Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Dashuria > Romancė / Ndjenja

Romancė / Ndjenja “Kam zbuluar paradoksin se nqs ju doni deri nė dhimbje, atėherė nuk mund tė ketė mė dhimbje, por vetėm mė shume dashuri.” Nėnė Tereza

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 01-03-2012, 13:02   #1
daniel00
Kakulukiam
 
Avatari i daniel00
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Diktatrojska
Posts: 3,915
Thanks: 30
Thanked 175 Times in 119 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
daniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėm
Ēfarė kėrkojnė femrat tek meshkujt?

Edukimi, arsimimi, mė pas mendimi i gjetjes sė njė pune ka shtyrė pak moshėn e martesės tek femrat. Tashmė martesa shfaqet para syve tanė pas moshės 25-vjeēare. Femrat vlerėsojnė tek meshkujt veēori si statusi social, paraqitja fizike, rroga, puna etj. Psikologėt e shpjegojnė shkakun e martesės sė vonė si njė largim nga marrja e pėrgjegjėsive.Ēdo vajzė ėndėrron tė thurė njė familje nė tė cilėn tė jetojė nė paqe e harmoni me bashkėshortin dhe fėmijėt. Por, me kalimin e viteve kjo ėndėrr sa vjen e venitet. Vajzat fillojnė tė ėndėrrojnė jo nė moshėn 20-vjeēare por pas moshės 25-vjeēare.

Veēanėrisht vajzat tė cilat studiojnė nė universitet dhe mė pas fillojnė jetėn profesionale kjo moshė mund tė shkojė deri nė 30 vjeē. Justifikohen gjithnjė me shprehjen se “nuk arrij tė gjej njeriun qė dua” dhe martesa shtyhet pėr verėn tjetėr.

Po, cilat janė kriteret dhe gjėrat qė vlerėsojnė vajzat sot tek pala pėrballė? Nė bazė tė tė dhėnave tė marra nga anketa tė ndryshme, vajzat vlerėsojnė shumė statusin social tė mashkullit, paraqitjen fizike, nėse ėshtė apo ajo djalė i vetėm nė familje etj.

Por sipas psikologėve njė nga shkaqet e shfaqjes vonė tė vendimit pėr t’u martuar ėshtė dhe dėshira pėr tė qėndruar larg pėrgjegjėsive. Ato pohojnė se vajzat kanė frikė nga martesa sepse mendojnė se e gjithė barra e shtėpisė do tė jetė mbi supet e saj. Prandaj ato ngushėllojnė veten me mendimin se “sa mė vonė qė tė martohem aq mė mirė ėshtė pėr mua. Pastaj kot studiova gjithė ato vite, le tė punoj pak. Bashkė me martesėn do vijnė edhe fėmijėt dhe kėshtu nuk do tė mund tė punoj”.


Kėshtu mendojnė pėr disa vite dhe nė kėtė mėnyrė heqin dorė nga martesa. Pasi kalojnė disa vite fillojnė tė frikėsohen nga ideja e mbartjes sė pėrgjegjėsive. Sepse nė shoqėrinė tonė nuk ekziston njė ndarje e drejtė e funksioneve brenda familjes, femra mbart mė shumė pėrgjegjėsi. Sa mė shumė qė tė vonohet martesa aq mė vonė do tė mbeten ato nė pėrballjen me pėrgjegjėsi tė tilla. Krahas kėsaj edhe dėgjimi i mendimeve tė shoqeve tė martuara rreth martesės mund t’i ftohė ato mė shumė.

Megjithėse vajzat mund tė fillojnė tė mendojnė rreth martesės pas moshė 25-vjeēare, ato mund ta gjejnė kandidatin e kėrkuar vetėm rreth tė 30-ve. Ato kėrkojnė qė burri tė zotėrojė njė rrogė tė pėrafėrt me tė tyren dhe tė mbajė familjen. Sepse femrat tė cilat punojnė dėshirojnė qė rrogėn e tyre ta harxhojnė pėr vete ndėrkohė qė rroga e burrit duhet tė shpenzohet pėr mbarėvajtjen e familjes. Krahas kėsaj femrat nuk duhet ta shohin martesėn si njė mėnyrė pėr tė ngritur statusin e tyre si p.sh tė jesh gruaja e njė doktori dhe tė mos nėnvlerėsojnė burrat nė njė status mė tė ulėt se ato.

Edhe niveli arsimor ėshtė njė ēėshtje tjetėr e lidhur me statusin. Femrat kėrkojnė qė bashkėshortėt e tyre tė kenė ose tė njėjtin nivel arsimor me to ose mė tė mirė. Por mė e rėndėsishme ėshtė shikimi apo analizimi i personit dhe formimit tė tij, sa ka arritur tė pėrfitojė ai nga edukimi i marrė. Nėse njė person ka tė zhvilluar aftėsinė e tė shprehurit, mund tė komunikojė lirshėm me njerėz tė ēdo shtrese tė shoqėrisė dhe ka njė nivel tė kėnaqshėm tė kulturės sė pėrgjithshme atėherė nuk duhet menduar gjatė.

Ekzistojnė dhe disa veēori tė tjera tė kėrkuara nga femrat. Ato mund tė heqin dorė apo tė vendosin tė martohen duke parė nėse ėshtė djalė i vetėm apo jo. Nėse ėshtė djalė i vetėm atėherė kjo do tė thotė qė ėshtė nė qendėr tė vėmendjes, ėshtė i llastuar dhe egoist, kur tė martohen do tė mbajė nė plan tė parė dėshirat e tij dhe ėshtė shumė i lidhur me nėnėn.

Ēfarė duhet kėrkuar tek njė kandidat pėr dhėndėr?

Cilėsia e parė qė duhet kėrkuar tek personi me tė cilin dėshironi tė martoheni ėshtė tė jetė punėtor. Njė njeri punėtor, i vullnetshėm zhvillon dhe statusin social, kulturėn dhe ēdo fushė tjetėr tė jetės. Pėr ta kuptuar mė mirė nėse personi pėrballė jush ėshtė punėtor atėherė mund tė shikoni nėse e bėn apo jo menjėherė punėn qė i keni dhėnė.

Njė veēori tjetėr e rėndėsishme qė duhet kėrkuar tek dhėndri ėshtė zotėrimi i qėllimeve dhe vlerave tė njėjta me ju./Start/
__________________
Nėse jeni nė botė tė pėrshkruani tė vėrtetėn, lėrjani elegancėn rrobaqepėsit
daniel00 nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 06-04-2012, 13:02   #2
PuffetiNa
MbetiTeThemiNaIshteNjeher
 
Avatari i PuffetiNa
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 9,788
Thanks: 0
Thanked 694 Times in 249 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 169
PuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė kėrkojnė femrat tek meshkujt?

lol haha

: Shpi 3 katshe me dy pishina, dy makina , 5 vila ....
PuffetiNa nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 06-04-2012, 16:07   #3
Skydive
V.I.P
 
Avatari i Skydive
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 2,266
Thanks: 0
Thanked 27 Times in 24 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė kėrkojnė femrat tek meshkujt?

Respekt dashuri dhe mirekuptim (sidomos ne blerjen e kepuceve dhe cantave)
__________________
***Man sieht nur mit dem herzen gut, das wesentliche ist für die augen unsichtbar***
Skydive nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 06-04-2012, 17:22   #4
Adria
ON/OFF
 
Avatari i Adria
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Venus
Posts: 915
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
Adria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Ēfarė kėrkojnė femrat tek meshkujt?

Tolerance,mirekuptim,shoqeri te mire.
Adria nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 07-04-2012, 12:59   #5
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 18,255
Thanks: 5,827
Thanked 12,117 Times in 4,239 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 370
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ēfarė kėrkojnė femrat tek meshkujt?

......źtre transparent ą lui-mźme .
Beaute nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 07-04-2012, 14:17   #6
Irfan CANA
V.I.P
 
Avatari i Irfan CANA
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 1,856
Thanks: 0
Thanked 6 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Irfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Ēfarė kėrkojnė femrat tek meshkujt?

Urtėsi,bukuri dhe besnikėri.
Irfan CANA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 08-04-2012, 14:04   #7
Mistrece
...
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 14,425
Thanks: 165
Thanked 4,870 Times in 2,744 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 341
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė kėrkojnė femrat tek meshkujt?

As ato vete s'e dine.
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 08-04-2012, 14:38   #8
gurax
Super Moderator
 
Avatari i gurax
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Virgo Supercluster, Local Group, Milky Way, Orion-Cygnus Spur, Sol-3, THE UNIVERSE
Posts: 3,047
Thanks: 4
Thanked 53 Times in 39 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
gurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė kėrkojnė femrat tek meshkujt?

Nje checklist.
Jo jo, jo kte, kjo eshte e djeshmja dhe ti. Eshte nje tjeter qe sapo e bera. Se mos e ke humbur? Epo s'ta paskam treguar fare ty atehere. Sry. Byes.
__________________
"I refuse to prove that I exist," says God, "for proof denies faith, and without faith I am nothing". "But," says man, "the Babel Fish is a dead giveaway, isn't it? It proves you exist and so therefore you don't. QED." "Oh dear," says God, "I hadn't thought of that," and promptly vanishes in a puff of logic. "Oh, that was easy," says man, and for an encore goes on to prove that black is white, and gets killed on the next zebra crossing.
gurax nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 08-04-2012, 15:10   #9
Irfan CANA
V.I.P
 
Avatari i Irfan CANA
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 1,856
Thanks: 0
Thanked 6 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Irfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Ēfarė kėrkojnė femrat tek meshkujt?

Nganjėherė sipas nevojės,t'i lėvdojnė!
Irfan CANA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 08-04-2012, 15:21   #10
OneLL..&
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 636
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 12
OneLL..& ėshtė vėrtetė talentėOneLL..& ėshtė vėrtetė talentėOneLL..& ėshtė vėrtetė talentėOneLL..& ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Ēfarė kėrkojnė femrat tek meshkujt?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
As ato vete s'e dine.

OneLL..& nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 08-04-2012, 17:08   #11
Disturbed
Super Anėtar
 
Avatari i Disturbed
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Kosovė
Posts: 109
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 10
Disturbed ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Ēfarė kėrkojnė femrat tek meshkujt?

Citim:
Ēfarė kėrkojnė femrat tek meshkujt?
...femra deri sa eshte ne moshe te re , kerkon nje mashkull me te moshuar se vet......dhe kur femra eshte me e vjeter kerkon nje mashkull me te ri ....dhe tjetren gjė qe kekron femra nga mashkulli , qe mashkulli te jen i fort materjalisht , financiarisht......me baz te fort....
Disturbed nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-04-2012, 11:07   #12
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 16,004
Thanks: 893
Thanked 1,514 Times in 1,130 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 125
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė kėrkojnė femrat tek meshkujt?

he me ca kerkoni se ka 1 muaj qe eshte hapur kjo tema edhe akoma s'po na e thoni...do e ndani mendjen apo jo?
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-04-2012, 11:12   #13
Misty-Blue
Pėrjetėsisht tė Panjohur
 
Avatari i Misty-Blue
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 1,465
Thanks: 0
Thanked 52 Times in 30 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
Misty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė kėrkojnė femrat tek meshkujt?

Ja pergj....


"What Do Women Want?"
I want a red dress.
I want it flimsy and cheap,
I want it too tight,
I want to wear it until someone tears it off me.
I want it sleeveless and backless,
this dress, so no one has to guess
what's underneath.
I want to walk down
the street past Thrifty's and the hardware store
with all those keys glittering in the window,
past Mr. and Mrs. Wong selling day-old
donuts in their café, past the Guerra brothers
slinging pigs from the truck and onto the dolly,
hoisting the slick snouts over their shoulders.
I want to walk like I'm the only woman on earth and I can have my pick.
I want that red dress bad.
I want it to confirm
your worst fears about me,
to show you how little I care about you
or anything except what I want.
When I find it, I'll pull that garment
from its hanger like I'm choosing a body
to carry me into this world, through
the birth-cries and the love-cries too,
and I'll wear it like bones, like skin,
it'll be the goddamned
dress they bury me in.


Kim Addonizio
__________________
t'i dua sytė,
kanė thonjė tė mprehtė,
paqen,
gjer nė shpirt ma ējerrin.
Misty-Blue nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-04-2012, 11:13   #14
BATO
______
 
Avatari i BATO
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 5,972
Thanks: 560
Thanked 1,182 Times in 625 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
BATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė kėrkojnė femrat tek meshkujt?

Atė qė tha Zhameja nuk e kuptova, por nga tė gjitha kėto qė lexova, mendoj se Mistrecja ka tė drejtė.
BATO nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-04-2012, 12:32   #15
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,581
Thanks: 0
Thanked 63 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė kėrkojnė femrat tek meshkujt?

Dashurin,lumturin,harmonin,paqen.etj etj.Por qellimi final eshte trullosja e mashkullit.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-04-2012, 12:32   #16
Irfan CANA
V.I.P
 
Avatari i Irfan CANA
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 1,856
Thanks: 0
Thanked 6 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Irfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Ēfarė kėrkojnė femrat tek meshkujt?

Si more Bato po t'pėlqen pėrgjigja e Mistrecės?!Ajo asgjė nuk tha,sa lexova unė.Nuk meritojnė femrat asi pėrgjigje.
Irfan CANA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-04-2012, 12:44   #17
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 18,255
Thanks: 5,827
Thanked 12,117 Times in 4,239 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 370
Beaute ka mbyllur reputacionin
Thumbs up Pėrgjigje e: Ēfarė kėrkojnė femrat tek meshkujt?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SERAFIM DILO Shiko postimin
Por qellimi final eshte trullosja e mashkullit.
Beaute nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-04-2012, 13:40   #18
Irfan CANA
V.I.P
 
Avatari i Irfan CANA
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 1,856
Thanks: 0
Thanked 6 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Irfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Ēfarė kėrkojnė femrat tek meshkujt?

Beaute,

Si thua ashtu.Pesimizmi kulmor.Bota s'do ekzistonte pa femra,do t'shukatej...!
Irfan CANA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-04-2012, 13:45   #19
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,424
Thanks: 2,590
Thanked 2,143 Times in 812 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė kėrkojnė femrat tek meshkujt?

femrave iu pelqejnė genjeshtrat
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-04-2012, 13:56   #20
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,581
Thanks: 0
Thanked 63 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė kėrkojnė femrat tek meshkujt?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga busavata Shiko postimin
femrave iu pelqejnė genjeshtrat
Po jo genjeshtaret,qe tregojn peralla.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur