Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Diskutime shoqėrore

Diskutime shoqėrore Kėtu mund tė diskutojmė rreth problemeve tė ndryshme qė has shoqėria sot.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė
i vjetėr 04-06-2014, 02:11   #21
Kulpra
A.

Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: Nė syrin e ėndrrave
Shuma e pikėve qė jep: 45
Kulpra ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Te ofendon dikush ! Cfare bene ti ?

Epo liria jote humbet ne momentin qe cenon lirine e tjetrit se.
i vjetėr 04-06-2014, 02:14   #22
Puhiza
E mėngjesit

Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Nė kėshtjellėn e njė ėndrre!
Shuma e pikėve qė jep: 92
Puhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėm

Ofendimet vine nga njerzit e ulet si nga ana morale ashtu edhe nga ajo edukativo-arsimore. Une nuk do ja ktheja me the njejten monedhe sepse sdua the bie ne nivel apo ndoshta nen nivelin e atij personi. Thjesht hapi rruge.
i vjetėr 04-06-2014, 02:17   #23
Ragnar
Undisputed

Data e antarėsimit: Mar 2013
Shuma e pikėve qė jep: 308
Ragnar ka mbyllur reputacionin

A pajtoheni me mua, qe njeriu qe ofendon e ndjen veten te rrezikuar dhe nuk eshte person stabil, mu kjo arsye eshte ai apo ajo qe ofendon ?!

Kam te drejte apo jo ?
i vjetėr 04-06-2014, 02:21   #24
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤

Data e antarėsimit: Feb 2011
Shuma e pikėve qė jep: 188
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Lumi Shiko postimin
Mos harro, Brad Thor thote :

Freedom of speech includes the freedom to offend people
And? Edhe cfare pastaj? Jo vetem kaq, por me vone do shkoja ne anen e tije: "Edhe une po te isha ne vendin tend do shaja veten time".

Mos lere zemerimin to live rent free ne mendjen tende!
i vjetėr 04-06-2014, 02:25   #25
Kulpra
A.

Po varet o Lumi. Nuk mund te them se e ndjen veten te rrezikuar por ndoshta e ndien veten te pamundur per te reaguar ne nje forme me te bute, me klasike. Bie pre e instikteve, do thoja une.
i vjetėr 04-06-2014, 02:28   #26
Ragnar
Undisputed

Ke ndegjuar shprehjen qe thuhet, ata/ato qe e kan mizen ner kapuq reagojn

Pra ne kete rast nje x person qe nuk ka vetbesim dhe eshte njeri i poshter ben ofendim ne drejtim te dikujt, duke e paraqitur veteveten e tije ne nje person tjeter.

Pra afishimi i tije pikerisht paraqitet kur ofendon. Ta marrum nje shembull te thjesht nje femer ndoshta aspak nuk eshte e bukur, e ofendon dikend qe eshte shume me e bukur se ajo duke i thene sa e shemtuar qe je
i vjetėr 04-06-2014, 02:39   #27
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤

Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm

Citim:
A pajtoheni me mua, qe njeriu qe ofendon e ndjen veten te rrezikuar dhe nuk eshte person stabil, mu kjo arsye eshte ai apo ajo qe ofendon ?!

Kam te drejte apo jo ?
Nope, s'ke te drejte! Njeriu qe shan, ofendon, mallkon, thjesht humb ekuilibrin e nervave per nje moment. Mos u bej si djali im, qe kur e shajne nga nena, boooh behet si bishe dhe kerkon ta vrasi for real. Ka kuptim kjo? Ndersa kur e shaj une "gomar, krric", as qe e vret mendjen fare. Ofendimet e te tjereve jane gjenerale, dhe s'kane te bejne direkt me djalin tim, ai i merr per te verteta, ndersa kur une e shaj prej verteti, se ma plas buzen ndonjehere, ai as qe do tja dije fare.

Kshu eshte ne cdo situate - E meriton sharjen, nuk te ben pershtypje; Shajne kot per hobby, e merrke seriozisht.
i vjetėr 04-06-2014, 02:45   #28
Kulpra
A.

Citim:
Ke ndegjuar shprehjen qe thuhet, ata/ato qe e kan mizen ner kapuq reagojn

Pra ne kete rast nje x person qe nuk ka vetbesim dhe eshte njeri i poshter ben ofendim ne drejtim te dikujt, duke e paraqitur veteveten e tije ne nje person tjeter.

Pra afishimi i tije pikerisht paraqitet kur ofendon. Ta marrum nje shembull te thjesht nje femer ndoshta aspak nuk eshte e bukur, e ofendon dikend qe eshte shume me e bukur se ajo duke i thene sa e shemtuar qe je
Kam degjuar per ate shprehje, por ofendimi nuk kap vetem kete aspekt.
Ai shembulli me femren mund ta shohesh ne dy kendveshtrime: 1. ose ajo (e shemtuara) eshte bere xheloze mbi bukurine e tjetres, 2. ose ndoshta kerkon te thote se ke shpirt te keq. E keqja mbi bukurine dhe zemergjeresine eshte se qendrojne ne pjesen me te madhe ne perpjestim te zhdrejte.
Po kur nje e bukur i thote nje te shemtuare se eshte e shemtuar - a perben ofeze kjo?
i vjetėr 04-06-2014, 02:48   #29
Ragnar
Undisputed

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
Nope, s'ke te drejte! Njeriu qe shan, ofendon, mallkon, thjesht humb ekuilibrin e nervave per nje moment. Mos u bej si djali im, qe kur e shajne nga nena, boooh behet si bishe dhe kerkon ta vrasi for real. Ka kuptim kjo? Ndersa kur e shaj une "gomar, krric", as qe e vret mendjen fare. Ofendimet e te tjereve jane gjenerale, dhe s'kane te bejne direkt me djalin tim, ai i merr per te verteta, ndersa kur une e shaj prej verteti, se ma plas buzen ndonjehere, ai as qe do tja dije fare.

Kshu eshte ne cdo situate - E meriton sharjen, nuk te ben pershtypje; Shajne kot per hobby, e merrke seriozisht.
Mos qenkam une djali i juaj LOOOOL
i vjetėr 04-06-2014, 02:49   #30
Ragnar
Undisputed

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kulpra Shiko postimin
Po kur nje e bukur i thote nje te shemtuare se eshte e shemtuar - a perben ofeze kjo?
Ka mundesi kjo te jete ofendim, ani pse ndoshta ja thote nje realitet, por ne kete raste do jete katastrofale per ate te shemtuaren

Nje e shemtuar me nje kompliment mund te jetoj 2 vjete, kurse nje e bukur me nje kompliment i fshin hundet
i vjetėr 04-06-2014, 02:59   #31
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤

Citim:
Mos qenkam une djali i juaj LOOOOL
Formula eshte A.B.C = Always Be Closing = use ABC, as a strategy to be happy, and also know when to cut "losses" and move on. Spread the word!

i vjetėr 04-06-2014, 08:45   #32
Zana
e....Thjeshte

Data e antarėsimit: Oct 2013
Shuma e pikėve qė jep: 218
Zana ka mbyllur reputacionin

E vetmja gje qe nuk toleroj jane ofendimet....c'fare bej une ? Realisht nga afer kam arritur ne perjashtim nga shkolla/puna..jam nxjerre jashte/ perjashtuar nga clubs .. Jam arrestuar nga policia ....Dhe kam marre denim ne familje

Ps... Kurse persa I perket kshu virtualisht varet kush me ofendon.... Nese jane tipa/pe qe s'kam pike respekti/pershtypje per to ose ju bej ignore ose I ofendoj mbrapsht nese eshte mbushur kupa

-Nese jane tipa/pe qe kam 1 fare pershtypje-respekt per to jua ve ne dukje. Ne pergjithesi k'to tipa/pe preferoj tju bej ignore sesa ti ofendoj.

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-06-2014, 09:53   #33
Miti
V.I.P

Data e antarėsimit: Sep 2012
Shuma e pikėve qė jep: 25
Miti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyer

.....i beje te kerkoin falje,
Miti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-06-2014, 10:05   #34
Loreal
V.I.P

Data e antarėsimit: Sep 2010
Shuma e pikėve qė jep: 104
Loreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėm

E ofendoj edhe une dyfish.
Loreal nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-06-2014, 10:15   #35
Loreal
V.I.P

Data e antarėsimit: Sep 2010
Shuma e pikėve qė jep: 104
Loreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
E shaj nga nena.
Loreal nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-06-2014, 11:13   #36
AAO
Against All Odds

Vendndodhja: Tiron
Shuma e pikėve qė jep: 133
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm

Opinionet jepen gjithmone ne baze te eksperiencave.
Smund te them cfare do beja nqf se me ofendon nje mik ose mikeshe e ngushte kur sme ka ndodh akoma ?
Ne pune me ka ndodh njehere ,e kapa per krahu e nxorra jashte objketit te punes dhe i thashe ma thuaj dhe njehere ate qe me the brenda ? Pergjigja ishte me fal se sdoja te te ofendoja.
Pastaj me njerez te panjohur si brenda dhe jashte vendit me ka ndodh disa here. Ne shqiperi ofendimeve po sja ktheve ne te njejten menyre te piu e zeza ,te shkelin me kembe. Ndersa jashte llapin shume me goje dhe ste shohin kurre ne sy. Sja vle te merresh me to!
i vjetėr 04-06-2014, 11:19   #37
Persona
:)

Data e antarėsimit: Jan 2012
Shuma e pikėve qė jep: 143
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm

I falenderoj dhe largohem. Nganjehere i injoroj, por kjo gje ndodh rralle sepse per mua injorimi eshte me i rende se ofendimi.
i vjetėr 04-06-2014, 11:30   #38
BATO
______

Data e antarėsimit: Jan 2011
Shuma e pikėve qė jep: 117
BATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėm

Teoritė dhe realiteti janė gjėra tė ndryshme. Me sa kam parė unė kėtu, s'ka asnjė qė nuk u pėrgjigjet fyerjeve. Pak rėndėsi ka, me tė njėjtėn gjuhė, ose pak mė tė butė.

Unė zakonisht u pėrgjigjem me tė njėjtėn gjuhė.
BATO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-06-2014, 11:54   #39
daniel00
Kakulukiam

Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Diktatrojska
Shuma e pikėve qė jep: 58
daniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėm

Mundohem te jem sa me vulgar te jete e mundur .
i vjetėr 04-06-2014, 12:04   #40
Rexhina
V.I.P

Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Shuma e pikėve qė jep: 476
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Te ofendon dikush ! Cfare bene ti ?

Nje pseudo-shoqe hidhte ofendime me ironi ndaj meje..herene pare e lash, heren e dyte e lash perseri por duke e permbajtur veten ... Heren e trete ja perplasa para miq te tjere (meqe ofendimet i bente para tr tjereve) duke e pyetur "cfare problem ke me mua se si shume po e krruan" ... Qe ate dite nuk guxoj me
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim