Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Diskutime shoqėrore

Diskutime shoqėrore Kėtu mund tė diskutojmė rreth problemeve tė ndryshme qė has shoqėria sot.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-09-2016, 18:12   #41
Jolene
🇦🇱
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 16,419
Thanks: 6,485
Thanked 7,919 Times in 3,782 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shoferi me i mire e ka emrin mashkull apo femer

Mashkull.....
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-09-2016, 18:15   #42
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 46,503
Thanks: 14,526
Thanked 12,410 Times in 7,764 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 682
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shoferi me i mire e ka emrin mashkull apo femer

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga *~Xhina~* Shiko postimin
un se mbaj veten per nje shofere e mire, por di qe ne femrat si natyre jemi cik me pak nevrike dhe me te zgjura se meshkujt …prandaj ma merr mendja se jemi shofere me te mira
Sa herė qė shoh ndonjė qė ikėn keq ose shum avash nė rrugė sa bllokon qarkullimin them me vete do jet femėr ose ndonjė rrugjo plak dhe kur e kaloj shoh se gjithmonė kam tė drejtė.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-09-2016, 18:22   #43
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,717
Thanks: 2,940
Thanked 1,945 Times in 862 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shoferi me i mire e ka emrin mashkull apo femer

Patjeter qe femer. Si mund ta vesh ne dyshim kur femrat vene make-up-in, flasin ne telefon, bejne ndonje selfie, hane edhe ndonje gje, dhe pothuajse keto ne te njejten kohe...ah po, nderkohe qe ngasin dhe makinen dhe mberrijne gjalle ne destinacion. Ketij i thone talent e jo shaka.
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
🖤 (3)
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-09-2016, 18:30   #44
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,405
Thanks: 145
Thanked 723 Times in 566 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 145
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shoferi me i mire e ka emrin mashkull apo femer

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
Patjeter qe femer. Si mund ta vesh ne dyshim kur femrat vene make-up-in, flasin ne telefon, bejne ndonje selfie, hane edhe ndonje gje, dhe pothuajse keto ne te njejten kohe...ah po, nderkohe qe ngasin dhe makinen dhe mberrijne gjalle ne destinacion. Ketij i thone talent e jo shaka.
Xhall mrrini veq me parkimin keni pak problem 🙂
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-09-2016, 18:32   #45
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,717
Thanks: 2,940
Thanked 1,945 Times in 862 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shoferi me i mire e ka emrin mashkull apo femer

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
Xhall mrrini veq me parkimin keni pak problem 🙂
Prandaj nuk para shikon femra te bejne parkim paralel.
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-09-2016, 18:40   #46
mia@
V.I.P
 
Avatari i mia@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,803
Thanks: 2,276
Thanked 2,441 Times in 1,345 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shoferi me i mire e ka emrin mashkull apo femer

Mos na ulni kaq shume mi gra haha Ne jemi multitask. Esther sikur ke pershkruar nje shoqen time. Une tmwrrohesha kur hipja ne makinen e saj. Tere kohen duart e saj do ishin o duke fol ne cel, o te duke kerkuar kengen qe donte ne cel, o facetime, ose txt message etj. Haha
__________________
There must be more to life than having everything.
Maurice Sendak
mia@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2016, 00:31   #47
mia@
V.I.P
 
Avatari i mia@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,803
Thanks: 2,276
Thanked 2,441 Times in 1,345 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shoferi me i mire e ka emrin mashkull apo femer

Une i qendroj mendimit qe femrat jane shofere me te kujdesshme. Meshkujt jane me te guximshem. Kjo i ben te duken si me te sigurt ne makine.
E kam marr patenten me here te pare me shume pak guide. Njoh meshkuj qe kane ardh nga Shqiperia qe ngisnin makine atje prej vitesh e ketu mezi e merrnin me here te 3-4-5. Ka nga ata qe evmarrin dhe sot fallco. Kjo tregon shume per menyren e ngarkes se tyre. E frikshme! Ngasin por nuk mesojne rregullat. Ja keshtu.
__________________
There must be more to life than having everything.
Maurice Sendak
mia@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2016, 02:33   #48
Oqeani
V.I.P
 
Avatari i Oqeani
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Posts: 8,570
Thanks: 2,108
Thanked 1,174 Times in 797 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 68
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shoferi me i mire e ka emrin mashkull apo femer

Ku te mbash rregullin qe te ngash makinen ne 30, 50, 70, 90 me dalin thinjat
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2016, 02:35   #49
Puhiza
E mėngjesit
 
Avatari i Puhiza
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Nė kėshtjellėn e njė ėndrre!
Posts: 3,859
Thanks: 1,539
Thanked 1,432 Times in 676 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
Puhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shoferi me i mire e ka emrin mashkull apo femer

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
Patjeter qe femer. Si mund ta vesh ne dyshim kur femrat vene make-up-in, flasin ne telefon, bejne ndonje selfie, hane edhe ndonje gje, dhe pothuajse keto ne te njejten kohe...ah po, nderkohe qe ngasin dhe makinen dhe mberrijne gjalle ne destinacion. Ketij i thone talent e jo shaka.
japin dhe femijve njerit biberonin me qumesht tjetrit ujin
__________________
Buzėqesh se e tėra u bė pėr njeriun, por njeriu nuk ėshtė e tėra!!
Puhiza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2016, 02:38   #50
Oqeani
V.I.P
 
Avatari i Oqeani
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Posts: 8,570
Thanks: 2,108
Thanked 1,174 Times in 797 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 68
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shoferi me i mire e ka emrin mashkull apo femer

[QUOTE=Puhiza;1070660]japin dhe femijve njerit biberonin me qumesht tjetrit ujin [/QUOTE

Mos dhe biberonin natyral do i japin
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2016, 08:42   #51
Meri
...
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 11,159
Thanks: 2,061
Thanked 2,285 Times in 1,512 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 352
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shoferi me i mire e ka emrin mashkull apo femer

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jolene Shiko postimin
Mashkull.....

Sa te shemtuara pantallonat e tua !Di qe jam me e mira, nder te keqijat...
Sa per emrin, kam alamet emri...ua kaloj meshkujve..
E thashe me ne fund !
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2016, 08:48   #52
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 21,230
Thanks: 9,878
Thanked 8,793 Times in 4,449 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 308
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shoferi me i mire e ka emrin mashkull apo femer

mashkull e ka emrin.

me beri te qesh komenti i Esther. ne ecim si breshkat ndaj bejme 100 pune ne makine.

por meshkujt kane reflekse shume te mira ne timon. si ne shpejtesi, ne parking, ne perqendrim, etj. mos te flasim pastaj per gjeografine qe jane te paret te mbajne mend rruget.

une pa GPS ngelem rrugeve pa shaka.
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2016, 08:48   #53
ODEON
.
 
Avatari i ODEON
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 6,316
Thanks: 213
Thanked 641 Times in 353 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
ODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shoferi me i mire e ka emrin mashkull apo femer

Mashkull = Gjahtar (refleks, horizont, shkathtesi, intuite, guxim, njohuri)
Femer = Amvise (kujdes, medyshje, frike, inat, egoizem)
🖤 (1)
ODEON nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2016, 09:30   #54
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,440
Thanks: 15,073
Thanked 8,901 Times in 6,004 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shoferi me i mire e ka emrin mashkull apo femer

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
mashkull e ka emrin.

me beri te qesh komenti i Esther. ne ecim si breshkat ndaj bejme 100 pune ne makine.

por meshkujt kane reflekse shume te mira ne timon. si ne shpejtesi, ne parking, ne perqendrim, etj. mos te flasim pastaj per gjeografine qe jane te paret te mbajne mend rruget.

une pa GPS ngelem rrugeve pa shaka.
Jo mi jo, se ka FEMRA qe vozisin me 280KM/ore,qe mu sma ma per vehte!Por ne kerr nuk bojne pune ato,jane te koncetruara
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2016, 09:35   #55
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 15,499
Thanks: 12,487
Thanked 6,876 Times in 4,342 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 402
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shoferi me i mire e ka emrin mashkull apo femer

Une jam pa dyshim
Pa Shaka
🖤 (1)
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2016, 09:40   #56
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,440
Thanks: 15,073
Thanked 8,901 Times in 6,004 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Shoferi me i mire e ka emrin mashkull apo femer

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Une jam pa dyshim
Pa Shaka
ANGI....si puna jote ISHTE,se nuk kam me kontakt.Nje shoqe e ish simes,ose ajo qe kemi shkuar dhe sebashku ne stadium.
🖤 (1)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2016, 09:45   #57
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 15,499
Thanks: 12,487
Thanked 6,876 Times in 4,342 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 402
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shoferi me i mire e ka emrin mashkull apo femer

[QUOTE=SystemA;1070744]ANGI....si puna jote ISHTE,se nuk kam me kontakt.Nje shoqe e ish simes,ose ajo qe kemi shkuar dhe sebashku ne stadium.[/

NEVE si puna e ASAJ jemi te paperseritshme (limited edition )
🖤 (1)
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2016, 11:25   #58
mia@
V.I.P
 
Avatari i mia@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,803
Thanks: 2,276
Thanked 2,441 Times in 1,345 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shoferi me i mire e ka emrin mashkull apo femer

Nje shprehje thote qe nuk jane aftesite ato qe percaktojne kush je ti, por zgjedhjet e tua. Prandaj nuk me intereson mua kush eshte me i afte por si nget.
Meshkujt jane te pakujdesshem. Statistikat e tregojne kete. Futuni googloni dhe do shikoni qe psh ne USA 80% e aksidenteve fatale jane shkaktuar nga meshkujt. Meshkujt kryejne me shume aksidente se femrat. Me shume me DUI kapen meshkujt dhe siguracioni eshte me i lire per femrat se per meshkujt pikerisht per keto arsye.
Kur isha ne Shqiperi u tmerrova nga meshkujt nga menyra se si ngisnin. Jo eshte shofer i mire me thoshin. C'me duhej mua si ishte kur me ngjallte panik nonstop. Mezi prisja te vija ne destinancion. Ngisnin zigzag tere kohen. I shmangeshin makines para ne sec e fundit. Tmerr! Preferoja te udhetoja sidomos neper Tirane vetem me kusheriren. Ishte shume e kujdesshme. Me ate gjeja rehat per Zotin.
Per mua vlen siguria jo se sa mire i njeh rruget ti.
__________________
There must be more to life than having everything.
Maurice Sendak
mia@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2016, 11:31   #59
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 22,004
Thanks: 5,122
Thanked 5,629 Times in 2,792 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 247
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shoferi me i mire e ka emrin mashkull apo femer

E sidomos femrat Shqiptare, qe kane shume pak vite qe i kane hypur makines ( edhe kjo nje shifer shume e vogel ) ... i japin makines, a thua qe po ngasin avion.

Per k'te arsye do thoja, qe meshkujt Shqiptare jane me te zote se femrat Shqiptare , ne timon. Po flas ne pergjithesi , pasi edhe tema k'te kuptim ka ne pergjithesi.
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2016, 11:42   #60
mia@
V.I.P
 
Avatari i mia@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,803
Thanks: 2,276
Thanked 2,441 Times in 1,345 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shoferi me i mire e ka emrin mashkull apo femer

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
E sidomos femrat Shqiptare, qe kane shume pak vite qe i kane hypur makines ( edhe kjo nje shifer shume e vogel ) ... i japin makines, a thua qe po ngasin avion.

Per k'te arsye do thoja, qe meshkujt Shqiptare jane me te zote se femrat Shqiptare , ne timon. Po flas ne pergjithesi , pasi edhe tema k'te kuptim ka ne pergjithesi.
Si avion e ngasin te gjithe ne Shqiperi. Ajo qe me habiti ishte se atje supozohet te jete speed limit shume e ulet por mua me dukeshin sikur fluturonin. O se respektoni. shpejtesine, o rruget e Shqiperise nuk jane as per ate speed limit.
Ti Zana e di qe keta shofere shqiptar qe ngasin prej vitesh ne Shqiperi kur vine ketu heqin shume per te marr patenten? Kjo tregon qe se kane idene e rregullave. Imagjino si kane ngar me vite te tera. E frikshme! USA i ka shume te thjeshte rruget dhe te drejta. Flas per zonen ketej te pakten. Ka shume pak rrethore, (nje kam ndesh une ne Massachussett. Te shteti im s'ka. S'ka shume rregulla te tipit cila makine ka te drejte parakaloje e blahbla. I ka shume te thjeshta rruget. Ka 4 stopshin. Kalon kush vjen i pari. Kaq. Ka shume rregull ne rruge. Jo shume trafik( vetem orare te caktuara) Dhe prape ngelin meshkujt shofera prej me shume se 10 vjetesh ne Shqiperi. WOW! Femrave qe s'kane ngare makine ne Shqiperi dhe u falet, por jo atyre. U rrofshin reflekset them une.

Me c'shoh une ne kete teme, femrat e forumit s'qenkan vet shofere te mira. Une jam per vete. Kjo ka rendesi.
__________________
There must be more to life than having everything.
Maurice Sendak
mia@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur