Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Diskutime shoqėrore

Diskutime shoqėrore Kėtu mund tė diskutojmė rreth problemeve tė ndryshme qė has shoqėria sot.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 07-05-2019, 21:37   #321
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,461
Thanks: 5,928
Thanked 1,657 Times in 930 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga land Shiko postimin
Homo sapiens sapiens ka origjinen ne afrike. Pra gjith njerezimi.
Edhe hitleri ka patur E-v13 prandaj rrecitonte bukur si rreper neper fjalime
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2019, 22:00   #322
magnus
©
 
Avatari i magnus
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 8,797
Thanks: 153
Thanked 573 Times in 374 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Edhe hitleri ka patur E-v13 prandaj rrecitonte bukur si rreper neper fjalime
https://www.youtube.com/watch?v=-vi3...&feature=share
Un kam ber ate testin e DNA, me doli rezultat I cuditshem. 18% Italian, 13% Grek, 2% Jew, 67% gjerman.
Per ate 2% do me kishte pushkatu hitleri lol. Atij vet mund ti dilte dhe 50% Jew lol. Kishte baben biologjik Jew.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2019, 22:01   #323
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,461
Thanks: 5,928
Thanked 1,657 Times in 930 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga land Shiko postimin
Un kam ber ate testin e DNA, me doli rezultat I cuditshem. 18% Italian, 13% Grek, 2% Jew, 67% gjerman.
Per ate 2% do me kishte pushkatu hitleri lol. Atij vet mund ti dilte dhe 50% Jew lol. Kishte baben biologjik Jew.
Ne cilin site e ke bere? Noshta ne ancestry dna?! Qe eshte kot fare.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2019, 22:04   #324
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 22,966
Thanks: 6,471
Thanked 7,711 Times in 4,935 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 357
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga land Shiko postimin
Homo sapiens sapiens ka origjinen ne afrike. Pra gjith njerezimi.
ich nix afrikano. bianko
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2019, 22:07   #325
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,192
Thanks: 7,796
Thanked 5,922 Times in 2,519 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 178
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
ich nix afrikano. bianko
bianko dhe bjond….
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2019, 22:13   #326
magnus
©
 
Avatari i magnus
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 8,797
Thanks: 153
Thanked 573 Times in 374 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Ne cilin site e ke bere? Noshta ne ancestry dna?! Qe eshte kot fare.
Tashi shpjegimi qe i jap vetes eshte ky, si 67% i gjermonit ka lidhje me invazionet e gjermaneve gote ne shqiperi ne mesjete dhe duhet ta kem nga baba, se jan te gjith bjonde. Kte pjesen e talionit dhe grekut( e cila eshte ilirike ne fakt) duhet ta kem nga plaka, se jan me floke kafe nga fisi i saj.
Aty e kam ber testin, tek ancestry DNA. Kushtonte $99. Lol

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga magnus : 07-05-2019 nė 22:16
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i magnus pėlqehet nga
i vjetėr 07-05-2019, 22:19   #327
magnus
©
 
Avatari i magnus
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 8,797
Thanks: 153
Thanked 573 Times in 374 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Ne austri (Kam qene 4-5 here)nuk me dallonin fare qe isha i huaj lol, deri ne momentin qe hapja gojen.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2019, 22:30   #328
magnus
©
 
Avatari i magnus
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 8,797
Thanks: 153
Thanked 573 Times in 374 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
bianko dhe bjond….
Shoku Ropi esht tull lol
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i magnus pėlqehet nga
i vjetėr 07-05-2019, 22:43   #329
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,461
Thanks: 5,928
Thanked 1,657 Times in 930 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga land Shiko postimin
Tashi shpjegimi qe i jap vetes eshte ky, si 67% i gjermonit ka lidhje me invazionet e gjermaneve gote ne shqiperi ne mesjete dhe duhet ta kem nga baba, se jan te gjith bjonde. Kte pjesen e talionit dhe grekut( e cila eshte ilirike ne fakt) duhet ta kem nga plaka, se jan me floke kafe nga fisi i saj.
Aty e kam ber testin, tek ancestry DNA. Kushtonte $99. Lol
Ja kam thene edhe Zanes qe ancestryDNA perdorin referenca te largeta dhe u del gjithe shqiptarve ashtu si ty shumica dalin italian. Nuk ja vlen ai site persa i perket testit autosomal qe eshte entnia gjaku. Beje vetem 23andme dhe aty nuk do kesh gjerman as italian fare pak ose aspak, do te dali te gjithe balkanas ose pjesa domniuese ballkans specifikisht grek/shqiptar si dy popujt me autokton ne ballkan.
AncestryDna ja fut kot, si me pas une nje kusheri te larget me banim ne tirane dhe te deklaroj veten si tirons, ndersa 23andme bazohet ne kushirinjt me te aferm te adn-se qe nga 1200 kushurinj adn-je qe kam dhe ku ndodhen me banim me te afermit top 100 supozojm. Dmth eshte shume teper me e sakte.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Kurt pėlqehet nga
i vjetėr 07-05-2019, 22:51   #330
magnus
©
 
Avatari i magnus
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 8,797
Thanks: 153
Thanked 573 Times in 374 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Ja kam thene edhe Zanes qe ancestryDNA perdorin referenca te largeta dhe u del gjithe shqiptarve ashtu si ty shumica dalin italian. Nuk ja vlen ai site persa i perket testit autosomal qe eshte entnia gjaku. Beje vetem 23andme dhe aty nuk do kesh gjerman as italian fare pak ose aspak, do te dali te gjithe balkanas ose pjesa domniuese ballkans specifikisht grek/shqiptar si dy popujt me autokton ne ballkan.
AncestryDna ja fut kot, si me pas une nje kusheri te larget me banim ne tirane dhe te deklaroj veten si tirons, ndersa 23andme bazohet ne kushirinjt me te aferm te adn-se qe nga 1200 kushurinj adn-je qe kam dhe ku ndodhen me banim me te afermit top 100 supozojm. Dmth eshte shume teper me e sakte.
Tek un, italian+Grek esht pakice lol,31%, gati 1/3.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i magnus pėlqehet nga
i vjetėr 08-05-2019, 00:43   #331
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,473
Thanks: 3,590
Thanked 582 Times in 461 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elushe Shiko postimin
Po patjeter, jemi interesantė e kaluar interesantėve! Kur jemi me te huaj e levdojme Shqiperine, kulturen, traditat, etj. Ndersa sa here e vizitojme, ne vend te perkrahjes, demoralizojme edhe me shume te afermit e miqte qe kemi atje. Si psh: “Nuk e di se si jetoni ketu..../ Une nuk kisha jetuar dot ketu, qofshi ju qe jeni..../ketu s’ka kulture, s’ka respekt”

harrojme qe edhe ne pikerisht “ketu” jemi lindur e rritur.

Shqiptaret jane shume interesante kete e dime por a jane te zote te investojne atje ku duhet!?

Si perfundim ai avokati qe kerkoje, Fleur Blanche a arriti te provoje se pronat jane te tuat?

Oh edhe aimilius eshte pretend per ca prona.

Une shyqyr Zotit prona nuk kam por kam token ku qendrojne pronat tuaja.


Uroj me te miren per ty ne kete bote. Beje qejfin pa qeder dhe pa kursyer.


Adea
Adea ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-05-2019, 00:20   #332
mia@
V.I.P
 
Avatari i mia@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,771
Thanks: 2,241
Thanked 2,381 Times in 1,333 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Jemi interesant sa pa u njohur mire me njeri-thetrin. Nuk kam shume lidhje me shqiptar. Kam 2 sa per ndonje kafe apo sebepe nje here ne kaq kohe. Shoqerine e kam kryesisht te huaj. Jo se jane me interesant se ne, por me pak gjykues.
__________________
There must be more to life than having everything.
Maurice Sendak
mia@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i mia@ pėlqehet nga
i vjetėr 21-05-2019, 00:51   #333
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 34,507
Thanks: 15,234
Thanked 19,171 Times in 7,546 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 470
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Ja kam thene edhe Zanes qe ancestryDNA perdorin referenca te largeta dhe u del gjithe shqiptarve ashtu si ty shumica dalin italian. Nuk ja vlen ai site persa i perket testit autosomal qe eshte entnia gjaku. Beje vetem 23andme dhe aty nuk do kesh gjerman as italian fare pak ose aspak, do te dali te gjithe balkanas ose pjesa domniuese ballkans specifikisht grek/shqiptar si dy popujt me autokton ne ballkan.
AncestryDna ja fut kot, si me pas une nje kusheri te larget me banim ne tirane dhe te deklaroj veten si tirons, ndersa 23andme bazohet ne kushirinjt me te aferm te adn-se qe nga 1200 kushurinj adn-je qe kam dhe ku ndodhen me banim me te afermit top 100 supozojm. Dmth eshte shume teper me e sakte.
un bera 23andme, ne fillim 100% albanian thoshte, sa kalonin muajt benin upgrade...tani 92% albanian/greek, 5% italian, 3% southeastern europe
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rexhina pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur