Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Dashuria > Romancė / Ndjenja

Romancė / Ndjenja “Kam zbuluar paradoksin se nqs ju doni deri nė dhimbje, atėherė nuk mund tė ketė mė dhimbje, por vetėm mė shume dashuri.” Nėnė Tereza

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 20-08-2019, 13:20   #21
Jolene
🇦🇱
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 16,817
Thanks: 6,753
Thanked 8,357 Times in 3,992 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin
Re: Bashkeshort/e apo...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Bashkėēthurur
Elle femrat elle meshkujt?
__________________
a wolf will never be a pet
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 13:24   #22
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,046
Thanks: 11,708
Thanked 9,651 Times in 6,167 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 500
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Bashkeshort/e apo...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
Nisur nga nje debat me koleget dje, po e bej nje pyetje te pafajshme ketu ne lidhje me definicionin e fjales bashkeshort/e dhe kush mund/duhet te quhet i tille.

Per mua bashkeshort eshte ai i cili eshte legalisht/zyrtarisht i martuar me dike. Nqs nuk e ke ate cope leter, ate mund ta quash gjithcka pervec se bashkeshort.

Dje po bisedonim mes kolegesh dhe nje prej tyre e cila ka shume vite qe jeton me dike dhe ka dhe femije me te tha: “Im shoq dhe une ishim ne San Francisco kete fundjave” dhe shumica prej nesh filluam ta pyesnim se kur ishin martuar dhe kjo s’na kishte thene gje. Lol Ne fakt ata nuk ishin martuar dhe ajo mendonte se prape mund ta quante bashkeshortin e saj edhe pse ligjerisht nuk mundet.

Atehere kush per ju mund/duhet te quhet bashkeshort/e?

Ne nje diskutim dikur qe nuk e mbaj mend me saktesi si temen por edhe vendodhjen e saj, anetarja "Yes" ose "Fleur Blanche" e pat qendisur shpjegimin qe ju kerkoni si nga ana njerezore, shoqerore por edhe nga ana ligjore.

Pra krijimi i nje embrioni te shendoshe shoqeror sic eshte martesa qe i jep platformes familje nje mbeshtjellje nga te gjitha anet sepse eshte bazamenti i shoqerise.

Te gjitha menyrat e tjera te bashkejeteses jane ne formen e gallates ku cdo njeri parner i dashuruar momentalisht, ne nje moment te caktuar, krisen e iken e ska as me te voglin detyrim.....

psh: gjen nje "kapak" dhe do ta perdore se ashtu do qefi.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 20-08-2019 nė 13:28
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 13:25   #23
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,026
Thanks: 15,474
Thanked 13,173 Times in 8,317 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 704
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jolene Shiko postimin
Elle femrat elle meshkujt?
Elle elle.......
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 13:30   #24
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,619
Thanks: 4,273
Thanked 4,598 Times in 3,056 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

bashkeshorte/bashkeshort me ligj, me kanun e zakon, i bie te martuar legalisht edhe ate me vule ēfaaap e baaaam. Qe do thote nga ane ligjore, ka obligime e pergjegjesi qe i takojne njeri tjetrit, qe nga alimentacioni e deri te drejten e pensionit ne rast te x, y, z.

Ato qerat, bashkejetuese, dashnore, bashkekenaqese, bashkefshatare, bashkeqytetare, bashkekombase etj mund tu thuash: um falni, a njihemi nga diku, se nuk me kujtohesh sakte
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 13:30   #25
Guest88
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2019
Posts: 2,653
Thanks: 2,074
Thanked 841 Times in 649 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 83
Guest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

Mundet kshtu e mundet ashtu, kur ta mendoni te miren mendojeni edhe te keqen , dhe ne raste te kqia nese ligjerisht nuk je i/e martuar do e kuptosh qe t’gjitha andrat e realizuara ishin vetem nje genjeshter e ndertuar ne themelet e partnerit/es.

Nuk po themi qe ata qe nuk jane te martuar duhen me pak as ma shume por qe ligjerisht nuk mund te quhesh bashkeshort/e!

Dhe po ta mendosh pak me thell te qenit bashkeshort/e nuk ka lidhje me skllaverimin kurse pala tjeter edhe mund te ket....
Guest88 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 13:36   #26
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 14,042
Thanks: 1,561
Thanked 8,874 Times in 3,921 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 306
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Leaf Shiko postimin
Esther, te qenurit pjesa plotesuese e njeri-tjetrit , nuk ngelet ne vartesi te nje cope letre. Per mendimin tim nenshkrimi i asaj letre/marveshje eshte me teper ngaterrese . Une pershembull s’kam martese me timshoq per arsye qe s’dua t’i ndaj ketu. Si ta quaj babane e tre femijeve dhe kryetarin e familjes se 25 viteve?
Meqe edhte thjesht nje leter, what’s holding u, ose ne pergjthesi ato qe nuk e bejne ate cope letter? ( qe mos ta bej personale). Legalisht ajo cope leter duhet per te qene burre e grua/ bashkeshorts.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 13:37   #27
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,688
Thanks: 5,581
Thanked 11,528 Times in 3,890 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

E gjithe ceshtja eshte ne ate qe ne e besojme tek njeri tjetri. Timshoq nuk do ishte as me pak e as me shume ndryshe per mua nese do te kishim hedhur firmat ne nje cope leter pasi vume unazat ne prani te prinderve dhe familjeve. Per mua si femer rendesi ka serioziteti i tij ne trajtim dhe perkushtim. As nuk e mendoj asnje cast se do te ishte ndryshe nese do kish nenshkruar. Personalisht as nuk e konsiderojme fare kete pjese si te rendesishme ne mardhenien tone .
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 13:38   #28
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,688
Thanks: 5,581
Thanked 11,528 Times in 3,890 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Meqe edhte thjesht nje leter, what’s holding u, ose ne pergjthesi ato qe nuk e bejne ate cope letter? ( qe mos ta bej personale). Legalisht ajo cope leter duhet per te qene burre e grua/ bashkeshorts.
Nuk e gjejme mardhenien te varet nga askush , as cfardoqofte , pervec ne te dyve
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 13:51   #29
Guest88
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2019
Posts: 2,653
Thanks: 2,074
Thanked 841 Times in 649 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 83
Guest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

Naqe kape thelbin!
Spo e ve njeri ndyshim qe jeni te lumtur , duheni e bla bla por ne asnje institucion zyrtare ti smund ta prezantosh si bashkshortin tan.

Kshuqe arrijm ne konkluzionin qe nuk mund te jesh nje bashkeshort/e pa ato dy firmat dhe deklaraten shum domethanse
Guest88 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 14:00   #30
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,688
Thanks: 5,581
Thanked 11,528 Times in 3,890 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga The ICEman Shiko postimin
Naqe kape thelbin!
Spo e ve njeri ndyshim qe jeni te lumtur , duheni e bla bla por ne asnje institucion zyrtare ti smund ta prezantosh si bashkshortin tan.

Kshuqe arrijm ne konkluzionin qe nuk mund te jesh nje bashkeshort/e pa ato dy firmat dhe deklaraten shum domethanse
E ke gabim. Gjithandej konsiderohemi njejte me ata qe e kan grric letren
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 14:02   #31
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,026
Thanks: 15,474
Thanked 13,173 Times in 8,317 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 704
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin

Atehere kush per ju mund/duhet te quhet bashkeshort/e?
Esther se po na bėn lėmsh, kemi dy definicione pėr atė pyetjen tėnde.

1- A mund ta quajm bashkėshort/e personin/en qė bashkėjetojmė, po mund ta quajm.
2-Kanė dhe ushtrojnė cilėsitė ligjore tė bashkėshortėve dy persona qė bashkėjetojnė dhe e duan njėri tjetrin deri nė vdekje?
Nuk i kanė kėto cilėsi ligjore sepse ligjėrisht nuk kan bėr kurorėzim
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 14:05   #32
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,949
Thanks: 883
Thanked 1,494 Times in 1,113 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 124
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

Bashkeshorte quhen edhe dy lojtare qe fitojne nje shume llotarie.
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 14:27   #33
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,553
Thanks: 13,523
Thanked 7,508 Times in 4,765 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

Thirre si te ndihesh rehat
Hubby
husband
beau
partner
mate
other-half
loverboy
handsome
companion
punch bag
bastard and so on
Nuk te duhet patjeter nje cope leter qe ti thuash bashkeshort
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 14:32   #34
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 36,826
Thanks: 17,768
Thanked 22,821 Times in 8,817 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 525
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

loverboy thohe ne privat ama lool
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 14:34   #35
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,688
Thanks: 5,581
Thanked 11,528 Times in 3,890 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rexhina Shiko postimin
loverboy thohe ne privat ama lool
Lol
Mu me mjafton fakti qe kur kaloj ke lagja ne Tirane, peshperitet “ o nusja filanit” edhe me pas heshtje
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 14:36   #36
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,026
Thanks: 15,474
Thanked 13,173 Times in 8,317 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 704
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Leaf Shiko postimin
Lol
Mu me mjafton fakti qe kur kaloj ke lagja ne Tirane, peshperitet “ o nusja filanit” edhe me pas heshtje
Po kur kalon burri si i thonė "o burri filankės"?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 14:37   #37
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,553
Thanks: 13,523
Thanked 7,508 Times in 4,765 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rexhina Shiko postimin
loverboy thohe ne privat ama lool
Dhe bastard ne publik?
Mire thua ti
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 14:37   #38
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,688
Thanks: 5,581
Thanked 11,528 Times in 3,890 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Po kur kalon burri si i thonė "o burri filankės"?
Joooo, ai eshte “ filoni”
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 14:40   #39
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,046
Thanks: 11,708
Thanked 9,651 Times in 6,167 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 500
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Bashkeshort/e apo...?

Bashkjetokan me arushat disa....tecken e meckes.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 14:42   #40
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 36,826
Thanks: 17,768
Thanked 22,821 Times in 8,817 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 525
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Leaf Shiko postimin
Lol
Mu me mjafton fakti qe kur kaloj ke lagja ne Tirane, peshperitet “ o nusja filanit” edhe me pas heshtje
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur