Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Diskutime shoqėrore

Diskutime shoqėrore Kėtu mund tė diskutojmė rreth problemeve tė ndryshme qė has shoqėria sot.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 05-08-2016, 21:14   #1
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 10,623
Thanks: 112
Thanked 1,067 Times in 789 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 116
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Kėndvėshtrim...

Te njohesh mire te verteten dhe realitetin eshte nderi me I madh qe mund ti besh vetes.
Do dish gjithmone cfare te japesh, cfare te maresh e cfare te presesh.
Nuk mund te jesh pre e iluzioneve, nuk mund te jesh pre e zhgenjimeve.
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i kanina pėlqehet nga
i vjetėr 07-08-2016, 08:25   #2
Meri
...
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 10,244
Thanks: 1,803
Thanked 1,948 Times in 1,279 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 305
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kėndvėshtrim...

Mbyllur Kapitulli I, Tema Kendveshtrim.
Arkivohet, si vete koha qe iken e nuk kthehet kurre pas...
Ngjarje, mosngjarje...

Per cdo mendim, ndjesi, gjendje, pike-kendveshtrim, perceptime, perjetime personale - detaje te vjedhura tinezisht nga brenda vehtes e te shprehura me germa/fjale, fale ndihmes se 01010101010101...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Meri
...Nuk i ze bese Harreses,
Perderisa kujtohem, qe harroj...
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-08-2016, 08:52   #3
BATO
______
 
Avatari i BATO
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 5,983
Thanks: 565
Thanked 1,185 Times in 623 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
BATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kėndvėshtrim...

http://www.forum-al.com/showthread.php?t=22320
BATO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2016, 12:04   #4
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 12,349
Thanks: 1,290
Thanked 7,439 Times in 3,290 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 271
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kėndvėshtrim...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BATO Shiko postimin
Shume korrekt e ka shkruar Meri. Ne ate konteks ashtu shkruhet - vehtes.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2016, 15:25   #5
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 11,907
Thanks: 10,156
Thanked 5,417 Times in 2,532 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kėndvėshtrim...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga bad_teacher Shiko postimin
shume korrekt e ka shkruar meri. Ne ate konteks ashtu shkruhet - vehtes.
jo !
__________________
Sami Frashėri e ka thėnė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-08-2016, 20:54   #6
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 10,623
Thanks: 112
Thanked 1,067 Times in 789 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 116
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kėndvėshtrim...

Smund te jemi miq por te pakten te jemi armiq!
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-08-2016, 21:18   #7
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 22,636
Thanks: 9,359
Thanked 8,242 Times in 5,274 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 433
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kėndvėshtrim...

Syte dhe shpirti i njeriut negativ nuk fshihen dot pas maskash me buzeqeshje te pa jete.
__________________
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 24-08-2016, 19:46   #8
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,679
Thanks: 373
Thanked 1,935 Times in 1,308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kėndvėshtrim...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
jo !
Jo!


4,5,6,7,8,9,10 karaktere...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-08-2016, 19:48   #9
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,679
Thanks: 373
Thanked 1,935 Times in 1,308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kėndvėshtrim...

Kendveshtrim i karakterit tim

1. Nese me pelqen, eshte imja.
2. Nese e kam patur pak kohe me pare, eshte imja.
3. Nese ja hedh, eshte imja.
4. Nese eshte imja, s'do behet kurre e jotja.
5. Nese ngjan si e imja, eshte e imja.
6. Nese e pashe ne fillim une, eshte imja.
7. Nese e sheh ti i pari por me pelqen mua, eshte imja.
8. Nese fillimisht ishte jotja, tashme harroje.
9. Nese eshte e prishur, eshte jotja.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-08-2016, 19:55   #10
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,861
Thanks: 5
Thanked 3,872 Times in 2,563 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kėndvėshtrim...

Nuk po me kendveshtrohet fare sot!!
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2016, 21:05   #11
Meri
...
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 10,244
Thanks: 1,803
Thanked 1,948 Times in 1,279 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 305
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kėndvėshtrim...

Preferova te shkruaj ketu, pergjigjen : Cfare ju ka mesuar (ke kuptuar nga) jeta…

Ne themel te ekzistences, eshte iluzioni. Nuk ka te vertete absolute.
Ne themel te mbijeteses, eshte vec e paverteta.
Jeto me harrese dhe jo me shprese.
Nje jete e re, eshte : njerez te rinj, toke e re, ajer I ri..
Mos jep dashuri, por as mos merr.
Lumturia ekziston vetem brenda vetes , eshte harmonia ne raportin trup shpirt.
Nuk ka dy njerez te lumtur njekohesisht, nese jane bashke, me njeri tjetrin.
Me mire te mos duash, akoma me mire, mos te te duan.
Pa dashuri, njeriu jeton.Pa vuajtje, njeriu vdes.
Shmangiu problemit dhe mos u perball me te.
Duaj veten, nese ske bere keq, por duaje me shume nese e pesojne prej teje.
Asgje e re, nuk fillon nga fundi..
Te njejtin gabim perserite me shume se nje here, kush thote se meson nga pasojat, genjen veten.
Ji e pasinqerte me njerezit, sepse dhe ata vetem me veten e tyre, jane…te sinqerte.
Kush ben ‘miresi’ eshte I pasigurt, thjesht po kerkon afirmim.
Nencmimi qe u bej njerezve, eshte shkalla me e larte e perceptimit te sinqerte dhe te ndershem.Nese kjo nuk u vjen per mire, pak rendesi ka.Do te jete dikush qe do nencmoje dike e keshtu me radhe, zinxhir.
Hyjnite nuk jane vetem mite`.
Te ndash njerezit, ne te mire dhe te keqinj, eshte guximi me I paturp, per te lartesuar veten.
Mos beso askend, sepse askush nuk betohet ,ne emrin tend.
Ruaje cilesine e jetes tende, pa falur asgje tek te tjeret.
Mos kurse per veten dhe Mos dhuro. Gjithkush merr ate qe meriton.
Njerezit mbi kete Toke, jane kaq siperfaqesore, sa dikush qe eshte I ndryshem nga ata, ndihet I plote dhe I qete vetem nen siperfaqen e saj.
Vetvrasja e njeriut normal dhe te vetedijshem, nuk eshte dobesi, por Force,eshte protesta/sakfrifica me sublime, ndaj realitetit mashtrues
Normat morale jane vrasesese te heshtura dhe tinzare, te se drejtes natyrore…Njeriu me to, jeton si ne kallepe te derdhura…
Jemi shume prane kafsheve, mjafton te provokohemi…
Njerezit kane frike nga pushtimi I djallit, pa e ditur se e kane brenda vetes.
Te gjithe nuk e pranojne qe bien ne ngasje. Kane frike nga shperthimi I anes perverse, qe ndrydhin me dhimbje ,nen korrace.
Nese do te keni ne dore nje arme, do te qelloni pa u menduar dy here..Jo prej aresyes/shkakut, por prej instiktit…
Genjeni veten kur flisni, shkruani, sepse e keni menduar disa here, ate qe do te thoni…
Njeriu eshte prodhim/fotokopje e modeleve te ndertuara dhunshem.
Jeta do te ishte me e bukur ne shkretetire…
Njeriu brohoret, mbeshtet, vetem ate qe pranon turma… Lincon, denon, vetem ate qe nuk e pranon turma.Njeriu Qellon me gure lehte, sepse nuk I dhembet, koka e tjetrit.
Dhe e fundit :
Nese bie ne dashuri, do te thote se je rrezuar. Dashuria eshte ‘ te jesh ne dashuri’. ( mesim me ndihmen e Osho)

Gjithe sa me lart, jane mendimet e mia personale, te formuluara krejtesisht ne menyre te pavarur.
Pa mohuar sigurisht , ndikimin e indicieve….Sepse edhe une jam qenie shoqerore…
(sa do te doja, te mos isha pjese e saj…)

Nese nuk jeni dakort, (dhe jam e sigurt qe jo), me keto mesime qe mua me ka dhene Jeta, *kerkoj ndjese, per devijimet prej standarteve, te anetares kontraverse, Meri, qe ndoshta per Dike, mund te jene shfaqje e dozave te larta te negativitetit…dhe shpirtit te se keqes...
A dieu….!!!
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Meri pėlqehet nga
i vjetėr 02-09-2016, 21:20   #12
BATO
______
 
Avatari i BATO
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 5,983
Thanks: 565
Thanked 1,185 Times in 623 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
BATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kėndvėshtrim...

Kur lexon temėn "Ēfarė ju ka mėsuar jeta?" duket sikur njerėzit janė nė fund tė jetės dhe kanė dalė nė disa pėrfundime, por kemi akoma shumė jetė para dhe ajo mund tė sjellė gjėra tė reja, tė cilat mund t'i pėrmbysin tė gjitha kėto mėsime/pėrfundime.
BATO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i BATO pėlqehet nga
i vjetėr 02-09-2016, 21:29   #13
Dulcis in Fundo
echoes
 
Avatari i Dulcis in Fundo
 
Data e antarėsimit: Jun 2014
Posts: 4,327
Thanks: 607
Thanked 673 Times in 471 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
Dulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kėndvėshtrim...

Cfare jam tani? Mendonte, duke u verejtur ne pasqyre.
Dhe pasqyra pergjigjej me sinqeritetin e ashper te pasqyrave:
"Nuk je asgje".

-V.W.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg riflesso.jpg (16.3 KiloByte, 443 shikimet)
Dulcis in Fundo nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Dulcis in Fundo pėlqehet nga
i vjetėr 03-09-2016, 06:40   #14
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 19,945
Thanks: 9,017
Thanked 7,513 Times in 3,921 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 292
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kėndvėshtrim...

sa qesha por edhe aq te verteta gjeta brenda te shkrimi i Merit.

nje shkrim realist. te gjitha mesim i nje realiteti te hidhur. por mendoj se Meri me keto aftesi te lindura qe i ka dhene natyra vendos cdo njeri ne vendin e vet. menyra se si i detajon edhe levizjet me te vogla humane, Meri ka arritur ne kete konkluzion te qenies tone "humane".

nuk ekziston justifikimi te Meri vetem provat, faktet, jane ato qe japin pergjigjet e duhura. ne saje te analizes se ftohte dhe koherente qe ka Merin e duan te gjithe dhe pa interes.

ky ishte nje kendveshtrim i imi.
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Si Bora pėlqehet nga
i vjetėr 03-09-2016, 06:52   #15
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,350
Thanks: 14,155
Thanked 8,417 Times in 5,622 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 357
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kėndvėshtrim...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
sa qesha por edhe aq te verteta gjeta brenda te shkrimi i Merit.

nje shkrim realist. te gjitha mesim i nje realiteti te hidhur. por mendoj se Meri me keto aftesi te lindura qe i ka dhene natyra vendos cdo njeri ne vendin e vet. menyra se si i detajon edhe levizjet me te vogla humane, Meri ka arritur ne kete konkluzion te qenies tone "humane".

nuk ekziston justifikimi te Meri vetem provat, faktet, jane ato qe japin pergjigjet e duhura. ne saje te analizes se ftohte dhe koherente qe ka Merin e duan te gjithe dhe pa interes.

ky ishte nje kendveshtrim i imi.
Nuk ka BOTE pa interesa.Si dhe dashuria e permban brenda....e kane shkruar femrat dhe jo dikush tjeter.

Kendveshtrimi im!
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-09-2016, 07:04   #16
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 22,994
Thanks: 6,482
Thanked 7,724 Times in 4,945 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 357
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kėndvėshtrim...

Kendvershtrimi im eshte krejt ndryshe.

"denke nicht si viel lebe lieber"

qe dmth. mos e vrit mendjen shum jeto jeten.

ps. Meri je shume e pameshirshme
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-09-2016, 07:36   #17
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 19,945
Thanks: 9,017
Thanked 7,513 Times in 3,921 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 292
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kėndvėshtrim...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Nuk ka BOTE pa interesa.Si dhe dashuria e permban brenda....e kane shkruar femrat dhe jo dikush tjeter.

Kendveshtrimi im!
interesi ne fakt te duash Merin eshte te inteligjenca e saj.. dmth e duan se i ndihmon per te zgjidhur situata te ndryshme..

Meri, sa qef kam te takoj nje here.
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-09-2016, 08:51   #18
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,350
Thanks: 14,155
Thanked 8,417 Times in 5,622 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 357
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Arrow Pėrgjigje e: Kėndvėshtrim...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
interesi ne fakt te duash Merin eshte te inteligjenca e saj.. dmth e duan se i ndihmon per te zgjidhur situata te ndryshme..

Meri, sa qef kam te takoj nje here.
Ti ta dush shume dhe ta puthesh biles no contra....por tani po kqyr dokumentar me shpijuna E21-Cia...pjesa e pare.

Apropo....edhe mua me ka ndihmuar.

Shnet borana, fillo ne ti me kritika, se e ke SHKRUJT iher.
BENI.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 03-09-2016, 11:49   #19
Jetmira
V.I.P
 
Avatari i Jetmira
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 2,412
Thanks: 988
Thanked 1,019 Times in 410 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Jetmira ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kėndvėshtrim...

Jam ulur para pc si nje e deshperuar qe pres nje sms.
Por e kupton qe ai person per ty esht i vdekur edhe thjesht degjon muzik duke perhumbur veten nen tingujt e muzikes.
Jetmira nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2016, 21:32   #20
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 22,994
Thanks: 6,482
Thanked 7,724 Times in 4,945 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 357
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kėndvėshtrim...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga iDeA Shiko postimin
Suicide Squad !

Alexanderplatz nuk ka lidhje me Augustusplatz!

Zum kotzen ...
Alexanderplatz eshte si sheshi skenderbej. mungon vetem skenderbeu
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur