Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Diskutime shoqėrore

Diskutime shoqėrore Kėtu mund tė diskutojmė rreth problemeve tė ndryshme qė has shoqėria sot.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-05-2019, 20:19   #21
Si Bora
V.I.P

Data e antarėsimit: Sep 2014
Shuma e pikėve qė jep: 303
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 12 huqet e ndyra tė shqiptarėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
Ncncncnc ti je sa e lig aq edhe budallaqe.
e pse te dogji ty?

une te paralajmeroj se e lige sjam aspak dhe as budallaqe. Une jam vetvetja dhe them ate qe mendoj. Nqs ty te dhembi eshte problemi jot e dashur.

Per nje gje te ve ne dieni, nqs me godet nje here dhe te duket vetja me e menēur se te tjeret, une jam nga ato persona qe te ruaj momentin. Kaq kisha!
i vjetėr 14-05-2019, 20:21   #22
Zana
e....Thjeshte

Data e antarėsimit: Oct 2013
Shuma e pikėve qė jep: 236
Zana ka mbyllur reputacionin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga land Shiko postimin
jo, ja fut kot.
ka te beje me trurin, je vazhdimisht nen presion nga gjuha e vendit ne te cilin jeton. kur papritur bie ne kontakt me nje gjuhe te ndryshme te cilen dhe pse e zoteron shume mire, trurit i duhet kohe sa te filloje te mendoje ne ate gjuhe, keshtu qe ne monentin tranzitor ne nje bisede te vijne si vetetime ne mendje fjalet e gjuhes se vendit ku jeton.
nuk eshte as per pordhe dhe as per kosmopolitet.
ky fenomen vihet re dhe ne forum. gjithe diten ti degjon apo flet anglisht, italisht apo gjermanisht. truri te funksionon me kte gjuhe, papritur futesh ne forum, ndermjet shume fjaleve shqip per te cilat ti ne fakt sforcon trurin te vijne me lehte fjalet e huaja dhe i shkruan. vaniteti nuk hyn fare, te gjith e dime qe te gjithe dine anglisht.
une per vite me radhe kur shkruaja ne forum futja italianizma ne fjali, mirepo ka ca vjet, pothuaj kurre, per faktin e thjeshte se nuk jetoj me ne itali.....a di une akoma italisht?? shkelqyeshem. thjesht nuk me punon truri ne italisht me.
Shume e vertete kjo , land .

Pika 14 :

Gomen fshirese mos ta heqin nga xhepi . : )

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 20:22   #23
Eden
.

Data e antarėsimit: Oct 2016
Shuma e pikėve qė jep: 154
Eden ka mbyllur reputacionin

Haha sa te lezecem jeni ndonjehere, me beni te qesh lol

Χαχα ποσο χαριτωμενοι είστε καμια φορά, με κάνετε να γελαω λολ

Jo po qe ta dini qe une e qaj gerqishten
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Eden pėlqehet nga
i vjetėr 14-05-2019, 20:22   #24
magnus
larguar

Data e antarėsimit: Jan 2011
Shuma e pikėve qė jep: 200
magnus ka mbyllur reputacionin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Pse nuk janė tė vėrteta?
jo nuk jane, un njoh shume shqiptare, skam pare asnje te kruaj koqet ne publik, as te fik cigaren ne filxhanin e kafes, dhe as te kene keto huqet e tjera qe permend ky burgaxhiu me dhembet o nene o nene( boooooooo e pash nje her ne televizor me ato dhembe te shpifura, te krimbura si zombie)
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 20:25   #25
Beaute
.

Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Shuma e pikėve qė jep: 334
Beaute ka mbyllur reputacionin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Eden Shiko postimin
Haha sa te lezecem jeni ndonjehere, me beni te qesh lol

Χαχα ποσο χαριτωμενοι είστε καμια φορά, με κάνετε να γελαω λολ

Jo po qe ta dini qe une e qaj gerqishten
E share Po na shave.

Je ne sais pas pourquoi mais les gens ce dernier temps ils devient fous . Lol
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 20:26   #26
Akrepi
Anėtar

Data e antarėsimit: Jan 2012
Shuma e pikėve qė jep: 669
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm

Citim:
jo nuk jane, un njoh shume shqiptare, skam pare asnje te kruaj koqet ne publik, as te fik cigaren ne filxhanin e kafes, dhe as te kene keto huqet e tjera qe permend ky burgaxhiu me dhembet o nene o nene( boooooooo e pash nje her ne televizor me ato dhembe te shpifura, te krimbura si zombie)
Nė fakt janė tė gjitha tė vėrteta nga e para tek e fundit, pėrveē pikės me "spidometrin" e dhjerjes qė nuk e vėrtetoj dot tė tjerat i shikon me shumicė ēdo ditė nė rrugėt e Shqipėrisė.
Mė vjen keq por je totalisht gabim nė kėtė rast Land.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 14-05-2019, 20:30   #27
Eden
.

Citim:
Me fal per nderhyrjen por jo vetem qe I kruajne por edhe I peshojne madje ne grusht lol

Gjithsesi me kete desha te them qe te gjitha ato qe shkruhen aty qendrojne e kete se lun as topi lol
i vjetėr 14-05-2019, 20:31   #28
Zana
e....Thjeshte

Data e antarėsimit: Oct 2013
Shuma e pikėve qė jep: 236
Zana ka mbyllur reputacionin

Citim:
Nė fakt janė tė gjitha tė vėrteta nga e para tek e fundit, pėrveē pikės me "spidometrin" e dhjerjes qė nuk e vėrtetoj dot tė tjerat i shikon me shumicė ēdo ditė nė rrugėt e Shqipėrisė.
I ke k’to huqe edhe ti , Akrepi ? 🧐🤔

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 20:31   #29
Si Bora
V.I.P

Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Konfirmoj Land.

Une keto qe ke permundur ti si kam bere kurre ne jeten time. Nuk pi as alkol, as cigare dhe as hundet si fshi ne sy te tjerve, as peshty pertoke.. se di ku i gjeti ky keto vese..
i vjetėr 14-05-2019, 20:32   #30
Si Bora
V.I.P

Citim:
Me fal per nderhyrjen por jo vetem qe I kruajne por edhe I peshojne madje ne grusht lol

Gjithsesi me kete desha te them qe te gjitha ato qe shkruhen aty qendrojne e kete se lun as topi lol
I bejne Eden por jo te gjithe.. edhe ketu i bejne por sdo te thote qe i kane huqe e vese keta si popull.
i vjetėr 14-05-2019, 20:33   #31
magnus
larguar

Citim:

ky burgaxhiu me duket se ngaterron ambjentin e burgut ku ka qene me shqiperine.
i vjetėr 14-05-2019, 20:35   #32
Eden
.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beaute Shiko postimin
E share Po na shave.

Je ne sais pas pourquoi mais les gens ce dernier temps ils devient fous . Lol
Po mire une mezi gjeta rastin te shprehem cik gerqisht lol,se eshte sikur I kap alergji kur lexojne gr,perkundrazi italisht, anglisht e frengjisht lirsho fare pastaj askujt si pengon

E ca the ti meqe ra llafi qe ta kthej sharjen nese na ke share
i vjetėr 14-05-2019, 20:35   #33
The ICEman
░░░░░░░░░░░░░░░░░

Data e antarėsimit: Mar 2019
Shuma e pikėve qė jep: 57
The ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėm

E kena edhe i huq , e krujm veshin me ēels t’makins
i vjetėr 14-05-2019, 20:37   #34
Beaute
.

Vendndodhja: Larg
Shuma e pikėve qė jep: 334
Beaute ka mbyllur reputacionin

Tema nuk thote qe 100% e Shqipove i bejn kto . Po pjesa derrmuese.
Un pervec qe ngas makinen shume shpejt Te tjerat as i mendoj madje me vjen Turp ti lexoj ama ne qytetin ku jetoja me pare kam pare plot qe i bejn kto gjera Edhe sinqerisht me vinte zor te shoqerohesha me to.

Ky s’ka then gje fare kto jan mjalt.
As un skam ndermend ti hedh ktu!!

Ama kam ren rehat qekur nuk shoqerohem me me ta. I vetmi ambient Shqip qe un frekuentoj jeni Ju ( e kam then dhe here Te tjera kte ) Edhe gjaku im . Kaq
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 20:37   #35
Mistrece
.

Data e antarėsimit: Aug 2011
Shuma e pikėve qė jep: 302
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
e pse te dogji ty?

une te paralajmeroj se e lige sjam aspak dhe as budallaqe. Une jam vetvetja dhe them ate qe mendoj. Nqs ty te dhembi eshte problemi jot e dashur.

Per nje gje te ve ne dieni, nqs me godet nje here dhe te duket vetja me e menēur se te tjeret, une jam nga ato persona qe te ruaj momentin. Kaq kisha!
E kur te kam goditur une ty?
Ti nuk e kupton qe ketu ka vend per te gjithe dhe do t’u pelqesh me pahir te tjereve. Nese nuk ndodh keshtu, behesh e eger dhe aludon gjera qe nuk jane te verteta vetem per te bere keq.
i vjetėr 14-05-2019, 20:37   #36
Jolene
V.I.P

Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin

Une kam pare dhe rraca tjera ti bejne kto gjera, mos beni kot panik.
i vjetėr 14-05-2019, 20:38   #37
magnus
larguar

Citim:

orajt, ndoshta gabohem, ty si femer te shkoj syte menjeher tek koqet e meshkujve, dhe ke vene re fenomenin, kurse mua me shkojn syt aty ke mesi i komve te femrave.
por un skam pa akoma ndonje femer shqiptare ta kruaj ne publik, ca t'them un lol!!!
i vjetėr 14-05-2019, 20:39   #38
Akrepi
Anėtar

Data e antarėsimit: Jan 2012
Shuma e pikėve qė jep: 669
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
I ke k’to huqe edhe ti , Akrepi ? 🧐🤔
Nuk kuptoj njė gjė, pse duhet ti kem unė kėto huqe apo ti apo qoftė edhe tė gjithė ne qė jemi kėtu qė ato pika tė qėndrojnė?
Ama unė po them qė janė mėse tė vėrteta qė tė gjitha sepse i shoh me sytė e mi pėrditė.
Qurra dhe gėlbaza qė i hedhin identik si i pėrshkruan ai ka pa fund, filxhan tė mbushur me bishta cigaresh ėshtė trend nė ēdo klub, bile ka edhe mė, tavllėn e duhanit para syve dhe e shkundin nė shesh ose nė filxhanin qė mbaruan kafenė.
Gjėndet para koshit tė plehrave dhe i bie mė kollaj ta hedhi mbeturinėn nė kosh sesa ta hedhi nė shesh...jo qė jo, do e hedhin se s'bėn nė shesh.
Tė fluturon qeska e plehrave nga kati i 15-tė nė shesh, gra tė reja fringo qė fluturojnė bebelinat me mut nga penxherja bile pa ja ngjitur anėt por tė hapur si flamur.
Ka edhe mė se ato qė thot ai janė njė pjesė.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 14-05-2019, 20:40   #39
Mistrece
.

Data e antarėsimit: Aug 2011
Shuma e pikėve qė jep: 302
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm

Citim:
jo, ja fut kot.
ka te beje me trurin, je vazhdimisht nen presion nga gjuha e vendit ne te cilin jeton. kur papritur bie ne kontakt me nje gjuhe te ndryshme te cilen dhe pse e zoteron shume mire, trurit i duhet kohe sa te filloje te mendoje ne ate gjuhe, keshtu qe ne monentin tranzitor ne nje bisede te vijne si vetetime ne mendje fjalet e gjuhes se vendit ku jeton.
nuk eshte as per pordhe dhe as per kosmopolitet.
ky fenomen vihet re dhe ne forum. gjithe diten ti degjon apo flet anglisht, italisht apo gjermanisht. truri te funksionon me kte gjuhe, papritur futesh ne forum, ndermjet shume fjaleve shqip per te cilat ti ne fakt sforcon trurin te vijne me lehte fjalet e huaja dhe i shkruan. vaniteti nuk hyn fare, te gjith e dime qe te gjithe dine anglisht.
une per vite me radhe kur shkruaja ne forum futja italianizma ne fjali, mirepo ka ca vjet, pothuaj kurre, per faktin e thjeshte se nuk jetoj me ne itali.....a di une akoma italisht?? shkelqyeshem. thjesht nuk me punon truri ne italisht me.
Une mund t’ja kem futur kot por nuk eshte e thene qe ti t’ja kesh futur plot.

Per sa kjo qe ke permendur mund te jete nje arsye qe na ben “te na shpetoje” ndonje fjale e huaj, fakt eshte qe ne percudnojme gjuhen tone.
i vjetėr 14-05-2019, 20:40   #40
cool_shqype
cun per s'mari

Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Shuma e pikėve qė jep: 455
cool_shqype ka mbyllur reputacionin

Pse vetem 13 aaaaa?
Nuk po i futem me themeli huqeve te ndyra e te pista, me apo pa qellim te Shqypeve se jane kaq shume por me keq, ka disa patriotaqia qe po te thuash te verteten per sjelljen dhe dobesite e bashkekombasve te tu te quajne armik e anti kombetar....

NR1.....disa jane cmirrezinj e keqadashas, dhe te spiunojne per qef.
NR2.....nuk jane tolerante dhe jane shum lehte te percashem.....sejcili prej tyne asht kapidan m'vedi.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 14-05-2019 nė 20:44
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim