Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Diskutime shoqėrore

Diskutime shoqėrore Kėtu mund tė diskutojmė rreth problemeve tė ndryshme qė has shoqėria sot.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 15-05-2018, 20:25   #1
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 4,862
Thanks: 406
Thanked 1,571 Times in 994 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Ēfarė konsideroni humbje kohe!?

Pershendetje,

Koha eshte koncept i shumeanshem, dhe shume i rendesishem per njeriun, andaj te humbesh kohen kot eshte dicka shume e keqe.

Andaj, cka konsideroni ju humbje kohe: (ilustrim)
- debatet me njerez qe nuk duan te kuptojne
- te bindesh femrat qe nuk kane te drejte (shaka)
- debatet jo-produktive, takimet e stergjatura ne orar te punes

PS: Mos ngaterroni "humbjen e kohes" me "kalimin e kohes se lire" ... se flitet per dy koncepte te ndryshme.
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
🖤 (2)
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-05-2018, 20:29   #2
Khaleesi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: May 2014
Posts: 5,513
Thanks: 2,604
Thanked 2,428 Times in 1,536 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 131
Khaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė konsideroni humbje kohe!?

Ua sa teme e bukur.

Humbje kohe te meresh me njerez te veckel
__________________
______________________________________
Herėn e fundit ėshtė persosur nga Fierakja : 09-17-2097 nė 01:43
🖤 (1)
Khaleesi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-05-2018, 20:50   #3
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 6,979
Thanks: 4,217
Thanked 4,611 Times in 1,758 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė konsideroni humbje kohe!?

Te merresh me njerez pa vlere njerezore....
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj se: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
🖤 (1)
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-05-2018, 20:52   #4
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 6,591
Thanks: 2,496
Thanked 2,457 Times in 1,272 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 130
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė konsideroni humbje kohe!?

Mos investimi ne vetveten.
__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.
🖤 (1)
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-05-2018, 20:55   #5
Lea
Duaj né di te duash!
 
Avatari i Lea
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Pran saj, sot e pergjithmon :)
Posts: 8,938
Thanks: 3,411
Thanked 2,845 Times in 1,825 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 73
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė konsideroni humbje kohe!?

Te japesh me shum, se cmer!
__________________
Jeta ime je vetem ti,zgjohem cdo mengjes me ty, e bie te fle prap me aromen tende jam e dashuruar mbas teje sot e pergjithmon, kuklla ime ti, qetesia ime shpirterore!!
Kush ka goca boten ka:* 😍😍😍😍😍
Lea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-05-2018, 20:55   #6
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 4,862
Thanks: 406
Thanked 1,571 Times in 994 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė konsideroni humbje kohe!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hawk Shiko postimin
Mos investimi ne vetveten.
Hawk, mos ngaterro vetevrasjen me humbjen e kohes.
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-05-2018, 21:01   #7
Eden
.
 
Avatari i Eden
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 11,812
Thanks: 2,457
Thanked 4,401 Times in 2,830 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ēfarė konsideroni humbje kohe!?

Tu japesh me shume vlere se cduhet njerezve kur (sorry) as peshtymen tende se meritojne!
🖤 (2)
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-05-2018, 21:04   #8
Jolene
🇦🇱
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 16,419
Thanks: 6,485
Thanked 7,919 Times in 3,782 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ēfarė konsideroni humbje kohe!?

Te gjithe me njerezit e paskan
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-05-2018, 21:13   #9
Golden_Boy
No Vip
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: Diku!
Posts: 2,570
Thanks: 1,873
Thanked 852 Times in 374 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 39
Golden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėm
Re: Ēfarė konsideroni humbje kohe!?

Asgje.......
__________________
Tk.
🖤 (1)
Golden_Boy nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-05-2018, 21:21   #10
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 6,591
Thanks: 2,496
Thanked 2,457 Times in 1,272 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 130
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė konsideroni humbje kohe!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Onyx Shiko postimin
Hawk, mos ngaterro vetevrasjen me humbjen e kohes.
Askush nuk e permendi vetvrasjen.

Investim ne vetvete: Arsimim, edukim, ushqim te shendetshem, investim ne pamje etj etj etj.

Eshte humbje kohe nese nuk perkujdesesh per veten.
__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.
🖤 (3)
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-05-2018, 21:32   #11
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 17,908
Thanks: 13,693
Thanked 8,331 Times in 4,873 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 242
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė konsideroni humbje kohe!?

per mua nuk quhet humbje kohe nese te pakten cdo dite rri nje ore dhe meditoj ne qetesi me veten time .
dhe kto qe permendi hawk , njeriu nuk shteron kurre se mesuari
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-05-2018, 21:44   #12
Eden
.
 
Avatari i Eden
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 11,812
Thanks: 2,457
Thanked 4,401 Times in 2,830 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ēfarė konsideroni humbje kohe!?

Ama c'ia fusni kot disa.Cdo individ ka te drejten te jetoje si atij i pershtatet dhe i pelqen.Nqfs individi nuk ploteson disa kritere qe per shoqerine ku jetojme nuk jane aq te pranueshme, kjo s'do te thote qe ai humb kohen sepse si pershtatet shoqerise ku jeton lol ,eshte dhe mbetet zgjedhja e tij personale ,dhe s'ka vend per kritike apo paragjykime...Une dua te vdes injorante psh,i pelqen shoqerise apo jo,mbetet dhe eshte zgjedhja ime!
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-05-2018, 21:47   #13
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 6,591
Thanks: 2,496
Thanked 2,457 Times in 1,272 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 130
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė konsideroni humbje kohe!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Eden Shiko postimin
Ama c'ia fusni kot disa.Cdo individ ka te drejten te jetoje si atij i pershtatet dhe i pelqen.Nqfs individi nuk ploteson disa kritere qe per shoqerine ku jetojme nuk jane aq te pranueshme, kjo s'do te thote qe ai humb kohen sepse si pershtatet shoqerise ku jeton lol ,eshte dhe mbetet zgjedhja e tij personale ,dhe s'ka vend per kritike apo paragjykime...Une dua te vdes injorante psh,i pelqen shoqerise apo jo,mbetet dhe eshte zgjedhja ime!
Nuk eshte shenje e mire kur shoqeria shef diqka negative tek ti, veqanerisht ne nje shoqeri Perendimore pa barriera fetare, e ekstremiste.

Do ishte nje alarm se duhesh te ndryshosh diqka tek vetja.
__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-05-2018, 21:49   #14
Eden
.
 
Avatari i Eden
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 11,812
Thanks: 2,457
Thanked 4,401 Times in 2,830 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ēfarė konsideroni humbje kohe!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hawk Shiko postimin
Nuk eshte shenje e mire kur shoqeria shef diqka negative tek ti, veqanerisht ne nje shoqeri Perendimore pa barriera fetare, e ekstremiste.

Do ishte nje alarm se duhesh te ndryshosh diqka tek vetja.
Jetojme per "deshirat" dhe "duhet" e shoqerise Hawk,apo jetojme per veten,me thuaj?
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-05-2018, 21:54   #15
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 6,591
Thanks: 2,496
Thanked 2,457 Times in 1,272 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 130
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė konsideroni humbje kohe!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Eden Shiko postimin
Jetojme per "deshirat" dhe "duhet" e shoqerise Hawk,apo jetojme per veten,me thuaj?
Realiteti eshte nje balans i deshirave dhe egove te ndryshme, te te gjitheve.
__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.
🖤 (1)
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-05-2018, 21:56   #16
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,316
Thanks: 8,073
Thanked 6,116 Times in 2,612 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 183
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė konsideroni humbje kohe!?

Te shoh televisionet shqiptare!
Asgje me vlere apo interesante, cdo gje mediokre apo banale dhe vulgare.
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-05-2018, 21:56   #17
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,437
Thanks: 1,464
Thanked 8,263 Times in 3,661 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 299
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė konsideroni humbje kohe!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hawk Shiko postimin

Eshte humbje kohe nese nuk perkujdesesh per veten.
Nuk me duket e rregullt kjo menyre e te shprehuri keshtu. Mezi kuptohesh c’kerkon te thuash.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-05-2018, 21:59   #18
Eden
.
 
Avatari i Eden
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 11,812
Thanks: 2,457
Thanked 4,401 Times in 2,830 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ēfarė konsideroni humbje kohe!?

Jetojme per nje cope opinion dhe per syte e botes duke bere c'ka na imponohet sipas kritereve dhe kushteve te opinionit,per te qene me te pranueshem tek ta lol...pavaresisht se ne s'ndihemi mire me kete! Nejse ,zgjedhja jote e kjo lol
🖤 (2)
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-05-2018, 22:01   #19
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 6,591
Thanks: 2,496
Thanked 2,457 Times in 1,272 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 130
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė konsideroni humbje kohe!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Nuk me duket e rregullt kjo menyre e te shprehuri keshtu. Mezi kuptohesh c’kerkon te thuash.
Besoj se jam i qarte, ne cfare aspekti nuk po me kupton?
__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-05-2018, 22:35   #20
Lea
Duaj né di te duash!
 
Avatari i Lea
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Pran saj, sot e pergjithmon :)
Posts: 8,938
Thanks: 3,411
Thanked 2,845 Times in 1,825 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 73
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė konsideroni humbje kohe!?

Te rikthehesh né hapat e bera.....
__________________
Jeta ime je vetem ti,zgjohem cdo mengjes me ty, e bie te fle prap me aromen tende jam e dashuruar mbas teje sot e pergjithmon, kuklla ime ti, qetesia ime shpirterore!!
Kush ka goca boten ka:* 😍😍😍😍😍
Lea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur