Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Historia e Shqiptarėve

Historia e Shqiptarėve Historia kombėtare shqiptare dhe ajo botėrore ndėr shekuj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 21-04-2019, 00:35   #1
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,507
Thanks: 4,194
Thanked 4,525 Times in 3,008 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 239
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Illyrian-celtic wars

kur erdhen tha Keltet ne gadishullin ilirik dhe dolen te hellaqat poshte, pastaj ne kthim tu go home ...per me shume vidjoja ne vazhdim

__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-05-2019, 17:00   #2
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,390
Thanks: 260
Thanked 428 Times in 329 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Illyrian-celtic wars

Dokumentari qenka pergjysem.

Faktikisht fitoret e Iliro-Dardaneve ndaj Kelteve ishin nder sagat me me lavdi te Ilireve, po aq te lavdishme sa sagat e Bardhylit kur desh pushtoi Maqedonine.

Nje pjese e kelteve u mposh nhga Athinasit por shumica e Kelteve u vra nga Dardanet.

Po te mos ishte per Monunin Dardan, Keltet do ishin rikthyer te kapnin Athinen dhe te shfarrosnin gjithe qytet shtetet helene.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-05-2019, 17:01   #3
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 6,715
Thanks: 2,532
Thanked 2,504 Times in 1,301 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 130
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Illyrian-celtic wars

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Dokumentari qenka pergjysem.

Faktikisht fitoret e Iliro-Dardaneve ndaj Kelteve ishin nder sagat me me lavdi te Ilireve, po aq te lavdishme sa sagat e Bardhylit kur desh pushtoi Maqedonine.

Nje pjese e kelteve u mposh nhga Athinasit por shumica e Kelteve u vra nga Dardanet.

Po te mos ishte per Monunin Dardan, Keltet do ishin rikthyer te kapnin Athinen dhe te shfarrosnin gjithe qytet shtetet helene.
20 mij ushtar Dardan ja ofron mbreti i Dardanise mbretit te Maqedonise, per ti dhene mbrojtje nga kanosja Kelte.
__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-05-2019, 17:08   #4
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,390
Thanks: 260
Thanked 428 Times in 329 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Pėrgjigje e: Re: Illyrian-celtic wars

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hawk Shiko postimin
20 mij ushtar Dardan ja ofron mbreti i Dardanise mbretit te Maqedonise, per ti dhene mbrojtje nga kanosja Kelte.

Ajo ndodhi para se Keltet te sulmonin Maqedonine.


As 10% e historise se Shqiptareve nuk dihet.

Regjimi i Enverit ja futi ne koke shqiptareve se edhe pse P. Osmane pati 48 kryeministra shqiptare qe e udhehoqen per 200 vite , ne P. Osmane duhet ta konsiderojme te huaj.

Per P. ROMAKE dhe P. Romake te Lindjes dhe kontributin gjigand te Ilireve me te 2 keto perandori nuk ka asnje muzeum ne Shqiperi.

Biles ne disa pasazhe te Historise se Shqiperise nga Akademia e Qofteve te Shqiperise P.Romake e Lindjes konsiderohet pushtuese per Turp te madh kur ajo Perandori u lind prej Ilireve.

Mos ki merak se aty jane servet dhe neo greket gati me vjedh historine.


Pas fushates per ta bere Maqedonine e lashte helene ne prejardhje tash edhe Pirro ka me dal helen dhe neongreket e Epirit qe jane shumica vlleh dhe anadollak te ardhur ne 1923 kane me dal pasardhes te tij.

Kanali Kings and Generals ne you tube i ka 3 vidio per Pirron ( ku ke neo grek qe mburren me te) .

Kjo eshte katastrofa qe quhet Shqiperi.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-05-2019, 21:51   #5
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,390
Thanks: 260
Thanked 428 Times in 329 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Illyrian-celtic wars

Si nuk ndertoi ky Edi droga ne 6 vite nje agjensi ky te behej nje kolone vidiosh disa oreshe oer historine shqiptare?

Dhe jo vetem ne trojet shqiptare, por kudo ku shqiptaret kane sunduar dhe bere historine.

Sidomos ky brezi i lindur mbas 2000 eshte vsri lesht ne cdo aspekt.

Njekohesisht impotent, injorant dhe pa botekuptim.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur