’i marrin nga 200 mijė voto”.

Ai thotė se pas tyre do tė vendoset Vetėvendosje me rreth 150 mijė voto.

“VV do t’i marr 150 mijė, kurse AAK 105 mijė” thotė Halimi.

Analisti Fisnik Halimi tregon se sipas analizave tė Institutit tė Prishtinės pėr Studime tė Opinionit Publik, pragun zgjedhor do ta kalojnė edhe Nisma dhe AKR, duke mos treguar se nga sa vota mund t’i marrin.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 22:14   #3
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,298 Times in 2,414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta

Fisi me ‘institutin’ e tij e ka shit thoben.

PDK nuk i ka as 16% ne sondazhet e pafinancuara me pare te krimit.
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 23:08   #4
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: MAQEDONIA VERIUT
Posts: 3,477
Thanks: 282
Thanked 775 Times in 253 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Fisi me ‘institutin’ e tij e ka shit thoben.

PDK nuk i ka as 16% ne sondazhet e pafinancuara me pare te krimit.
nuk duhet edhe aq shum me ju beso shum sondazhe
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-08-2019, 17:15   #5
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta

Kėto janė rezultatet e sondazhit tė fundit, tė cilat si duket i ka rėnė nė dorė Albinit dhe Glaukut, prandaj po i pėrgjėrohen LDK-sė. Por tash ėshtė vonė, nuk ju bėn punė mė as koalicioni me LDK, madje as burdushi nuk mundet me i shpėtu
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-08-2019, 18:39   #6
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,877
Thanks: 4,395
Thanked 4,752 Times in 3,160 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta

shume shkurllate eshte ky Fisi e njof qe femije, kur vinte te xhaxhi im te shifte hallen e tij me baben e tij profesor univeziteti ne Prishtine, bile Fshatundari duhet ta njofe babane e tij Halit Halimin nga Presheva.

Dhe aq shkurllate qe eshte, thone qe i ka shitur edhe banesen e babase se tij dhe tani ai si i penzionuar jeton qiraxhi ne Prishtine.

Ky pra, eshte kokerra e mashtruesit dhe ordinerit tamam i ndrequr per pdk-ne e hajnave, ku edhe kaloj.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-08-2019, 18:44   #7
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,877
Thanks: 4,395
Thanked 4,752 Times in 3,160 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Question Re: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta

A eshte qikjo surratja e pamvarur e insitutes ? Lixoje o dhakum analfabeti.

https://www.google.ch/amp/s/telegraf...et-pdk-se/amp/
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-08-2019, 22:06   #8
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,298 Times in 2,414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Re: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta

Bon vaki dhe fiton prap PDK.

Si zakonisht vjen voton edhe gjyshi qe me ka vdek qe 3 dekada, gjyshja, shoqeria e tyre nga varrezat.

Mundesi e mire per ti takuar dhe cmallur sadopak.
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2019, 23:35   #9
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta

Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-08-2019, 11:19   #10
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta

Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2019, 21:51   #11
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta

Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2019, 22:42   #12
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,298 Times in 2,414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Re: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta

Mandi please bone OFF kete zagarin deri me 06 tetor sa te kryhen zgjedhjet.

Leshoja pak syte cka po poston. Ky ta komplekson edhe Sputnikun.
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2019, 22:49   #13
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,117
Thanks: 862
Thanked 3,191 Times in 1,781 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 331
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Re: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Mandi please bone OFF kete zagarin deri me 06 tetor sa te kryhen zgjedhjet.

Leshoja pak syte cka po poston. Ky ta komplekson edhe Sputnikun.
Me rend e ka me ja marr ne jog, dikur Hashimit, tash Kadris, a thu e pastron gojen pas kryerjes se aktit?
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2019, 22:53   #14
Mistrece
...
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 14,517
Thanks: 169
Thanked 4,932 Times in 2,777 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 348
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Re: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Mandi please bone OFF kete zagarin deri me 06 tetor sa te kryhen zgjedhjet.

Leshoja pak syte cka po poston. Ky ta komplekson edhe Sputnikun.
Me shpjego shkurt, te lutem, se cfare po ndodh.
Me kane dale disa pune me rendesi ne ishullin e Celionit, pervec pergatitjes se bombes me uje te distiluar dhe kam mbetur tek thirrja e Ramushit ne Hage. Si vazhdon telenovela?

Faleminderit paraprakisht.
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2019, 23:04   #15
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Me rend e ka me ja marr ne jog, dikur Hashimit, tash Kadris, a thu e pastron gojen pas kryerjes se aktit?
une flas per temen qe eshte e shifne se si me ofendon MODERATORI ky eshte ai forum i vetmi ne bot qe MODERATORET ne vend se ti mbroin antaret e forumin ketu ju lejohret MODERATORVE ti shajn e ofendoin antaret e forumit te vet


Une zotni MODERATOR nuk ja marr ne goj askujt por thjesht shprehu mendimin tim te lire Ju lutem shum Administratorve qe te nderyn se nuk besoi qe ADMINISTRATORET kan vendosur keso rregullorje qe te na shajn MODERATORET

Dhe fundi i fundit ky MODERATOR i ban ma shum dem vet forumit e ADMINISTRATORVE se sa mue
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2019, 23:07   #16
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,298 Times in 2,414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Re: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
Me shpjego shkurt, te lutem, se cfare po ndodh.
Me kane dale disa pune me rendesi ne ishullin e Celionit, pervec pergatitjes se bombes me uje te distiluar dhe kam mbetur tek thirrja e Ramushit ne Hage. Si vazhdon telenovela?

Faleminderit paraprakisht.
Nga birrat ne caj te Ceilonit. Goxha perparim. Lol

Ne episodin e dyte Rambo pas kalkulimeve politike dha doreheqje dhe e dergoi vendin ne zgjedhje te parakohshme qe do te mbahen me 06 tetor. Do te jete gare e ngushte por partia e ketij zagit nuk ka asnje mundesi qe te del me ato shifra qe i sjell ketu.

Prandaj te lutem qe te interesohesh dhe ta largoni kete element turbullues nga seriali, qysh ne episodin e trete.
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2019, 23:17   #17
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta

CILEN PARTI DO TA VOTONI NE ZGJEDHJET 2019 ?strawpoll.com


https://strawpoll.com/pdx42c56?fbcli...IC7BFDV7zZPKcM
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2019, 23:17   #18
Mistrece
...
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 14,517
Thanks: 169
Thanked 4,932 Times in 2,777 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 348
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Re: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Nga birrat ne caj te Ceilonit. Goxha perparim. Lol

Ne episodin e dyte Rambo pas kalkulimeve politike dha doreheqje dhe e dergoi vendin ne zgjedhje te parakohshme qe do te mbahen me 06 tetor. Do te jete gare e ngushte por partia e ketij zagit nuk ka asnje mundesi qe te del me ato shifra qe i sjell ketu.

Prandaj te lutem qe te interesohesh dhe ta largoni kete element turbullues nga seriali, qysh ne episodin e trete.
I kalova permes veres se Italise, aty me duket se humba fillin.

E paska bere si burrat. Kemi nje te gjate ne qe duhet te kishte shpallur zgjedhje qe para disa muajsh...po nejse, ēeshtje tjeter kjo.
Keto elemente duhen, e rendesishme qe populli te kete allatet e forta e te mos frikesohet hic.

Pyetja e fundit nga salla, nese Rambo zgjidhet perseri kryeminister, gjasat jane qe Albini te dale shoqeruesi i Missit, ne cep te Ministrise se jashtme?
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2019, 23:19   #19
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta

Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2019, 23:29   #20
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,298 Times in 2,414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Re: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
I kalova permes veres se Italise, aty me duket se humba fillin.

E paska bere si burrat. Kemi nje te gjate ne qe duhet te kishte shpallur zgjedhje qe para disa muajsh...po nejse, ēeshtje tjeter kjo.
Keto elemente duhen, e rendesishme qe populli te kete allatet e forta e te mos frikesohet hic.

Pyetja e fundit nga salla, nese Rambo zgjidhet perseri kryeminister, gjasat jane qe Albini te dale shoqeruesi i Missit, ne cep te Ministrise se jashtme?
Nuk kishte ndonje burrni te madhe ne ate vendim. Do te binte qeveria edhe ashtu.. ky thjesht nuk iu dha ate kenaqesi te tjereve.

Mendimi im, nese nuk ka vjedhje industriale te votave. VV del e para ne keto zgjedhje dhe rrjedhimisht behet mandatare per krijimin e qeverise. Kjo nuk do te thote se Albini patjeter do te jete kryminister i ardhshem.

Jane zgjedhjet me intersante nga paslufta ne kuptim te konkurences se ngushte. Por ketu nuk ben pjese partia e zagit.

Tani nje gote vere edhe per mua te lutem se mu tha fyti
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur