Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Diskutime shoqėrore

Diskutime shoqėrore Kėtu mund tė diskutojmė rreth problemeve tė ndryshme qė has shoqėria sot.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 07-05-2019, 09:37   #1
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 4,703
Thanks: 388
Thanked 1,512 Times in 961 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Meshkujt janė mė tė prirė tė kėrkojnė rritje rroge

Megjithėse vazhdojnė kampanjat pėr luftėn kundėr diskriminimit gjinor nė rrogė, njė anketim i ri ka zbuluar se meshkujt janė mė tė prirė sesa femrat tė kėrkojnė rritje.Dy nga tre meshkuj tė anketuar nga “CV-Library” kanė thėnė se nuk e kanė problem t’i kėrkojnė shefit rritje rroge, krahasuar me vetėm njė nė pesė femra, tė cilat ėshtė zbuluar se janė mė tė brengosura pėr ta negociuar orarin e punės sesa rrogėn

Mė shumė se gjysma e femrave tė anketuara (55.1%) kanė thėnė se asnjėherė nuk e kanė negociuar rrogėn, krahasuar me vetėm 40% tė meshkujve.

Anketimi po ashtu ka zbuluar se kur dy gjinitė kėrkojnė rritje rroge, meshkujt janė mė tė prirė tė negociojnė pėr rritje mė tė madhe tė rrogės sesa femrat.

Autorėt e studimit thonė se nė kohėt e sotme, ėshtė brengosėse fakti se ende ekzistojnė femra tė cilat e kanė problem tė negociojnė nė vend tė punės.

Qoftė nėse ėshtė fjala pėr rrogėn, orarin apo pozitėn qė kanė, ėshtė e rėndėsishme qė femrat ta mbledhin guximin pėr tė folur me shefin rreth nevojave qė i kanė.
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2019, 11:36   #2
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 17,111
Thanks: 13,110
Thanked 8,017 Times in 4,676 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 232
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meshkujt janė mė tė prirė tė kėrkojnė rritje rroge

Cudi se femrat e kane rrogen me te ulet ...duhet te ishte e kunderta.....
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2019, 12:01   #3
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 21,282
Thanks: 4,720
Thanked 5,367 Times in 2,662 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 236
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Meshkujt janė mė tė prirė tė kėrkojnė rritje rroge

Studim interesant ... si gjithmone kur behet fjale male vs female . Mahh
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2019, 12:08   #4
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 35,408
Thanks: 16,347
Thanked 20,712 Times in 8,035 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 495
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Meshkujt janė mė tė prirė tė kėrkojnė rritje rroge

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Cudi se femrat e kane rrogen me te ulet ...duhet te ishte e kunderta.....
nuk eshte fatkeqsisht, nuk harroj kurre nje profesor qe po na tregonte per studentwt e tij qe u diplomuan...kishte ven re se meshkujt kerkonin te pagoheshin me shume, dhe femrat nuk kembgulnin ose ishin aq konfidente te kerkonin nje rroge me te lart...e pash tek vetevetia, qe vura re qe po beja te njejtin gabim kur fillova te punoja per karieren time...por pasi bera nje vit tek kjo puna qe kisha dhe ishte koha per evaluation, i thash troc “shikoj kaq shume pcient”...as nuk u mundova ti kerkoja me shume se e kuptoj ku desha te dilja dhe me tha “ok do ta ngrijm rrogen”
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Rexhina : 07-05-2019 nė 12:11
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2019, 14:21   #5
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 17,111
Thanks: 13,110
Thanked 8,017 Times in 4,676 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 232
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meshkujt janė mė tė prirė tė kėrkojnė rritje rroge

Po prap e ke sa te meshkujve apo me te lart se me pare?
Ne gjithe historine kshu ka qene se kuptoj ...perderisa bejne pun te njejte ...
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2019, 15:31   #6
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 46,004
Thanks: 14,157
Thanked 12,220 Times in 7,624 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 669
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Meshkujt janė mė tė prirė tė kėrkojnė rritje rroge

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rexhina Shiko postimin
nuk eshte fatkeqsisht, nuk harroj kurre nje profesor qe po na tregonte per studentwt e tij qe u diplomuan...kishte ven re se meshkujt kerkonin te pagoheshin me shume, dhe femrat nuk kembgulnin ose ishin aq konfidente te kerkonin nje rroge me te lart...e pash tek vetevetia, qe vura re qe po beja te njejtin gabim kur fillova te punoja per karieren time...por pasi bera nje vit tek kjo puna qe kisha dhe ishte koha per evaluation, i thash troc “shikoj kaq shume pcient”...as nuk u mundova ti kerkoja me shume se e kuptoj ku desha te dilja dhe me tha “ok do ta ngrijm rrogen”
Do ta ngrijm apo do ta ngrejm tė tha thuaj tė drejtėn.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2019, 15:32   #7
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 35,408
Thanks: 16,347
Thanked 20,712 Times in 8,035 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 495
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Meshkujt janė mė tė prirė tė kėrkojnė rritje rroge

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Do ta ngrijm apo do ta ngrejm tė tha thuaj tė drejtėn.
tomato tomejto
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur