Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Diskutime shoqėrore

Diskutime shoqėrore Kėtu mund tė diskutojmė rreth problemeve tė ndryshme qė has shoqėria sot.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 29-04-2019, 17:02   #21
Eden
.
 
Avatari i Eden
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 11,812
Thanks: 2,457
Thanked 4,401 Times in 2,830 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Si flasim ndonjehere, sikur ne vete perbejme perjashtim nder te tjere.....
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2019, 17:17   #22
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,017
Thanks: 327
Thanked 328 Times in 234 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Mbi gjysmat e shqiptarėve janė mbetje e kalbur e kombit qė kanė qenė. 500 vjet turkllėk ka prodhuar njė gjysėm halabako-turkoshakė qė janė pengesė kryesore pėr ēdo shtetformim, dhe urrejnė identitetin e tyre, qė nė fakt nuk ėshtė i tyre pasi gjenet aziatike janė nė luftė me ato pak gjene shqiptare qė u kanė mbetur. Fatkeqėsisht, kėta tani kanė ēdo lloj pushteti dhe kanė pushtuar e janė futur thellė nė komb. Pjesa e pastėr shqiptare ėshtė nė pakicė tani, dhe i duhet tė luftojė me hordhitė barbare qė e quajne veten shqiptarė dhe bėjnė ēdo gjė pėr ta shkatėrruar kombin e trojet. Hedhin mbeturina, presin, djegin, gėrmojnė malet, s'kanė asnjė respekt pėr identitetin shqiptar.
Kėta janė armiku i brendshėm, flasin shqip, mund edhe tė duken si shqiptarė, por janė si ai kanceri brenda trupit qė ėshtė vėshtirė tė luftohet.
Zgjidhjen e dini.
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2019, 17:18   #23
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,590
Thanks: 0
Thanked 1,533 Times in 1,191 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Eden Shiko postimin
Si flasim ndonjehere, sikur ne vete perbejme perjashtim nder te tjere.....
Te hysh ne kete forum shqiptar, te kesh lindur ne Shqiperi, te kesh lindur nga te pakten nje prind shqiptar, te shkruash shqip dhe te besh dhe pyetjen a jane shqipot njerez interesante , kjo eshte taman si te mbeshtetesh vetem pas muri e t'ja gozhdosh mire vetes ... me pantallonat ulur deri tek gjunjet .
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 29-04-2019 nė 17:38
🖤 (2)
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2019, 17:19   #24
Socio
.
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,752
Thanks: 7,622
Thanked 6,343 Times in 2,657 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 204
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

@Edvin83

Turklleku sot ka shtetin me te forte ne regjion por kerko fajin diku tjeter me mire !
🖤 (1)
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2019, 17:21   #25
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 17,908
Thanks: 13,693
Thanked 8,331 Times in 4,873 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 242
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Erdhi Dimri Shiko postiminSidoqofte ne disa t Materializmi eshte shume i theksuar ne Shqiperi, mungesa e etikes se punes, berja e kopetentit ne gjera qe nuk ha pyke, egoizmi, seksualizmi, thashethemet, mosinteresimi per librin, artin dhe shkencen. Ka edhe te tjera gjera qe i bashkojne shqiptaret, por te jesh i sigurt qe keto qe po them nuk jane karakteristike e Landit apo e Lindit, por jane karakteristika qe pershkruajne qindra mijera shqiptare.
keto jane te verteta ne fakt , se kuptoj per cfar thot Landi lool
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2019, 17:23   #26
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,623
Thanks: 10,689
Thanked 8,997 Times in 5,750 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 470
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edvin83 Shiko postimin
Mbi gjysmat e shqiptarėve janė mbetje e kalbur e kombit qė kanė qenė. 500 vjet turkllėk ka prodhuar njė gjysėm halabako-turkoshakė qė janė pengesė kryesore pėr ēdo shtetformim, dhe urrejnė identitetin e tyre, qė nė fakt nuk ėshtė i tyre pasi gjenet aziatike janė nė luftė me ato pak gjene shqiptare qė u kanė mbetur. Fatkeqėsisht, kėta tani kanė ēdo lloj pushteti dhe kanė pushtuar e janė futur thellė nė komb. Pjesa e pastėr shqiptare ėshtė nė pakicė tani, dhe i duhet tė luftojė me hordhitė barbare qė e quajne veten shqiptarė dhe bėjnė ēdo gjė pėr ta shkatėrruar kombin e trojet. Hedhin mbeturina, presin, djegin, gėrmojnė malet, s'kanė asnjė respekt pėr identitetin shqiptar.
Kėta janė armiku i brendshėm, flasin shqip, mund edhe tė duken si shqiptarė, por janė si ai kanceri brenda trupit qė ėshtė vėshtirė tė luftohet.
Zgjidhjen e dini.
Nuk e di perse por ullukizimi i nje "shake" sikur nuk portretizon e permbledh ne nje emerues shake-zimin total te shoqerise sone.....

Ska patur vetem "turkoshake" por ka patur me bollek edhe "serboshake e "grekoshake", "italoshake", rusoshake" "kinezoshake" e shake sa te duash me bojna e me karte identiteti.....mercenarizimi i shpirtit tone nuk ka mbarim
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2019, 17:27   #27
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,017
Thanks: 327
Thanked 328 Times in 234 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Nuk e di perse por ullukizimi i nje "shake" sikur nuk portretizon e permbledh ne nje emerues shake-zimin total te shoqerise sone.....

Ska patur vetem "turkoshake" por ka patur me bollek edhe "serboshake e "grekoshake", "italoshake", rusoshake" "kinezoshake" e shake sa te duash me bojna e me karte identiteti.....mercenarizimi i shpirtit tone nuk ka mbarim
Po po, thjesht shakat e tjera janė mė tė vogla nė numėr e nuk i shkruajte. Tė gjitha shakat kanė prodhuar kėtė 50% qė na sundon dhe urren ēdo gjė shqiptare. Prandaj mezi presin qė tė djegin identitetin "shqiptar" e tė marrin njė tjetėr. Prandaj me njė urrejtje tė pashembullt masakrojnė tokėn shqiptare, pengojnė zhvillimin e qėndrueshėm, dhe mezi presin qė tė mos e flasin gjuhėn shqipe, qė gjenet e tyre e dinė qė nuk ėshtė e tyre.
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2019, 17:27   #28
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,590
Thanks: 0
Thanked 1,533 Times in 1,191 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edvin83 Shiko postimin
Mbi gjysmat e shqiptarėve janė mbetje e kalbur e kombit qė kanė qenė. 500 vjet turkllėk ka prodhuar njė gjysėm halabako-turkoshakė qė janė pengesė kryesore pėr ēdo shtetformim, dhe urrejnė identitetin e tyre, qė nė fakt nuk ėshtė i tyre pasi gjenet aziatike janė nė luftė me ato pak gjene shqiptare qė u kanė mbetur. Fatkeqėsisht, kėta tani kanė ēdo lloj pushteti dhe kanė pushtuar e janė futur thellė nė komb. Pjesa e pastėr shqiptare ėshtė nė pakicė tani, dhe i duhet tė luftojė me hordhitė barbare qė e quajne veten shqiptarė dhe bėjnė ēdo gjė pėr ta shkatėrruar kombin e trojet. Hedhin mbeturina, presin, djegin, gėrmojnė malet, s'kanė asnjė respekt pėr identitetin shqiptar.
Kėta janė armiku i brendshėm, flasin shqip, mund edhe tė duken si shqiptarė, por janė si ai kanceri brenda trupit qė ėshtė vėshtirė tė luftohet.
Zgjidhjen e dini.
Kerkoni tek vetja njerez . Asnje komb nuk eshte bere pa dhune. Shqiptaret jane kombi qe kane vuajtur me pak dhune ne te gjithe historine e popujve te tjere te Europes(kam parasysh ata kombe qe mbase i quani te civilizuar).Me thoni nje emer kombi dhe e diskutojme.
Shqipetaret kane urejte dhe rebelim jundrejt shtetit sepse gjate gjithe historise se tyre shume shekullore shume pak kane pasur nje shtet te bere nga ata vete.Shteti eshte nocion i huaj per shqiptaret ... plus qe kush j'u ka thene juve ketu , qe u benka shtet apo komb me parime apo me vlera kur shumica es shqiptareve apo dhe e te gjithe forumisteve ketu nuk kane me me shume se 2 breza njerez te edukuar apo arsimuar ne pemen e tyre familjare ?

Shteti behet duke prere koka dhe jo me tabela emulacioni . Shteti behet me dhune dhe frike. Nuk ka menyre tjeter per t'a mbajtur ne zap racen njerezore pervec fese (dhe kjo shekuj me pare ka ushtruar dhune ne Europe) ose dhunes. Me kalimin e brezave , dhuna behet pjese e ADN njerezore ne formen e frikes.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 29-04-2019 nė 17:30
🖤 (1)
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2019, 17:33   #29
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 689
Thanks: 385
Thanked 344 Times in 208 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Albo ėshtė legen, tė gjithė e njohim po ai ėshtė grek nuk ėshtė shqiptar.
Ore Dimri po mbase vėrtetė nuk ke lidhje me kėtė farė dhe dyshimi jot tė jetė i vėrtetė.
Plakun e kam nga katunet e Tirones. Aty dihet qe jeniceret turq e perse benin kerdine mbi pjeshkat shqiptare. Uroj te mos jesh edhe ti nga e njejta zone.
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2019, 17:37   #30
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 689
Thanks: 385
Thanked 344 Times in 208 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

..............................

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Erdhi Dimri : 29-04-2019 nė 17:44
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2019, 17:40   #31
Jolene
🇦🇱
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 16,419
Thanks: 6,485
Thanked 7,919 Times in 3,782 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Jolene, cfare moshe ke ti ?
Na trembe menduam se ike..
__________________
a wolf will never be a pet
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2019, 17:44   #32
Socio
.
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,752
Thanks: 7,622
Thanked 6,343 Times in 2,657 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 204
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jolene Shiko postimin
Na trembe menduam se ike..
E shikon cfare bene shqiptari per 2 mesazhe femrash. Kjo po qe eshte interesant
🖤 (2)
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2019, 17:46   #33
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 15,949
Thanks: 788
Thanked 3,039 Times in 1,687 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 329
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Sa me shume qe i njoh aq me shume e du Performerin !
🖤 (1)
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2019, 17:52   #34
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,017
Thanks: 327
Thanked 328 Times in 234 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Shqiptarėt e vėrtetė ndėrtuan komunitete funksionale, dhe mbajtėn kulturėn, identitetin e dashurinė pėr trojet edhe nėn pushtimin turk. Emrat, feja nė dukje, pėr njė pjesė ishin thjesht njė rrobė pėr t'u maskuar ashtu siē e pėrdori Gjergj Kastrioti.

Me t'u dhėnė rasti, si nė 1878-ėn me Lidhjen e Pėrzerendit, shqiptarėt u bashkuan dhe luftuan pėr njė organizim bėrthame shteti. Porta e Lartė aty e kuptoi qė kishte ende "arnautė", megjithėse kėta mund tė dinin edhe turqisht, apo kishin emra turkė. Prandaj aty filloi luftėn pėr tė luftuar shqiptarėt e pastėr, e pėr tė promovuar e rritur nė pushtet shqiptarucat qė ishin turkoshakizuar. Kėtė e panė dhe serbėt, grekėt e malazezėt.

Deri nė vitet 1925, luftuan fort qė shqiptarėt e vėrtetė tė shfaroseshin e tė mbeteshin thjesht njė popullatė pa pushtet politik, tė sunduar nga shqiptarucat, qenie me ca gjene shqiptare, por me mbizotėrim gjene e identitet tė huaj (turk, sllav, grek, gabel etj).

Pastaj ti e di, njė vazhdimėsi sundimi shqiptarucash, qeniesh hibride. Zogu, Enveri, PD-PS-LSI ėshtė thjesht njė vazhdimėsi dinastish shqiptarucash, qė luftojnė fort pėr tė penguar ēdo identitet shqiptari tė pastėr qė tė ngrejė krye.

Thjesht analizo prejardhjen, familjet dhe pėrbėrjen gjenetike tė gjithė atyre qė kanė sunduar nga 1924 e deri tani, dhe e ke pėrgjigjen. Njė person qė vjen nga njė familje me identetit joshqiptar, apo me pėrzierje tė madhe, qė nuk e di as se kush ėshtė babai, qė nuk ka as model pėr formim familjeje dhe urren gjėnė shqiptare, ai ėshtė personi qė ėshtė gjithmonė nė krye kėto 95 vitet e shtetit tė njohur shqiptar.
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2019, 17:53   #35
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 5,967
Thanks: 3,954
Thanked 6,651 Times in 2,244 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 125
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga land Shiko postimin
dmth 3 milione shqipo s'jane interesante pervec prudences, qe eshte interesante
vaniteti ne qiell.
a e kontrolloni veten ca shkruani?
Navaē more. Mendimi im eshte i diskutueshem jo absolut.
Shqipo jam per vete, jam brenda ne thes.
Si bėra lavda vetes, pse m'prish imazhin ne mes te kolektivit?! .
__________________
Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about.
Be kind. Always.
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2019, 18:03   #36
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 5,967
Thanks: 3,954
Thanked 6,651 Times in 2,244 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 125
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Prude une te cova dhe foto. Kaq shpejt me hodhe poshte ?
Ēfoto mo? Pse ste mbaj mend?

Sdo kesh qene interesant sigurisht.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about.
Be kind. Always.
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2019, 18:03   #37
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,640
Thanks: 1,248
Thanked 2,007 Times in 1,152 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Erdhi Dimri Shiko postimin
Mė thėrrasin kėta albot e qytetit ku jetoj pėr kafe, vetėm njė herė nė muaj dal me ta, por prapėseprapė bėhem pishman --i them vetes si i durova dy orė me kėta tipa?

Nuk e fsheh identitetin tim asnjėherė, kam nja dy miq tė mirė shqiptarė nė Greqi, kam farefisin nė Shqypni, mbaj lidhje formale me fisin tim, vij bėj llogje Kavaje me anėtarėt e forumit, lexoj libra shqip, por t'ju them tė drejtėn asnjėherė nuk e kam kuptuar pėrse i bėj tė gjitha kėto. Muhabetet e shqiptarėve (atyre qė njoh unė) ka kohė qė nuk mė ngjallin asnjė interes. Shikoj ca fytyra nė gazetat dhe mediat shqiptare dhe i them vetes ē'lidhje kam unė me kėtė farė, me siguri do e vrisja veten nėse mė jepte zoti kėtė surrat prej ujku a prej halldupi, qė kaq shumė e ndesh nė mediat e Shqypnisė.

Qė tė mos zgjatem shumė, merresha njėherė e njė kohė me ca aziatikė. Loznim bixhoz dhe domino gjithė ditėn.. i ēonim sytė lartė e poshtė sipas lėvizjeve tė letrave dhe zarit. Me shqiptarėt nuk bėj kėshtu lojėrash, por nė ēdo diskutim qė bėj me ta mė duket sikur jam duke lozur letra me kinezėt. E hedh fjalėn njėri, e pret tjetri, fjala vetė ėshtė e zbrazur nga ēdo domethėnie, thjesht duhet tė levizė nga njėra gojė te tjetra, ashtu siē lėviznim letrat e bixhozit me kinezėt. Nė fund qesh ndonjėri dhe thotė se kaluam shumė bukur sot... pastaj ēdohemi dhe shkojmė e mbushim barkun me nganjė tas me groshė.
Mendoj.... se tė bėjnė dėm fasulet....
🖤 (1)
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2019, 18:14   #38
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,829
Thanks: 6,597
Thanked 1,840 Times in 1,044 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Shqiptaret jane populli me interresant me intrigues ne evrope sot. Aty ku ka kaos aty ka jete. Matematikisht cudirat qe ndodhin ne mesin e shqiptarve nuk ndodhin ne asnje vend tjeter ne evrope dhe as ne bote. Cfar ndodhin ne skenare filmash. Vetem ne mesin e shqiptarve rrealiteti tejkalon imagjinaten.
Noshta edhe nuk me besoni kur ju them por ne shqiperi grabitet aeroporti internacional i vendit dy here brenda dy vitesh, ku ka edhe te vrare.
Ne shqiperine e 2019-es vriten njerz rruges me shume se kur ishte koha e kaubojsave ne perendim te amerikes.
Shqiptaret jane popull kaotik por gjithmone interresant si asnje tjeter.
Vetem shqiptaret shkojn ne arabine saudite vishen si gra arabe te mbuluara dhe grabisin duqanin me rolexa 1million copa e sahatit.
Shqiptaret noshta nuk jane te afte te formojn shtet shembullor por eshte vend qe prodhon individa interresant si asnje tjeter.
🖤 (1)
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2019, 18:15   #39
Jolene
🇦🇱
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 16,419
Thanks: 6,485
Thanked 7,919 Times in 3,782 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
E shikon cfare bene shqiptari per 2 mesazhe femrash. Kjo po qe eshte interesant
Kush paskan qene kto qe ja kan prish mendjen?
Shume te afta
__________________
a wolf will never be a pet
🖤 (1)
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2019, 18:17   #40
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,437
Thanks: 1,464
Thanked 8,263 Times in 3,661 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 299
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ju duken shqiptarėt njerėz interesantė?

Ka interesante, po ka dhe katnare sa te duash. Po njeriu e ka ne dore sot te seleksionoje. Sic ka ne dore dhe rracat e tjera. Sipas nivelit dmth dhe preferencave. Qashtu,
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
🖤 (1)
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur