Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Diskutime shoqėrore

Diskutime shoqėrore Kėtu mund tė diskutojmė rreth problemeve tė ndryshme qė has shoqėria sot.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 29-04-2019, 15:18   #1
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 460
Thanks: 293
Thanked 246 Times in 137 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Mė thėrrasin kėta albot e qytetit ku jetoj pėr kafe, vetėm njė herė nė muaj dal me ta, por prapėseprapė bėhem pishman --i them vetes si i durova dy orė me kėta tipa?

Nuk e fsheh identitetin tim asnjėherė, kam nja dy miq tė mirė shqiptarė nė Greqi, kam farefisin nė Shqypni, mbaj lidhje formale me fisin tim, vij bėj llogje Kavaje me anėtarėt e forumit, lexoj libra shqip, por t'ju them tė drejtėn asnjėherė nuk e kam kuptuar pėrse i bėj tė gjitha kėto. Muhabetet e shqiptarėve (atyre qė njoh unė) ka kohė qė nuk mė ngjallin asnjė interes. Shikoj ca fytyra nė gazetat dhe mediat shqiptare dhe i them vetes ē'lidhje kam unė me kėtė farė, me siguri do e vrisja veten nėse mė jepte zoti kėtė surrat prej ujku a prej halldupi, qė kaq shumė e ndesh nė mediat e Shqypnisė.

Qė tė mos zgjatem shumė, merresha njėherė e njė kohė me ca aziatikė. Loznim bixhoz dhe domino gjithė ditėn.. i ēonim sytė lartė e poshtė sipas lėvizjeve tė letrave dhe zarit. Me shqiptarėt nuk bėj kėshtu lojėrash, por nė ēdo diskutim qė bėj me ta mė duket sikur jam duke lozur letra me kinezėt. E hedh fjalėn njėri, e pret tjetri, fjala vetė ėshtė e zbrazur nga ēdo domethėnie, thjesht duhet tė levizė nga njėra gojė te tjetra, ashtu siē lėviznim letrat e bixhozit me kinezėt. Nė fund qesh ndonjėri dhe thotė se kaluam shumė bukur sot... pastaj ēdohemi dhe shkojmė e mbushim barkun me nganjė tas me groshė.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Erdhi Dimri : 29-04-2019 nė 15:20
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Erdhi Dimri pėlqehet nga
i vjetėr 29-04-2019, 15:21   #2
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 12,348
Thanks: 1,290
Thanked 7,438 Times in 3,290 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 271
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

R U ok Dimri?? lol.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Bad_Teacher pėlqehet nga
i vjetėr 29-04-2019, 15:22   #3
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 17,179
Thanks: 4,714
Thanked 10,446 Times in 3,677 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 299
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Jo ..........ktu nuk shoqerohem fare me shqiptare. Ne qytetin ku isha me pare edhe ata pak qe njihja vetem negativitet shfaqnin.

Te vetmit Shqiptarė qe humb Kohe ( Edhe shoqerohem e mesoj ) jeni Ju .

Kaq kisha per kte teme.
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2019, 15:23   #4
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 15,362
Thanks: 11,657
Thanked 7,152 Times in 4,167 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 217
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Shqiptaret ...jan te shumllojshem ...nuk ka vec one kind ...
Smund te stereotype ...por ca mendime i kane vari lesht ke te drejt lol
Jane ca creatures of habit
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Performer pėlqehet nga
i vjetėr 29-04-2019, 15:28   #5
The ICEman
░░░░░░░░░░░░░░░░░
 
Avatari i The ICEman
 
Data e antarėsimit: Mar 2019
Posts: 911
Thanks: 548
Thanked 250 Times in 194 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
The ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Dimri , ty a te duket vetja interesant ?
The ICEman nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2019, 15:35   #6
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,342
Thanks: 14,154
Thanked 8,417 Times in 5,622 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 357
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Aq me pak qe njof aq SHUME me MIRE per MUA.Interesante apo jo,ktu ka....DERRA PLOT.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 29-04-2019, 15:47   #7
Jolene
Privacy is luxury.
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 15,391
Thanks: 5,583
Thanked 6,946 Times in 3,299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Une i ndaj ne breza
Brezi para meje, nuk ndryshojne kurre, te ngushte ne mendje, te pakenaqur, fallco, thashethemexhinj etj etj
Brezi im, jane pak me te bute, shumica jane shkolluar para se te blihej shkolla me lek ose jane shkolluar jashte, kane marre nje mentalitet tjeter, shikojne punen e tyre, jane me konfident, me te relaksuar ne pergjithesi.
Brezi qe vjen eshte brezi interesit dhe shthurjes, ishalla behet mire
Se ne kemi marre boten zvarre dhe po marrim kultura te ndryshme, ka plot shqiptar qe ke qef te rrish me ta dhe meson prej tyre..
__________________
a wolf will never be a pet

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Jolene : 29-04-2019 nė 15:53
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Jolene pėlqehet nga
i vjetėr 29-04-2019, 15:54   #8
magnus
©
 
Avatari i magnus
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 8,862
Thanks: 166
Thanked 607 Times in 392 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Erdhi Dimri Shiko postimin
Mė thėrrasin kėta albot e qytetit ku jetoj pėr kafe, vetėm njė herė nė muaj dal me ta, por prapėseprapė bėhem pishman --i them vetes si i durova dy orė me kėta tipa?

Nuk e fsheh identitetin tim asnjėherė, kam nja dy miq tė mirė shqiptarė nė Greqi, kam farefisin nė Shqypni, mbaj lidhje formale me fisin tim, vij bėj llogje Kavaje me anėtarėt e forumit, lexoj libra shqip, por t'ju them tė drejtėn asnjėherė nuk e kam kuptuar pėrse i bėj tė gjitha kėto. Muhabetet e shqiptarėve (atyre qė njoh unė) ka kohė qė nuk mė ngjallin asnjė interes. Shikoj ca fytyra nė gazetat dhe mediat shqiptare dhe i them vetes ē'lidhje kam unė me kėtė farė, me siguri do e vrisja veten nėse mė jepte zoti kėtė surrat prej ujku a prej halldupi, qė kaq shumė e ndesh nė mediat e Shqypnisė.

Qė tė mos zgjatem shumė, merresha njėherė e njė kohė me ca aziatikė. Loznim bixhoz dhe domino gjithė ditėn.. i ēonim sytė lartė e poshtė sipas lėvizjeve tė letrave dhe zarit. Me shqiptarėt nuk bėj kėshtu lojėrash, por nė ēdo diskutim qė bėj me ta mė duket sikur jam duke lozur letra me kinezėt. E hedh fjalėn njėri, e pret tjetri, fjala vetė ėshtė e zbrazur nga ēdo domethėnie, thjesht duhet tė levizė nga njėra gojė te tjetra, ashtu siē lėviznim letrat e bixhozit me kinezėt. Nė fund qesh ndonjėri dhe thotė se kaluam shumė bukur sot... pastaj ēdohemi dhe shkojmė e mbushim barkun me nganjė tas me groshė.
La supposizione e' la madre di tutte le cazzate, thot italiani. Ti nuk po ben gje tjeter, vetem supozon dhe pergjithson. Ka shqiptare boring, ka dhe interesante, per shkak te atyre trapave qe sheh ne mediat shqiptare nuk mund te djegesh jorganin.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i magnus pėlqehet nga
i vjetėr 29-04-2019, 16:08   #9
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 5,476
Thanks: 3,505
Thanked 6,101 Times in 2,080 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 107
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Dimri ke te drejte. Shqipot sjane interesante.
Jam dakort dhe me arsyetimin e Jolen.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about.
Be kind. Always.
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Prudence pėlqehet nga
i vjetėr 29-04-2019, 16:19   #10
magnus
©
 
Avatari i magnus
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 8,862
Thanks: 166
Thanked 607 Times in 392 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Prudence Shiko postimin
Dimri ke te drejte. Shqipot sjane interesante.
Jam dakort dhe me arsyetimin e Jolen.
dmth 3 milione shqipo s'jane interesante pervec prudences, qe eshte interesante
vaniteti ne qiell.
a e kontrolloni veten ca shkruani?
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i magnus pėlqehet nga
i vjetėr 29-04-2019, 16:32   #11
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,243
Thanks: 133
Thanked 642 Times in 505 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 130
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Dimrit amerikanet si pelqejn se qeshin fallco, shqiptaret nuk i duken interesante. Hajde merre vesh ket pun
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2019, 16:33   #12
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,342
Thanks: 14,154
Thanked 8,417 Times in 5,622 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 357
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jolene Shiko postimin
Une i ndaj ne breza
Brezi para meje, nuk ndryshojne kurre, te ngushte ne mendje, te pakenaqur, fallco, thashethemexhinj etj etj
Brezi im, jane pak me te bute, shumica jane shkolluar para se te blihej shkolla me lek ose jane shkolluar jashte, kane marre nje mentalitet tjeter, shikojne punen e tyre, jane me konfident, me te relaksuar ne pergjithesi.
Brezi qe vjen eshte brezi interesit dhe shthurjes, ishalla behet mire
Se ne kemi marre boten zvarre dhe po marrim kultura te ndryshme, ka plot shqiptar qe ke qef te rrish me ta dhe meson prej tyre..
Pershkrimi me i drejte...sipas meje.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2019, 16:33   #13
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 4,826
Thanks: 2,454
Thanked 2,363 Times in 1,329 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Si u pergjithesokan te gjithe Shqipetaret vetem prej 5 kokrrave qe njeh ti?!
Teme pa lidhje, une do te rekomandoja te fillosh iher ta kerkosh problemin ke vetja se shoh qe shume vrer ke per Shqiperine e shqipetaret.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Venom : 29-04-2019 nė 16:36
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2019, 16:37   #14
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 460
Thanks: 293
Thanked 246 Times in 137 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga land Shiko postimin
dmth 3 milione shqipo s'jane interesante pervec prudences, qe eshte interesante
vaniteti ne qiell.
a e kontrolloni veten ca shkruani?
Nuk e di nese ke lexuar dhe ke degjuar per teorine e totalitetit (ne rastin perendimor) dhe protipin totalitarian (ne rastin lindor). E pra, po te udhetoje ne kohe dhe te shkoje ne vitet 70 ne Shqypni, jam i sigurt se do u llahtarisje me kallupet qe kishte murosur komunizmi mbi qeniet humane.

Tani, totaliteti nuk vihet re te muhabetet qe bej une me Landin a me Lindin... vihet re te format e komunikimit, aspiratat, opinioni publik dhe arti. Une, Landi dhe Lindi, mund te ngulim kembe se jemi shume ndryshe nga te tjeret, por kete nuk e bejme sot qe jemi 40 vjec, e bejme qe atehere kur ishim kater vjec. Vetem se kur ishim kater vjec askush nuk na besonte se ndryshonim Une, Landi dhe Lindi, kurse sot per njeren apo per tjetren arsye shume na besojne.

Sidoqofte ne disa tipare qe i ndajme bashkarisht me shqiptaret e tjere, psh. egoizmi i theksuar te meshkujt shqiptare dhe materializmi i theksuar te femrat shqiptare, mund te vihen re karakateristika te perbashketa edhe ne rastin e qindra mijera njerezve. Po te mendosh pastaj se keta qindra mire njerez jane rafinuar nga arsimi publik shqiptar dhe nga njerezit qe bejne status quon ne Shqiperi, ato ndryshimet e mia me Landin dhe Lindin nuk do te te duken edhe aq te thella.

Une kam mbi 20 vjet i ikur dhe e shikoj shume mire sesi ne shtete te ndryshme shqiptaret krijojne divergjenca ne shije dhe etike. Mirepo ketu ku jetoj, vijne pothuajse cdo vit nga pesedhjete shqiptare ose me llotari, ose me martese, ose me bashkim familjar. Mjafton te besh pese minuta muhabet me shume prej ketyre qe vijne nga Shqiperia dhe do vesh re qe ndajne shume te perbashketa. Mbi keto te perbashketa te ketyre njerezve nuk eshte edhe ndonje hata e madhe qe te krijosh stereotipe shqiptaresh. Materializmi eshte shume i theksuar ne Shqiperi, mungesa e etikes se punes, berja e kopetentit ne gjera qe nuk ha pyke, egoizmi, seksualizmi, thashethemet, mosinteresimi per librin, artin dhe shkencen. Ka edhe te tjera gjera qe i bashkojne shqiptaret, por te jesh i sigurt qe keto qe po them nuk jane karakteristike e Landit apo e Lindit, por jane karakteristika qe pershkruajne qindra mijera shqiptare.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Erdhi Dimri : 29-04-2019 nė 16:45
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2019, 16:38   #15
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,342
Thanks: 14,154
Thanked 8,417 Times in 5,622 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 357
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Ne jeten REALE une njof 3 dhe jane...B.Gashi nga Peja dhe djale FLORI,Bajram nga Mali i ZI(qe ca CIJELAC e masakruan,sepse i detyroheshin...5.000 DM,pasiqe i NDIHMOI kur e kishin vezen ke dupet) dhe Samiun ne forum qe kemi dhe....e di AI dhe une.

KAQ.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 29-04-2019, 16:46   #16
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 45,090
Thanks: 13,368
Thanked 11,775 Times in 7,291 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 633
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Albo ėshtė legen, tė gjithė e njohim po ai ėshtė grek nuk ėshtė shqiptar.
Ore Dimri po mbase vėrtetė nuk ke lidhje me kėtė farė dhe dyshimi jot tė jetė i vėrtetė.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2019, 16:53   #17
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,551
Thanks: 0
Thanked 1,478 Times in 1,146 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga land Shiko postimin
La supposizione e' la madre di tutte le cazzate, thot italiani. Ti nuk po ben gje tjeter, vetem supozon dhe pergjithson. Ka shqiptare boring, ka dhe interesante, per shkak te atyre trapave qe sheh ne mediat shqiptare nuk mund te djegesh jorganin.
mi sembra che si diccono ... LA MADRE DEGLI IMBECILLI E' SEMPRE INCINTA .
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2019, 16:54   #18
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,588
Thanks: 7,471
Thanked 6,103 Times in 2,564 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 192
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Sa teme interesante !
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2019, 16:54   #19
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,551
Thanks: 0
Thanked 1,478 Times in 1,146 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Prudence Shiko postimin
Dimri ke te drejte. Shqipot sjane interesante.
Jam dakort dhe me arsyetimin e Jolen.
Prude une te cova dhe foto. Kaq shpejt me hodhe poshte ?
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2019, 16:56   #20
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,551
Thanks: 0
Thanked 1,478 Times in 1,146 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jolene Shiko postimin
Une i ndaj ne breza
Brezi para meje, nuk ndryshojne kurre, te ngushte ne mendje, te pakenaqur, fallco, thashethemexhinj etj etj
Brezi im, jane pak me te bute, shumica jane shkolluar para se te blihej shkolla me lek ose jane shkolluar jashte, kane marre nje mentalitet tjeter, shikojne punen e tyre, jane me konfident, me te relaksuar ne pergjithesi.
Brezi qe vjen eshte brezi interesit dhe shthurjes, ishalla behet mire
Se ne kemi marre boten zvarre dhe po marrim kultura te ndryshme, ka plot shqiptar qe ke qef te rrish me ta dhe meson prej tyre..
Jolene, cfare moshe ke ti ?
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur