Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Dashuria > Romancė / Ndjenja

Romancė / Ndjenja “Kam zbuluar paradoksin se nqs ju doni deri nė dhimbje, atėherė nuk mund tė ketė mė dhimbje, por vetėm mė shume dashuri.” Nėnė Tereza

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-03-2011, 08:13   #21
dbh
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2010
Posts: 607
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
dbh ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Dashuria...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Meri Shiko postimin
Dashuria...: Nuk eshte Asgje per Nihilist-ėt
Vete Asgjeja eshte Dashuri per Nihilistet.
dbh nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 14-03-2011, 08:18   #22
dbh
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2010
Posts: 607
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
dbh ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Dashuria...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Meri Shiko postimin
J`ai Besoin De Toi .....( diku ne kete vend qe flet kete gjuhe, dikush tha : Nese ta thone kete fjale..eshte shprehja me e qarte dhe domethenese se te Dashuron)
Mah, dashuria eshte ndjenje dhe nevoje, njera nga te dyja te mungoj dhe dashuria shuhet...
dbh nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 14-03-2011, 09:15   #23
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,625
Thanks: 110
Thanked 260 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dashuria...

Dashuria eshte me shume se sa nje ndjenje , ajo eshte thelbi i jetes.
Pa dashuri nuk ka jete.
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 15-03-2011, 00:45   #24
BATO
______
 
Avatari i BATO
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 5,972
Thanks: 560
Thanked 1,182 Times in 625 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
BATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėm
Dashuria

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Chanel Shiko postimin
Po ē'a thua o BATO?! Jam vetėm dakord, kur thua i jepet mė shumė rėndėsi se ē'duhet.

Ti shkruan sikur dashuria ėshtė njė proēes mekanik me manual pėrdorimi; 'ndiqni dhe lexoni me kujdes udhėzimet, pėrpara se ta pėrdorni'

Si u paska vetja nė kontroll kur vjen puna te kultivimi i ndjenjave? Ndjenjat mund tė ndrydhen maksimumi, por tė kihen nėn kontroll? Mė fal, por robotizimin njeriu ende s'e ka arritur! Pėrveē kėsaj, nuk ekzistojnė shkallėt krahasore 'pak i dashuruar' ; 'mė pak i dashuruar' O tė zė qymyri ters fare, o s'tė zė. Kaq!
Mendimet e mia unė i mbėshtes gjithnjė tek praktika dhe teoritė qė qarkullojnė nuk i pėrtyp nėse ato nuk pėrputhen me praktikėn. Jeta tregon qė dashuria ėshtė kalimtare dhe njerėzit zakonisht pendohen pėr zgjedhjet qė kanė bėrė ose pėr kohėn dhe energjinė e harxhuar kot.

Me kontrollin e kam fjalėn qė tė veprosh me mendje dhe jo me zemėr. Pėrderisa dashuria ėshtė diēka qė kalon ose harrohet, kjo ėshtė e mundur. Ėshtė mė mirė kėshtu, t'i ndrydhėsh ndjenjat disa kohė sa tė kalojė e ta harrosh, se sa ta pėsosh mė vonė e tė pendohesh pėr ato qė bėre.
BATO nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 29-04-2011, 18:59   #25
maratonomak
Anėtar
 
Avatari i maratonomak
 
Data e antarėsimit: Apr 2011
Posts: 68
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
maratonomak ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė dashuria?

Dashuria eshte nje lloj tyrlie qe gatuhet nga kater duar. Shoqerohet me vere te bardhe
maratonomak nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 29-04-2011, 19:17   #26
HELEN OF TROY
Jeta vazhdon
 
Avatari i HELEN OF TROY
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: prane teje
Posts: 1,315
Thanks: 11
Thanked 38 Times in 25 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
HELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė dashuria?

ehhh Dashuria eshte nje fjale me pak shkronja ...............
pak fjale qe nuk mund te shkruhen me shkronja
vetem ky shpirt mund te flase per te
__________________
Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...
HELEN OF TROY nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 29-04-2011, 19:34   #27
maratonomak
Anėtar
 
Avatari i maratonomak
 
Data e antarėsimit: Apr 2011
Posts: 68
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
maratonomak ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė dashuria?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga HELEN OF TROY Shiko postimin
vetem ky shpirt mund te flase per te
Jam gjith sy e veshe....Me shume sy me thene te drejten (po kjo s'do te thote qe me kane lene veshet, lol)
maratonomak nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 08-05-2011, 19:57   #28
Ilira
Anėtar i ri
 
Avatari i Ilira
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Europe
Posts: 5
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Ilira ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė dashuria?

Eshte cmenduri
thote arsyeja
ESHTE AJO QE ESHTE
THOTE DASHURIA
Eshte mallkimi
thote matematika
Nuk eshte vetem se dhimbje
thote frika
Eshte pa shprese
thote gjykimi
ESHTE AJO QE ESHTE
THOTE DASHURIA
Eshte qesharake
thote krenaria
Eshte e pafajshme
thote maturia
Eshte e pamundur
thote eksperienca
ESHTE AJO QE ESHTE
THOTE DASHURIA.

Erich Fried
Ilira nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 08-05-2011, 20:54   #29
sara28
I miss you
 
Avatari i sara28
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: ne zemren e zemres time
Posts: 62
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
sara28 ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė dashuria?

Eshte nje kuti e mbushur plot me magji,jete,gezim,mrekulli,dhimbje,lumturi dhe lote......nje dhurate e pacmueshme....nje dhurate qe kur te vjen duhet te dish ta vleresosh.....
__________________
Bota ėshtė njė skenė, ku ndarja e roleve ėshtė shumė e gabuar.
sara28 nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 31-07-2011, 05:19   #30
daniel00
Kakulukiam
 
Avatari i daniel00
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Diktatrojska
Posts: 3,915
Thanks: 30
Thanked 175 Times in 119 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
daniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė dashuria?

Dashuria eshte te shqetesohesh gjithmone per dike , por nese do jepte aq vuajtje edhe zogjte e dashuruar nuk do te kendonin aq shume .

...Eshte nje fjale qe duhet ta jetosh , si dhimbja me e bukur e zemres . Sepse ato qe shohin syte dhe degjojne veshet , nuk jane asgje ne krahasim me ato qe ndjen zemra .

Ne te gjitha gjerat tokesore vetem dashuria zmadhohet kur e ndan me dike , edhe perkujdesja ndaj dikujt eshte perkujdesje ndaj vetes . Por te ēmendurit prej dashurise paguajne per ato qe bejne dhe te maturit per ato qe nuk bejne . Njerezit ama jane ne prag te vetvetes pa qene ne dashuri , sepse dashuria eshte embelsia me e madhe ne nje bote te ashper .

E vetmja enderr qe nuk enderrohet , ne fjalet qe nuk thuhen , me nje butesi si nje heshtje dashurie , dhe dashuri eshte heshtja qe nuk te bezdis , por ne te cilen sodit peisazhet me te gjalla .

Edhe largesia prej saj pafundesi eshte , po ē'rendesi ka kur ne kthim ajo eshte aty ... Edhe te duash ne ferr eshte me bukur se sa te mos duash duke jetuar parajsen .

Megjithese heret pyesim veten nese jeta ka nje kuptim , vone takojme dike qe i jep ate kuptim .
__________________
Nėse jeni nė botė tė pėrshkruani tė vėrtetėn, lėrjani elegancėn rrobaqepėsit
daniel00 nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 02-08-2011, 12:31   #31
Robbery
V.I.P
 
Avatari i Robbery
 
Data e antarėsimit: Dec 2010
Posts: 5,854
Thanks: 365
Thanked 1,155 Times in 313 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Robbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė dashuria?

Nji tuf me lule te fresketa...qe jane te bukura ne fillim e pastaj vyshken ---
Robbery nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 03-08-2011, 15:43   #32
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,581
Thanks: 0
Thanked 63 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė dashuria?

O e shkuara o e ardhmja,nuk eshte kurre e tashmja.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 03-08-2011, 17:24   #33
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,424
Thanks: 2,588
Thanked 2,142 Times in 811 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė dashuria?

kur nuk e tradhton atė qe e don , asht dashurija . per qifte ..
se ka edhe dashuri tjera siq e permendi Alkoma .. dashurija ndaj Zotit , Prinderve etj.
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata ėshtė nė linjė  
i vjetėr 02-09-2011, 06:29   #34
utopia
V.I.P
 
Avatari i utopia
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Posts: 614
Thanks: 1
Thanked 12 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
utopia ėshtė njė i shkėlqyerutopia ėshtė njė i shkėlqyerutopia ėshtė njė i shkėlqyerutopia ėshtė njė i shkėlqyerutopia ėshtė njė i shkėlqyerutopia ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė dashuria?

Ah kjo marrezi e mrekullueshme qe te ndihmon te ecesh perpara, kur gjithcka tjeter qe te rrethon eshte aq racionale sa te cmend fare! Te gjithe thone qe une jam e marre. Kjo eshte e mrekullueshme, sepse me krijon nje liri te madhe ne sjellje. Kur te vleresojne per te cmendur, mund te beni pa u ndeshkuar plot e plot gjera qe i lejohen vetem te cmendurit, perndryshe do te therrasin policine. "I.V"
Keshtu mendoj dhe une per dashurin, qe eshte dicka qe te cmend, te bene te mos jesh me ti!
__________________
Solo i morti sanno il vero significato di pazienza!
utopia nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 03-09-2011, 09:46   #35
agimdedej
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 47
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
agimdedej ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė dashuria?

Si ndodh nje lidhje kurore e nje dashurie

Dashuria aktivizohet kur kompleksi organik i cdo personi eshte ne harmoni
me kompleksin intelektual dhe kompleksin e shqisave te cdokujt ne
vecanti.Perfitimet e ndjenjavete tilla imponohen nga prezenca e kompekseve
te tilla te seksit te kundert.Kuptimet e efekteve te tilla meren me intuit ,
duke u angazhuar me paraqitje, shprehje dhe levizje, te cilat rrisin ose ulin
ndjeshmerine e emocioneve per te deshiruar ose refuzuar.Keto ndjenja
imponohen nga ndjeshmeri qe ngacmohen nga prezenca te jashteme
te universit te cilat shtyjne per te realizuar ose per te refuzuar ose per
te qene pasiv.
agimdedej nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 02-10-2011, 07:23   #36
NeVertiti
Kohe & Stine
 
Avatari i NeVertiti
 
Data e antarėsimit: Oct 2011
Vendndodhja: PerTej HoriZontit
Posts: 306
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
NeVertiti ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėNeVertiti ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėNeVertiti ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėNeVertiti ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėNeVertiti ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėNeVertiti ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė dashuria?

dashuria eshte esenca e nje reaksioni shpirteror,...por qe te ndodhe duhet te dihet mire anan kimike e psikollogjike e saj....shpesh ndodhe reaksioni,..por dashuria eshte thjeshte kataliztor i saj,..dhe keshtu ajo iken mbetjet e reaksionit na mbeten ne,.
NeVertiti nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 14-10-2011, 21:51   #37
Le Chiffre
Super Anėtar
 
Avatari i Le Chiffre
 
Data e antarėsimit: Dec 2010
Vendndodhja: Tirona - ku tjeter!
Posts: 147
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Le Chiffre do tė bėhet i njohur mjaft shpejtLe Chiffre do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė dashuria?

...vazhdimesi...
__________________
Don’t be pushed by your problems; be led by your dreams
Le Chiffre nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 14-10-2011, 21:53   #38
Le Chiffre
Super Anėtar
 
Avatari i Le Chiffre
 
Data e antarėsimit: Dec 2010
Vendndodhja: Tirona - ku tjeter!
Posts: 147
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Le Chiffre do tė bėhet i njohur mjaft shpejtLe Chiffre do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė dashuria?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga utopia Shiko postimin
Ah kjo marrezi e mrekullueshme qe te ndihmon te ecesh perpara, kur gjithcka tjeter qe te rrethon eshte aq racionale sa te cmend fare! Te gjithe thone qe une jam e marre. Kjo eshte e mrekullueshme, sepse me krijon nje liri te madhe ne sjellje. Kur te vleresojne per te cmendur, mund te beni pa u ndeshkuar plot e plot gjera qe i lejohen vetem te cmendurit, perndryshe do te therrasin policine. "I.V"
Keshtu mendoj dhe une per dashurin, qe eshte dicka qe te cmend, te bene te mos jesh me ti!
...dmth TJETERSIM I QENJES TENDE ne kuptimin e me te mire te fjales...
__________________
Don’t be pushed by your problems; be led by your dreams
Le Chiffre nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 14-10-2011, 21:56   #39
Le Chiffre
Super Anėtar
 
Avatari i Le Chiffre
 
Data e antarėsimit: Dec 2010
Vendndodhja: Tirona - ku tjeter!
Posts: 147
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Le Chiffre do tė bėhet i njohur mjaft shpejtLe Chiffre do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė dashuria?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga maratonomak Shiko postimin
Dashuria eshte nje lloj tyrlie qe gatuhet nga kater duar. Shoqerohet me vere te bardhe
HAHAHAHAHA "....vere te bardhe...." haahahhaaha
__________________
Don’t be pushed by your problems; be led by your dreams
Le Chiffre nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 14-10-2011, 23:15   #40
Jolene
🇦🇱
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 16,817
Thanks: 6,753
Thanked 8,357 Times in 3,992 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė dashuria?

*Rrudh supet....Ku di gje un....
__________________
a wolf will never be a pet
Jolene nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur