Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Arti Shqiptar

Arti Shqiptar Gjithēka mbi artin. Nė kėtė dhomė ftojmė artistėt shqiptarė nė mėrgim tė publikojnė pjesė nga jeta dhe vepra e tyre. Kėnaqni fansat tuaj por dhe tė gjithė komunitetin tonė!

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-12-2018, 20:14   #81
Khaleesi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: May 2014
Posts: 5,668
Thanks: 2,762
Thanked 2,583 Times in 1,622 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 131
Khaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku janė artistėt e forumit?

Who is this?
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg Screenshot_20181210-231258.jpg (17.4 KiloByte, 149 shikimet)
Khaleesi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-12-2018, 20:26   #82
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 36,922
Thanks: 17,873
Thanked 23,043 Times in 8,877 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 525
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Ku janė artistėt e forumit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edamame Shiko postimin
Who is this?
eshte anetaria Netr (por ka ndryshue pseudonimin)...xhu like?
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-12-2018, 12:47   #83
Khaleesi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: May 2014
Posts: 5,668
Thanks: 2,762
Thanked 2,583 Times in 1,622 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 131
Khaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku janė artistėt e forumit?

Me likes a lot! Looks like a professional drawing. Xhu so talented!!!
Khaleesi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-12-2018, 12:55   #84
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 36,922
Thanks: 17,873
Thanked 23,043 Times in 8,877 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 525
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Ku janė artistėt e forumit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edamame Shiko postimin
Me likes a lot! Looks like a professional drawing. Xhu so talented!!!
nahhh there is always room for improvement, thjesht duhet te gjej kohen te praktikoj
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-09-2019, 10:54   #85
Xhenet
V.I.P
 
Avatari i Xhenet
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Ne mes endrrave dhe realitetit
Posts: 891
Thanks: 801
Thanked 655 Times in 185 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 31
Xhenet i pazėvėndėsueshėmXhenet i pazėvėndėsueshėmXhenet i pazėvėndėsueshėmXhenet i pazėvėndėsueshėmXhenet i pazėvėndėsueshėmXhenet i pazėvėndėsueshėmXhenet i pazėvėndėsueshėmXhenet i pazėvėndėsueshėmXhenet i pazėvėndėsueshėmXhenet i pazėvėndėsueshėmXhenet i pazėvėndėsueshėm
Red face Re: Pėrgjigje e: Ku janė artistėt e forumit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga *ARiel* Shiko postimin
Po une ?! Kujt nuk ja mbush mendjen qe jam artiste ��*��?
Cfare u dashka te besh qe te quhesh artist ? Se une psh di te bej pak nga te gjitha. Di te bej fotografi psh. , di te vizatoj, te shkruaj, po dhe kam kenduar. U kendoj femijeve kur i ve ne gjume. Di dhe te kercej, valle, naplon etj. Te aktroj nuk di me thene te drejten, sado te mundohem po duhet te jesh i lindur. Se te dija te aktroja i hapja dhe ca niknejma tjera ketu dhe te shihja sesi, po nuk e kam mendjen e tille. Por, gjithsesi di te gatuaj , te laj, te shplaj, te hekuros, te palos, te pastroj me fshese, te laj enet, te fshi pluhurat, te ujis lulet etj erj gjera qe nuk numerohen, dhe gjithsesi une vleresimin e bej dhe vet vetes.
Po ne fund te fundit te gjithe jemi cik artist, se kemi mendje.
Dhe ē'eshte me e rendesishmja , eshte te ndihesh artist . Une ndihem artiste ��*��
ARiel ti ke shpirt artisti se te gjitha qe i citove i ben me me vullnet <3
Edhe une si ti Fotografin', deri diku piano, vallxim orientale e tjera plus tani edhe menaxhere e foles sime
__________________
Gervishtja ne shpirt nuk behen nga thonjet...behen nga fjalet
Xhenet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-09-2019, 12:04   #86
Dulcis in Fundo
echoes
 
Avatari i Dulcis in Fundo
 
Data e antarėsimit: Jun 2014
Posts: 4,862
Thanks: 756
Thanked 827 Times in 588 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
Dulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Ku janė artistėt e forumit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
Prudence..ato vizatimet po ti njoh si punet e tua po per qendismat nuk te besoj!
Qendismat jane me te thjeshtat madje.
Sipas kendveshtrimit tim.
Dulcis in Fundo nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-09-2019, 12:07   #87
Dulcis in Fundo
echoes
 
Avatari i Dulcis in Fundo
 
Data e antarėsimit: Jun 2014
Posts: 4,862
Thanks: 756
Thanked 827 Times in 588 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
Dulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Ku janė artistėt e forumit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga *ARiel* Shiko postimin
Po une ?! Kujt nuk ja mbush mendjen qe jam artiste ��*��?
Cfare u dashka te besh qe te quhesh artist ? Se une psh di te bej pak nga te gjitha. Di te bej fotografi psh. , di te vizatoj, te shkruaj, po dhe kam kenduar. U kendoj femijeve kur i ve ne gjume. Di dhe te kercej, valle, naplon etj. Te aktroj nuk di me thene te drejten, sado te mundohem po duhet te jesh i lindur. Se te dija te aktroja i hapja dhe ca niknejma tjera ketu dhe te shihja sesi, po nuk e kam mendjen e tille. Por, gjithsesi di te gatuaj , te laj, te shplaj, te hekuros, te palos, te pastroj me fshese, te laj enet, te fshi pluhurat, te ujis lulet etj erj gjera qe nuk numerohen, dhe gjithsesi une vleresimin e bej dhe vet vetes.
Po ne fund te fundit te gjithe jemi cik artist, se kemi mendje.
Dhe ē'eshte me e rendesishmja , eshte te ndihesh artist . Une ndihem artiste ��*��
Je e mrekullueshme! Nuk di te shtoj me teper..
Dulcis in Fundo nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-09-2019, 13:22   #88
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 7,417
Thanks: 0
Thanked 1,063 Times in 923 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Re: Ku janė artistėt e forumit?

Un i bi legenit. Me raste. Jetoj ku te mundem. Nuk ndihem artist. Kto jan te drogum me veten e vet.
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-09-2019, 18:13   #89
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,498
Thanks: 1,708
Thanked 2,306 Times in 1,207 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 160
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: Ku janė artistėt e forumit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga uj me gaz Shiko postimin
Un i bi legenit. Me raste. Jetoj ku te mundem. Nuk ndihem artist. Kto jan te drogum me veten e vet.
shtoi legenit ca kusi per variacion. Del tingull interesant
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-09-2019, 18:23   #90
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,122
Thanks: 11,768
Thanked 9,680 Times in 6,186 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Ku janė artistėt e forumit?

Un jam lahutar.....
I knoj shpirtit ne vecanti por edhe gurin e latoj me tingull, lisave ja u perktheli gjethet me fjal, e boren e bjeshkve e kthej n'ortek me prekjen e gishtit mbi telin e zemers....
Nuk jam artist aspak por jam gjithmone ne kerkim te ma t'mires qe njeriu mundet me kriju per mu shpreh.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-09-2019, 07:09   #91
Jetmira
💙🌙
 
Avatari i Jetmira
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 2,830
Thanks: 1,744
Thanked 1,256 Times in 519 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Jetmira ka mbyllur reputacionin
Re: Ku janė artistėt e forumit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rexhina Shiko postimin
Un sjam artise, ama me pelqen te vizatoj anetaret e forumit
O ylli bukur,me pikturo mua nese nuk e ke bezdi
Jetmira nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 16:34   #92
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,607
Thanks: 341
Thanked 608 Times in 400 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 113
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Re: Ku janė artistėt e forumit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Un jam lahutar.....
I knoj shpirtit ne vecanti por edhe gurin e latoj me tingull, lisave ja u perktheli gjethet me fjal, e boren e bjeshkve e kthej n'ortek me prekjen e gishtit mbi telin e zemers....
Nuk jam artist aspak por jam gjithmone ne kerkim te ma t'mires qe njeriu mundet me kriju per mu shpreh.
Une perkulem me nderim para ketij MIGJENI te ri!
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 16:44   #93
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 1,159
Thanks: 46
Thanked 425 Times in 252 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Kasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Ku janė artistėt e forumit?

...edhe une jam artist. Ujin e ftohte (ate te frigoriferit) e shnderroj ne uje te ngrohte.


p.s. imagjino c'i punoj bozes...ne salep e kthej
__________________
Shes rrush per dhelpra
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 16:54   #94
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,122
Thanks: 11,768
Thanked 9,680 Times in 6,186 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Ku janė artistėt e forumit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga peshkaqeni33 Shiko postimin
Une perkulem me nderim para ketij MIGJENI te ri!
Evlati im i nderuar....e ndiej ciltersine tende kur e bere kete krahasim por mos me krahaso me nje serbosllav...TE LUTEM.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 17:06   #95
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,607
Thanks: 341
Thanked 608 Times in 400 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 113
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Re: Ku janė artistėt e forumit?

Bindjet jane bindje dhe shijet jane shije. Ty ndoshta nuk te pelqen krahasimi, por mua nuk e di pse me kujtove Migjenin.

Terhiqem... Agim Docin atehere!
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 17:08   #96
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,122
Thanks: 11,768
Thanked 9,680 Times in 6,186 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Ku janė artistėt e forumit?

Edhe un i perulem me shum respekt shijes tuaj por me shume i perulem tolerances qe treguat.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 17:10   #97
Mistrece
...
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 14,462
Thanks: 166
Thanked 4,889 Times in 2,756 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 348
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Re: Ku janė artistėt e forumit?

Une s’jam artiste por i dua artistet.
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 17:13   #98
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,607
Thanks: 341
Thanked 608 Times in 400 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 113
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Re: Ku janė artistėt e forumit?

Vertet Mistrece?!
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 17:15   #99
Mistrece
...
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 14,462
Thanks: 166
Thanked 4,889 Times in 2,756 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 348
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Re: Ku janė artistėt e forumit?

Do fillosh te shkruash poezi?
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 17:30   #100
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,607
Thanks: 341
Thanked 608 Times in 400 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 113
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Re: Ku janė artistėt e forumit?

E kisha per pjesen e pare te postimit, jo te dyten.

Une nuk shkruaj dot poezi. Me mungon veshi muzikes. Nuk i jap dot muzikalitetin e duhur vargut. Por di ta shijoj nje poezi te bukur.

Poezia ka magjin qe te ben te enderrosh. Te rremben ne boten e saj dhe te bene ta jetosh ashtu sic ajo e ka krijuar, me ligjet e saj te pa varura nga ato te fizikes qe ne njohim. Bile ne nje poezi, qe kam lexuar nuk kishte as gravitet.

Ajo eshte poezia. Ajo qe krijon nje bote tjeter nga ajo realja rreth teje. Por fatkeqesisht poezi te tilla jane te rralla. Poezit e sotme jane degjeneruar ne rima deftore, me ndonje simbolik te thjeshte aty ku mund te gjesh ndonje, veshur me ca epitete bajat teper skontati(te drejteperdrejte) qe ta neverisin poezin.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur