Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Dashuria > Romancė / Ndjenja

Romancė / Ndjenja “Kam zbuluar paradoksin se nqs ju doni deri nė dhimbje, atėherė nuk mund tė ketė mė dhimbje, por vetėm mė shume dashuri.” Nėnė Tereza

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 02-08-2019, 21:33   #41
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 21,996
Thanks: 10,287
Thanked 9,611 Times in 4,740 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 321
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Re: “Sonte tė dua kaq shumė…”/ Letra mė e bukur e dashurisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Une e kisha seriozisht kur te permenda ty. Nuk e kisha me shaka. Por kam qef t'i nguc pak

Une per vete kam shkrujt letra dashnie qe kur kam qene 14 vjec. Por kot qe t'i bie ketu se keto gocat e forumit pelqejne vetem ata te huajt
Mano jo une jam e gatshme te te lexoj
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-08-2019, 21:35   #42
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,111
Thanks: 11,755
Thanked 9,679 Times in 6,185 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: “Sonte tė dua kaq shumė…”/ Letra mė e bukur e dashurisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Une e kisha seriozisht kur te permenda ty. Nuk e kisha me shaka. Por kam qef t'i nguc pak

Une per vete kam shkrujt letra dashnie qe kur kam qene 14 vjec. Por kot qe t'i bie ketu se keto gocat e forumit pelqejne vetem ata te huajt
Ja qe me nguce....ke faj dhe pranoje

Bjeri qe cke me te letrat e tua te dashurickave....

te mira i kemi gocat megjithse te dhurojne aloe vera ose kaktuse por jane te mira e dine te cmojne .....keshtu qe po presim letrat e tua me kersheri.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-08-2019, 21:40   #43
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 21,996
Thanks: 10,287
Thanked 9,611 Times in 4,740 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 321
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Re: “Sonte tė dua kaq shumė…”/ Letra mė e bukur e dashurisėse harron kaktusin akoma
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-08-2019, 21:49   #44
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,493
Thanks: 1,703
Thanked 2,292 Times in 1,202 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 160
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: “Sonte tė dua kaq shumė…”/ Letra mė e bukur e dashurisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
Mano jo une jam e gatshme te te lexoj
Une i kam bere kenge letrat...


Nje shikim I c’kujdesur, nje cast I ngrire
Ndjenja te raje, Vine ne jete

Nje dallge terheq ne thellesi
Nje tjeter perplas ne shkemb
Humbur ne thellesine e syve te ty
Jo…Nuk dua te kthehem me.

Fytyra jote nen driten e henes
Floket e kuqe mbi supe
Porsi nje engjell

Ato so te pafajshem, kurjoz
Plot ankth dhe deshire
Presin puthjen e pare
Presin pa durim

Ohhh, ato sy ato sy te embel
Me ben te ndjej me ben te cmendem
Ato sy te mbushur me zjarr
Me ben te digjem
Me ben te marr.

E.Dine

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Mano : 02-08-2019 nė 22:15
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-08-2019, 21:53   #45
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,640
Thanks: 6,992
Thanked 8,238 Times in 5,271 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Re: “Sonte tė dua kaq shumė…”/ Letra mė e bukur e dashurisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Sa shume esterike jeni ju femrat shqiptare ndaj shkrimtareve te huaj;D. Keni lexuar ju letrat e mithat frasherit? Shkoni der ke Kafka e ke floberti i luizes. Keni lexuar ju Cooling e forumit?

Me sa duket malli I huaj mbeteshka gjithmone superior per shqiptaret.

Po ato te dashurit tuaj a ju shkruajne letra te bukura juve?
edhe ky dashnori Venedikut qeka per sherr sonte
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-08-2019, 03:35   #46
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,699
Thanks: 5,592
Thanked 11,575 Times in 3,897 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Re: “Sonte tė dua kaq shumė…”/ Letra mė e bukur e dashurisė

Kur te jem serish mes blerimit, do kujtoj qe ti je e vetmja gje e cmuar..vetja ime.
Te te dua ty eshte permbushja e nje qellimi te hershem. Sa shume rreshta te te gjej.. Mes zhurmash te filluara si simfoni sheruese tek ato demtueset ne cdo tingull. Vetja ime ... ti je mrekullisht, mjerisht,perfeksionisht, fatkeqesisht, e vetmja gje e cmuar.

Mendova te te shkruaj
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-08-2019, 05:05   #47
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 19,941
Thanks: 15,641
Thanked 9,490 Times in 5,480 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 277
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: “Sonte tė dua kaq shumė…”/ Letra mė e bukur e dashurisė

Dashuria e pare nuk harrohet
E dyta nuk ka as kuptim .
E treta shum pak me kujtohet
E katra ka shku me sherbim
(Poezi dashurie ne kohe te xhaxhit)

Lol
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-08-2019, 05:32   #48
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,487
Thanks: 3,645
Thanked 2,939 Times in 1,994 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: “Sonte tė dua kaq shumė…”/ Letra mė e bukur e dashurisė

Ē'na kujtove poezitė e asaj kohe.

Lapsin nė dorė e mora
Dhe letrėn e bardhė si bora
Dhe me gėrma tė mėdha
Emrin e RUDINĖS shkrova
etj, etj, etj.
Kam dėgjuar se pėr kėtė kėngė kanė vrarė veten dhjetėra djem dhe vajza, mer vesht, lol
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-08-2019, 11:45   #49
Prishtinasi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 1,425
Thanks: 79
Thanked 333 Times in 231 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
Prishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėm
Re: “Sonte tė dua kaq shumė…”/ Letra mė e bukur e dashurisė

Gjynah......
Prishtinasi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-08-2019, 13:01   #50
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,640
Thanks: 6,992
Thanked 8,238 Times in 5,271 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Re: “Sonte tė dua kaq shumė…”/ Letra mė e bukur e dashurisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Ē'na kujtove poezitė e asaj kohe.

Lapsin nė dorė e mora
Dhe letrėn e bardhė si bora
Dhe me gėrma tė mėdha
Emrin e RUDINĖS shkrova
etj, etj, etj.
Kam dėgjuar se pėr kėtė kėngė kanė vrarė veten dhjetėra djem dhe vajza, mer vesht, lol
te infektoj dhe ty Zana me lool?
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-08-2019, 15:35   #51
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,493
Thanks: 1,703
Thanked 2,292 Times in 1,202 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 160
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: “Sonte tė dua kaq shumė…”/ Letra mė e bukur e dashurisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Ē'na kujtove poezitė e asaj kohe.

Lapsin nė dorė e mora
Dhe letrėn e bardhė si bora
Dhe me gėrma tė mėdha
Emrin e RUDINĖS shkrova
etj, etj, etj.
Kam dėgjuar se pėr kėtė kėngė kanė vrarė veten dhjetėra djem dhe vajza, mer vesht, lol
Ne ate kohe jan bere kenge shume te bukura. Shumica e tyre nuk dilnin ne tv ose radio. Ishin kenge dashurie qe djemte e rinje i benin per vajzat e lagjes a qytetit. Nuk ka gje me te bukur dhe romantike. T'i kendosh bukurise se nje vajze te re me kitarre e sidomos ne adoleshence. Por sote eshte vulgarizuar gjithcka, po nuk nxoren pak byth e gjoks ne video as qe ta var njeri. Mua me pleqejne shume kenget videot e Albanit me gruan e tij.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Mano : 03-08-2019 nė 15:39
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-08-2019, 15:46   #52
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 7,417
Thanks: 0
Thanked 1,063 Times in 923 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Re: “Sonte tė dua kaq shumė…”/ Letra mė e bukur e dashurisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Mua me pleqejne shume kenget videot e Albanit me gruan e tij.
kenge nga halli jane mano. vidh nje motiv ketu e nje aty se na duhen lek me bo pushimet jasht. edhe ty te pelqejn domosdo. kan bo shkoll jasht ato me perzi nota.

une po nuk e kendova kengen vete ose t'a degjoj se dikush deshiron t'a ndaje me mua pa asnje pritshmeri m'duket kot. produkt supermarketi. mblimu, me i fjal.
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-08-2019, 16:30   #53
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,493
Thanks: 1,703
Thanked 2,292 Times in 1,202 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 160
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: “Sonte tė dua kaq shumė…”/ Letra mė e bukur e dashurisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga uj me gaz Shiko postimin
kenge nga halli jane mano. vidh nje motiv ketu e nje aty se na duhen lek me bo pushimet jasht. edhe ty te pelqejn domosdo. kan bo shkoll jasht ato me perzi nota.

une po nuk e kendova kengen vete ose t'a degjoj se dikush deshiron t'a ndaje me mua pa asnje pritshmeri m'duket kot. produkt supermarketi. mblimu, me i fjal.
Jane kenge te hareshme sidodmos per vere.
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-08-2019, 11:11   #54
Noe
Mi vida
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 4,163
Thanks: 417
Thanked 301 Times in 229 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 67
Noe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėm
Nuk ja vlen te bej letra dashurie. Ka ikur koha...

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Mandi : 05-08-2019 nė 12:35
Noe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur