Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota e Kompjuterit > Informatika

Informatika Nėse keni nevojė pėr ndihmė apo keni informacione rreth botės sė larmishme tė informatikės dhe internetit, ju ftojmė t'i sillni kėtu.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 28-02-2019, 15:18   #1
ad ifixit
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: Feb 2019
Posts: 10
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
ad ifixit ėshtė nė rrugė tė mbarė
Black Hat 1.0 Prishtina

Komuniteti pėr Siguri Kibernetike dhe Privatėsi i organizuar si OJQ – Cybersecurity and Privacy (CSP) me misionin pėr ndėrgjegjėsimin e organeve publike dhe private, gjer tek shfrytėzuesi fundor ne hapėsirėn kibernetike dhe privatėsisė.

CSP ne veēanti gjate vitit 2019 ėshtė e fokusuar ne ofrimin e hapėsirėn kibernetike dhe privatėsisė.

Dhe ne baza vjetore ofrojmė ndihmė dhe mbėshtetje ne mbi 400 personave lidhur me shqetėsimet/problemet qe janė mjafte serioze ne fushėn kibernetike.

Ne kuadėr te aktivitete te CSP-se, gjate muajit Mars 2019 do organizojmė Workshopin&Trajnimin Black Hat 1.0 Prishtina me moton “ Behu pjesė e zgjidhjes” i cili do te mbahet me datėn 28 Mars 2019 (tbc) ne Orion Conferenc Center . Objektivat e kėtij eventi janė qe hakeret, ekspertet e sigurisė kibernetike etje, te ndajnė njohurit e tyre. Si dhe te ofrohen dhe orientohen talentet e kėsaj fushe qe te kontribuojnė ne sigurinė kibernetike si ethical hakere.

Kėrkojmė mbėshtetjen tuaj dhe mirėpresim qe t'ju kemi partner medial ne kėtė workshop&trajnim ku do te kemi shume pėrfaqėsues te njohur mbi fushėn kibernetike vendor dhe te huaj ku do te trajtohen shume tema nga fusha kibernetike si :- Black Hat techniques ( Icloud hacking, Snap intrusions, SQL injections etc)

- Dark Web

- Bug Bounty Programs

- Pen-testing

- Responsible Disclosure

- Offensive Cybersecurity

- Tips& tricks and much more.


Per me shum rreth eventit:
https://web.facebook.com/cybersecuri...5730900709833/

ad ifixit nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur