Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Diskutime shoqėrore

Diskutime shoqėrore Kėtu mund tė diskutojmė rreth problemeve tė ndryshme qė has shoqėria sot.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-05-2019, 19:18   #1
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 4,153
Thanks: 327
Thanked 1,327 Times in 845 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
12 huqet e ndyra tė shqiptarėve

Bledi Mane

Kanė njė shprehje interesante tironcit e vjetėr: Vesi del me shpirtin. Pėr veset e lindura edhe shkenca ngre duart lart por sot flasim pėr veset e mėsuara apo tė kopjuara. Si racė e rrahur nga dimėr i ashpėr dhe diell pėrvėlues, me jastėk malin dhe legen me ujė tė kripur detin, duket se pėrvetėsojmė nė mėnyrė tė pavullnetshme disa zakone tė pėshtira prej tė cilave nuk ndahemi kollaj. Njė shtėtitje nėpėr rrugėt rurale apo urbane, nėpėr fshatrat apo qytetet tona nuk pėrbėn asnjė dallim. Femra dhe meshkuj tė veshur ndryshe, tė qethur ndryshe, mė kėmbė apo me makinė, tė kamur apo tė skamur qė sillen dhe reagojnė njėsoj. Para jush nje e nga njė huqet mė tė ndyra e mė tė spikatuar qė formojnė njė pjesė tė identitetit tonė sharlatan:

1-Femrat qė shkojnė dyshe ose treshe nė banjė.
Ndjehen mė tė sigurta, furēa njera-tjetrės dhe pa dyshim me brekė nėpėr kėmbė pak thashetheme tė shpejta.

2-Shkundja e cigareve nė filxhanin e kafesė.
Mirė qė rrimė gjithė ditėn nė kafe duke marrė nė gojė gjithė dynjanė por as higjenė dhe estetikė personale nuk tregojmė. Pasi mbarojmė sė rrufituri kafenė vazhdojmė shkundim hirin dhe fikim cigaren nė filxhanin ku para 3 minutash puqnim buzėt dhe po nė atė filxhan nesėr unė ose ti do pimė sėrish kafen e rradhės.

3-Shfryrja e qurrave dhe gėlbazat e hedhura vend e pa vend.
Je duke ecur me gruan ose me shokėt? Njė hap shkėputės majtas ose djathtas, me dorėn e djathtė blloko vrimėn e majtė tė hundės, merr frymė thellė dhe shkėpute. Qurret me shpejtėsi skėterrė lėshohen direkt nė trotuar. Mė pas edhe njė nxjerrje gėlbazash dhe sekrecionesh, fėrkim duarsh nė vend tė pastrimit dhe vazhdo ec pa mė tė voglin siklet.

4-Kruajtja e koqeve nė publik.
A mund tė jesh burrė nėse nuk kruan koqet nė publik? Duhet pak superioritet dhe vitalitet. Ēa jemi ne, pjeshka???

5-Takat e larta buzė detit.
Kėto torrollaket tona mirė qė hapen bythėsh gjithė vitin nė Bllok por edhe kur shkojnė pėr pushimet e verės nė Jal ose Dhėrmi shikon tė njėjtat fytyra por kėsaj here me njė ndryshim. Tė xhveshura me rroba banjoje por pa hequr scarpinat, takat e larta e duke shitur pordhė para laēianėve ose vlonjatėve buzė detit tė Jugut.

6-Dhjerja me emergjencė
Studimet e fundit tregojnė se shumica e shqiptarėve dhjesin shpejt, bėjnė dush shpejt dhe ngasin makinėn shpejt. Tė duket sikur axhenda e tyre ėshtė super e ngjeshur por nė tė vėrtetė shpejtėsia e tyre nuk i ēon asgjėkundi. 2 minuta dhjerje, 3 minuta dush, 4 minuta vozitje me makinė, 84 minuta kafe&llafe.

7-Kolektivitet bastexhinjsh
Megjithėse qeveria mbylli lojėrat e fatit, fatin e tyre nuk e lanė jetim. Djem e burra qė zgjohen e ngrysen me kofiēentė rezultatesh nė kokė.Emocione dhe ndjesi tė tjetėrsuara. Abandonim tė familjes dhe shoqėrisė. Para tė shpenzuara pėr bllofet e ndyra dhe nė fund katandisje halabakėrie pa askėnd pranė.

8-Zagarė tė politikės
Ēdo ditė shajmė e mallkojmė politikėn dhe aktorėt e saj. Anatemojmė liderė e parti. Urrejtje patetike dhe neveritje por...dhe vjen dita e zgjedhjeve. Ne sharėsit mbajmė tė parėt rradhėn pėr tė votuar tė sharėt.

9-Vetėm sumqimat lidhin rripin e sigurimit
Dukesh si legen me atė rrip. Pse e vė, apo tė tė shajnė? Pse e lidh apo tė shesėsh pordhė...
Ah e morre vesh? Vdiq, vdiq nė njė aksident nė autostradė. Ekspertėt thanė nėse do kishte lidhur rripin e sigurimit do kishte shpėtuar.

10-Meshkuj llapaqenė
Pavarėsisht namit, gratė e shkreta janė mė racionale. Ato janė gjithė ditėn tė zėna. Punė te shteti ose te privati, bėrje pazari, kujdes pėr fėmijėt, gatesat, punėt e shtėpisė, telenovelat orientale dhe ndoshta njė kafe me shoqet. Burrat shqiptarė? Intrigantė dhe thashethemexhinj qė mbulojnė kėto perversitete tė poshtra me mashkullitetin dhe pamjen e rėndė nė fytyrė. Hipokrizi me 5 yje kjo e jona.

11-Besimtarė hipokritė, frikacakė me patentė.
Nėse shkon nė kishė, xhami apo teqe nė rast festash do gjesh karakurvat, kryekriminelėt, hajdutėt, maskarenjtė e politikės. Njėri ndez qiri, tjetra mbulohet me perēe, njėri mban kreshmė, tjetri ramazan. I luten e i pėrgjėrohen Perėndisė nė mėnyrėn mė tė paskrupullt dhe sapo dalin nga pragu i kultit fetar, shkojnė sėrish si qeni te muti. Rifillojnė mashtrimet, vjedhjet, vrasjet.

12-E shajmė dhe e mallkojmė Shqipėrinė
Me pėrjashtim tė rasteve kur ka ndeshje futbolli midis Shqipėrisė ose Greqisė ose Serbisė dhe Shqipėrisė dhe patriotizmi ynė shpėrthen si bombė molotov, pas 24 orėsh fillon refreni kanceroz kolektiv:
Ky vend nuk bėhet, do iki, nuk rrihet kėtu, pa bukė, pa ujė, pa drita!
Dhe ikin, ikin e dergjen nė kurbet. Larg vendit tė tyre pa krushqi, pa kafe tė stėrzgjatura, pa njohje, me drita, pa thashetheme, me ujė, pa diell, me bukė, pa miq. Rrinė gjithė ditėn 24 orė nė internet duke parė ēfarė ndodh me vendin e tyre, me njerėzit e tyre. Dhe kur u shkon Sinan Hoxha atje nė kurbet me koncertet e tij, shkojnė me vrap tė dėgjojnė tallava, tė kėrcejnė dhe ashtu tapė nga alkooli dhe nostalgjia qajnė dhe qurraviten:
-Kur tė vdesim na varrosni nė Shqipėri se kėtu nė emigrim nuk na merr njeri!
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Onyx pėlqehet nga
i vjetėr 14-05-2019, 19:49   #2
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,020
Thanks: 3,253
Thanked 3,719 Times in 2,060 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 398
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 12 huqet e ndyra tė shqiptarėve

Sad but true.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 14-05-2019, 19:51   #3
Mistrece
.
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 12,328
Thanks: 32
Thanked 3,680 Times in 2,103 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 285
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 12 huqet e ndyra tė shqiptarėve

Ka harruar piken 13. U pelqen te flasin ne gjuhe te huaj qe te duken kozmopolite.
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Mistrece pėlqehet nga
i vjetėr 14-05-2019, 19:54   #4
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,020
Thanks: 3,253
Thanked 3,719 Times in 2,060 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 398
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 12 huqet e ndyra tė shqiptarėve

Sad but true.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 19:56   #5
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 19,945
Thanks: 9,017
Thanked 7,513 Times in 3,921 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 292
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 12 huqet e ndyra tė shqiptarėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Sad but true.
ēa dmth kjo shoku?
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 19:59   #6
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,020
Thanks: 3,253
Thanked 3,719 Times in 2,060 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 398
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 12 huqet e ndyra tė shqiptarėve

Dmth mistrecja qenka me buba sonte.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 20:01   #7
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 12,349
Thanks: 1,290
Thanked 7,439 Times in 3,290 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 271
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 12 huqet e ndyra tė shqiptarėve

Kush o ky trapi qe e ka shkrujt kete pacacure??!! Lol
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 20:02   #8
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 19,945
Thanks: 9,017
Thanked 7,513 Times in 3,921 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 292
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 12 huqet e ndyra tė shqiptarėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Dmth mistrecja qenka me buba sonte.
prej teje eshte me buba pse ban sikur skupton
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 20:04   #9
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,020
Thanks: 3,253
Thanked 3,719 Times in 2,060 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 398
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 12 huqet e ndyra tė shqiptarėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
prej teje eshte me buba pse ban sikur skupton
Mos hedh benzin ne zjarr ti
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 20:06   #10
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 45,097
Thanks: 13,371
Thanked 11,776 Times in 7,292 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 633
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 12 huqet e ndyra tė shqiptarėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Kush o ky trapi qe e ka shkrujt kete pacacure??!! Lol
Pse nuk janė tė vėrteta?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 20:06   #11
Mistrece
.
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 12,328
Thanks: 32
Thanked 3,680 Times in 2,103 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 285
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 12 huqet e ndyra tė shqiptarėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Dmth mistrecja qenka me buba sonte.
Une fola seriozisht, pavarsisht se,per fat te keq, ishte anglishtja jote qe me shtyu ne ate mendim.

Kemi dengla kur duam te tregojme se dime gjuhe te huaja.

Te kam thene nje here, e po ta rithem, hiqi prizen.
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 20:07   #12
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 19,945
Thanks: 9,017
Thanked 7,513 Times in 3,921 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 292
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 12 huqet e ndyra tė shqiptarėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Mos hedh benzin ne zjarr ti
ti doje te dije pse eshte me buba dhe une te thashe shkakun
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 20:07   #13
magnus
©
 
Avatari i magnus
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 8,870
Thanks: 167
Thanked 612 Times in 397 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: 12 huqet e ndyra tė shqiptarėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Onyx Shiko postimin
Bledi Mane

Kanė njė shprehje interesante tironcit e vjetėr: Vesi del me shpirtin. Pėr veset e lindura edhe shkenca ngre duart lart por sot flasim pėr veset e mėsuara apo tė kopjuara. Si racė e rrahur nga dimėr i ashpėr dhe diell pėrvėlues, me jastėk malin dhe legen me ujė tė kripur detin, duket se pėrvetėsojmė nė mėnyrė tė pavullnetshme disa zakone tė pėshtira prej tė cilave nuk ndahemi kollaj. Njė shtėtitje nėpėr rrugėt rurale apo urbane, nėpėr fshatrat apo qytetet tona nuk pėrbėn asnjė dallim. Femra dhe meshkuj tė veshur ndryshe, tė qethur ndryshe, mė kėmbė apo me makinė, tė kamur apo tė skamur qė sillen dhe reagojnė njėsoj. Para jush nje e nga njė huqet mė tė ndyra e mė tė spikatuar qė formojnė njė pjesė tė identitetit tonė sharlatan:

1-Femrat qė shkojnė dyshe ose treshe nė banjė.
Ndjehen mė tė sigurta, furēa njera-tjetrės dhe pa dyshim me brekė nėpėr kėmbė pak thashetheme tė shpejta.

2-Shkundja e cigareve nė filxhanin e kafesė.
Mirė qė rrimė gjithė ditėn nė kafe duke marrė nė gojė gjithė dynjanė por as higjenė dhe estetikė personale nuk tregojmė. Pasi mbarojmė sė rrufituri kafenė vazhdojmė shkundim hirin dhe fikim cigaren nė filxhanin ku para 3 minutash puqnim buzėt dhe po nė atė filxhan nesėr unė ose ti do pimė sėrish kafen e rradhės.

3-Shfryrja e qurrave dhe gėlbazat e hedhura vend e pa vend.
Je duke ecur me gruan ose me shokėt? Njė hap shkėputės majtas ose djathtas, me dorėn e djathtė blloko vrimėn e majtė tė hundės, merr frymė thellė dhe shkėpute. Qurret me shpejtėsi skėterrė lėshohen direkt nė trotuar. Mė pas edhe njė nxjerrje gėlbazash dhe sekrecionesh, fėrkim duarsh nė vend tė pastrimit dhe vazhdo ec pa mė tė voglin siklet.

4-Kruajtja e koqeve nė publik.
A mund tė jesh burrė nėse nuk kruan koqet nė publik? Duhet pak superioritet dhe vitalitet. Ēa jemi ne, pjeshka???

5-Takat e larta buzė detit.
Kėto torrollaket tona mirė qė hapen bythėsh gjithė vitin nė Bllok por edhe kur shkojnė pėr pushimet e verės nė Jal ose Dhėrmi shikon tė njėjtat fytyra por kėsaj here me njė ndryshim. Tė xhveshura me rroba banjoje por pa hequr scarpinat, takat e larta e duke shitur pordhė para laēianėve ose vlonjatėve buzė detit tė Jugut.

6-Dhjerja me emergjencė
Studimet e fundit tregojnė se shumica e shqiptarėve dhjesin shpejt, bėjnė dush shpejt dhe ngasin makinėn shpejt. Tė duket sikur axhenda e tyre ėshtė super e ngjeshur por nė tė vėrtetė shpejtėsia e tyre nuk i ēon asgjėkundi. 2 minuta dhjerje, 3 minuta dush, 4 minuta vozitje me makinė, 84 minuta kafe&llafe.

7-Kolektivitet bastexhinjsh
Megjithėse qeveria mbylli lojėrat e fatit, fatin e tyre nuk e lanė jetim. Djem e burra qė zgjohen e ngrysen me kofiēentė rezultatesh nė kokė.Emocione dhe ndjesi tė tjetėrsuara. Abandonim tė familjes dhe shoqėrisė. Para tė shpenzuara pėr bllofet e ndyra dhe nė fund katandisje halabakėrie pa askėnd pranė.

8-Zagarė tė politikės
Ēdo ditė shajmė e mallkojmė politikėn dhe aktorėt e saj. Anatemojmė liderė e parti. Urrejtje patetike dhe neveritje por...dhe vjen dita e zgjedhjeve. Ne sharėsit mbajmė tė parėt rradhėn pėr tė votuar tė sharėt.

9-Vetėm sumqimat lidhin rripin e sigurimit
Dukesh si legen me atė rrip. Pse e vė, apo tė tė shajnė? Pse e lidh apo tė shesėsh pordhė...
Ah e morre vesh? Vdiq, vdiq nė njė aksident nė autostradė. Ekspertėt thanė nėse do kishte lidhur rripin e sigurimit do kishte shpėtuar.

10-Meshkuj llapaqenė
Pavarėsisht namit, gratė e shkreta janė mė racionale. Ato janė gjithė ditėn tė zėna. Punė te shteti ose te privati, bėrje pazari, kujdes pėr fėmijėt, gatesat, punėt e shtėpisė, telenovelat orientale dhe ndoshta njė kafe me shoqet. Burrat shqiptarė? Intrigantė dhe thashethemexhinj qė mbulojnė kėto perversitete tė poshtra me mashkullitetin dhe pamjen e rėndė nė fytyrė. Hipokrizi me 5 yje kjo e jona.

11-Besimtarė hipokritė, frikacakė me patentė.
Nėse shkon nė kishė, xhami apo teqe nė rast festash do gjesh karakurvat, kryekriminelėt, hajdutėt, maskarenjtė e politikės. Njėri ndez qiri, tjetra mbulohet me perēe, njėri mban kreshmė, tjetri ramazan. I luten e i pėrgjėrohen Perėndisė nė mėnyrėn mė tė paskrupullt dhe sapo dalin nga pragu i kultit fetar, shkojnė sėrish si qeni te muti. Rifillojnė mashtrimet, vjedhjet, vrasjet.

12-E shajmė dhe e mallkojmė Shqipėrinė
Me pėrjashtim tė rasteve kur ka ndeshje futbolli midis Shqipėrisė ose Greqisė ose Serbisė dhe Shqipėrisė dhe patriotizmi ynė shpėrthen si bombė molotov, pas 24 orėsh fillon refreni kanceroz kolektiv:
Ky vend nuk bėhet, do iki, nuk rrihet kėtu, pa bukė, pa ujė, pa drita!
Dhe ikin, ikin e dergjen nė kurbet. Larg vendit tė tyre pa krushqi, pa kafe tė stėrzgjatura, pa njohje, me drita, pa thashetheme, me ujė, pa diell, me bukė, pa miq. Rrinė gjithė ditėn 24 orė nė internet duke parė ēfarė ndodh me vendin e tyre, me njerėzit e tyre. Dhe kur u shkon Sinan Hoxha atje nė kurbet me koncertet e tij, shkojnė me vrap tė dėgjojnė tallava, tė kėrcejnė dhe ashtu tapė nga alkooli dhe nostalgjia qajnė dhe qurraviten:
-Kur tė vdesim na varrosni nė Shqipėri se kėtu nė emigrim nuk na merr njeri!
ky pederasti burgaxhi,bledi mane, ka marre gjith huqet e veta dhe te karaputanave qe ka ne shpi, dhe ja ka faturuar shqiptareve.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i magnus pėlqehet nga
i vjetėr 14-05-2019, 20:07   #14
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 22,994
Thanks: 6,482
Thanked 7,724 Times in 4,945 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 357
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 12 huqet e ndyra tė shqiptarėve

Italiani qelibari
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 20:11   #15
Mistrece
.
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 12,328
Thanks: 32
Thanked 3,680 Times in 2,103 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 285
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 12 huqet e ndyra tė shqiptarėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
prej teje eshte me buba pse ban sikur skupton
Ncncncnc ti je sa e lig aq edhe budallaqe.
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Mistrece pėlqehet nga
i vjetėr 14-05-2019, 20:14   #16
King Bardhyl
Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 4,235
Thanks: 2,353
Thanked 1,897 Times in 1,275 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 12 huqet e ndyra tė shqiptarėve

Mos hidhni plehrat o plehra.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 20:16   #17
magnus
©
 
Avatari i magnus
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 8,870
Thanks: 167
Thanked 612 Times in 397 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: 12 huqet e ndyra tė shqiptarėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
Ka harruar piken 13. U pelqen te flasin ne gjuhe te huaj qe te duken kozmopolite.
jo, ja fut kot.
ka te beje me trurin, je vazhdimisht nen presion nga gjuha e vendit ne te cilin jeton. kur papritur bie ne kontakt me nje gjuhe te ndryshme te cilen dhe pse e zoteron shume mire, trurit i duhet kohe sa te filloje te mendoje ne ate gjuhe, keshtu qe ne monentin tranzitor ne nje bisede te vijne si vetetime ne mendje fjalet e gjuhes se vendit ku jeton.
nuk eshte as per pordhe dhe as per kosmopolitet.
ky fenomen vihet re dhe ne forum. gjithe diten ti degjon apo flet anglisht, italisht apo gjermanisht. truri te funksionon me kte gjuhe, papritur futesh ne forum, ndermjet shume fjaleve shqip per te cilat ti ne fakt sforcon trurin te vijne me lehte fjalet e huaja dhe i shkruan. vaniteti nuk hyn fare, te gjith e dime qe te gjithe dine anglisht.
une per vite me radhe kur shkruaja ne forum futja italianizma ne fjali, mirepo ka ca vjet, pothuaj kurre, per faktin e thjeshte se nuk jetoj me ne itali.....a di une akoma italisht?? shkelqyeshem. thjesht nuk me punon truri ne italisht me.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i magnus pėlqehet nga
i vjetėr 14-05-2019, 20:17   #18
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 17,187
Thanks: 4,717
Thanked 10,453 Times in 3,681 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 299
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: 12 huqet e ndyra tė shqiptarėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga land Shiko postimin
ky pederasti burgaxhi,bledi mane, ka marre gjith huqet e veta dhe te karaputanave qe ka ne shpi, dhe ja ka faturuar shqiptareve.
Nashti se ky mund Te jet pederast apo burgaxhi Eshte jeta e tij lol po qe kto jan Te gjitha Te verteta jan .

Pėr temen...mu hap barku .
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 20:18   #19
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,020
Thanks: 3,253
Thanked 3,719 Times in 2,060 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 398
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 12 huqet e ndyra tė shqiptarėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
Une fola seriozisht, pavarsisht se,per fat te keq, ishte anglishtja jote qe me shtyu ne ate mendim.

Kemi dengla kur duam te tregojme se dime gjuhe te huaja.

Te kam thene nje here, e po ta rithem, hiqi prizen.
Nuk do te replikoj ne kete moment.

Kur te qetesohesh flasim.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 20:19   #20
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,020
Thanks: 3,253
Thanked 3,719 Times in 2,060 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 398
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 12 huqet e ndyra tė shqiptarėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
ti doje te dije pse eshte me buba dhe une te thashe shkakun
Mos ja fut kot.

Edhe po te ishte nuk eshte pune per ty.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur