Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Diskutime shoqėrore

Diskutime shoqėrore Kėtu mund tė diskutojmė rreth problemeve tė ndryshme qė has shoqėria sot.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-05-2019, 20:41   #41
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 17,908
Thanks: 13,693
Thanked 8,331 Times in 4,873 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 242
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 12 huqet e ndyra tė shqiptarėve

Shqiptaret nuk kane qene keshtu ..ky esht fenomen I viteve te fundit … jan ber te ndyr lol
🖤 (2)
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 20:44   #42
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 22,004
Thanks: 5,122
Thanked 5,630 Times in 2,792 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 247
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: 12 huqet e ndyra tė shqiptarėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Nuk kuptoj njė gjė, pse duhet ti kem unė kėto huqe apo ti apo qoftė edhe tė gjithė ne qė jemi kėtu qė ato pika tė qėndrojnė?
Ama unė po them qė janė mėse tė vėrteta qė tė gjitha sepse i shoh me sytė e mi pėrditė.
Qurra dhe gėlbaza qė i hedhin identik si i pėrshkruan ai ka pa fund, filxhan tė mbushur me bishta cigaresh ėshtė trend nė ēdo klub, bile ka edhe mė, tavllėn e duhanit para syve dhe e shkundin nė shesh ose nė filxhanin qė mbaruan kafenė.
Gjėndet para koshit tė plehrave dhe i bie mė kollaj ta hedhi mbeturinėn nė kosh sesa ta hedhi nė shesh...jo qė jo, do e hedhin se s'bėn nė shesh.
Tė fluturon qeska e plehrave nga kati i 15-tė nė shesh, gra tė reja fringo qė fluturojnė bebelinat me mut nga penxherja bile pa ja ngjitur anėt por tė hapur si flamur.
Ka edhe mė se ato qė thot ai janė njė pjesė.
Edhe une nuk e kuptoj se qysh kür vjen puna tek vetja e tyre, Asnje nuk e pranon.

Atehere ...Kjo do te thote qe jane procka sic thote edhe landi .
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 20:44   #43
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,411
Thanks: 6,808
Thanked 8,029 Times in 5,133 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 12 huqet e ndyra tė shqiptarėve

me nje kooqe merreni dhe ju.ēdo popull ka huqet e veta
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 20:45   #44
Jolene
🇦🇱
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 16,419
Thanks: 6,485
Thanked 7,919 Times in 3,782 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: 12 huqet e ndyra tė shqiptarėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Pse vetem 13 aaaaa?
Nuk po i futem me themeli huqeve te ndyra e te pista, me apo pa qellim te Shqypeve se jane kaq shume por me keq, ka disa patriotaqia qe po te thuash te verteten per sjelljen dhe dobesite e bashkekombasve te tu te quajne armik e anti kombetar....

NR1.....disa jane cmirrezinj e keqadashas, dhe te spiunojne per qef.
NR2.....nuk jane tolerante dhe jane shum lehte te percashem.....sejcili prej tyne asht kapidan m'vedi.
Naq aj eint sllipin pa I msu tana veset sante, thuji krejt tak e tak
__________________
a wolf will never be a pet
🖤 (1)
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 20:46   #45
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 46,506
Thanks: 14,526
Thanked 12,410 Times in 7,764 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 682
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 12 huqet e ndyra tė shqiptarėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Edhe une nuk e kuptoj se qysh kür vjen puna tek vetja e tyre, Asnje nuk e pranon.

Atehere ...Kjo do te thote qe jane procka sic thote edhe landi .
Dakort me ty..."e me gjithatė ajo rrotullohet" tha ai shoku
🖤 (1)
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 20:48   #46
Beaute
.
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 17,752
Thanks: 5,335
Thanked 11,393 Times in 3,981 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 346
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: 12 huqet e ndyra tė shqiptarėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Eden Shiko postimin
Po mire une mezi gjeta rastin te shprehem cik gerqisht lol,se eshte sikur I kap alergji kur lexojne gr,perkundrazi italisht, anglisht e frengjisht lirsho fare pastaj askujt si pengon

E ca the ti meqe ra llafi qe ta kthej sharjen nese na ke share
E pse do te shaja ? Guglloje po nuk besove.
Thash qe kohet e fundit njerezit jan budalleps krejt .lol
🖤 (1)
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 20:49   #47
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,730
Thanks: 3,314
Thanked 2,596 Times in 1,756 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 12 huqet e ndyra tė shqiptarėve

Ka shtresa te caktuara te popullsise, njerez me kulture te ulte qe mund te identifikohen ne ato pika dhe ne te tjera. Mos harroni se deri ne momentin e renies se komunizmit 70% e Shqiptareve jetonin ne fshat. Por nuk mund te pergjithesosh dhe te thuash se jane veset e nje popull te tere.
Nje pyetje kisha une. Ky tipi kur shkon ne banjo e merr laptopin me vete dhe sheshohet mire atje?
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
🖤 (1)
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 20:49   #48
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,625
Thanks: 10,694
Thanked 8,997 Times in 5,750 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 470
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: 12 huqet e ndyra tė shqiptarėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jolene Shiko postimin
Naq aj eint sllipin pa I msu tana veset sante, thuji krejt tak e tak
QafiriPiplla is muqo full of krapi vilunit.....ju sllip like a qingji vogel rri mendushem e mos ta nin hiq...neser a bjutiful day vill cel dilli maje malit.
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
🖤 (2)
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 20:52   #49
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 21,231
Thanks: 9,879
Thanked 8,796 Times in 4,450 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 308
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 12 huqet e ndyra tė shqiptarėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
E kur te kam goditur une ty?
Ti nuk e kupton qe ketu ka vend per te gjithe dhe do t’u pelqesh me pahir te tjereve. Nese nuk ndodh keshtu, behesh e eger dhe aludon gjera qe nuk jane te verteta vetem per te bere keq.
Shiko, une jam nga ato pak persona ketu per te mos thene e vetmja qe skam kontakte me asnje ne privatsi.. skam nderruar kurre ne kaq vite shoqerira e muhabete.. dhe kjo tregon haptas karakterin tim.. dhe je gabim kur thua qe dua t’u pelqej te gjitheve.. sepse kjo pjesa te gjitheve nuk me intereson aspak.. se seshte se me jep ndonje fitim parash.. ti mund te jesh shume e lexuar dhe e kenduar por nje gje qe se ke se ke, ti ske intuite dhe as ndonje telepati. Si kupton dot njerzit , te pakten jo te gjithe.

Dhe sa per goditjen e ke bere disa here me mua personalisht sepse te eshte dukur vetja siper meje.. harron qe une ste konsideroj absolutisht sepse te kam vetem ne ekran dhe asgjekundi tjeter.

Mencurine tregojeni ne realitet, aty ku jetoni, punoni.. jo ketu.
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 20:54   #50
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 22,004
Thanks: 5,122
Thanked 5,630 Times in 2,792 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 247
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: 12 huqet e ndyra tė shqiptarėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Dakort me ty..."e me gjithatė ajo rrotullohet" tha ai shoku
Nejse ... mua shume rralle me ka René qe te shikoj gjera te tilla ne publik ne mase, si Brenda kufinjve edhe jashte .

Por mbase perseri ka te beje edhe ajo qe Tha ,landi ... varet se nga i mban syte . Se une pothuajse ne publik sado vigjilente qe jam , prape syte i kam te limituara.
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 20:55   #51
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 993 Times in 627 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: 12 huqet e ndyra tė shqiptarėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
Une mund t’ja kem futur kot por nuk eshte e thene qe ti t’ja kesh futur plot.

Per sa kjo qe ke permendur mund te jete nje arsye qe na ben “te na shpetoje” ndonje fjale e huaj, fakt eshte qe ne percudnojme gjuhen tone.
nuk eshte se e kam zbuluar une kte fenomen, ekziston gjithkund ne bote. eshte marre psikologjia me kte fenomen.
nuk e di ate rregullin qe insistojne dhe mesuesit e gjuheve te huaja, te kshillojne qe gjuhen e re te huaj qe meson, fillo te mendosh ne ate gjuhe?
une jetoj ne USA, nuk mendoj ne shqip, flas dhe degjoj pa pushim anglisht, truri funskionon ne kte gjuhe, kur futesh ne forum ndeshesh me nje gjuhe tjeter e cila mund te jete gjuha jote amtare, por ska rendesi, eshte periudhe tranzitore derisa truri te filloje te mendoje shqip, dhe kur ja del mbane mbeten reminishenca nga gjuha qe flet perdite dhe ndermjet shqipes fut dhe fjale te huaja.
shumica ketu perdorin fjale anglisht, askush nuk e ben per pordhe.

sorry qe s'ke mesuar akoma anglisht, do mesosh meqe je ne angli

ps. ajo ngjyra blu, e nick-ut nuk te ben me te zgjuar
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 20:56   #52
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,898
Thanks: 7,694
Thanked 3,531 Times in 1,848 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 12 huqet e ndyra tė shqiptarėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
QafiriPiplla is muqo full of krapi vilunit.....ju sllip like a qingji vogel rri mendushem e mos ta nin hiq...neser a bjutiful day vill cel dilli maje malit.

Fiks stili i lexhendes!lol!
🖤 (1)
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 20:57   #53
Jolene
🇦🇱
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 16,419
Thanks: 6,485
Thanked 7,919 Times in 3,782 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: 12 huqet e ndyra tė shqiptarėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
QafiriPiplla is muqo full of krapi vilunit.....ju sllip like a qingji vogel rri mendushem e mos ta nin hiq...neser a bjutiful day vill cel dilli maje malit.
Haha full of nonsense, aj no aj no, thenk ju aj mast drim nau
__________________
a wolf will never be a pet
🖤 (1)
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 20:59   #54
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,625
Thanks: 10,694
Thanked 8,997 Times in 5,750 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 470
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: 12 huqet e ndyra tė shqiptarėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Fiks stili i lexhendes!lol!
Fshatunar i nerum, dasht pa dasht e kallxova edhe ni tjeter huq qashtu t'kuq.....qelozi abrazive.....

Per'shnetje bac.
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 20:59   #55
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 17,908
Thanks: 13,693
Thanked 8,331 Times in 4,873 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 242
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 12 huqet e ndyra tė shqiptarėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga land Shiko postimin
nuk eshte se e kam zbuluar une kte fenomen, ekziston gjithkund ne bote. eshte marre psikologjia me kte fenomen.
nuk e di ate rregullin qe insistojne dhe mesuesit e gjuheve te huaja, te kshillojne qe gjuhen e re te huaj qe meson, fillo te mendosh ne ate gjuhe?
une jetoj ne USA, nuk mendoj ne shqip, flas dhe degjoj pa pushim anglisht, truri funskionon ne kte gjuhe, kur futesh ne forum ndeshesh me nje gjuhe tjeter e cila mund te jete gjuha jote amtare, por ska rendesi, eshte periudhe tranzitore derisa truri te filloje te mendoje shqip, dhe kur ja del mbane mbeten reminishenca nga gjuha qe flet perdite dhe ndermjet shqipes fut dhe fjale te huaja.
shumica ketu perdorin fjale anglisht, askush nuk e ben per pordhe.

sorry qe s'ke mesuar akoma anglisht, do mesosh meqe je ne angli

ps. ajo ngjyra blu, e nick-ut nuk te ben me te zgjuar
e megjithate duhet te mundohemi me fol shqip , sepse jo te gjithe jan usa , ka qe jane evrope e kur flasin ata italisht greqisht frengisht lesht kuptojm ne lol
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 21:01   #56
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 22,004
Thanks: 5,122
Thanked 5,630 Times in 2,792 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 247
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: 12 huqet e ndyra tė shqiptarėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
e megjithate duhet te mundohemi me fol shqip , sepse jo te gjithe jan usa , ka qe jane evrope e kur flasin ata italisht greqisht frengisht lesht kuptojm ne lol
C’fare thote ai e c’fare thuan ti , Jane dy gjera te ndryshme ... ti ne frymen e moralit e ai te praktikes se perditshme : )
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 21:02   #57
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,625
Thanks: 10,694
Thanked 8,997 Times in 5,750 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 470
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: 12 huqet e ndyra tė shqiptarėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jolene Shiko postimin
Haha full of nonsense, aj no aj no, thenk ju aj mast drim nau
svuit drimz .....manjana aaaa new gorgjez day for all of azzz jarebi.
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
🖤 (1)
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 21:02   #58
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 993 Times in 627 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: 12 huqet e ndyra tė shqiptarėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Edhe une nuk e kuptoj se qysh kür vjen puna tek vetja e tyre, Asnje nuk e pranon.

Atehere ...Kjo do te thote qe jane procka sic thote edhe landi .
keta jan njerezit me te peshtire lol dhe me idiote, sigurisht, kane nje gjetje me te cilen mendojne se mburren me elokuence.

tani eshte trend, fillo, pergjithso, shkruaj gjithandej ne media, fejsbukra, tv, forume etj shaj shqiptaret ne pergjithsi. dhe automatikisht del konkluzioni, te gjith shqiptaret jane te ndyre, te qelbur, te poshter, te dhjere, kruajn loqet, femrat ja shohin njera tjetres ne hale kur shkojn bashke sepse jan lesbike, pa perjashtim te gjitha femrat shqiptrare pervec mamit te bledi manes apo motres se bledi manes.

une jo, une jam shqiptar, por sjam si 99,999999999% e shqiptareve te tjere, jam persosmeria vete.
🖤 (1)
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 21:03   #59
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 21,231
Thanks: 9,879
Thanked 8,796 Times in 4,450 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 308
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 12 huqet e ndyra tė shqiptarėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
e megjithate duhet te mundohemi me fol shqip , sepse jo te gjithe jan usa , ka qe jane evrope e kur flasin ata italisht greqisht frengisht lesht kuptojm ne lol
kete punen e gjuhes e kane keta te amerikes shume te theksuar.. une e kam thene disa here por jane hudhur si gjela dhe e kam lene kete mhb. Vete mundohem te shkruaj vetem shqip, nuk bej dot sikur ngatarrohem dhe sdi mire shqip, edhe pse di 3 gjuhe fare mire.

lexon bad lere si kupton as cerekun. Xhina po ashtu.. kurti njesoj.. sdi ndonje tjeter se sme kujtohen..
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
🖤 (1)
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2019, 21:03   #60
Eden
.
 
Avatari i Eden
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 11,812
Thanks: 2,457
Thanked 4,401 Times in 2,830 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: 12 huqet e ndyra tė shqiptarėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga land Shiko postimin
orajt, ndoshta gabohem, ty si femer te shkoj syte menjeher tek koqet e meshkujve, dhe ke vene re fenomenin, kurse mua me shkojn syt aty ke mesi i komve te femrave.
por un skam pa akoma ndonje femer shqiptare ta kruaj ne publik, ca t'them un lol!!!
Me vjen keq qe po te sulmohet gjinia Landi, se ne kete artikull me shume eshte fokusuar mbas gjinise mashkullore, ama e verteta te thuhet...eshte huq I meshkujve ky.... dhe pika me e forte eshte kur thote qe meshkujt meren me thashetheme ne krahasim me femrat ....
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur