Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Dashuria > Romancė / Ndjenja

Romancė / Ndjenja “Kam zbuluar paradoksin se nqs ju doni deri nė dhimbje, atėherė nuk mund tė ketė mė dhimbje, por vetėm mė shume dashuri.” Nėnė Tereza

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 06-03-2015, 10:58   #1
Gersjana
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Jan 2015
Posts: 59
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
Gersjana do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Keqkuptimet

Ju ka ndodhur qe i/e dashuri/a ka keqkuptuar gjera qe s'jane ashtu si mendon ai/ajo???
Gersjana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2015, 11:02   #2
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,424 Times in 6,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Talking Pėrgjigje e: Keqkuptimet

Pyet Freemason.....Nr1.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2015, 11:02   #3
Poeti
V.I.P
 
Avatari i Poeti
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Ferizaj-Kosovė
Posts: 4,539
Thanks: 0
Thanked 30 Times in 22 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
Poeti i pazėvėndėsueshėmPoeti i pazėvėndėsueshėmPoeti i pazėvėndėsueshėmPoeti i pazėvėndėsueshėmPoeti i pazėvėndėsueshėmPoeti i pazėvėndėsueshėmPoeti i pazėvėndėsueshėmPoeti i pazėvėndėsueshėmPoeti i pazėvėndėsueshėmPoeti i pazėvėndėsueshėmPoeti i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Keqkuptimet

Ua sa shpesh....te mos them cdo dite....hahhahahaaa
__________________
KOMBI MBIGJITHA

Kurrė mos thuaj kurrė!
Poeti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2015, 11:02   #4
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 21,970
Thanks: 10,260
Thanked 9,600 Times in 4,734 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 321
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Keqkuptimet

Po mi sa here te duash. nga emocionet ndodhin keqkuptimet se po te jesh objektiv nuk ke pse keqkuptohesh
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2015, 11:08   #5
Gersjana
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Jan 2015
Posts: 59
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
Gersjana do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Keqkuptimet

Keqkuptimet e kam fjalen tek dyshimet qe mund te kene lindur asaj/atij per nje femer/djale ne jete e saj/tij
Gersjana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2015, 11:11   #6
Ema
V.I.P
 
Avatari i Ema
 
Data e antarėsimit: Dec 2013
Posts: 1,242
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Ema ka shumė pėr tė qenė krenarėEma ka shumė pėr tė qenė krenarėEma ka shumė pėr tė qenė krenarėEma ka shumė pėr tė qenė krenarėEma ka shumė pėr tė qenė krenarėEma ka shumė pėr tė qenė krenarėEma ka shumė pėr tė qenė krenarėEma ka shumė pėr tė qenė krenarėEma ka shumė pėr tė qenė krenarėEma ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Keqkuptimet

Po patjeter, se ato keqkuptime jane pjese e jetes.
Ema nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2015, 11:12   #7
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,424 Times in 6,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Keqkuptimet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gersjana Shiko postimin
Keqkuptimet e kam fjalen tek dyshimet qe mund te kene lindur asaj/atij per nje femer/djale ne jete e saj/tij
Me vaj dhe uthull behet sallata......
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2015, 11:15   #8
Dulcis in Fundo
echoes
 
Avatari i Dulcis in Fundo
 
Data e antarėsimit: Jun 2014
Posts: 4,798
Thanks: 750
Thanked 811 Times in 578 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 142
Dulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Keqkuptimet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Me vaj dhe uthull behet sallata......
Po t'i hedhesh edhe ca portokalle te grira i jep shije te vecante.
Dulcis in Fundo nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2015, 11:46   #9
Gersjana
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Jan 2015
Posts: 59
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
Gersjana do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Keqkuptimet

Dulcis in Fundo atehere aty behet nje lemsh te madh dhe nuk di ca te hash perpara.
Gersjana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2015, 11:48   #10
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,157
Thanks: 6,136
Thanked 6,585 Times in 3,232 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Keqkuptimet

Shume here, Por nuk lodhem shume te jap shpjegime... Mjafton qe jam me veten time e sinqerte . Lol
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2015, 11:50   #11
Dulcis in Fundo
echoes
 
Avatari i Dulcis in Fundo
 
Data e antarėsimit: Jun 2014
Posts: 4,798
Thanks: 750
Thanked 811 Times in 578 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 142
Dulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Keqkuptimet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gersjana Shiko postimin
Dulcis in Fundo atehere aty behet nje lemsh te madh dhe nuk di ca te hash perpara.
Jo moj jo. Portokallja duhet per te lene ate shijen e embel ne fund, qe nuk do i bente keq asnje keqkuptimi.. sallaterash.. kupton?
Dulcis in Fundo nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2015, 12:08   #12
Gersjana
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Jan 2015
Posts: 59
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
Gersjana do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Keqkuptimet

Dulcis.... Ketu nuk po ben muhabet gjellerash po ben muhabet dashurie e kupton ti tani qe ajo potokallja te len shijen e keqe ne fund.
Gersjana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2015, 12:15   #13
Dulcis in Fundo
echoes
 
Avatari i Dulcis in Fundo
 
Data e antarėsimit: Jun 2014
Posts: 4,798
Thanks: 750
Thanked 811 Times in 578 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 142
Dulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Keqkuptimet

Ah te me falesh per keqkuptimin.. paskam ngaterruar liber..
Dulcis in Fundo nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2015, 12:52   #14
Regina
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,454
Thanks: 717
Thanked 988 Times in 584 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Regina ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Keqkuptimet

Dulcis sallata shoqerohet edhe me nje pije freskuese, ose me limonade.

Gresjana, pyetjet qe ti parashtron ngjasojne me pyetjet e dikujt, i/e cili/a tregojne se nuk kane eksperience jetesore. Nese je e re, e ke jeten perpara, normale qe do te kesh edhe keqkuptime.
Regina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2015, 12:54   #15
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 10,322
Thanks: 23
Thanked 3,017 Times in 1,872 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 196
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Keqkuptimet

Po ti shpjegohu moj goce se sido qe te jete ai do te kuptoj pavarsisht vendimarrjes.
__________________
“Shikoj nga te dyja anet para se te kaloj nje rruge me 1 sens levizje.Kjo ndodh sepse kaq besim me ka ngelur per Njerzimin,”
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2015, 12:56   #16
Dulcis in Fundo
echoes
 
Avatari i Dulcis in Fundo
 
Data e antarėsimit: Jun 2014
Posts: 4,798
Thanks: 750
Thanked 811 Times in 578 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 142
Dulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėm
Talking Pėrgjigje e: Keqkuptimet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Regina Shiko postimin
Dulcis sallata shoqerohet edhe me nje pije freskuese, ose me limonade.
Cila.. ajo me portokalle apo ajo pa?
Dulcis in Fundo nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2015, 12:57   #17
Regina
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,454
Thanks: 717
Thanked 988 Times in 584 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Regina ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Keqkuptimet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dulcis in Fundo Shiko postimin
Cila.. ajo me portokalle apo ajo pa?
Ajo pa, e bere lemsh sallaten.
Regina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2015, 13:06   #18
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 36,845
Thanks: 17,802
Thanked 22,861 Times in 8,831 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 525
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Keqkuptimet

kemi telepathi, dhe i evitojm keqkuptimet
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2015, 14:36   #19
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,596
Thanks: 339
Thanked 603 Times in 396 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 113
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Keqkuptimet

Ti shpetove nga vuajtjet ndonje pacient sot?
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2015, 15:05   #20
tété
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: Do te me besh gje vizite?
Posts: 1,729
Thanks: 0
Thanked 13 Times in 9 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
tété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Keqkuptimet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Regina Shiko postimin
Gresjana, pyetjet qe ti parashtron ngjasojne me pyetjet e dikujt, i/e cili/a tregojne se nuk kane eksperience jetesore. Nese je e re, e ke jeten perpara, normale qe do te kesh edhe keqkuptime.
Vertet? Kaq e sigurt je per pergjigjen tende? Ty ste qellon asnjehere qe burri, i fejuari apo i dashuri jot te te mos keqkuptoje? Psh, kur ke deshire te ikesh ne pune e veshur ne nje menyre pak provokuese, a nuk i arrin te dyshoje qe vishesh keshtu per nje koleg ne pune? Ose kur je ne nje bar dhe sheh ne menyre shume "inocente" nje mashkull tjeter, a nuk i arrin ndonjehere te mendoje qe po e gjuan? Jo se ti po e ben, thjesht ai qe keqkupton..

Nqs ai i joti (parteneri) eshte kaq perfekt, po ty ste ndodh qe te keqkuptosh disa gjera e verbuar nga dashuria apo xhelozia jote?

Eshte e thjesht ti gjykosh te tjeret nga lart, por po te gerrmosh pak, secili prej nesh ben gabime apo keqkuptime, kushdo qofte mosha jone.. Kjo na ben te jemi humane dhe jo makina..
tété nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur