Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Diskutime shoqėrore

Diskutime shoqėrore Kėtu mund tė diskutojmė rreth problemeve tė ndryshme qė has shoqėria sot.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 28-12-2014, 18:12   #1
Sopoti
Banned
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 11,965
Thanks: 5,172
Thanked 5,738 Times in 3,034 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Sopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėm
Pyetjet tona per ndihme.

Shpresoj qe tema te frekuentohet vecse per te pyetur antaret,edhe tu vijne ne ndihmese antareve.

Nje ndihme doja kryesisht nga antaret e Dardanise se a ka qymyr guri ne treg,edhe sa kushton?

Paraprakisht ju falenderoj.
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-12-2014, 19:22   #2
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,461
Thanks: 3,584
Thanked 4,092 Times in 2,293 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 430
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetjet tona per ndihme.

Sopot, do te pyes neser dhe te njoftoj.

Meqe ra fjala, Kosova eshte e pesta ne bote per nga rezervat e qymyrit por si duket ky qymyri linjit qe e kemi ne nuk ben per perdorim shtepiak sepse nuk eshte shume cilesor. Perdoret vetem per prodhimin e energjise.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-12-2014, 19:28   #3
Sopoti
Banned
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 11,965
Thanks: 5,172
Thanked 5,738 Times in 3,034 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Sopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetjet tona per ndihme.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Sopot, do te pyes neser dhe te njoftoj.

Meqe ra fjala, Kosova eshte e pesta ne bote per nga rezervat e qymyrit por si duket ky qymyri linjit qe e kemi ne nuk ben per perdorim shtepiak sepse nuk eshte shume cilesor. Perdoret vetem per prodhimin e energjise.
Rex.
Pres me padurim ndihmen tende,edhe te prof Fehmiut me nje sugjerim,pike.

Faleminderit.
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-12-2014, 07:05   #4
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,461
Thanks: 3,584
Thanked 4,092 Times in 2,293 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 430
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetjet tona per ndihme.

Sopot, e pyeta nje koleg i cili ngrohet me qymyr ne shtepi. Qymyr paska te mjaftueshem ne treg por per cmimet nuk ishte shume i sigurte pasi qe ne kete sezone ndryshojne shpesh. Ky e paska ble me thase dhe tha se cmimi eshte rreth 2-3 euro, varesisht nga cilesia.

Paska plot shpallje edhe ne merrjep.com

Ky mu duk me serioz se qenka since 1979. lol

__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-12-2014, 07:17   #5
Sopoti
Banned
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 11,965
Thanks: 5,172
Thanked 5,738 Times in 3,034 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Sopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetjet tona per ndihme.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Sopot, e pyeta nje koleg i cili ngrohet me qymyr ne shtepi. Qymyr paska te mjaftueshem ne treg por per cmimet nuk ishte shume i sigurte pasi qe ne kete sezone ndryshojne shpesh. Ky e paska ble me thase dhe tha se cmimi eshte rreth 2-3 euro, varesisht nga cilesia.

Paska plot shpallje edhe ne merrjep.com

Ky mu duk me serioz se qenka since 1979. lol

Faleminderit Rex.
Faleminderit.
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-03-2015, 12:39   #6
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 3,997
Thanks: 1,616
Thanked 1,761 Times in 754 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetjet tona per ndihme.

Se pari falenderoj Sopotin per kete temen!

Se dyti, ju qe shkruani nga Shqiperia, kryesisht nga Tirana, me sugjeroni ju lutem ndonje floketore per tu rregulluar nuse?
__________________
Ndrysho por beje ngadale, drejtimi eshte me i rendesishem se shpejtesia!
Elushe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-03-2015, 12:51   #7
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,369
Thanks: 5,414
Thanked 11,157 Times in 3,753 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetjet tona per ndihme.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elushe Shiko postimin
Se pari falenderoj Sopotin per kete temen!

Se dyti, ju qe shkruani nga Shqiperia, kryesisht nga Tirana, me sugjeroni ju lutem ndonje floketore per tu rregulluar nuse?
Lilisposa ( Lili eshte super e talentuar.) ne fb eshte Lili Sposa faqja. Ajo ka cdogje per nje nuse por une te sugjeroj make up pasi e kam pare punen e saj te pakrahasueshme
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-05-2016, 09:54   #8
Sopoti
Banned
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 11,965
Thanks: 5,172
Thanked 5,738 Times in 3,034 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Sopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetjet tona per ndihme.

Desh qy ne gusht,nga nje grusht

Me informuan se mund te zbres nje program(pa e blere)qe mund te kryej kete funksion.

Ps

Ne nje paragraf shkruan(pershkrimin e mallit) artikullin,paralel njesine matese,pastaj sasia,cmimin per artikull e ne fund te dale totale.

E di qe se kam pershkruar mire,por dkushi qe ka idene do me ndihmoje besoj.

E kam pare ,edhe e kam perdorur diku kete lloj programi.

Di kush te me informoje?
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-05-2016, 12:05   #9
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,717
Thanks: 2,940
Thanked 1,945 Times in 862 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pyetjet tona per ndihme.

QuickBooks eshte nje program qe e perdorin kompanite e vogla per financat e kompanise dhe te jep opsionin edhe te krijosh fatura shitjeje sic e ke pershkruar Sopot. Kur e ben set-up kompanine ne kete program, te pyet se cfare businesi ke, cfare industrie dhe te jep opsionin qe eshte me i pershtatshem per ate busines.
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
🖤 (1)
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-05-2016, 12:11   #10
Sopoti
Banned
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 11,965
Thanks: 5,172
Thanked 5,738 Times in 3,034 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Sopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetjet tona per ndihme.

Faleminderit!

Do gjej dike te mirret me te.

Mund ta marr ne usb thua?
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-05-2016, 12:16   #11
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,717
Thanks: 2,940
Thanked 1,945 Times in 862 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pyetjet tona per ndihme.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sopoti Shiko postimin
Faleminderit!

Do gjej dike te mirret me te.

Mund ta marr ne usb thua?
Varet sa GB e ke usb por nuk eshte ndonje program i madh apo i komplikuar. Mund ta gjesh dhe falas (ata qe dine t'i gjejne) por kuptohet qe nuk te lejon te besh gjithcka si psh lidhjen me llogarine tende ne banke (me duket se kam disa vite qe s'e kam perdorur me). Gjithsesi si program fillestar per nje kompani te vogel ja vlen.
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-05-2016, 12:23   #12
Sopoti
Banned
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 11,965
Thanks: 5,172
Thanked 5,738 Times in 3,034 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Sopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetjet tona per ndihme.

Faleminderit.
Faleminderit.
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-05-2016, 12:27   #13
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,437
Thanks: 1,464
Thanked 8,263 Times in 3,661 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 299
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetjet tona per ndihme.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sopoti Shiko postimin
Faleminderit!

Do gjej dike te mirret me te.

Mund ta marr ne usb thua?
Ke dhe online per free. Wave apps. https://www.waveapps.com. Shume e thjeshte per tu perdorur.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-05-2016, 12:32   #14
Sopoti
Banned
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 11,965
Thanks: 5,172
Thanked 5,738 Times in 3,034 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Sopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetjet tona per ndihme.

Pse ata qe tha Esther jan me pagese?

Mori im vella nje vjet me pagese,por ish kot.

Free dua (jo me pagese).

Faleminderit per gadishmerine
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-05-2016, 12:36   #15
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,437
Thanks: 1,464
Thanked 8,263 Times in 3,661 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 299
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetjet tona per ndihme.

Ate qe thote Esther eshte program. E ble dhe e shkarkon ne comp ose ta ofrojne service online pa e shkarku Po gjthmone kundrejt nje pagese.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-05-2016, 12:39   #16
Sopoti
Banned
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 11,965
Thanks: 5,172
Thanked 5,738 Times in 3,034 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Sopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetjet tona per ndihme.

Po!
Kam pare free,edhe ishin praktike.
Jo me pagese.

E kuptova.
E kuptova.

Faleminderit.
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-05-2016, 12:43   #17
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,717
Thanks: 2,940
Thanked 1,945 Times in 862 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pyetjet tona per ndihme.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Ate qe thote Esther eshte program. E ble dhe e shkarkon ne comp ose ta ofrojne service online pa e shkarku Po gjthmone kundrejt nje pagese.
Ne fakt programin e Quickbooks e gjen dhe free ndaj dhe thashe ata qe dijne ta gjejne dhe thjesht e ben download. Mbaj mend para shume vitesh ashtu bera vete.
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
🖤 (1)
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-05-2016, 13:00   #18
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,629 Times in 1,038 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pyetjet tona per ndihme.

@Sopot, nqs perdor torrent shiko ketu

Sjam i sigurt nqs ku eshte programi qe anetaret e nderuara me siper po benin fjale.
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-11-2016, 13:58   #19
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,934 Times in 1,306 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetjet tona per ndihme.

Ore kam keto topat jeshile dhe keto piket qe dua t'i dhuroj ne forum...si t'ja bej se me duket vetja si gjeneral gramafoni?
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-08-2017, 23:14   #20
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,934 Times in 1,306 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetjet tona per ndihme.

a lejoheshin ne kosove me floke te gjata ne vitet kur Gi De Masha ishte 35 vjec?
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur