Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Diskutime shoqėrore

Diskutime shoqėrore Kėtu mund tė diskutojmė rreth problemeve tė ndryshme qė has shoqėria sot.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 03-05-2019, 16:54   #141
The ICEman
░░░░░░░░░░░░░░░░░
 
Avatari i The ICEman
 
Data e antarėsimit: Mar 2019
Posts: 911
Thanks: 548
Thanked 250 Times in 194 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
The ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shoferi me i mire e ka emrin mashkull apo femer

__________________
I never lose, I either win or I learn.
The ICEman nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-05-2019, 16:58   #142
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 22,631
Thanks: 9,358
Thanked 8,242 Times in 5,274 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 433
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shoferi me i mire e ka emrin mashkull apo femer

__________________
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-05-2019, 00:09   #143
mia@
V.I.P
 
Avatari i mia@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,771
Thanks: 2,241
Thanked 2,381 Times in 1,333 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shoferi me i mire e ka emrin mashkull apo femer

Personalisht jam shofere e mire. Ne 15 vjet qe ngas kam marr vetem nje gjobe dhe s’kam bere aksident me ndonje makine tjeter. Kaq me intereson.
__________________
There must be more to life than having everything.
Maurice Sendak
mia@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i mia@ pėlqehet nga
i vjetėr 21-05-2019, 00:43   #144
Adea
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,562
Thanks: 3,602
Thanked 604 Times in 481 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shoferi me i mire e ka emrin mashkull apo femer

Shoferi me i shpejte e ka emrin Mashkull dhe te con ne destinacion sakat, per te mos thene te vdekur.


Shoferi me i mire e ka emrin Femer e cila te con ne destinacion vone, por te gjalle dhe me bonus te madh, gjithe boten ne dore.Adea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Adea pėlqehet nga
i vjetėr 21-05-2019, 18:39   #145
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,020
Thanks: 3,253
Thanked 3,719 Times in 2,060 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 398
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shoferi me i mire e ka emrin mashkull apo femer

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga mia@ Shiko postimin
Personalisht jam shofere e mire. Ne 15 vjet qe ngas kam marr vetem nje gjobe dhe s’kam bere aksident me ndonje makine tjeter. Kaq me intereson.
Ti qenke per librin e Guinness.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 21-05-2019, 19:25   #146
magnus
©
 
Avatari i magnus
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 8,868
Thanks: 167
Thanked 611 Times in 396 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shoferi me i mire e ka emrin mashkull apo femer

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Shoferi me i shpejte e ka emrin Mashkull dhe te con ne destinacion sakat, per te mos thene te vdekur.


Shoferi me i mire e ka emrin Femer e cila te con ne destinacion vone, por te gjalle dhe me bonus te madh, gjithe boten ne dore.Adea
Shoferi me i mire, eshte femer. Statistikisht bejne me pak aksidente.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-05-2019, 19:28   #147
Jolene
Privacy is luxury.
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 15,391
Thanks: 5,583
Thanked 6,946 Times in 3,299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shoferi me i mire e ka emrin mashkull apo femer

Ne fillim ishte, kujdes mos ndesh njeri/makine, gervishtje e gjera rregullohen.
Sa i afrohesha trotuarit, oooo avash diskun, avash kte avash ate dhe shaja neper dhembe lol
Nje here hapa krahun dhe zbrita nga makina ika 2 milje ne kembe nga nervat!
Tani jam cool, kam nje ves te keq qe nuk I hap rruge njeriu
__________________
a wolf will never be a pet
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Jolene pėlqehet nga
i vjetėr 21-05-2019, 19:51   #148
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 21,943
Thanks: 1,691
Thanked 1,766 Times in 1,324 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 136
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shoferi me i mire e ka emrin mashkull apo femer

Meshkujt......

Femrat mund te marrin me pak gjoba dhe me pak aksidente por kjo si ben me te afta
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i thirsty pėlqehet nga
i vjetėr 21-05-2019, 19:59   #149
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 45,094
Thanks: 13,368
Thanked 11,775 Times in 7,291 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 633
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shoferi me i mire e ka emrin mashkull apo femer

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jolene Shiko postimin
Ne fillim ishte, kujdes mos ndesh njeri/makine, gervishtje e gjera rregullohen.
Sa i afrohesha trotuarit, oooo avash diskun, avash kte avash ate dhe shaja neper dhembe lol
Nje here hapa krahun dhe zbrita nga makina ika 2 milje ne kembe nga nervat!
Tani jam cool, kam nje ves te keq qe nuk I hap rruge njeriu
O sa i urrej ata/ato qė s'hapin rrugėn (sidomos ato se e kanė zakon gjithė femrat)
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 21-05-2019, 20:04   #150
Jolene
Privacy is luxury.
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 15,391
Thanks: 5,583
Thanked 6,946 Times in 3,299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shoferi me i mire e ka emrin mashkull apo femer

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
O sa i urrej ata/ato qė s'hapin rrugėn (sidomos ato se e kanė zakon gjithė femrat)
Hahaha une thashe se me eshte bere ves ngaqe ketu te gjithe nxitojne
__________________
a wolf will never be a pet
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-05-2019, 20:05   #151
B.E.V
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Posts: 2,770
Thanks: 502
Thanked 537 Times in 393 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
B.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shoferi me i mire e ka emrin mashkull apo femer

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga magnus Shiko postimin
Shoferi me i mire, eshte femer. Statistikisht bejne me pak aksidente.
Statistikisht ( gjithe ky llaf) ne shumicen e rasteve titullaret e siguracionit te makinave jane meshkuj.
Rrjedhimisht rezulton qe meshkujt bejne me shume aksidente. Statistike e rreme.
B.E.V nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-05-2019, 20:05   #152
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 3,883
Thanks: 966
Thanked 1,622 Times in 926 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shoferi me i mire e ka emrin mashkull apo femer

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jolene Shiko postimin
Ne fillim ishte, kujdes mos ndesh njeri/makine, gervishtje e gjera rregullohen.
Sa i afrohesha trotuarit, oooo avash diskun, avash kte avash ate dhe shaja neper dhembe lol
Nje here hapa krahun dhe zbrita nga makina ika 2 milje ne kembe nga nervat!
Tani jam cool, kam nje ves te keq qe nuk I hap rruge njeriu
E di... e kam parasysh... Kėshtu bėhesha dhe unė... derisa hipėn nė trotuar e mė ēanė gomėn e parė...
Ēudi.. u qetėsova... mora dhe ndėrrova rrotėn...
Nuk bėrtisja mė qė atėherė....
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-05-2019, 20:09   #153
Jolene
Privacy is luxury.
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 15,391
Thanks: 5,583
Thanked 6,946 Times in 3,299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shoferi me i mire e ka emrin mashkull apo femer

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
E di... e kam parasysh... Kėshtu bėhesha dhe unė... derisa hipėn nė trotuar e mė ēanė gomėn e parė...
Ēudi.. u qetėsova... mora dhe ndėrrova rrotėn...
Nuk bėrtisja mė qė atėherė....
Shume ves te keq keni qe bertisni, po ate pozicionin e frenimit kur je passenger e ke harruar akoma?
__________________
a wolf will never be a pet
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Jolene pėlqehet nga
i vjetėr 21-05-2019, 20:35   #154
Ragnar
Undisputed
 
Avatari i Ragnar
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 15,466
Thanks: 548
Thanked 2,751 Times in 1,532 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 308
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shoferi me i mire e ka emrin mashkull apo femer

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jolene Shiko postimin
Ne fillim ishte, kujdes mos ndesh njeri/makine, gervishtje e gjera rregullohen.
Sa i afrohesha trotuarit, oooo avash diskun, avash kte avash ate dhe shaja neper dhembe lol
Nje here hapa krahun dhe zbrita nga makina ika 2 milje ne kembe nga nervat!
Tani jam cool, kam nje ves te keq qe nuk I hap rruge njeriu
Cenka si une, une times ja bej ferr kur vozit
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-05-2019, 20:39   #155
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 3,883
Thanks: 966
Thanked 1,622 Times in 926 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shoferi me i mire e ka emrin mashkull apo femer

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jolene Shiko postimin
Shume ves te keq keni qe bertisni, po ate pozicionin e frenimit kur je passenger e ke harruar akoma?
Po po e kisha harruar fare... ti ma kujtove...
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i edlin pėlqehet nga
i vjetėr 21-05-2019, 20:52   #156
Jolene
Privacy is luxury.
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 15,391
Thanks: 5,583
Thanked 6,946 Times in 3,299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shoferi me i mire e ka emrin mashkull apo femer

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Cenka si une, une times ja bej ferr kur vozit
Me qene si ajo tzbres ntoke e tlej nmes rruges
__________________
a wolf will never be a pet
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Jolene pėlqehet nga
i vjetėr 21-05-2019, 20:53   #157
Ragnar
Undisputed
 
Avatari i Ragnar
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 15,466
Thanks: 548
Thanked 2,751 Times in 1,532 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 308
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shoferi me i mire e ka emrin mashkull apo femer

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jolene Shiko postimin
Me qene si ajo tzbres ntoke e tlej nmes rruges
Njeher ja pruna momentin, hahhahahahha
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-05-2019, 20:55   #158
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 20,052
Thanks: 4,031
Thanked 4,775 Times in 2,323 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 218
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shoferi me i mire e ka emrin mashkull apo femer

I qendroj akoma mendimit qe paskam dhene edhe me pare ... Meshkujt/mashkull ne pergjithesi . It comes natyral 2them .

But also they can both be great drivers .
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-05-2019, 20:57   #159
King Bardhyl
Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 4,228
Thanks: 2,353
Thanked 1,897 Times in 1,275 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shoferi me i mire e ka emrin mashkull apo femer

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
I qendroj akoma mendimit qe paskam dhene edhe me pare ... Meshkujt/mashkull ne pergjithesi . It comes natyral 2them .

But also they can both be great drivers .
Ti si i ke qejf makinat Zana, me kambio automatike apo manuale?
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-05-2019, 21:00   #160
Adea
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,562
Thanks: 3,602
Thanked 604 Times in 481 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shoferi me i mire e ka emrin mashkull apo femer

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Njeher ja pruna momentin, hahhahahahha


Adea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur